Perşembe , 13 Eylül 2018

Allahümme salli ve Allahümme barik dualarının anlamları

Namazda okunan salavatı şerif (Allahümme salli ve allahümme barik) nedir nasıl okunur? Namazda okunan Salavatı şerifeler (Allahümme salli ve allahümme barik duaları) yazılışı, okunuşu, arapçası, manası siz değerli takipçilerimiz için bu sayfada derledik. İşte Namazda okunan dualar’dan Allahümme salli duası ve anlamı ile Allahümme salli duası ve anlamı hakkında bilgi.

Sevgili Peygamberimizin mübârek ismi anıldığı zaman ona salâtü selâm getirmek her müslümanın üzerine vâcibtir.

Hz. Peygamber Efendimize okunacak salevâtların en sevablısı, en faziletlisi de namazlarımızda okuduğumuz bu “Allâhümme salli ve Allâhümme bârik” salevâtlarıdır.

Çünkü, bu salevâtlar, namazlarımızda, Allâh Teâlâ’nm huzurunda Peygamberimize getirilen ve getirilmesi öğretilen en mükemmel ma’nâları içinde toplamış bulunmaktadır. Allâhümme salli ve Allâhümme bârik Salavatı şerifeler Ettehiyyatü’den sonra okunur yani bütün namazların son oturuşlarında Ettehiyyatü’den sonra ve Cenaze namazında ikinci tekbirden sonra okunur.

Allahümme Salli duası arapça
allahümme salli duası arapça

Allahümme salli duası Okunuşu: Allâhümme salli alâ Muhammediv ve ala âl-i Muhammed. Kemâ salleyte alâ ibrâhime ve alâ âl-i ibrâhim. İnneke Hamidüm Mecîd.

Allahümme salli duası anlamı: “Ey Allah’ım! (Peygamberimiz Hz.) Muhammed (SA.V.)’e ve O’nun âline salât et. İbrahim (A.S.)’e ve âline salât ettiğin gibi, şüphe yok ki, sen Hamîdsin, (öğülmüş yalnız şensin,) Meddsin (Şan ve şeref sahibi yalnız sensin).

Allahümme salli duası dinle

Allahümme barik duası arapça
allahümme barik duası arapça

Allahümme Barik duası okunuşu: Allâhümme bârik alâ Muhammediv ve alâ âl-i Muhammed. Kemâ bârekte alâ ibrâhime ve alâ âl-i ibrâhim. İnneke Hamidüm Mecîd.

Allahümme Barik duası anlamı: Ey Allah’ım! Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.)’e ve O’nun âline mübarek eyle. İbrahim (A.S.)’e ve âline mübarek eylediğin gibi! Şübhe yok ki, sen öğülmüşsün, öğülmeye lâyık, şân ve şeref sahibi yalnız sensin.”

Allahümme Barik duası arapça

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.