Salı , 15 Ağustos 2017

Aslı Enver kimdir

Aslı Enver kimdir ve Aslı Enver nereli? Ünlü Türk dizi, sinema ve tiyatro oyuncusu Aslı Enver yaş kaç, kiminle evli, boyu, kilosu, hangi dizilerde ve filmlerde oynadı, çocuğu varmı vb. hakkında tüm detayları bu sayfada derledik. İşte Aslı Enver vikipedi yani Aslı Enver hayatı hakkında tüm ayrıntılar.

Ünlü dizi ve sinema oyuncusu Aslı Enver’in doğum adı Ayten Aslı Enver olup 10 Mayıs 1984 yılında Londra’da ailesinin ikinci çocuğu olarak dünyaya gelmiştir. Aslı Enver boyu 1.168m olup 54-55 kg civarındadır. Göz rengi kahverengi, doğal saç rengi ise koyu kahverengi’dir.

Kıbrıs Türkü bir baba ile, eğitim için Türkiye’den Londra’ya giden bir ailenin çocuğu olan Aslı Enver’in bir abisi bir de, kız kardeşi vardır. Annesi Dilek hanım eğitim için Türkiye’den Londra’ya gittiğinde babasıyla orada tanışıp evlenmiştir.
Güzel oyuncu Aslı Enver İlkokulu Londra”da okumuş 1996 yılına kadar 12 yaşındayken ailesiyle birlikte Londra”dan İstanbul”a taşınmıştır. Pera Güzel Sanatlar Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Haliç Üniversitesi’nin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerinin başında TRT’de yayınlanan bir sit-com’da iki dakikalık bir rol almış ardından Ayna adlı kısa filmde oynamıştır.

 2003 yılında “Hayat Bilgisi” adlı dizide oynadı, 2007 yılında Kanal D’de yayınlanmaya başlayan “Kavak Yelleri” adlı gençlik dizisinde başrol Mine Ergun karakterini canlandırdı. Aslı Enver, 2007 – 2011 yılları arasında “Kavak Yelleri” adlı dizide İbrahim Kendirci, Dağhan Külegeç, Pelin Karahan, Sarp Apak ile birlikte başrolde oynadı.

2012 yılında yine baş rolde “Suskunlar” dizisinde oynadı. 2013 yılında da “Kayıp” dizisinde ve “Tamam Mıyız?” sinema filminde oynadı.

Aslı Enver, oynadığı sinema ve dizilerden başka; Yapı Kredi, maviyesil, Lescon ve Molped reklamlarında rol almıştır.

Aslı Enver, 13 Temmuz 2012 tarihinde oyuncu Birkan Sokullu ile evlendi. 26 Ağustos 2015 tarihinde boşandıklarını duyurdular.

Aslı Enver, 2014 yılında “Bana Artık Hicran De” adlı dizide; Buğra Gülsoy, Alican Yücesoy, Şebnem Hassanisoughi ile başrol oyunculuğunu üstlenmiştir. Dizi’nin geniş oyuncu kadrosunda Nadir Sarıbacak, Tamer Levent, Nur Sürer ve Zeyno Eracar gibi ünlü isimler yer almaktadır.

Aslı Enver Arnavut Kaldırımı – O Ses Türkiye Yılbaşı Özel

15 Ocak 2016 tarihinde vizyona giren ve yıllar sonra karşılaşan iki kardeşin hikayesinin anlatıldığı “Kardeşim Benim” adlı sinema filminde Murat Boz ve Burak Özçivit ile birlikte başrolde oynadı.

2016 yılında show Tv’de oynanan yapımcılığını, Endemol Shine Türkiye’nin üstlendiği “Kış Güneşi” adlı dizide Şükrü Özyıldız ve Aslı Enver başrolde oynarken; Mahir Günşiray, Şenay Gürler, Hakan Gerçek, Başak Parlak, Berrak Kuş ve Hakan Boyav diğer rollerde yer aldı.

O Ses Türkiye Yılbaşı Özel 2016’da Demet Sağıroğlu’nun Arnavut Kaldırımı isimli şarkısını seslendirmiştir.

2015 yılında çekilen “Kardeşim Benim” adlı sinema filminde Murat Boz ile yakınlaşmasının ardından birlikte olmaya başladılar.

Aslı Enver Murat Boz
Aslı Enver sessizliğini bozdu
Aslı Enver Sessizliğini nihayet bozdu. “Murat Boz”dan ayrıldınız mı?” sorusuna “Hayır, her şey yolunda. İlişkimiz devam ediyor” yanıtını verdi.

Aslı Enver Tiyatro Oyunları :
Evcilik Oyunu, Pera Tiyatrosu
Yangın Yerinde Orkideler, Pera Tiyatrosu
Eski Fotoğraflar, Haliç Üniversitesi

Aslı Enver Dizi ve Filmleri :
2002 – Ayna (Kısa Film)
2002 – Uzay Sitcomu(TV Dizisi)
2003 – Hayat Bilgisi<(TV Dizisi)
2007 – 2011 – Kavak Yelleri(TV Dizisi)
2012 – Suskunlar(TV Dizisi)
2013 – Kayıp(Özlem Albayrak)(TV Dizisi)
2013 – Tamam Mıyız? (Sinema Filmi)
2014 – Bana Artık Hicran De (Hicran Eyüpoğlu)(TV Dizisi)
2015 – Mutlu Ol Yeter (Zeynep) (TV Dizisi)
2016 – Kış Güneşi (Nisan)(TV Dizisi)
2016 – Kardeşim Benim (Sinema Filmi)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*