Pazartesi , 14 Ağustos 2017

Beren Saat kimdir nerelidir

Ünlü Türk sinema ve dizi oyuncusu Beren Saat kimdir, Beren saat nereli ve kaç yaşında? İşte Beren Saat filmleri, boyu, kiminle evli kısacası Beren Saat hayatı hakkında tüm merak ettikleriniz.

Hatırla Sevgili, Aşk-ı Memnu, Fatmagül’ün Suçu Ne ve İntikam gibi reyting rekortmeni dizilerdeki oyunculuğu ile akıllara kazınan Türk sinema ve dizi oyuncusu Beren Saat 26 Şubat 1984 tarihinde Ankara’da doğdu. Babası Hüseyin Avni Saat, annesi emekli öğretmen Ayla Saat’dir. Kendisinden 5 yaş büyük Cem adında abisi vardır. Beren Saat’in boyu 1.64 cm’dir. Ünlü oyuncunun Burcu Balık’tır.

Beren Saat, İlk ve orta dereceli öğrenimini Ted Ankara Koleji’nde tamamladı. TED Ankara Koleji’nde okurken müzikallerde yer aldı.

Başarılı bir öğrenci olan Saat, Başkent Üniversitesi’nde işletme okumaya başladı. Bölümden memnun kalmadığını o zamanki sevgilisi Efe Güray’a anlattı ve onun desteğiyle Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmaya katıldı. Yarışmayı ikinci tamamladı. Yarışmayı düzenleyen ekip arasında bulunan yönetmen Tomris Giritlioğlu’nun kardeşi, Beren Saat’’in yeteneklerinden kardeşine bahsetti ve böylece Beren Saat için şöhretin kapıları aralanmış oldu.
 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*