Çarşamba , 12 Eylül 2018

Kadir Gecesinde yapılacak dua

Kadir Gecesinde nasıl dua edilir? Kadir Gecesi 2017 bu sene 21 Haziran Çarşamba akşamını 22 Haziran Perşembe günü’ne bağlayan geceye denk geliyor… Af ve mağfiretin sağanak sağanak yağacağı Bin aydan daha hayırlı olan, günahların af edildiği insanların isteklerinin yerine geldiği, yani Kadir Gecesinde nasıl dua etmeliyiz? İşte Kadir Gecesi Duası ve Nihat Hatipoğlu Kadir Gecesi Duası

Kadir gecesini ihya etmek adına birçok dua ve ibadet yapabiliriz. Ancak bir dua vardır ki, bu dua Peygamber Efendimiz tarafından ümmeti Muhammed”e Aişe validemiz aracılığıyla tavsiye edilmiştir.

Hz. Aişe validemiz Peygamber Efendimize; “Ya Resulallah, Kadir Gecesini bilirsem, onda nasıl dua edeyim?” diye sormuştur. Efendimiz, Aişe validemizin bu sorusuna karşılık Hz. Aişe validemize ve onun üzerinden tüm Ümmet-i Muhammed”e şu duayı tavsiye etmiştir: “Allahümme inneke afüvvün kerîmün tuhibbül afve fa”fü anni. (Allah”ım sen affedicisin, affı seversin, beni affeyle.)

İşte Efendimiz”in Kadir Gecesi”ne özel olarak tavsiye ettiği dua budur. Bu duayı Kadir Gecesi”nde bol bol okumalıyız. Rabbimiz bizleri de affettiği kullarına dahil eylesin.

KADİR GECESİ DUASI

Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

اَلْحَمْدِللهِ رَبِّ الْعَالمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.