Cuma , 14 Eylül 2018

Ata Sözleri ve Anlamları

Damlaya Damlaya Göl Olur Anlamı

Atasözü Nedir? Damlaya Damlaya Göl Olur Anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Damlaya Damlaya Göl Olur Anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Damlaya Damlaya Göl Olur Anlamı Her çok azdan olur. Küçük ve önemsiz şeyler birikerek büyük şeyleri meydana getirirler. Bunun için küçüktür, ... Devamını Oku »

Abanın kadri, yağmurda bilinir ne demek

Atasözü Nedir? Abanın kadri, yağmurda bilinir anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Abanın kadri, yağmurda bilinir anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Abanın kadri, yağmurda bilinir 1- Daha önce kıymetsiz gibi görünen bir çok şeyin, kullanım zamanı geldiğinde değeri artar. Sosyal seviyesi ... Devamını Oku »

Aba zamanı yaba , yaba zamanı aba alınır anlamı

Atasözü Nedir? Aba zamanı yaba , yaba zamanı aba alınır anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Aba zamanı yaba , yaba zamanı aba alınır anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Aba zamanı yaba , yaba zamanı aba alınır * Kişi, kendisine gerek ... Devamını Oku »

Abdal abdalın ne umduğunu, ne bulduğunu ister

Atasözü Nedir? Abdal abdalın ne umduğunu, ne bulduğunu ister anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Abdal abdalın ne umduğunu, ne bulduğunu ister anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Abdal abdalın ne umduğunu, ne bulduğunu ister * Sosyal seviyesi eşit insanlar birbirlerini çekemezler. ... Devamını Oku »

Abdal ata binince bey oldum sanır, şalgam aşa girince yağ oldum sanır

Atasözü Nedir? Abdal ata binince bey oldum sanır, şalgam aşa girince yağ oldum sanır anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Abdal ata binince bey oldum sanır, şalgam aşa girince yağ oldum sanır anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Abdal ata binince bey ... Devamını Oku »

Abdala Kar Yağıyor Demişler, Titremeye Hazırım Demiş

Atasözü Nedir? Abdala Kar Yağıyor Demişler, Titremeye Hazırım Demiş atasözü anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Abdala Kar Yağıyor Demişler, Titremeye Hazırım Demiş anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Abdala Kar Yağıyor Demişler, Titremeye Hazırım Demiş * Yoksulluk ve sıkıntı içinde yaşayıp ... Devamını Oku »

Abdalın arkadaşlığı yol görününcüye kadardır

Atasözü Nedir? Abdalın arkadaşlığı yol görününcüye kadardır anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Abdalın arkadaşlığı yol görününcüye kadardır atasözü anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Abdalın arkadaşlığı yol görününcüye kadardır * Çıkarı dolayısıyla size yakınlık gösteren kişi, işini yürütecek başka yollar bulunca ... Devamını Oku »

Abdalın dostluğu köy görünceye kadar anlamı

Atasözü Nedir? Abdalın dostluğu köy görünceye kadar anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Abdalın dostluğu köy görünceye kadar atasözü anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Abdalın dostluğu köy görünceye kadardır * Çıkarı için yakınlık gösterip dostluk kuran kimse, beklediği yararı elde ettikten, ... Devamını Oku »

Abdestsiz sofuya namaz dayanmaz anlamı

Atasözü Nedir? Abdestsiz sofuya namaz dayanmaz anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Abdestsiz sofuya namaz dayanmaz atasözü anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Abdestsiz sofuya namaz dayanmaz * Abdest almak namazın zorunluluklarından biridir. Bir işin nasıl yapılacağını bilmeyen kişi , işin ehli ... Devamını Oku »

Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış anlamı

Atasözü Nedir? Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış anlamı anlamı nedir? İşte Atasözü anlamı ve Aca dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış atasözünün anlamı… Atasözü; Atalarımızın uzun denemelere dayanan yargılarını, tecrübelerini, bilgece düşünce ya da öğüt olarak ifade eden ve kalıplaşmış biçimleri bulunan kamuca benimsenmiş özlü sözlerdir. Aça dokuz yorgan örtmüşler yine uyuyamamış anlamı * Aç olan kimse, ne türlü rahatlık ... Devamını Oku »