Çarşamba , 30 Mayıs 2018

Biyografi

Fatih Sultan Mehmet hayatı

Fatih Sultan Mehmet kimdir? Osmanlı İmparatorluğu’nun yedinci padişahı 2. Mehmet yani Fatih Sultan Mehmet hayatı bu sayfada derledik. İşte yükselme döneminin ilk padişahı Fatih Sultan Mehmet ve dönemi hakkında tüm ayrıntılar. Fatih Sultan Mehmed Osmanlı Padişahlarının en büyüğüdür. M.S. 1453 yılında İstanbul’u fethederek hem Sevgili Peygamberimizin (s.a.v) müjdesine mazhar olmuş hem orta çağı kapayarak, yeni çağı açmıştır. Osmanlı devrinin 7. ... Devamını Oku »

Farabi kısaca hayatı

Farabi kimdir? Ünlü filozof, bilim adamı, aynı zamanda gökbilimci, mantıkçı ve müzisyen olan Farabi hayatı bu sayfada derledik. İşte 8. ve 13. yüzyıllar arasındaki İslam’ın Altın Çağı’nda yaşamış ünlü filozof ve bilim adamı Farabi hakkında tüm ayrıntılar. Farabi asıl adı Ebu Nasır Muhammed bin Muhammed bin Tarhan bin Uzlug‘dur. Batıda Alpharabius olarak bilinir. Farabi 870 yılında Türkistan’ın Farab kasabasında dünyaya ... Devamını Oku »

Ali Şir Nevai hayatı kısaca

Ali Şir Nevai kimdir? Ünlü Türk şairi, Bilgin ve devlet adamı Ali Şir Nevai eserleri, şiirleri, sözleri bu sayfada derledik. İşte Türk dünyasının bilge şahsiyeti, Türk dilinin ve edebiyatının gelişmesinde emek harcamış bir edip Ali Şir Nevai hayatı hakkında tüm ayrıntılar. Bütün Türk dünyası edebiyatçılarını etkileyen Nizamüddin Ali Şir Nevai veya yaygın adıyla Ali Şir Nevai Türk şairi, Bilgin ve ... Devamını Oku »

Winsor McCay kimdir?

Winsor McCay kimdir? Winsor McCay hayatı,Winsor McCay‘ı tanıyalım.Winsor McCay nerelidir,kaç doğumludur,öğrenimini nerde yapmıştır.İşte Winsor McCay biyografisi ve hakkında tüm detaylar…  Winsor McCay Tam ismi ” Winsor Zenic McCay ”dır. Winsor McCay 26 EyIüI 1869 tarihinde Spring Iake, Michigan”da (Amerika) dünyaya geIdi. AmerikaIı karikatürist ve animatör oIan Winsor McCay çizgi roman IittIe Nemo ve animasyonIu karikatür Gertie Dinozor iIe tanınıyor. Winsor McCay siyasi ... Devamını Oku »

Herman Melville kimdir?

Herman Melville kimdir? Herman Melville hayatı,Herman Melville kitapları,Herman Melville beyaz balina,Herman Melville eserleri,Herman Melville‘ı tanıyalım.Herman Melville sözleri. İşte Herman Melville biyografisi ve hakkında tüm detaylar…  Herman Melville 1 Ağustos 1819′da New York”ta doğmuş fakir bir ailenin çocuğudur. Amerikalı bir yazardır. Ailesinin ekonomik durumu hiç de parlak değildi ve babası, ardında yüklü bir miktarda borç bırakarak öldüğünde, on üç yaşındaki Herman ... Devamını Oku »

Kemal Kılıçdaroğlu Kimdir ?

Kemal Kılıçdaroğlu kimdir? Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayatı, Kemal Kılıçdaroğlu Vikipedi.Kemal Kılıçdaroğlu‘nu tanıyalım.Kemal Kılıçdaroğlu nerelidir,kaç doğumludur,öğrenimini nerde yapmıştır.İşte Kemal Kılıçdaroğlu yaşamı hakkında tüm detaylar…  Devamını Oku »

Nazmiye Demirel kimdir?

Nazmiye Demirel kimdir? Nazmiye Demirel öldü! 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in eşi Nazmiye Demirel vefat etti. Başkent Üniversitesi Hastanesi’nde uzun süredir tedavi gören Nazmiye Demirel 86 yaşında yaşamını yitirdi. Nazmiye Demirel ne zaman öldü? İşte Nazmiye Demirel hayatı ve hakkında tüm detaylar…; Nazmiye Demirel Türkiye Cumhuriyeti’nin 9. Cumhurbaşkanı’nın eşidir. Nazmiye Demirel 1927 Yılında Isparta İslamköy’de dünyaya geldi. 12 Mart 1948 tarihinde kardeş ... Devamını Oku »

Burak Alkaş Kimdir?

Burak Alkaş kimdir? Burak Alkaş hayatı, Burak Alkaş Vikipedi. Burak Alkaş‘ı tanıyalım. Burak Alkaş nerelidir,kaç doğumludur, öğrenimini nerde yapmıştır. İşte Burak Alkaş yaşamı hakkında tüm detaylar…  Devamını Oku »

Ümit Erlim Kimdir?

Türkiye”de tanınan ve sevilen başarılı sinema ve tiyatro oyuncularından biri olarak, özellikle Pis Yedili Zeki karakteri ile ün yapmış olan Ümit Erlim kimdir? İşte Ümit Erlim Vikipedi (Ümit Erlim Hayatı) ve tüm detayları…  Devamını Oku »