Salı , 11 Eylül 2018

Güzel Sözler

Acele İle İlgili Güzel Sözler

Atasözleri toplumların olaylara bakış açısını gösteren, tecrübelere dayanan özlü ifadelerdir. Acelecilik konusunda söylenmiş olan atasözleri, yada özlü sözler veya hadisler; genellikle bir iş yaparken acele etmemek, sakin davranmak gerektiği ile ilgilidir. İşte Acele İle İlgili sözler.  Acele hareket, yalnızca sinek avlamaya yarar. (Rus Özdeyişi) Devamını Oku »

Anlayışlı olmakla ilgili sözler

Atasözleri toplumların olaylara bakış açısını gösteren, tecrübelere dayanan özlü ifadelerdir. Siz değerli takipçilerimiz için Anlayışlı olmak konusunda söylenmiş olan atasözleri, yada özlü sözler veya hadisleri bir araya topraladık. İşte Anlayışlı olmak ve anlayışla karşılama ile ilgili sözler.  Devamını Oku »

En Güzel Mevlana Sözleri

Mevlânâ Celâleddîn Rûmî eserlerinden seçilmiş sözler Mevlana Sözleri (Mevlana aşk sözleri) sizler bu sayfada toparladık. İşte Mevlana kimdir ve Mevlana’nın söylediği ve günümüze kadar insanlığa ışık tutan aşk, sevgi, öğüt, dostluk v.b sözleri. Mevlana”nın asıl adı Muhammed Celâleddin”dir. Mevlana, bugün Afganistan sınırları içerisinde yer alan Horasan yöresinin Belh şehrinde 1207 tarihinde doğmuştur. vlâna”nın babası Belh Şehrinin ileri gelenlerinden olup, sağlığında “Bilginlerin ... Devamını Oku »

Acemi ile ilgili sözler

Atasözleri toplumların olaylara bakış açısını gösteren, tecrübelere dayanan özlü ifadelerdir. Acemilik konusunda söylenmiş olan atasözleri, Acemilik ile ilgili deyimler yada özlü sözler veya hadisleri bu sayfada derledik. İşte Acemi İle İlgili sözler (Acemilik ile ilgili sözler). Acemi veya Acemilik; Bir işin yabancısı olan, eli işe alışmamış, bir işi beceremeyen anlamına gelmektedir. İşte Acemi (Acemilik) kelimesi ile ilgili atasözleri, özlü sözler, ... Devamını Oku »

Merhamet ile ilgili sözler

Atasözleri toplumların olaylara bakış açısını gösteren, tecrübelere dayanan özlü ifadelerdir. Acıma (Merhamet) konusunda söylenmiş olan atasözleri, Acıma ile ilgili deyimler yada özlü sözler veya hadisleri bu sayfada derledik. İşte Acıma İle İlgili sözler (Merhamet ile ilgili sözler). Merhamet veya Acıma ; Başka bir kimsenin veya canlının mutsuzluğuna karşı duyulan üzüntü, merhamet demektir. İşte Acıma (Merhamet) kelimesi ile ilgili atasözleri, özlü ... Devamını Oku »

Açlık ile ilgili sözler

Atasözleri toplumların olaylara bakış açısını gösteren, tecrübelere dayanan özlü ifadelerdir. Açlık konusunda söylenmiş olan atasözleri, Açlık ile ilgili deyimler yada özlü sözler veya hadisleri bu sayfada derledik. İşte Açlık İle İlgili sözler. Açlık ; Genel anlamda vücudun gereksinme duyduğu besini alamaması durumunda ortaya çıkan bir şeyler yeme isteği; nicelik ya da kalori açısından besin eksikliği; vücudun, gereksinim duyduğu karbonhidratları, yağları, ... Devamını Oku »

Adalet ile ilgili güzel sözler

Atasözleri toplumların olaylara bakış açısını gösteren, tecrübelere dayanan özlü ifadelerdir. Adalet konusunda söylenmiş olan atasözleri, Adalet ile ilgili deyimler, özlü sözler ve hadisleri bu sayfada derledik. İşte Adalet anlamı ve Adalet İle İlgili sözler. Adalet; Adalet, hakkın gözetilmesi ve yerine getirilmesi anlamına gelir. Haklı ile haksızın ayırt edilmesi adaletle sağlanır. Adalet kavramı temelde hukuk kurallarına uygunluğu içerir. İnsanların toplum içindeki ... Devamını Oku »

Nasrettin Hoca Fıkraları

Bir birinden güzel ve komik Nasreddin Hoca Fıkraları, Nasreddin Hoca Fıkraları kısa (Nasreddin Hoca Fıkraları kısaca) Nasreddin Hoca Fıkraları komik , eğitici ve güzel fıkraları sizler için bu sayfada toparladık. Nasreddin Hoca’nın birbirinden güzel fıkraları bize iyiliğin, dürüstlüğün ve hoşgörünün yollarını gösterir. Bilgi, görgü ve hikmet dersleri verir. Nasreddin Hoca konuşmaya başladığında herkes susup onu dinler. Fıkraları dünyanın her yerinde, ... Devamını Oku »

En Güzel Dostluk Sözleri

Dostluk nedir? Dostluk anlamı ile sevdiklerinizle paylaşabileceğiniz en güzel ve anlamlı Dostluk sözleri (Arkadaşlık sözleri), sms mesajları bu sayfada derlerdik. Sizler için hazırladığımız birbirinden güzel Dostluk mesajları cep telefonunuzdan, tabletinizden, Facebook’dan, twitter ve google plus’ta paylaşabilirsiniz. İşte En Güzel Dostluk Sözleri 2015, kısa, uzun, dostluk sözleri facebook ve dostluk hakkında bilgi. Dostluk, zevklerin ve düşüncelerin uyuşmasıdır. Dostluk kişisel çıkar karşısında ... Devamını Oku »

Sabır ile ilgili güzel sözler

Sabır nedir? Sabır anlamı ile sevdiklerinizle paylaşabileceğini en güzel ve anlamlı Sabır Mesajları (Sabırla ilgili sözler), bu sayfada derlerdik. Sizler için hazırladığımız Sabır ile ilgili Söylenmiş Güzel Sözler (Sabır ile ilgili güzel sözler) sevdiğiniz kişilere sms olarak yada cep telefonunuzdan, tabletinizden, Facebook’dan, twitter ve google plus’ta paylaşabilirsiniz. Sabır, olacak bir şeyi beklerken mevcut koşullara dayanabilme, kendini tutma, beklerken olumsuz düşünmeme ... Devamını Oku »