Salı , 11 Eylül 2018

Rüya Tabirleri

Rüyada Ayna Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmamCafer Sadık (a.s): Rüyada ayna görmenin altı tabiri vardır: 1-Kadın 2-Erkek çocuk 3-Makam 4-Dost 5-Ortak 6-Parlak iş. Gurbette olanbir erkek için ayna görmek; bir kadınla evlenmek ve büyüklük elde etmekdemektir. Bu rüyayı bir kız görürse, evleneceğine ve kocasının yanında saygınbir konuma sahip olacağına… Tanımadığınız bir adamın sizeayna verdiğini ve o aynaya baktığınızı görmek; uzun süre görmediğiniz ... Devamını Oku »

Rüyada Dalak Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İbn-i Sîrîn: Dalak görmek; mala vemutluluğa… Deve dalağı görmek; büyükbir şahsiyetten mal elde edeceğinize… Sığır dalağı görmek; oyıl içinde elinize bir mal geçeceğine… Koyun dalağı görmek;büyük bir şahsiyetten veya yabancı bir kimseden mal elde edeceğinize… Yırtıcı hayvanlara aitdalaklar görmek; gördüğünüz dalaklar kadar mal elde edeceğinize ve sevineceğinize… Eti helal olan hayvanlarındalağını görmek; helal mala… Eti haram ... Devamını Oku »

Rüyada Yuva Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Nablusi Rüya Tabirleri : Rüyada ağaç üzerinde bulunan kuş yuvasını görmek, kuşun delalet ettiği kimseye delalet eder. Bazen ağaç üzerindeki kuş yuvasını görmek, zevceye ve şahit olan bir kimsenin şahitlik yaparken durduğu yere delalet eder.Hamile olan kadının ağaç üzerinde kuş yuvasını görmesi, çocuk doğurmasına delalet eder.Ağaç üzerinde olan kuş yuvasına «Uş» denir. Duvarda veya mağarada ya da dağ üzerinde olursa ... Devamını Oku »

Rüyada Hesap, Hesap Günü Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Tiflisi Tabirleri : » İmam Cafer Sadık (a.s): Rüyada kıyamet gününde hesapverildiğini görmenin altı tabiri vardır: 1-Zalimyönetici 2-Avuntu 3-Sıkıntı vezorluk 4-Kötü durum 5-Aşırı üzüntü 6-Ömürkısalığı. » AllameMeclisî:  Hesap yaptığınızı görmek;sıkıntı yaşayacağınıza, çirkin işlere yöneleceğinize ve bu yüzden insanlartarafından kınanacağınıza işarettir. » İbn-i Sîrîn: Kendinizin veya birbaşkasının hesap yaptığın görmek; sıkıntı ve belaya işarettir. Böyle bir kimseyaşadığı kötü tecrübeler neticesinde insanlara ... Devamını Oku »

Rüyada Yumurta Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Tiflisi Tabirleri : » Hz. Danyal (a.s): Tavuk yumurtası;kadına… Tavukların yanınızda yumurtladıklarını görmek;kötü bir kadından çocuk sahibi olacağınıza… Gördüğünüz yumurtanın hangi kanatlıya ait olduğunubilmemek; yumurtanın beyazlığına ve temizliğine göre temiz bir bayanlaevleneceğinize… Pişmiş yumurta yemek; zahmetle elde edeceğiniz mala… Lop yumurta yemek; bir kadınla evleneceğinize veonunla uzun bir hayat sürdüreceğinize… Çiğ yumurta yemek; haram mal yiyeceğinize vesıkıntıyla karşılaşacağınıza… Yumurtayı kabuklu ... Devamını Oku »

Rüyada Erkeklik Torbaları Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Seyyid Süleyman : Rüya aleminde erkeklik torbaları görmek, kız çocuklarıyla, mal, maişet, hayat, ana para ve koruma, arka çıkma gibi manalarla yorumlanır. Görülen şey bu sembollere nispet edilerek tabir edilir.Ebu Said’ül Vaaz demiştir ki: Bu organlar insanın iki kızına işaret eder. Salah ve fesatla yani, dinde iyilik ve kötülük hakkındaki tabirleri onlarla alakalıdır. Bir rivayete göre bu organların büyük olması, ... Devamını Oku »

Rüyada Burç (kale Burcu) Görmek Ne Anlama Gelir ve Tabiri

Diyanet Ruya : Bir kimsenin rüyasında kendisini bir kalenin burcunda görmesi; o kimse kendisini isteyen ve arayan kimseden emin olamaz. Yani ondan kurtulamaz. Böyle bir rüya gören kimsenin; eğer hasta ise şifa bulamayıp öleceğine yorumlanır.Başka bir yoruma göre de: Kişinin rüyasında kendisini bir kalenin burcunda olduğunu görmesi; o kimsenin güçlü, kuvvetli ve ünlü bir şahsa galip geleceğine işaret sayılır. Devamını Oku »