Salı , 11 Eylül 2018

Sağlık

Egzersiz Nedir / Egzersiz Kalp Krizini azaltıyor mu?

Egzersiz nedir? Egzersiz Kalp Krizini azaltıyor mu? Egzersizin amacı nedir? Egzersiz Hareketleri nelerdir? İşte Egzersiz hakkında detaylar… Egzersiz Fizik aktivite, iskelet kaslarının kasılması sonucunda üretilen, bazal düzeyin üzerinde enerji harcamayı gerektiren bedensel hareketlerdir. Egzersiz, fizik aktivitenin alt sınıfı olarak kabul edilir. Planlı yapılandırılmış, istemli, fiziksel uygunluğun bir ya da bir kaç unsurunu geliştirmeyi amaçlayan sürekli aktivitelerdir.  Devamını Oku »

Diyafram Nedir

İnce kauçuktan yapılmış, rahmin ağzını örten şapka şeklinde bir araçtır. Nasıl Korur? Erkek tohum hücrelerinin hazneden rahme geçmesini engeller. Olumlu Yönleri Nelerdir?  Doğru kullanıldığında %94 etkilidir.  Uygulanması konusunda eğitilen kadınlar, kendi kendilerine uygulayabilir.  Cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı kısmen koruyucudur.  Sadece cinsel ilişki sırasında kullanılması gerekir. 6 saat öncesinden yerleştirilebileceği için cinsel ilişkiyi kesintiye uğratmaz.  Emziren kadınlar da kullanabilir.  Aynı ... Devamını Oku »

Gebeliği Önleyici Haplar Hangileridir

Nedir? Kadınlık hormonlarını (östrojen ve progesteron) içeren haplardır. Her gün düzenli olarak alındığında gebelikten korur. Nasıl Korur? Kadının yumurtalıklarından yumurta hücresini gelişip atılmasını engeller. Rahim ağzındaki salgıyı koyulaştırarak erkek tohum hücrelerinin rahmin içine geçmesini önler. Olumlu Yönleri Nelerdir? Doğru kullanıldığında %99 etkilidir. Bırakıldığında tekrar gebe kalınabilir. Cinsel ilişkiyi kesintiye uğratmaz. Rahim ve yumurtalık kanserlerine karşı koruyucudur. Adet ağrısını azaltır, adetleri ... Devamını Oku »

Kadında Tüplerin Bağlanması Nedir

Kadınlarda yumurtalıktan atılan yumurta hücresi tüplerden geçerek rahme ulaşır. Olumlu Yönleri Nelerdir?  Yaklaşık %100 etkilidir. Gebe kalma olasılığı yok denecek kadar azdır.  Kolay bir ameliyatla, kadını ömür boyu gebelikten kesin bir şekilde korur.  Anne sütüne zararlı etkisi yoktur.  Cinsel ilişkiyi kesintiye uğratmaz. Olumsuz Yönleri Nelerdir?  Kalıcıdır, geri dönüşü çok pahalı ve zordur.  Uygulanması için ameliyathane ve uzman gerektirir.  Cinsel yolla ... Devamını Oku »