Perşembe , 25 Ekim 2018

Kunut Duaları anlamı

Kunut duaları nelerdir ve Kunut duaları ne zaman okur? Kunut duaları nasıl okunur, Kunut duaları 1, Kunut duaları 2 (Kunut duaları 1 ve 2 okunuşu ve anlamı) bu sayfada derledik. İşte Kunut duaları anlamı ve okunuşu hakkında tüm detaylar.

Kunut duaları, vitir namazının son rekatında, zammı sûreden sonra okunur. (Yani; yatsı namazından sonra kıldığımız üç rekat vitir namazının en son rekatı olan üçüncü rekatında.) Fatihadan sonra bir sûre okuyup bitirince tekbir alınıp sonra eller yine bağlanır ve bu kunut duâlarını okuruz.

Kunut Duaları 1 Arapça yazılışı
kunut duaları 1

Kunut Duaları 1 okunuşu
Allahümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdîk ve nü”minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsnî aleykel-hayra külleh neşkürukeve lâ nekfüruk ve nahleu ve netrukü men yefcüruk.

Kunut Duaları 1 anlamı
Allahım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz.  Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile öğeriz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkâr etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkâr eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut Duaları 1 Dinle

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.