Çarşamba , 12 Eylül 2018

Mevlid Kandilinde Okunacak Dualar / VİDEO

Mevlid Kandili ne zaman 2017 ve Mevlid Kandili’nde nasıl dua edilmeli? Mevlid Kandili 2017 yani bu sene 29 Kasım Çarşamba gününü 30 Kasım Perşembe günü’ne bağlayan geceye denk geliyor… Af ve mağfiretin sağanak sağanak yağacağı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşrifini yani doğum gününü bu gecede idrak edeceğiz. İşte bu mübarek gecede okuyacağım Mevlid Kandili Duası yazılı metni (Nihat Hatipoğlu mevlid kandili duası video) ve Mevlid kandili hakkında detaylı bilgi.

Rebîulevvel ayının 12’nci gecesi, senenin ilk kandili olan Mevlid Kandili’dir. Mevlid kavramı sözlükte “doğmak, doğum yeri ve doğum zamanı” anlamlarına gelmektedir. Yani Mevlid Kandili Peygamberimizin doğum günüdür. Rasulullah (s.a.s.), Fil yılında, Rebi’ülevvel ayının on ikinci pazartesi gecesi dünyaya gelmiştir. Bu, miladî takvime göre, 571 yılının Nisan ayının yirmisi olarak hesaplanmıştır.

MEVLİD KANDİLİ DUASI

Euzu Billahi Mineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

اَلْحَمْدِللهِ رَبِّ الْعَالمِينَ. وَالصَّلاَةُ وَالسَّلاَمُ عَلىَ سَيِّدِنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلىَ آلِهِ وَصَحْبِهِ أَجْمَعِينَ

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.