Pazartesi , 10 Eylül 2018

Sabır ile ilgili güzel sözler

Sabır nedir? Sabır anlamı ile sevdiklerinizle paylaşabileceğini en güzel ve anlamlı Sabır Mesajları (Sabırla ilgili sözler), bu sayfada derlerdik. Sizler için hazırladığımız Sabır ile ilgili Söylenmiş Güzel Sözler (Sabır ile ilgili güzel sözler) sevdiğiniz kişilere sms olarak yada cep telefonunuzdan, tabletinizden, Facebook’dan, twitter ve google plus’ta paylaşabilirsiniz.

Sabır, olacak bir şeyi beklerken mevcut koşullara dayanabilme, kendini tutma, beklerken olumsuz düşünmeme anlamlarına gelir. Kısaca kendini tutma, tahammül, katlanma, dayanma gücü ya da dayanç olarak da ifade edilir.

SABIRLA İLGİLİ GÜZEL SÖZLER

sabır ie ilgili sözler Akıllı adamın belirtisi sabırlı olmaktır. Çünkü, sabırlı olduğun zaman kazanabilirsin. (Sofokles)

sabır ie ilgili sözler “Çıkacağım merdivene sabrı basamak yaparım.” (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler Sabır, boyun eğmek değil, mücadele etmektir. (Hz. Ömer)

sabır ie ilgili sözler “Sabır acıdır, ama tatlı meyvesi vardır.” (Sadi)

sabır ie ilgili sözler “Her güç sabır ile zaman birleştirilerek sağlanır.” (Balzac)

sabır ie ilgili sözler Olur da bir işi başarıp başarıp başarama yacağınızdan emin olamazsanız, işe başlamaktansa sabırlı olmayı seçin. (Geoffrey Chaucer)

sabır ie ilgili sözler Sabır, her bahçede yetişmeyen bir çiçektir. (James Howell)

sabır ie ilgili sözler Teslim ol demek, elin kolun bağlı otur demek değildir, sadece her imkanlarını denediğin halde olmuyorsa, onda senin için belki daha değişik güzellikler olacaktır, veya senin için hayırlısı neyse, o olacaktır. Hakk”ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine, teslim ol. Bırak hayat sana rağmen değil, seninle beraber aksın. Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? (Şemsi Tebrizi)

sabır ie ilgili sözlersabırla ilgili güzel sözler“Sabırlı bir adamın öfkesinden sakınınız.” (La Rochefoucauld)

sabır ie ilgili sözler Hoşlanmadığınız bir şey, belki de sizin için hayırlıdır. Bunun dışında yaptığınız yorumlar ve üzülmeler gereksizdir, biçaredir. Unutmayın; Sopayla kilime vuranın gayesi, kilimi dövmek değil, tozu almaktır. (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler “Sabır, umut etmek sanatıdır.” (Vauvenargues)

sabır ie ilgili sözler Bana beni sorarsan, ben zamanın bütün olaylarına sabırla direnirim. (Hz. Ali)

sabır ie ilgili sözler Her şeyin anahtarı sabırdır. Civcivi, yumurtaları kuluçkaya yatırarak elde edersiniz, kırarak değil! (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler Sabır ve zaman: işte benim bahadır askerlerim. (Leo Tolstoy)

sabır ie ilgili sözler “Sabrı olmayanlar ne kadar fakirdirler.” (Shakspeare)

sabır ie ilgili sözler Sabır, er kişilerin ahlakıdır. (Nessac)

sabır ie ilgili sözler Sabırlı olun, zira bulutlar ağlamasa, yeşillikler nasıl gülebilir? Aceleci olmayın, maksada sabırla erişilir, acele ile değil. Alelâde otlar iki ay içinde, kırmızı gül ancak bir yılda yetişir. Tencerede bile yavaş ve ustaca kaynayan yemek, delice kaynayandan daha lezzetlidir. (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler “Nefsini sabretmeye aIıştırabiIdiysen ona zaferIerini müjdeIe…”

sabır ie ilgili sözler Eğer sorsanız: ‘Sessizlik nedir?’ Cevap veririz: O Büyük Ruh’ un sesidir. Yine sorsanız: ‘Sessizliğin meyveleri nelerdir?’ Cevap veririz: ‘Kendi kendini kontrol, gerçek cesaret demek olan metanet, sabır, vakar ve saygı.'(Kızılderili Atasözleri)

sabır ie ilgili sözler “Sevinç kapısının anahtarı sabırdır.” (W.Jacobs)

sabır ie ilgili sözler İlim üç şeydir: Zikreden dil, şükreden kalp, sabreden beden. (Şemsi Tebrizi)

sabır ie ilgili sözler Üzülme, dert etme Can. Görebiliyorsan, dokunabiliyorsan, nefes alabiliyorsan, yürüyebiliyorsan, ne mutlu sana. Elinde olmayanları söyleme bana, elinde olanlardan bahset Can. Üzülme, geceler hep kimsesiz mi geçecek? Gidenler dönmeyecek mi? Yitirdiğin her ne ise; bir bakarsın yağmurlu bir gecede, veya bir bahar sabahında karşına çıkmış. Bil ki, güzellikler de var bu hayatta, gel-git”lerin olmadığı bir hayat düşünebilir misin? Hüzün olgunlaştırır, kaybetmek sabrı öğretir. (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler Sonunda dediğim olacak ise, benden daha sabırlı insan bulamazsınız. (Margaret Thatcher)

sabır ie ilgili sözler “Sabrın en büyüğü, Allah”ın emir ve yasaklarına karşı sabretmektir.” (Ka”bül-Ahbar)

sabır ie ilgili sözler Sabırsız kişi, iki kez bekler. (Mack Ginnis)

sabır ie ilgili sözler Olmadı diye sızlandığın dua’ya, gün gelir olmadı diye şükredersin. (Şemsi Tebrizi)

sabır ie ilgili sözler Sabrı zengin olanın kalbi de büyüktür, o hiç bir zaman aceleci olmaz, coşkunluk ve hırs içinde değildir. İlk önce kendine hakim olabilen, daha sonra içinde bulunduğu güçlüklere göğüs gerer. İyi bir fırsat yakalayabilmek, sonsuz zaman mekanlarından geçer. Hislerine kapılmayarak, adımını sağduyulu atmak, uzun süre hafızada barındırılan kararları olgunlaştırır. Yavaş yol alan bastonlu “zaman”, herkülün yumruğundan güçlüdür, çoğu şeyi yola-nizama koyar. Tanrı bile yumruk yerine, zaman ile terbiye eder. Sabırla bekleyebilen, sonunda mükâfatlandırılır, çünkü şans ondan yana olur. (Balthasar Gracian)

sabır ie ilgili sözler Azim ve sebat, insanların en büyük yardımcısıdır. (Hz. Ali)

sabır ie ilgili sözler “Karşınıza bir zorluk çıktı mı, şikayet etmeyin bilakis Allah´ a şükredin. Çünki size zekanızı işletmek, güç ve kuvvetinizi göstermek fırsatını vermiştir.” (Gassion)

sabır ie ilgili sözler Sabır saadeti ebedi kalır, sabır kimde ise o nasip alır. (Yunus Emre)

sabır ie ilgili sözler Mümin kişinin durumu ne kadar şaşırtıcıdır, zira her iş onun için bir hayırdır. Bu durum, sadece mümine hastır, başkasına değil: Ona memnun olacağı bir şey gelse şükreder, bu ise hayırdır; bir zarar gelse sabreder, bu da hayırdır. (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler Sabrın sonu selamet, sabır hayra alamet, bela sana kahretsin; sen belaya selam et. (Necip Fazıl Kısakürek)

sabır ie ilgili sözler Sabır, biraz da zaman; güçten, öfkeden daha yaman. (La Fontaine)

sabır ie ilgili sözler Acıya sabredip, uğradığı felaketi gizlemesi ve kimseye şikayet etmemesi, kişinin Allahü tealâyı iyi tanımış olmasındandır. (İmam Gazali)

sabır ie ilgili sözler İlk erdem, sabırdır. (Andre Gide)

sabır ie ilgili sözler Ey Can, sana bir daralma gelirse, yararınadır; Kaygılanma. Sürekli yaz mevsimi olsaydı, güneş bahçeyi yakıp kavururdu. (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler Büyük işler güç sayesinde değil, sebatla elde edilir. (Samuel Johnson)

sabır ie ilgili sözler Pehlivan, insanları güreşte yenen değildir, bilakis, hiddet anında kendisini zabteden ve iradesine sahip olandır. (Hz. Muhammed (SAV))

sabır ie ilgili sözler Sabretmeyi bilmiyorsan baştan kaybetmişsindir. (Şener Şentürk)

sabır ie ilgili sözler “Bedende baş ne ise, imanda da sabır aynıdır. Başsız beden olmayacağı gibi, sabırsız da iman olamaz.” (Hz. Ali r.a.)

sabır ie ilgili sözler Sabrın anIamı, sırtında dağIarı ve insanoğuIIarını taşıyan toprak gibi oIman demektir. (Seriyy Es-Sekati)

sabır ie ilgili sözler Şu muhakkak ki, kim (istemeyip) iffetli kalmak isterse, Allah onu iffetli kılar. Kim de sabretmeye çalışırsa, Allah ona da sabır ihsan eder. Kim insanlardan müstağni olmak isterse, Allah onu müstağni kılar. Sizlere sabırdan daha hayırlı ve sabırdan daha geniş hiçbir atıyye asla verilmemiştir. (Hz. Muhammed (SAV)

sabır ie ilgili sözler İnsanIarda riyanın karışmıyacağı, hakiki tek vasıf sabırdır. (Abdulaziz Bekkine)

sabır ie ilgili sözler “Sabır, kurtuluşun anahtarıdır.” (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler Sabır bütün beIaIarı gönüI rahatIığıyIa karşıIamaktır. (Ebu Said Arabi)

sabır ie ilgili sözler “Demir mıknatısa aşıktır. Hep ona doğru koşar. Zafer de sabra aşıktır ve devamlı ona koşar.” (Sühreverdi)

sabır ie ilgili sözler Sabrın aIameti şikayeti terk, musibet ve sıkıntıIarı gizIemektir. (Abdullah Araz)

sabır ie ilgili sözler Üzülme, istediğin bir şey olmuyorsa, ya daha iyisi olacağı için; ya da gerçekten olmaması gerektiği için olmuyordur. Sen darda olduğun vakitlerde, sana bahşedilmiş olanlarla elinden geleni yaparsın, en güzel çareleri düşünürsün uygularsın. Fakat yine bir şeyler olmuyorsa, kendini yerden yere vurman iyi bir durum değildir. Direnmekle, kendi iç huzurunu bozarsın. Sabırla uygula sana verilmiş olanları, o anki imkanlarınla. (Mevlana)

sabır ie ilgili sözler Sabreyle işine, hayır gelsin başına (Atasözü)

sabır ie ilgili sözler Sabır ilâcı, gözlerin perdesini yakar; göğüsleri gönülleri de yarıp açar.

sabır ie ilgili sözler Allah, yüz binlerce kimya yarattı; ama insan, sabır gibi bir kimya görmedi.

sabır ie ilgili sözler Ayın gece sabretmesi onu apaydın bir hale, kor Gülün dikene sabrı onun güzel kokulu bir hale gelmesine sebep olur.

sabır ie ilgili sözler Belki de biraz geç rastladım sana ama herşey geç gelmiyor mu zaten yurdumuza? (Cemal SÜREYA) Sabır ile ilgili sözler

İlgili kelimeler:
dini güzel sözlerDualarla ilgili mesajlargüzel sozlersabırla ilgili sözler

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.