Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

2010 lisansın dersanelerde çıkan güncel sorularını birleştirelim mi? (1 Kullanıcı)

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm kardeşlerim kpss sınavına 2 ayımız kaldı .bende katkım olsun diye diğer dersanelerdeki arkadaşlarımdan aldığım ve kendi sınavlarımda çıkan soruları ve cevapları yazayım bulunsun istedim sonuçta hepimizin hedefi aynı değilmi?Sizlerde eklerseniz geniş bir arşivimiz olur .ALLAH herkese zihin açıklığı versin inşallah.

1)Türkiye karşıtı görüşeriyle tanınan Belçika Başbakanı Herman Van Rompuy aşağıdaki uluslararası kuruluşlardan hangisinin ilk daimi başkanı olarak 01.01.2010 yılında 2,5 yıllığına göreve başlıyacaktır?
A)Avrupa Birliği
B)Birleşmiş Milletler
C)NATO
D)Avrupa Konseyi
E)Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Teşkilatı (OECD)
CEVAP A

2-Türkiyede BDDK başkan ve üylerini aşağıdakilerden hangisi atar?
A)Maliye bakanı
B)Bakanlar kurulu
C)Başbakan
D)Cumhurbaşkanı
E)Hazine Müsteşarlığı
CEVAP B

3- UNESCO (Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü) aşağıdaki kuruluşlardan hangisinin bünyesinde yeralır?
A) Birleşmiş Milletler
B) Avrupa Birliği
C) Avrupa Konseyi
D) İktisadi İşbirliği ve Gelişme Teşkilatı (OECD)
E) Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü
CEVAP A

4-Aşağıdaki Avrupa Birliği üyesi ülkelerden hangisi ortak para birimi (Euro) sistemine dahil değildir?
A) İrlanda
B) İsveç
C) İtalya
D) Lüksemburg
E) Hollanda
CEVAP B

5-Temmuz 2010 tarihinden itibaren Avrupa Birliği dönem başkanlığını devralacak ülke aşağıdakilerden hangisidir?
a-İspanya
b-Danimarka
c-Belçika
d-Fransa
e-İsveç

1 ocak -30 haziran ispanya - 1 temmuz-30 aralık belçika

6-Uluslararası Avrasya Maratonu her yıl hangi şehirde yapılmaktadır?
A-Kiev
B-St.Petersburg
C-Moskova
D-İstanbul
E-Roma
cevap İstanbul

7-Türkiyede vergi iadesi uygulaması yerine aşağıdakilerden hangisi getirilmiştir?
a) sosyal güvenlik kurulu
b)asgari gelir uygulaması
c)kalkınma fonu
d)asgari geçim indirimi
e)selüsyon hacmi uygulaması
CEVAP D

8- 2009 yılı unesco tarafından hangi bilim adamımızın adı ile anıldı?
A)mevlana celaleddin rumi
B)yunus emre
C)yahya kemal
D)evliya çelebi
E)katip çelebi
CEVAP E

9-Ekim ayında yapılan Yüksek düzeyli stratejik işbirliği toplantılarının ardından aşağıdaki ülkelerden hangisi ile karşılıklı vize uygulaması kaldırılmıştır?
a)Libya
b)Venezüela
c)İran
d)Uruguay
e)Suriye
CEVAP suriye olacak

10-2010 kış olimpiyatları hangi şehirde gerçekleşecek?
a) Atina
b) Los Angeles
c) Tokyo
d) Vancouver(kanada)
e) Toronto
cvp Vancouver

11--2009 yılının ikinci yarısında Avrupa Birliği dönem başkanlığını yürüten ülke aşağıdakilerden hangisidir?
A-portekiz
B:ispanya
C:yunanistan
D:isveç
E:ingiltere
CEVAP D
ÖNEMLİ HER ÜYE DEVLET YEDİ BUÇUK YILDA BİR DÖNEM

12- Avrupanın en büyük sinema birliği UNIC ın dönemsel toplantısı 28 Ekim 2009 aşağıdaki ülkelerden hangisi ev sahipliği yapacaktır..
a) Türkiye
b) Fransa
c) Almanya
d) İngiltere
e) Rusya
CEVAP A

13- UNDP başkanlığına 2009 yılından itibaren Kemal Derviş yerine hangisi getirilmiştir.
a) Nimet Çubukçu
b) Arzuhan Yalçındağ
c) Helen Clerk
d) Angele Merkel
e) Hillary Clinton
CEVAP C

14-asagıdaki ülkelerin hangisinde baskanlık sistemi uygulanır?
a)türkiye
b)italya
c)rusya
d-)ispanya
e)ingiltere
CEVAP rusya

15-Aşağıdakilerden hangisi Türkiye'ye vize uygulamayan ülkelerden biri değildir?
A-Çin
B-Brezilya
C-Japonya
D-Bosna Hersek
E-Hırvatistan
Cevap A

Ahmed Muhammed

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ve rahmetüllahi ve berekatühü.Allah razı olsun.Çok güzel bir işe el atmışsınız.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ve rahmetüllahi ve berekatühü.Allah razı olsun.Çok güzel bir işe el atmışsınız.

ALLAH razı olsun kardeşim inşallah diğer kardeşlerimizde sorular eklerse çok daha güzel olacak.daha soru eklemeye devam edeceğim sitemize.ALLAHA emanet olun

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
16-günümüzde dünyada hızla yayılan ve halk arasında domuz gribi olarak adlandırılan H1N1 virüsü ilk kez aşağıdaki ülkelerden hangisinde ortaya çıkmıştır?
a-abd
b-meksika
c-kanada
d-ispanya
e-çin
CEVAP B

17-2012 paralimpik yaz oyunları aşağıdaki ülkelerden hangisinde yapılacaktır?
a-ingiltere
b-fransa
c-çin
d-kanada
e-rusya
CEVAP A

18-Aşağıdakilerden hangisi Birleşmiş Milletlerin resmi dilleri arasında yer almaz?
a-ingilizce
b-ispanyolca
c-arapça
d-çince
e-almanca
CEVAP C

19-Avrupa Birliği'nin Anayasası olarak kabul edilen Lizbon Anlaşması'nı önce reddettikten sonra Ekim ayı başında ülkede düzenlenen referandumla kabul eden birlik üyesi aşağıdakilerden hangisidir?
A) İtalya
B) İrlanda
C) İzlanda
D) Çek Cumhuriyeti
E) İsviçre
Cevap B

leyla-1

Altın Üye
Allah razı olsun canım benim emeklerine gönlüne sağlık siz kurtuldunuz canım bizde eylülde sınava gireceğiz inşallah başka kardeşlerimizde önlisans bölümü ile ilgili soru eklerlerse inşallah sınava az kaldı ama fazla çalışma imkanımızda yok maalesef:( Sınav sistemi gerçekten çok faklı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bol bol zihin açıklığı başarı nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
Alalh hepimizin hayır kapılarımızı açmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı geceler.

serap8191

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun canım benim emeklerine gönlüne sağlık siz kurtuldunuz canım bizde eylülde sınava gireceğiz inşallah başka kardeşlerimizde önlisans bölümü ile ilgili soru eklerlerse inşallah sınava az kaldı ama fazla çalışma imkanımızda yok maalesef:( Sınav sistemi gerçekten çok faklı Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun bol bol zihin açıklığı başarı nasip etsin Rabbim.
Allah korktuklarımızdan emin umduklarımıza nail olmak nasip etsin Rabbim.
Alalh hepimizin hayır kapılarımızı açmak yaşamımıza bir düzen bir yön hayırlı bir vesile nasip etsin Rabbim.Selam ve dua ile Allah'a emanet olun herşey gönlünüzce olsun hayırlı geceler.

ablacım gerçekten ALLAH yardımcımız olsun.sistem farklı ,heyecan faktörü var inşallah kardeşlerimiz soru eklerler .sizlerde faydalanırsınız hemde .güzel duaların içinde sağol ablam.ALLAHA emanet ol

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
iyi geceler, öncelikle sınavınızda başarılar dilerim. Ben şöyle bir site biliyorum, oraya üye olursanız çok sayıda çeşitli kpss deneme sınavları mevcut. ilginizi çeker umarım. kpss deneme sınavları

ahmet_99

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim ama üye olamadım bir türlü kardeşim mail adresimi kabul etmiyor:(

iyi akşamlar,

bu siteden kabul ediyorum diye geçtikten sonra, gerekli kısımları doldurup kayıt ol dediğiniz zaman hata mesajı geliyor fakat aynı zamanda üyelik de tamamlanmış oluyor, yani isterseniz girdiğiniz kullanıcı adını ve şifreyi login olurken deneyin. ben denedim, login olabiliyorsun. umarım siz de girebilirsiniz.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt