Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

6 esma - peygamber efendimiz'in (sav) günlük yaptiği zikirler (1 Kullanıcı)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
besmele.jpg

Peygamber Efendimiz'in (sav) Günlük Yaptiği Zikirler

6 ESMA

1- Euzübillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim

2- Estağfirullah El Azim

3- Allahümmesalli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed

4- La İlahe İllallah

5- Allah

6- Hu

KAYNAK: Mürşit Yazılım Programı, 5.Sürüm / Dua Bölümü

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
* Altı Esma, Peygamberimiz'in (SAV) manen Veysel Karani Hazretlerine ve tüm sahabeye verdiği derstir.

* Her biri 100 defa okunduktan sonra; üç İhlas, Felak, Nas ve Fatiha sureleri okunur ve hasıl olan sevap Hz. Muhammed (SAV) efendimize ve ashabına, gelmiş - geçmiş tüm peygamberlerin ve geçmişlerimizin ruhlarına hediye ve dua edilir. Eğer bu dua ABDESTLİ olarak İHLASLA ve her gün günde en az bir kere yapılacak olursa, kişinin niyetine göre;

- Helalinden rızkı bollaşır, bereketlenir,
- Ruhi sıkıntıdan kurtulur, ailesi birlikte yaparsa hem kişi hem de ailesi huzur bulur,
- Hallolmayan işleri hallolur (ev sahibi olur, çocuk sahibi olur, helalinden mal sahibi olur, işe girer, evlenir, çoluk çocuğunun yaşantısı düzelir, hayırlı evlat sahibi olur)
- Sigarayı bırakır,
- İçkiyi bırakır,
- Hafızası kuvvetlenir, Akl-ı Selim'i artar,
- Helal ve haramı içinden ayırt eder,
- Gözünü ve gönlünü zinadan korur,
- Kalbi ve gönlü Hz. Allah'a (cc) ram olur,
- Bu cennet vatanın ve müslümanların üzeirndeki musibetlerin, belaların ve afetlerin definde farkında olmadan kendisinin de katkısı olur,
- Namaz kılmaya doyamaz, oruç tutmaya doyamaz, Kur'an okumaya doyamaz, tesbih çekmeye doyamaz

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
hayirli cumalar canim kardeşim.
Her gün derslerimizi yapmaya çalişiyorum.allah kabul etsin.manevi olarak çok farli oluyor insan.çok güzel bir paylaşimdi.selametle kalin.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam değerli kardeşim,

Allah cc razı olsun, ben de yeni öğrendim bu zikri, ailemizle paylaşmak istedim. Allah cc izin verirse her maddeyi ayrı ayrı yazacağım ileride, lakin nete sadece işyerinden girebiliyorum :(

selam ve dua ile, hayırlı günler

"selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu"
hayirli cumalar canim kardeşim.
Her gün derslerimizi yapmaya çalişiyorum.allah kabul etsin.manevi olarak çok farli oluyor insan.çok güzel bir paylaşimdi.selametle kalin.

PeNYe.Zz

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun elimden geldiğince bende okuyup uygulamaya çalışacağım çok faydalı bir paylaşım olmuş :)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

selamun aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü

İnşAllah hakkıyla anlayanlardan ve uygulayanlardan oluruz değerli kardeşim,

Rabbim izin verirse en kısa zamanda her maddeyi ayrı ayrı yazacağım,

Allah'a celle celalûhu emanet olun, selam ve dua ile, hayırlı günler

allah razı olsun elimden geldiğince bende okuyup uygulamaya çalışacağım çok faydalı bir paylaşım olmuş :)

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
1 - Bismillahirrahmanirrahim

1 - Bismillahirrahmanirrahim

mustafayaylacik_93busra_bismillahirrahmanirrahim.jpg

Kişi 100 kere Bismillahirrahmanirrahim deyince, şeytanın şerrinden ve vesvesesinden emin olur, rızkı bereketlenir.

Euzibillahimineşşeytanirracim Bismillahirrahmanirrahim denildiğinde, şeytan 70 yıl öteye kaçar,

Bismillahirrahmanirrahim bir kapıdır, bir yandan dünyaya giriş, bir taraftan da dünyadan çıkış kapısıdır.

Kur’an-ı Kerim’in sırrı Fatiha suresidir. Fatiha’nın sırrı Bismillahirrahmanirrahim’de, Besmele’nin sırrı B harfinde, B harfinin sırrı da noktasında toplanmıştır.

Her şeyin bir kalbi var; Kur’an’ın kalbi Yasin-i Şerif, Yasin-i Şerif’in Fatiha, Fatiha’nın kalbi Besmele-i Şeriftir. Tasavvuf yaşantının kalbi de Tevhittir.

Besmele’de Allah’ın Celle Celalühu 1001 ismi mahfuzdur.

Kalbin anahtarı Besmeledir.

Her hayırlı işin başlangıcı Besmele iledir.

Rahman hatırı için herkese rızkını verir, Rahman da Rahim de Besmele’nin içerisindedir. Rahman dünyayı besler, Rahim ahirete sesler.

Besmelesiz yemekte unutkanlık olur.

Besmele gönüllerin anahtarıdır.

Besmele Kur’an’ın anahtarıdır.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
2 - Estağfirullah El - Azim

2 - Estağfirullah El - Azim

Estağfirullah El - Azim denildiğinde anadan doğmuş gibi büyük ve küçük günahlar affolur. “Estağfirullah” küçük günahlar için, “El – Azim” büyük günahlar içindir.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
3 - Salavat-ı Şerif

3 - Salavat-ı Şerif

"Allahümme Salli Alâ Seyyidina Muhammedin ve Alâ âli Seyyidina Muhammed "

Güzel olarak ihlasla getirilen Salavat-ı Şerife, kavak ağacından dökülen yapraklar gibi günahları döker. Kötü dilleri düzeltir, kararmış gönülleri diriltir, harabe olan gönleri neşelendirir.

Salavat-ı Şerifelerin en alası namazda okunanlardır.

Perşembe günü ikindi vaktinden Cuma gününün ikindi sonrasına kadar Salavat-ı Şerife okunursa anında Peygamber Efendimiz’e (Sallallahü Aleyhi Vessellem) ulaşır, yani otomatiktir ve Peygamber Efendimiz (Sallallahü Aleyhi Vessellem) “aldım, kabul ettim” buyurur. Diğer zamanlarda yapılanlar ise mektup misali ulaşır.

Güzel bir koku duyulduğunda Salavat-ı Şerife getirilmelidir! Kötü koku duyulduğunda ise “Hasbünellahi ve ni’mel vekil” (Allah Celle Celalühu bize yeter, O ne güzel vekildir) getirilmelidir.

Güzel kokular, tatlı şeyler ikram edilirken Peygamberimiz’i (Sallallahü Aleyhi Vessellem) anıp, O’na salavat getiriniz!

Salavat-ı Şerife getirilirken sarılmak yok, musafaha, yani tokalaşmak var. Tokalaşmaya başlarken Salavat-ı Şerife getirilmeye başlanmalı, Salavat-ı Şerife bitmeden eller bırakılmamalıdır! Ellerin birbirine kenetlenmesi gönüllerin birbirine kenetlenmesine vesile olur. Gönüllerde yaşanan kötü huyları temizler ve iyilikleri geliştirir. Musafaha, Peygamberimiz Hazret-i Muhammed’den (Sallallahü Aleyhi Vessellem) bize bir hediyedir.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
4 - La İlahe İllallah

4 - La İlahe İllallah

Bütün amellere kul hakkı el koyar, ancak Kelime-i Tevhid’in sevabı müstesnadır. Çünkü Kelime-i Tevhid Allah’ın Celle Celalühu zatına mahsustur. Bu nedenle Kelime-i Tevhid çokça zikredilmelidir. Zikirlerin en verimlisi, en zengini Kelime-i Tevhiddir.

Kelime-i Tevhid sözlerinin tesiri uzun süre devam eder. Kelime-i Tevhid’in esrarını bilseler, yerde sürünenler bile Kelime-i Tevhid çeker, fakirlerin en büyük sadakası Kelime-i Tevhid’dir. İçteki ve dıştaki gururun temizlenmesi lazımdır.

Devamlı Kelime-i Tevhid söylenirse gönüle Muhabbet-i Hak ve Muhabbet-i Resulullah doğar.

Bizim en büyük silahımız “Kelime-i Tevhid”dir.

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun selamlar

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam ablacığım, Rabbim sizden de razı olsun inşAllah.

Selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun, hayırlı günler olsun inşAllah

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
5 - Allah Celle Celalühu

5 - Allah Celle Celalühu

Allah Celle Celalühu : Lafza-ı Celali, zikredildiğinde Allahu'u Azimuşşanin beşbin ismi cem edilerek bir anda söylenmiş gibi olur.

Bir kere Allah Celle Celalühu demek, beşbin ismini söylemeye bedeldir.

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
6 - Hu

6 - Hu

Hu, Allah'a Celle Celalühu kavuşmak ve maksada ulaşmaktır. Hu İsm-i A'zam'dır, Altı Esma'nın tercümanıdır. Evliyanın kalp gözünü açan Hu'dur.

Hu demek; "ben Sen'den geldim, Sen gönderdin, yine Sana döneceğim" demektir, "Allah'a Celle Celalühu kavuşmak" demektir. Hu hedefe kavuşmaktır.

mir_erhan

Moderator
Esselamü Aleyküm ve Rahmetüllahi ve Berekatüh

Allah celle celalüh razı olsun kardeşim.
çok faideli bilgiler maşallah.
Rabbim nasiplenip nasiplendirenlerden eylesin.

Selam ve Dua ile

ceylantur

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleyküm selam mir_erhan kardeşim,

Rabbim cümlemizden razı olsun inşAllah, Rabbim bizleri okuduklarını anlayan, uygulayan ve nasip alanlardan eylesin inşAllah, hayırlı sabahlar, selam ve dua ile, Allah'a Celle Celalühu emanet olun...

Esselamü Aleyküm ve Rahmetüllahi ve Berekatüh

Allah celle celalüh razı olsun kardeşim.
çok faideli bilgiler maşallah.
Rabbim nasiplenip nasiplendirenlerden eylesin.

Selam ve Dua ile

halveti

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamın Aleyküm..
Ceylantur kardeşim yüreğine sağlık.Ben yeni üyenizim ve Paylaştığın konuyu hergün yapıyorum.Bu bizim dersimiz..Ben yazmak istemiştim ama sana nasipmiş.Allah(C.C) Razı Olsun senden..Altı esmayı yapmayan hayatında çok şey kaybeder.Yaparsanız eğer yeminle söylüyorum faidesini göreceksiniz..Allah(c.C)hepimizi dua eden,ibadet eden hayırlı kullarından nasib eylesin..

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamın Aleyküm..
Ceylantur kardeşim yüreğine sağlık.Ben yeni üyenizim ve Paylaştığın konuyu hergün yapıyorum.Bu bizim dersimiz..Ben yazmak istemiştim ama sana nasipmiş.Allah(C.C) Razı Olsun senden..Altı esmayı yapmayan hayatında çok şey kaybeder.Yaparsanız eğer yeminle söylüyorum faidesini göreceksiniz..Allah(c.C)hepimizi dua eden,ibadet eden hayırlı kullarından nasib eylesin..

aleyküm selam kardeşim tam olarak nasıl yapıyorsunuz her birinden yüzer tane mi okuyorsunuz ?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt