Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Abdest (1 Kullanıcı)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı
Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Figen Barlas Es, günde 5 kez abdest almanın koruyucu hekimlik açısından büyük fayda sağladığını söyledi. Abdest alırken ağız ve burnun üçer kez yıkandığını hatırlatan Figen Barlas Es, “Ağız, burun ve dişler vücudun dışa açık kapıları. Buralara yerleşen bakteriler abdest sayesinde düzenli şekilde temizlenir.” dedi. Mikropların insana daha çok el ve yüzlerden geçtiğini hatırlatarak, “Katıldığım bir kongrede, enfeksiyonlardan korunmanın en geçerli yolunun elleri sık sık yıkamaktan geçtiği ifade edildi. Buna göre günde 5 kez abdest alan bir insan enfeksiyonlardan önemli ölçüde korunabilir.” şeklinde konuştu. Abdestte kolların sıvazlanarak yıkandığına dikkat çeken Es, “Tıbbî araştırmalara göre vücudu su ile sıvazlamak damarlara genişleme ve daralma egzersizi yaptırıyor. Bu da çağımızın en önemli sağlık sorunlarından biri olan damar sertliği açısından iyi bir korunma yöntemi. Aynı şekilde vücudun damarca en zengin bölgesi olan başın da sıvazlanması, baş ağrılarının azalmasını sağlayabilir.” değerlendirmesinde bulundu. Barlas Es, ayak tabanı ve kulakların vücudun özel akupunktur alanını oluşturduğunu, bu organların sıvazlanmasının masaj etkisi yaptığını vurguladı.

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı
RE: Abdest

ALLAH razı olsun ablacım yine çok güzel şeyler paylaşmışsın dua ile

konak

Kayıtlı Kullanıcı

Eğer bu kadar önemli sonuçları olmamış olsaydı aceba Rabbimiz bizim için günde beş vakit namaz kılmayı farz kılar mıydı? Hangi ibadetin bedenimize veya ruhumuza zararı varki. düşünün ve eğer biliyorsanız lütfen bana yazar mısınız? İnanın bu konuda çok samimiyim. Sadakayı düşünün içimiz bir insana faydamız dokundu diye bir hoş olmuyor mu?
Selam ve dua ile.

DUN_SURGUNU_YA

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun.B)

Anlaşılıyor ki,Cenab-ı Hak bizlere neyi emretmişse o mutlaka bizim yararımızadır.

esra_br

Kayıtlı Kullanıcı

selamün aleyküm.. tüm dostlara..siteyi yeni farkettim wehemen üye olmalyım diye düşündüm.. umarım birbirimize faydalı oluruz..

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

esra_br yazdı:
selamün aleyküm.. tüm dostlara..siteyi yeni farkettim wehemen üye olmalyım diye düşündüm.. umarım birbirimize faydalı oluruz..
aleyküm selam kardeşim hoş geldiniz aramıza bizim sitemiz üye olunacak sitedir yani inş sizde faydalı olursunuz katkılarınızı bekliyoruz dua ile

carmelo89

Kayıtlı Kullanıcı

Allah bize hicbişeyde zorluk cıkarmamış
ibadet ederken bile bizim üstümüzde ki rahmetini göstermiş...
gercekten o cok lutufkardır...B)

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

carmelo89 yazdı:
Allah bize hicbişeyde zorluk cıkarmamış
ibadet ederken bile bizim üstümüzde ki rahmetini göstermiş...
gercekten o cok lutufkardır...B)
amenna kardeşim o bize ne buyurmuşsa bizim için bir fayda vardır muhakkak bize düşen duyduk işittik ve tasdik ettik demek rabbim rızasından ayırmasın dua ile

mustafa_xtar

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun ablacım. Rabbul alemin ne emretmişte onda bi düzensizlik bi yararsızlık, fazlalık ve gereksizlik bulmuşlar. Herşey bizim için

Hem dünya hem ahiretimiz için

Ya abla 15 dakikadır yollamaya çalışıyorum sen yorum yapmışsın halen de ben yollayacam. La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim....

Ravza_Nur

Kayıtlı Kullanıcı

mustafa_xtar yazdı:
Allah razı olsun ablacım. Rabbul alemin ne emretmişte onda bi düzensizlik bi yararsızlık, fazlalık ve gereksizlik bulmuşlar. Herşey bizim için

Hem dünya hem ahiretimiz için

Ya abla 15 dakikadır yollamaya çalışıyorum sen yorum yapmışsın halen de ben yollayacam. La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim....
rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim sitede ağırlık var bende snein açtığın forma mesaj yazıyorum defalarca denedim olmadı yazılar gitmiyor hayırlısı olsun bakalım dua ile

edaalican

Kayıtlı Kullanıcı

esra_br yazdı:
inşallah hayırlara vesile olur.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Abdestin vücut temizliği ve sağlık açısından faydaları çok açık . Sadece şu kadarını söyleyebiliriz. Ağız ve burnun bir kaç defa yıkanması, boynun ıslak elle meshedilmesi, el ve ayakların yıkanması, vücuttaki kan dolaşımının, en uzak noktalardan uyarılması gibi bir pratik yarar sağlamaktadır.

Sevgili peygamberimizin şu sözünde, abdestin hem fizyolojik hem de manevî faydasını içeren derin bir hikmet gizlidir: "Öfke şeytandandır, şeytan ateşten yaratılmıştır. Ateş ancak su ile söndürülür, o halde öfkelendiğiniz zaman onu yenmek için abdest alınız. selam ve dua ile B)B)B)B)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

Zerda bende arkalardan yetişiyorum oğlumdan bilgisayarın başına hırsız gibi oturyorum kimi zaman kusura bakma s.a B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt