Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"AÇIK" ta bırakılmış kadınlar... ne yazık (1 Kullanıcı)

tövbeettimben

Kayıtlı Kullanıcı
herkese merhaba yazdıklarınızı okudumda şunu söylemeden geçemedim sonuçta örtünmek örtünmemek herkesin kendi tercihi bizim dinimizde zorlama yok ama bir kadın bir ortamda açık giyinmişse giyinen kadın suçlandığı kadar kötü düşüncelerle kadına bakan kişi de suçlu değil midir? Bence bunu tek taraflı düşünmek yanlış olur sonuçta hepimiz insanız zaman zaman hatalar yapıyoruz ama bizim dinimizde kadında erkekte eşittir her kul eşitir 20 yaşındaki biriyle 80 yaşındaki biri de eşittir. Bu yüzden sadece kadınlara yüklenmek doğru değil çünkü öyle bi durumda açık giyinen kadın kadar bakan kişide suçludur

k.cansu

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel , Allah razı olsun.. çok güzel bi konu, herkesin okuması gerken bi konu..

firdes

Kayıtlı Kullanıcı
herkese merhaba yazdıklarınızı okudumda şunu söylemeden geçemedim sonuçta örtünmek örtünmemek herkesin kendi tercihi bizim dinimizde zorlama yok ama bir kadın bir ortamda açık giyinmişse giyinen kadın suçlandığı kadar kötü düşüncelerle kadına bakan kişi de suçlu değil midir? Bence bunu tek taraflı düşünmek yanlış olur sonuçta hepimiz insanız zaman zaman hatalar yapıyoruz ama bizim dinimizde kadında erkekte eşittir her kul eşitir 20 yaşındaki biriyle 80 yaşındaki biri de eşittir. Bu yüzden sadece kadınlara yüklenmek doğru değil çünkü öyle bi durumda açık giyinen kadın kadar bakan kişide suçludur

öncelikle örtünme ayeti indiğinde bütün sahabe kadınlar derhal eteklerindeki fazlalıktan başlarına örtü yapmışlardır.bu çağda Kuran ı kerimin o kadar yaygın-el altında olduğu ve sık sık hocaların tekrar ettiği bir farzı,kendimize göre yorumlamamalıyız.bu emir yerine getirildiğinde,Rabbimizin razı olduğu kullar zümresine ancak varabilecek yüzümüz olur.SENAİ DEMİRCİ hepimizin gördüğü şeyleri,kaleme almış.Allah cc razı olsun.inşallah bu yazı birçok kişinin açıklarını kapatmada faydalı olur.Bir de belirtmek isterim ki----80 yaşındaki ihtiyar kadın açılsa da farketmez artık.nenemin bacağı-kolu açıldı die alıcı bakışlar olması zor ihtimal.gençlikte yapılanlar önemlidir.
selam ve baki dualarımla

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
aaa olurmu hiç öle ya moda ya güzellik kaygısı... açılmalı kadın güzelleşecek ya ... bakılacak ya....
bu durumu özendiren kaç program kaç dergi kaç bilmem ne
hele adı tesettür olan dergiler onlara ne demeli nasıl da güya şıklık yarışına sokuyorlar kendilerini...

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Örtünmek, kişiliğini dişiliğinin üstüne koymaktır. Kendini sonsuza saklamaktır.
Kadınsı merhameti, kadınsı inceliği, kadınsı zerafeti ipekten tüller ardına saklayıp inci gibi büyütmektir örtünmek. “Tesettürsüzlük nedir?” diye sorsaydınız bana, “Kadının dişiliğini kişiliğinin önüne geçiren her haldir” derdim... Bir “kişilik tutulması”... Bir “kadınlık eklipsi”... Ay tutulur ya hani dünyanın gölgesi üzerine düştü diye. Dişiliğin kişiliği gölgede bırakıp kadın ruhunu gözden kaçırdığı bir tür eklips hali bu.. Saçları kapatmaktan fazlası: Kadın ruhunun bedenle kapatılması...

Allah celle celaluhu razı olsun bu güzel paylaşım için kardeşim..
Selam ve dua iLe..

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz, Habib-i Kibriya s.a.v.'in hanımlarının şahsında bütün müslüman hanımlara şöyle emreder:

“(Ey peygamber hanımları) evlerinizde oturun (ve ihtiyacınız için dışarı çıkmanız gerektiğinde) evvelki cahiliyet (zamanında süslenerek, ince elbiseler giyerek, açılıp saçılarak sokağa çıkan kadınların) çıkışı gibi çıkmayın. Namazı dosdoğru kılın, zekâtı verin, Allah'a ve Rasulü'ne itaat edin.” (Ahzap, 33)

Hz. Aişe ve Ümmü Seleme r.a. validelerimizin bildirdiğine göre, yukarıda zikredilen tesettürle ilgili ayet-i celileler nazil olduğu zaman, müslüman hanımlar derhal vücutlarını örtmüşler, tereddüt göstermeden Allah'ın emrine itaat etmişlerdir.​

setenay_eslem

Kayıtlı Kullanıcı
Örtünmek, kişiliğini dişiliğinin üstüne koymaktır. Kendini sonsuza saklamaktır.çok güzell

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
beli iyice daraltılmış elbisesi değil dikkat çeken. Elbiseden taşan beden parçaları.. O elbiseyi özenerek seçmiş olmalı. “Üzerinde güzel duracak” demiş olmalılar. “Bana yakışacak” diye umutlanmış olmalı. Ama hoyrat bakışlar, elbiseyi değil, elbiseden arta kalan kısımları süzüyor.

Şurası çok önemli.
Ben bu duruma çok üzülüyorum, iğrenç bir görüntü oluyor pardesü sanki bedene sıfıra sıfır biçilmiş, özel dikim gibi.

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Her baktığımda gördüğüm şehrimin güzelliklerini , bu insanların kapatmasını seyretmek şimdilerde acı verir oldu bana. Kafamızı kaldırır bakamaz olduk şehrimize. Önümüze bakıp gittiğim sokaklar artık bana yabancı geliyor. Sen yardım et Allah c.c. Sen yeniden güzelleştir sokaklarımı.

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Adem A.S. 33 yaşında olarak yaratılmıştır...
Nefiste ...33 yaşında bir delikanlı olarak Adem A.S. 'a lütfedilmiştir... İnsan yani ADEM yaş itibarı ile ilerler ancak nefis yaşı daima 33 de kalır...
Dünya malı olduğu için ..dünya nimetleri için çırpınır durur...

90 yaşında da olsa ...
Bayan veya Bay fark etmez hep aynı düzeyde delikanlıdır...
Nefis dediğimiz lütuf...

İnsan olmak ; Ceset ... Nefis ve RUH ile güzelde birleşecek...
Zor ...çok zor.. Allah C.C. yardımcımız olsun...
Selamlar....

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
Örtünmek, kişiliğini dişiliğinin üstüne koymaktır. Kendini sonsuza saklamaktır.
Kadınsı merhameti, kadınsı inceliği, kadınsı zerafeti ipekten tüller ardına saklayıp inci gibi büyütmektir örtünmek. “Tesettürsüzlük nedir?” diye sorsaydınız bana, “Kadının dişiliğini kişiliğinin önüne geçiren her haldir” derdim... Bir “kişilik tutulması”... Bir “kadınlık eklipsi”... Ay tutulur ya hani dünyanın gölgesi üzerine düştü diye. Dişiliğin kişiliği gölgede bırakıp kadın ruhunu gözden kaçırdığı bir tür eklips hali bu.. Saçları kapatmaktan fazlası: Kadın ruhunun bedenle kapatılması...

Allah celle celaluhu razı olsun bu güzel paylaşım için kardeşim..
Selam ve dua iLe..

amin ecmain kardesim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt