Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Adı :* BULUNTU* (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com

Güneşin ılık nefesinin yeryüzünü okşadıgı karakışın doğurdugu bir bahar sabahıydı ....toprak yeniden doguyor ,azemetli dağların zirvesinden eteklerinine yeşil bağırlara kavuşmak için can atan ırmaklar çoşuyor...
karıncalar yuvalarından çıkıyor , çicekler tüm güzellikleriyle arz-ı endam ediyor..

kuş cıvıltılarına yapraklar eşlik ediyor enfüsten âfâka .. VEDUD aşkıyla..
ölü kalblere inat ....!! ritim tutuyorlar belliki...

yıllara meydan okuyan bir çınar ağacı gölgesiyle kola kanat geriyor ..
elleri üşümüş yüregi üzülmüş .. ..gözlerimi daha karaydı yoksa bahtımı...

yalnızdı ,çıplaktı.......

kaç saat olmuştu annecigi terk edeli kaç sat omuştu bir yudum süt boğazından geçmeyeli...

en son hastanede göründü ..

üzerinde *BULUNTU * yazıyordu ...

adı : BULUNTU *

soyadı : BELLİ DEGİL ...

sen sahip çıkmazsan sonuda belli degil ...!!!

not : Kayseri’de iki gün önce dünyaya geldiği belirlenen bebek, boş bir tarlada terk edilmiş halde bulundu. Bebeğin üzerine “buluntu” yazılı bir bant yapıştırıldı. (Fotoğraf: Vedat DOĞAN – Türkiye Foto Muhabirleri Derneği “Yılın Basın Fotoğrafları Yarışması” Mustafa Pekcan Özel Ödülü – 2007)

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Adı : BULUNTU
ADI: BULUNTU

"BULUNTU"

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
subhanallah...böle güzel bir çocuk terk edilir mi?...Allah yardımcısı olsun...

böyle binlerce çocuk var...İslam düzeni olmadığı için, zina yapana zerre ceza verilmedigi için, ya aldırlar rahimde katl ederler, ya da dogtuktan sonra boyle ölüme terk ederler...

ben çocukken, bir çoplukte gormuştum bir bebek...bu kardeşten daha küçük olurdu ve ya bu kardeş kadar...onu da çöplüge atmışardı..tek farkla o kardeş ölmüştü...

Allah insanlara İslam bilinci versin....hayvandan daha beter oluyor yoksa toplumlar...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
hadi o yavrucağı dünyaya atan kadına diyecek bir söz dahi bulamıyorum ..
beki üzerine *buluntu* yazan zihniyete ne demeli .. bize ne oldu böyle .... biz böyle değildik !!

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Bebeğim, miniğim, avuçları küçücüğüm,
Adını "BULUNTU" koymuşlar sen bunun farkında bile değilsin. İsmin ne olduğunu bilmiyorsun ki sen daha miniciksin...
Adını "BULUNTU" koymuşlar körpeciğim. Sen dünyayı bilmiyorsun, Dünyadakiler sana ad vemişler "BULUNTU"
Adını "BULUNTU" koymuşlar yavrucuğum. Yetmemiş Göğsünün üzerine, kalbinin üzerine yazıp bir banta yapıştırmışlar.
Adını "BULUNTU" koymuşlar canımmmm. Senin ne olduğunu bilemediler mi acaba. Senin bir bebek olduğunu anlamadılar mı acaba. Seni tanımadılar bebeğim.
Adını "BULUNTU" koymuşlar ciğer parem. Sana nasıl anlatacaklar bunu, Sana ne mazeret sunacaklar, Ne diyecekler...
Adını "BULUNTU" koymuşlar Göz Nurum. bilememişler mi Senin dünya SÜSü olduğunu, Anlamamışlar mı senin KIYMETİNİ DEĞERİNİ ne sanmışlar Seni...

Daha ne yazıyım Aminenur kardeşim...Çok dokundu...
BEBEĞİM korkma Sakın SENi bir KORUYAN var...

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
kardeşim ne deseniz haklısınız .....

kelimeler bazen biter ya nediyeceni bilemez insan öyle bir durum bizimkisi ...

ayşe-rana

Kayıtlı Kullanıcı
O kadar çok üzüldüm ki söyleyecek bir şey bulamıyorum.

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
kusursuz bir alem herşey insan için yaratmış güzel mevlam

güzel bir armoni güzel bir senfoni ..
yazının başındaki tüm o güzellikler hepsi insan için ...
ama ne tezattırki yine insan bozuyor tüm bu tılsımı yine insan kirletiyor kirli elleriyle masumiyeti ..

yine insan ......

Su-Eda

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu Aleyküm ve Rahmetullah
Resim ve yazılanlar yüreğimi çok burktu...
Rabbim bizlere Kul olma şerefini lütfetmiş..
Kul olmasaydık bul/ma/abilme gibi bir nimete sahip olamıyacaktık..
Rabbim Kul olma şerefiyle annelik vasfını ve severek var ettiği kulunu emanetini bir meleği lütuf etmiş..
Ferahhferza canım sana yürekten katılıyorum..
''kusursuz bir alem herşey insan için yaratmış güzel mevlam

güzel bir armoni güzel bir senfoni ..
yazının başındaki tüm o güzellikler hepsi insan için ...
ama ne tezattırki yine insan bozuyor tüm bu tılsımı yine insan kirletiyor kirli elleriyle masumiyeti ..

yine insan ...... ''

şimdi minicik yüreğindeki sancıları üzüntüleri dilde sükut halinde meleğin Rabbimin izniyle dili suküt etsede büyüdüğünde ama yüreği..
İşte Rabbimizin Merhameti..herkese terkediyor/edebiliyor..Ama her an sahip çıkan merhametiyle muamele eden Rabbimiz..
Bu dünyada ismi buluntu..Ama gerçek adı melek..Rabbimizin gönderdiği en güzel emanet..
Rabbim cümlemize hidayet yüreklerimize merhamet verilen emanetlere Rabbimizin izniyle sahip çıkabilmemizi nasib etsin..
Baki selam ve dua ileB)
En Güzel'e Allah Celle Celalühu emanetsin​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt