Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

ALLAH' beni affeder. (1 Kullanıcı)

Mc Laren

Kayıtlı Kullanıcı
Adamın biri Suayb peygambere:
-Allah benim birçok günahımı ve hatamı gördüğü halde beni lutuf ve kereminle cezalandırmıyor. Allah-ü teala suayb'a peygambere şöyle vahyetti.
-O kulum ben bukadar günah ettimde,Allah beni kereminle cezalandırmıyor diyor. Ona deki:
-Ey doğru yolu bırakarak, yanlışayönelmiş adam!
Sen tersini söylüyorsun. Allah seni öylesine imtihan ediyor ve cezalandırıyorki, senin günahtan kararmış simsiyah kalbin ve günahların etkisiyle zincirler için deki bedenin bunu farkedemiyor.
Fakat yinede benden ümidini kesmesin, bana sığınsın, bana dönsün.
Suayb alihisselam Allah'ın kendisine bildirdiği sözleri "Allah beni cezalandırmıyor" diyen kimseye söyleyince,o günahkar kimsede güzel tesir uyandı.
Suayb peygambere sordu:
- eğer beni cezalandırıyorsa hani belirtisi?
suayb peygamber:
-Ya Rabbi! O adam bu söze karşı savunmada bulunuyor ve senin verdiğin cezayı bilmek istiyor,
Cenab-ı Hak buyurdu:
- Ben settarım, örtücüyüm.Fakat işaret söyleye bilirim Onu beğenmediğimin işareti:
O itaet ettiğini sanıyor, oruç tutuyor, namaz kılıyor fakat namazdan, zekatten ve başka ibadetlerin hiç birinden zerre kadar zevk almıyor.
Yüksek ibadetlerde ve amellerde bulunuyor, fakat zerre kadar mutluluk duymuyor.
İtatlerin mahsul vermesi için kalbe manevi bir zevk lazımdır.
"Allah affeder" deyip güünahta ısrarcı olanlar en büyük yanlış içindedirler.
demir paslandığı gibi kalplerde kararır.
Kul bir günah işlediğinde kalpte siyah bir leke oluşur.Tevbe ederse bu leke silinir.
Günahına devam eder ve tevbe etmezse nihayet o siyah noktalar kalbi simsiyah eder.
*İbadetin ruhu, özü, ibadetten zevk almaktır.
Eğer alınmıyorsa Allah'ın beğenmediğini anlayıp hemen tevbe etmelidir...
***SEVGİLİ KARDEŞLERİM CENAB-I HAK BİZLERİ BOL BOL TEVBE EDENLERDEN EYLESİN***

Ecrin Hicran

Kayıtlı Kullanıcı
RE: ALLAH' beni affeder.

kardeşim ALLAH razı olsun..paylaşımın çok güzel..selam ve dua ile..

ANELKA

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm kardeşim senden allah razı olsun .çok güzel olmuş kardeşim.paylaştıgın için allah razı olsun..B)

Zafer

Yasaklı Kullanıcı

kardeşim PAYLAŞIMIN için sağol ALLAH razı olsunnB)B)

Mc Laren

Kayıtlı Kullanıcı
RE: forum

RE: forum

zafer kardeşim ben forum bölümüne resim koyamıyorum bunu nasıl yapıyorsunuz. selametle kal kardeşimB)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt