Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

AMENERRESULU suresinin anlamını anlamak (1 Kullanıcı)

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
---"ALLAH hiçbir kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez.Herkesin kazandığı hayır kendi faidesine, yaptığı şer kendi zararınadır.---Ey Rabbimiz, unuttuk yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme.---Ey Rabbimiz bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme.---Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma.Bizden sadır olan günahları sil, bağışla, bizi yarlığa, bizi esirge. SEN , Mevlamızsın bizim. Artık kafirler guruhuna karşı da bize yardım et."---
Allah razı olsun kardeşim.

dengizhan

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun inşallah, selam ve dua ile

Nazar57

Kayıtlı Kullanıcı

Yüce Kur'an-ı kerim baştan aşağıya kutsi.
Allah razı olsun...

_AYDIN_

Kayıtlı Kullanıcı
selamun laeyküm ALLAH c.c razı olsun...

izmirli sinan

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum bu duayı çok seviyorum yeni ezberledim

LUTFI

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim emeğine sağlık rabbim razı olsun.
Selam ve dua ile

bir_umut

Kayıtlı Kullanıcı
garipkalp çok teşekkürler..

malesef hergün namazda okuduğumuz surelerin bile anlamlarını merak edip şöyle bir bakmıyoruz..amenerrsulunun anlamını ilk okuduğumda çok etkilenmiştim ve aynı zamanda bir dua.aczimizi Rahmana bildirmek..

Rabbim öğrendikleri ile amel eden kullarından eylesin cümlemizi ..

seda1985

Kayıtlı Kullanıcı
amin amin rabbim sen bizi koru

ysim

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun inş bende ezber yapıyom

NDYZLF

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm
Amin.. Amin..
Allah razı olsun

tuanaebru

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Sizler sayesinde çok şey öğreniyorum.Rabbim hepinizden razı olsun.Ben de bu duayı ezberlemek istiyorum sadece mereak ettiğim şu bu duayı abdestsiz olarak okumamızda bir sakınca olurmu günümün çoğu işyerinde geçiyor.Ben de bu siteden fırsat buldukça öğrendğim duaları küçük bir not defterime yazıp ordan okuyorum.İşyerinde olduğum için ya da bazen yolda her zaman abdestli olamıyorum bu konuda beni bilgilendirir misiniz yanlış birşey yapmaktan korkuyorum.Rabbim sizden razı olsun hakkınızı helal ediniz.

ؤشىثق

Kayıtlı Kullanıcı
Zaman zaman yurtta kalırken abilerimiz yatsı namazından sonra bize bu duayı okurdu.Yatsı namazlarında elimden geldiğince okumaya çalıştığım bir dua.Allah Razı olsun kardeşim.

ؤشىثق

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm

Sizler sayesinde çok şey öğreniyorum.Rabbim hepinizden razı olsun.Ben de bu duayı ezberlemek istiyorum sadece mereak ettiğim şu bu duayı abdestsiz olarak okumamızda bir sakınca olurmu günümün çoğu işyerinde geçiyor.Ben de bu siteden fırsat buldukça öğrendğim duaları küçük bir not defterime yazıp ordan okuyorum.İşyerinde olduğum için ya da bazen yolda her zaman abdestli olamıyorum bu konuda beni bilgilendirir misiniz yanlış birşey yapmaktan korkuyorum.Rabbim sizden razı olsun hakkınızı helal ediniz.

Abdestsiz Yapılamayan Şeyler:
a) Namaz kılınmaz,
b) Kur'an-ı Kerim'e el sürülmez,
c) Tilâvet secdesi yapılmaz,
d) Kabe tavaf edilmez. (Kabeyi tavaf için abdestli olmak vaciptir)

Bu dua'yıda abdestsiz bir şekilde okuyabilirsin.Ancak abdest herzaman hayırlıdır kardeşim.

"Sizden biri eksiksiz olarak abdest alır, sonra da: "Eşhedü enlâ ilahe illellahû vahdehü lâşerike leh, ve eşhedü enne Muhammeden abdühû ve Resûlüh" derse, cennetin sekiz kapısı ona açılır, dilediğinden girer." (A.g.e.,c. 1, s. 171.)

imported_elif__

Kayıtlı Kullanıcı
çok özr diliyorum yanlışım varsa
AMENERESULU bir sure değil BAKARA SURESİ'nin son üç ayetinden biri değilmi.?
çünkü ben her akşam namazınının selamından sonra bu ayeti okuyorum.. fazileti çok fazla bir ayet..

elytk

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm.Ben de bu duayı okuyordum ama bir türlü ezber yapamıyordum.Elhamdülillah şimdi ezberledim ve her yatsı namazından sonra okumaya çalışıyorum.

smyyes

Kayıtlı Kullanıcı
-"ALLAH hiçbir kimseye gücünün yeteceğinden başkasını yüklemez.Herkesin kazandığı hayır kendi faidesine, yaptığı şer kendi zararınadır.---Ey Rabbimiz, unuttuk yahut yanıldıysak bizi tutup sorguya çekme.---Ey Rabbimiz bizden evvelki ümmetlere yüklediğin gibi üstümüze ağır bir yük yükleme.---Ey Rabbimiz takat getiremeyeceğimizi bize taşıtma.Bizden sadır olan günahları sil, bağışla, bizi yarlığa, bizi esirge. SEN , Mevlamızsın bizim. Artık kafirler guruhuna karşı da bize yardım et."---

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
2 günde ezberledim hiç zor değil ezberlemek isteyenler için
Her yatsıdan sonra muhakkak okuyalım İnşAllah .

AcizBirKul.

Kayıtlı Kullanıcı
Âmener Rasulu

Okunusu:

Amener resûlü bimâ ünzile ileyhi min rabbihî vel mü’minûn. Küllün âmene billâhi ve melâiketihi ve kütübihi ve rusulih; lâ nuferriku beyne ahadin min rusulih. Ve kâlu, semi’na ve etâ’na, gufraneke rabbena ve ileykel masiyr.

Lâ yukellifullahu nefsen illâ vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet. Rabbena lâ tuahizna innesiyna ev ahta’na. Rabbena ve lâ tahmil aleyna isran kemâ hameltehu alelleziyne min kablina. Rabbenâ ve lâ tuhammilna ma lâ tâkatelena bih. Va’fuanna, vagfirlena, verhamna. Ente mevlâna, fansurna alel kavmil kâfiriyn.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt