Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

'Başörtüsü Yahudi geleneğidir' diye idda ediyorlar (1 Kullanıcı)

turk_s

Kayıtlı Kullanıcı
sabr sadece sabr
ALLAH ISLAH EDER İNŞ.

mabet_bekcisi

Kayıtlı Kullanıcı
‘YAHUDİ GELENEĞİ İSLAMI ETKİLEDİ’

Başörtüsünün Yahudi geleneği olduğunu da anlatan Doç. Dr. Filiz, Tevrat ve Talmud’da başörtüsü ile ilgili ayetlerin bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

“Yahudi geleneğini inceledim. Yahudilerde, ‘Başörtüsüz kadınlar iffetsizdir, namussuzdur. İffet ve namusun korunmasının ölçüsü baş örtüsüdür.

Baş çirkindir, örtülmesi gerekir. Başörtüsüz hiçbir kadın dışarı çıkmamalıdır’ denilmektedir. Yahudi geleneği direkt olarak islamı etkilemiştir. Yoksa İslam da başörtüsü kesinlikle söz konusu değildir. İslam da, oruç tutmadığınızda, tutmadığınız oruçu ya sonradan tutarak telafi edersiniz, ya da parasını ödersiniz.

Başörtüsü, örtemeyenler ile ilgili kesin bir ceza yoktur. 76 tane temel farzdan bahsedilmektedir. Bu 76 farzda kesinlikle başörtüsü geçmemektedir. Kesin bir dini emir diyeceksiniz ve yapmayan hakkında da bunun bir cezası yok diyeceksiniz. Allah ile kul arasında diyeceksiniz. Allah ile kul arasında ise, kamusal alana dinsellik taşınmak isteniyor. Dinsel kanıtlarda dil oyunu yapılıyor.”

saçmalık RAHMAN hidayet versin bu insa nasıl bir üniversitede görev yapıyor çok şaşırdım doğrusu.insanların beyinlerini sulandırıyorlar.daha neler göreceğiz bakalım.ilahiat mezunu misyonerlerdemi görecektik

kakule

Kayıtlı Kullanıcı
Allah kimseyi saptırmasın alimlerin sapmasıda böyle oluyor galiba tövbe tövbee

derya86

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum Kardeşlerim Allah Razi Olsun Aşka Mecnun Abi Ya Bu Adam Bence Kendinde Diğil Bir Ilahiyatçi Nasil Böyle şeyler Söyler Aklim Almadi. Sonra örtünen Memnun Olduktan Sonra Bu Adamlarami Kaldi Hakkimi örtülülerin Hakkini Savunmak Onuda Anlamadim.ben Kendimi Böyle Rahat Hissediyorum Kim Demişki Bunlara Başörtülüleri Koruyun Diye çikmiş Oraya Konuşuyor.sanane Diye Haykirmak Istiyorum Böyle Kendini Alim Sananlarin Yüzüne Iyiki Mahşer Var Doğrunun Eğriden Ayrilacaği O Gün Olmasa Nasil Sabrederdik Bilemiyorum Rabbim Yardimcimiz Olsun

A

Arzu_76

Selamün aleyküm

Rabbim razı olsun paylaşımınız için

Rabbim ıslah etsin

Rabbim doğru yoldan ayırmasın inşallah

Dua ile

tan_vakti

Kayıtlı Kullanıcı
Yahudilerin nasıl bir geleneği oldugunu bilemem benide ilgilendirmez ben dinime bakarım İslamiyette örtünme kısmı ayetle belirtilmiştir zaten biz inandık iman ettik örtü bütün müslüman hanımlar içindir sadece bir kesime ait değildir. Bazıları medyatik olmak için yada akılları sıra bazı kesimlerden daha fazla saygı görmek için dinimizi alet etmeye çalışabilirler böyle kişilere fırsat vermiyelim.

En acısıda hristiyanların rahibeleri başlarını örttümü hiç bir hristiyan çıkıpta aaa seni gidi yobaz gericii çıkar o örtünü demez. ama biz müslüman hanımlar örtündükmü saçma sapan şeyler söylerler yazarlar bazı kesimler ben onları sadece sinek vızıltısı olarak görüyorum.

İnşallah en yakın zamanda kamusal alanda örtü yasağı kalkarda örtülerimizle devlet memuru olarakta çalışabiliriz (konuyla alakalı değil belki ama içimden bunuda yazmak geldi)

sevçiçek

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim bir örtülü kişi olarak çok üzüldüm bizler cahilmiyiz elhamdülillah müslümanız böyle konuyu araştırmak bile gereksiz allah inancımızı daim etsin allah razı olsun selametle:A

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt