Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Beğendili Kuzu Pirzola (1 Kullanıcı)

• Konuyu başlatan Goldenrose
  • Başlangıç tarihi
G

Goldenrose

Beğendili Kuzu Pirzola

Malzemeler​

4 Kalem Kuzu Pirzola
1 Patlıcan
1/2 Çay Bardağı Süt
1 Tatlı Kaşığı Un
1 Yemek Kaşığı Kaşar Peyniri Rendesi
¼ Domates
1 Sivri Biber
1 Dal Maydanoz
1 Yemek Kaşığı Tereyağı​

Yemeğin Tarifi

Pirzolaları ızgara veya teflon tavada kızartın. . Patlıcanı közleyip kabuklarını temizleyin ve iyice ezerek soğumaya bırakın.

Tereyağını kızdırıp unu kavurun. Patlıcanları ilave edip iyice karıştırın. Kaşar rendesini ve sütü ilave edip karışımı bir taşım kaynatın.

Servis tabağına beğendiyi yayıp üzerine pirzolaları dizin. Közlenmiş domates ve biberle birlikte sıcak olarak servis yapın.

Benim yine kolay ve lezzetli bulduğum yemeklerden bir tanesi. Afiyet olsun kardeşlerim:)

Sevdalinka_

Kayıtlı Kullanıcı
yapmıştım bu yemeği.
kolay mıııııı
kız sen şef mi kesildin başımıza:) ben saatlerimi harcamıştım:) hadi ama acemilik diyelim:)

G

Goldenrose

yapmıştım bu yemeği.
kolay mıııııı
kız sen şef mi kesildin başımıza:) ben saatlerimi harcamıştım:) hadi ama acemilik diyelim:)

Her yemeğin zorluğu elbet olur. Ama bana göre kolay:) İlk yapıldığında 1-2 saat gidebilir ama sürekli yapıldığında bu süre çok aza iniyor:)

D

d__derya

2 sene önce yapmıştım
biraz uğraştırıcı ama et sevenler için lezzetli oldukça

sechkine

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel görünüyor..denemek lazım..

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt