Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

BEKLENEN GÜN (AŞURE) DİKKAT EDELİM KARDEŞLERİM... (1 Kullanıcı)

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı
sa. ve beklenen gün geldi arkadaşlar inş. bu günü en iyi şekilde geçiririz. Bugunun anlam ve önemini ben ve arkaşlarımız GÜN öncesinde belirttik. Niyetimiz Aşure günü öncesi günün anlamını belirtmek ve ona göre kardeşlerimizin tedbir almalarını sağlamaktı. Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. İnş. Mevlam teala hazretleri tutuğumuz oruçları kabul etsin ve yaptığımız ibadetlerimizi İlahi katında makbul gördüklerinden eylesin inşallah.

SEVGİLİ KARDEŞLERİM SİZE BİR ŞEYDEN BAHSETMEK İSTERİM Kİ BİZLER MÜSLÜMANIZ VE BİZ KİN GÜDMEYE YA DA LANETLEMEYE HAKKIMIZ YOK HATIRLAYALIM Kİ TAİFTE EFENDİMİZ SAV TAŞA TUTULDUGUNDA HER YERİNDEN KAN AKTIĞINDA HEYBETİYLE HZ. CEBRAİL A.S. GELDİ VE SORDU YA RASULALLAH AĞZINDAN Bİ KELİME HELAK OLSUNLAR DE HELAK EDELİM TÜM HEPSİNİ YERLE BİR EDELİM. AMA EFENDİMİZ NE YAPTI ÜMMETİM BİLMİYOR SONUNDA BİR KELİME Kİ ALLAHIM ACZİYETİMİ SANA SIGINIRIM. KARDEŞLERİM EFENDİMİZ HZ. HÜSEYİN E R.A. VE EHLİ BEYİTİNE YAPILANLARI AFFETMEK İMKANSIZ VE AFFETMEYİZ AMA YAPANLARA KINAMA VE LANETLEME YAPMAMIZDA YERSİZ VE GEREKSİZ OLUR. KEŞKE O ZAMANDA OLSAK VE BİZDE ONLAR İÇİN CAN VERSEK VE KENDİ NEFSİM İÇİN SÖYLÜYORUM KEŞKE EFENDİM HZ. HÜSEYİN R.A. İLE BİRLKTE OLSAYDIM VE BENİMDE KAFAM KESİLSEYDİ ONUN UGRUNA. MEVLAM ONUN YOLUNDA GİDEN VE EFENDİMİZ SAV İN YOLUNDAN HAKKIYLA GİDEN KULLARDEN EYLESİN. ALLAH HU AZİMUŞAN BU YAŞANAN OLAYLARDAN DERS ALMAYI VE FİTNENİN KARDEŞLER ARASINA AÇACAĞI YARANIN NE BÜYÜK OLDUĞUNU HAKKIYLA GÖRMEYİ NASİP EYLESİN HEPİNİZDEN ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH.

İLAHİDE DEDİĞİ GİBİ...

SALINDI BAHÇEYE GİRDİ
ÇİÇEKLER SELAMA DURDU
MOR MENEKŞE BOYNUN EYDİ
GÜL KIZARDI HİCABINDAN
YAR ALİ YAR, YAR HÜSEYİNİM YAR

B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)B)

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com
RE: BEKLENEN GÜN (AŞURE) DİKKAT EDELİM KARDEŞLERİM...

S.A
EVET İSLAM DÜNYASINDA ASIRLAR ÖNCE KERBELADA AÇILAN UÇURUMU DAHADA DERİNLEŞTİRMEK İSTEYENLER OLACAKTIR.BU YANLIŞ TUTUMA SON VERMEK GEREKİYOR.BUDA İNSANLARIN KENDİ NEFSLERİNİ SORGUYA ÇEKEREK NEREDE HATA YAPTIM DEMESİNDEN VE HATALARINI TELEF ETMESİNDEN GEÇİYOR.İSLAM DÜNYASI ARASINDA AYRILIK TOHUMLARINI ATANLARA VE ONLARI SULAYANLARA İTİBAR ETMEYELİM.BUĞÜNÜ GEÇMİŞTEN DERS ALMA GÜNÜ OLARAK GÖRMEK GEREKİYOR.ÇÜNKİ BU GÜN İSLAM ALEMİNİN KİŞİSEL ÇIKARLAR UĞRUNA ,SALTANAT UĞRUNA BİRBİRİNE DÜŞMENİN VERDİĞİ SONUÇLARI VE O UTANCI BİZLERE EN İYİ ŞEKİLDE İFADE EDEN GÜN.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

haklısın kardşeim şüphesiz bazı yanlış fırkalar var ama bunlara kin beslemek bize kötülükten başka bişey getirmez hidayet dilemeliyiz bu kişilere. Efendimiz sav ümmetim 70 bin fırkaya bölünecek hadisinin tecellisi durumundayız dikkat etmelyiiz zira Şeytan ve yardımcıları çok iyi çalışlıyor... Allah razı olsun cümlemizden.

Ve birde Soru ne yapılmalı ????
Bu fitneden en iyi nasıl kurtuluruz cevaplarınızı bekliyorum...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Evet kardeşim Allah razı olsun gerçektende bu gün çok önemli bir gün biz müslimanlara gerçek miminlere bazı sorumluluklar düşmekte inşAllah en iyi şekilde bu sorumluluğu yerine getiririz. Herkes Asr-ı Saadet diye biliyor o devileri aslında gözler önüne serildiğinde Asr-ı çile olduğunu müminler göreceklerdir. ki ben Asr-ı Saadet yerine çile diye yad ediyorum...
Hiç Birşey güllük gülistanlık değil.. öyle olmadı öyle olduğunu sananlar Hakikat namına çok yanılırlar..... Her daim Allahın kulu Hz.Muhammed'in ümmeti olduğumuzu hatırlamak ümidi ile selametle

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

HAKLISIN KARDEŞİM mevlam yar ve yardımcımız olsun şu var ki mü min dünyada rahat yaşıyacağını düşünüyorsan yanılıyor aldanıyor... Efendin Rahat ömür sürmedi ki sen süresin. Ve onlar On günlük Dünya ya Sonsuz Ahireti Tercih etmediler...

-Esmani-

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
islamtarihim.com

Siyahgulsevdalisi yazdı:
haklısın kardşeim şüphesiz bazı yanlış fırkalar var ama bunlara kin beslemek bize kötülükten başka bişey getirmez hidayet dilemeliyiz bu kişilere. Efendimiz sav ümmetim 70 bin fırkaya bölünecek hadisinin tecellisi durumundayız dikkat etmelyiiz zira Şeytan ve yardımcıları çok iyi çalışlıyor... Allah razı olsun cümlemizden.

Ve birde Soru ne yapılmalı ????
Bu fitneden en iyi nasıl kurtuluruz cevaplarınızı bekliyorum...

S.A
HERKESİN KENDİ VİCDAN MUHASEBESİNİ YAPMASI GEREKİYOR.NETİCEDE HEPİMİZ BU AĞACIN GÖVDESİNE BAĞLIYIZ.ÖYLEYSE DURUMUMZU İLK DÖNEME GÖRE YANİ EFENDİMİZ DÖNEMİNE ASRI SAADET DÖNEMİNE GÖRE AYARLAYABİLMELİYİZ.ŞU GÜNDE ÇIKIP BİR MEZHEBİN ÖNDE GELENİ DİĞERİNİN KATLİNE FETVA VEREBİLMEKTEDİR.DİĞERİ İSE ONU DİNSİZLİKLE SUÇLAYABİLMEKTEDİR.AMA BUNU SÖYLEYENLERİNDE BUNA TABİ OLANLARINDA HİÇBİR DAYANAĞI YOKTUR.BİZLER DAYANAKSIZ OLAN ŞEYLERİN HEPSİNİ ELİMİZİN TERSİYLE İTEBİLMELİYİZ.KAYNAK BELLİ KURAN ,SÜNNET VE EHİL ALİMLERİN FETVALARI.BUNLARA SARILARAK DOĞRUYU BULABİLİRİZ.ARAMIZDAKİ FİTNE ANCAK BU ŞEKİLDE KIRILIR.

BUĞÜN KERBELANIN YILDÖNÜMÜ BAKIN SAPIK FETVA LAR YÜZÜNDEN IRAKTA VEYA İRANDA KAÇ KİŞİ BİRBİRİNİ BOMBALAYACAK BUĞÜN.BUNUN NE KURANDA NE SÜNNETTE YERİ YOK.

Siyahgulsevdalisi

Kayıtlı Kullanıcı

hımm Güzel kardeşim görüşler çogaldıkca düşüncelerde gelişecektir diye düşünyorum Allah razı olsun...

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Resulü; Buyurdu:

Ramazan ayı dışında Allah rızası için bir gün oruç tutan, iyi bir yarış atının bir asırda alacağı mesafe kadar Cehennemden uzaklaşır. Hadis (Ebu Ya'la)

Aşkâ Mecnun

Kayıtlı Kullanıcı

Allah Resulü Buyurdu;

[big]Oruçlunun yanında oruçsuzlar yiyince, melekler, oruçluya dua eder. Hadis (Tirmizi)[/big]

nurettin

Kayıtlı Kullanıcı

sa. ve beklenen gün geldi arkadaşlar inş. bu günü en iyi şekilde geçiririz. Bugunun anlam ve önemini ben ve arkaşlarımız GÜN öncesinde belirttik. Niyetimiz Aşure günü öncesi günün anlamını belirtmek ve ona göre kardeşlerimizin tedbir almalarını sağlamaktı. Elimizden geldiğince bir şeyler yapmaya çalıştık. İnş. Mevlam teala hazretleri tutuğumuz oruçları kabul etsin ve yaptığımız ibadetlerimizi İlahi katında makbul gördüklerinden eylesin inşallah.
ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM SELAMETLE

Kaan Erdem

Yönetici
Allah cc razı olsun çok güzel ve faydalı bir paylaşım olmuş selam ve dua ile kalın selametle kardeşim.

ekrem2

Kayıtlı Kullanıcı
Aşure günü hakkında şia nın görüşlerini hiç merak eden oldumu.Çok ilginç şeyler var.Tamamen bildiklerimizin dışında.

sindy

Kayıtlı Kullanıcı
ben bir sey duymustum dogrumu bilmiyorum asure günün de kıyametin kopucagını söylemişlerdi...

_SeNaToR_

Yasaklı Kullanıcı
Tamam hepimiz aynı gövdeden gheldik ama sapıklık diyebirşey var....Sapanlara karşı durmakta vardır.Adam Halifeleri tanıamyacak küfretçek Annelerimize hakaretler edecek boşver onlarda müslümanlar(!) deyim sessiz kalamayız.

D

duyygu

Peygamber efendimiz (s.a.v.) torunlarına koskoca fırat nehrinin yanı başındayken 1 damla su içirmeyen eziyet eden canlarına vahşice kıyan,3 aylık kundaktaki bebeğe babası ''bizi geçtim bari bu kundaktaki bebeğe 1 yudum su verin''(çünkü annesinin verecek sütü kalmamıştı) dediğinde su mu al san su deyip yavrucağı boğazından oklayan ve şehit eden insan kılığına bürünmüş kafirlerin yaptıklarınımı unutalım. şehit aileleri de oğullarının katillerini unutsunlar affetsinler hatırlamasınlar fitneymiş ya. ki kaldıki bu insanlar bizim gibi insanlar değil Allah(c.c) en sevdiği kulu hz.muhammet(s.a.v) benim dünyadaki iki gülüm,cennet gençlerinin efendisi dediği torunu hz.hüseyin(a.s) ve diğerlerinin vahşiliğin son derecesindeki şehadeti kusura bakmayın şii alemi bunu untmayacak unutturmayacak ama desteklemeyenler aşura matem gününde aşure yapıp yemeye,dağıtmaya devam etsinler bayram havası verip kutlasınlar asıl fitne bu diğerleri değil..

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Yine Tirmizî'de geçen bir hadiste Peygamberimiz şöyle buyurmuşlardır:

"Âşura Gününde tutulan orucun Allah katında, o günden önce bir senenin günahlarına keffaret olacağını kuvvetle ümit ediyorum."

rebzedeki_kul

Kayıtlı Kullanıcı
Susadıkça bir damla Suya
Gözyaşlarıyla Kerbelada kul Hüseyini hatırla

Aşura gününde ne mi yapalım arkadaşlar?
Şamda saraylarda oturanlara lanet edip İmam Hüseyin gibi, Ebu Zer gibi çöllerde şehit edilenlere dualar edelim. Onlar gibi olamasak da onlar gibi olmayı dileyelim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt