Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Bir erkek bir bayana namaz kılmayı öğretebilir mi? (1 Kullanıcı)

Ottoman's

Kayıtlı Kullanıcı
Selamunaleyküm.

Bir erkek, bir bayana namaz kılmayı öğretebilir mi? Yoksa bayan, başka bir bayandan mı öğrenmek zorundadır?

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Cevabı tam bilmiyorum kardeşim ancak duruma bağlıdır gibi geliyor bana. Yani bir abi kardeşine , baba kızına vb. durumlar olabilir. Nitekim yaz kursları oluyor camiilerde erkek hoca bayan çocuklarımıza. Bu tarz durumlarda olabilir gibi duruyor. Ancak birbirine haram olan kimselerin erkeğin kadına veya kadının erkeğe durumlarında öğretmelerinin uygun düşmeyeceği fikrindeyim. İnşallah bu konuda bilgisi olan kardeşlerimiz açıklarlarsa bizde öğreniriz.

Ottoman's

Kayıtlı Kullanıcı
Anladım. Bir arkadaşım bana böyle bir soruda bulundu, benim de fikrim olmadığı için sorayım dedim.

_YUSUF_

Yönetici
Selamunaleyküm.

Bir erkek, bir bayana namaz kılmayı öğretebilir mi? Yoksa bayan, başka bir bayandan mı öğrenmek zorundadır?
aleyküm selam
aslolan bayanın bayandan öğrenmesidir. imkan yoksa mahremiyete uymak ve yanliz olmamak kaydıyla ögretebilir. erkek uygular kadinda ona bakarak öğrenebilir

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt