Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DİKKAT DİKKAT DİKKAT (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
ZİLHİCCENİN SON GECESİ YAPILACAK İBADET
Zilhiccenin soo gecesi mümkünse bir tesbih namazı kılmalı ve bir Hatmi Enbiya yapmalıdır (Htmi Enbiya nın tarifi Dua ve İbadetler isimli kitapta vardır )
Keza zilhiccenin son gecesi akşam ile yatsı arasi 10 rekat namaz kılınır Namaza şöyle niyet edilir
Yarabbi geçen seneyi benden razı olarak ayır Sadir olan isyanımı hasenatı tebdil eyle beni hidayeti ilahiyyene ve rızai ilahine mazhar eyle
Her rekatta 7 Fatiha 7 ayetel kürsi 7 İhlası şerif okunur ve dua edilir
MUHARREM AYININ BİRİNCİ GÜNÜNDE NE YAPILIR
Muharremin birinci günüde her birinde besmele çekerek bir defada 1000 İhlas;ı şerif okuyanları Cenabı Hak lutfuyla ve keremiyle huzuruna bu alemden kul borcu ile götürmeyecektir Muharrem ayının birinden 10 kadar 10 gün oruç tutmak ve 10. gün aşura pişirmek faziletli ibadetlerdendir bunu yerine getirenlerin (HZ. HASAN ve HZ. HÜSEYİN.)(r.anhüma)Efendilerimizle cennete girecekleri ümit edilir bu on günlük orucu tutamayanlar mümkünse 8,9,10 günleri oruç tutmalıdırlar
Bu ay içinde perşembe,cuma,cumartesi günleri peşpeşe oruç tutulursa 900 senelik nafile oruç sevabı verilir

Allah şimdiden kabul etsin Rabbim kime kısmet ettiyse o okusun

sadece_eda

Kayıtlı Kullanıcı
RE: DİKKAT DİKKAT DİKKAT

allah razıolsun hafize annecim..

onrat33

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun.

nuresma

Kayıtlı Kullanıcı

Allah razı olsun. selam ve dua ile...B)

zerrin

Kayıtlı Kullanıcı

ALLAH (C.C.) RAZI OLSUN HAFİZE ANNE..

evindar

Kayıtlı Kullanıcı

selamünaleyküm hafize kardeşim,

ALLAH-Ü TEALA (C.C) bu mübarek günlerin önemini bizlere bir kez daha hatırlattığınız için sizden razı olsunB)B)B)

selamünaleyküm

sevvalmina

Kayıtlı Kullanıcı

hafize yazdı:
ZİLHİCCENİN SON GECESİ YAPILACAK İBADET
Zilhiccenin soo gecesi mümkünse bir tesbih namazı kılmalı ve bir Hatmi Enbiya yapmalıdır (Htmi Enbiya nın tarifi Dua ve İbadetler isimli kitapta vardır )
Keza zilhiccenin son gecesi akşam ile yatsı arasi 10 rekat namaz kılınır Namaza şöyle niyet edilir
Yarabbi geçen seneyi benden razı olarak ayır Sadir olan isyanımı hasenatı tebdil eyle beni hidayeti ilahiyyene ve rızai ilahine mazhar eyle
Her rekatta 7 Fatiha 7 ayetel kürsi 7 İhlası şerif okunur ve dua edilir
MUHARREM AYININ BİRİNCİ GÜNÜNDE NE YAPILIR
Muharremin birinci günüde her birinde besmele çekerek bir defada 1000 İhlas;ı şerif okuyanları Cenabı Hak lutfuyla ve keremiyle huzuruna bu alemden kul borcu ile götürmeyecektir Muharrem ayının birinden 10 kadar 10 gün oruç tutmak ve 10. gün aşura pişirmek faziletli ibadetlerdendir bunu yerine getirenlerin (HZ. HASAN ve HZ. HÜSEYİN.)(r.anhüma)Efendilerimizle cennete girecekleri ümit edilir bu on günlük orucu tutamayanlar mümkünse 8,9,10 günleri oruç tutmalıdırlar
Bu ay içinde perşembe,cuma,cumartesi günleri peşpeşe oruç tutulursa 900 senelik nafile oruç sevabı verilir

Allah şimdiden kabul etsin Rabbim kime kısmet ettiyse o okusun

çok güzel RABBİM razı olsun inşallah bu kılınacak namazı bilmiyodum öğrendim.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı

bildiklerimi sizinle paylaşmak istedim menfaatimize olan birşeyi yapalım dikkat kelimesinide dikkatinizi çekmek için yazdım kusura bakmayın S.A B)B)B)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt