Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Dinde zorluk yoktur” demek... (1 Kullanıcı)

nakşibendi

Kayıtlı Kullanıcı
Bu anlattığımız doğru ve sahih itikad, kalbi selim hale gelen kimselere aittir. Onların kalbi, bid'atlardan (bâtıl düşünce ve haram işlerden), şeytanın vesveselerinden ve nefsin kötü arzularından temizlenmiş; takva (Allah korkusu) ile süslenmiş, hidayet nuru ile desteklenmiş, vera' ile (şüpheli şeylerden çekinerek) terbiye olup saflaşmış ve zikir ile kuvvetlenmiştir.

Allahu Teâlâ en iyisini bilir.

Muhtemel hatalarımız kasıttan değil, kulluk vasfımızdandır. ALLAH için bizi uyaran, hatalarımızı gösteren ve bizlere hayır dua desteği veren kardeşlerimizden ALLAH razı olsun.
Hamdolsun âlemlerin rabbi yüce ALLAH'a.

Esselâmü aleyküm ve rahmetullàhi ve berekâtühû!..

mektubat

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.caglarnetwork.com
Allahü teala razı olsun kardeşim.Müthiş güzel bir paylaşım.İnşallahü teala Hazreti Ömer(Radıyallahu Anh) hazretleri'nin buyurdukları gibi.İnandığınız gibi yaşamazsanız yaşadığınız gibi inanırsınız.Sözünden yola çıkarak kendi anladığımıza değil Hakiki doğru yolda gidenlerin bu vesileyle de Rabbimizin(Celle celaluh)bildirdiğine tabi oluruz.Fazla kiloları vermeye benzer islamiyet eğer kilo fazlaysa hastalık yapar,ideal ölçüleri olan yani islamiyete tam uyan dünyevi uhrevi seadete kavuşur.Amel edenlerden oluruz İnşallah.Selametle kalın kardeşim..

TRHACKER

Kayıtlı Kullanıcı
mevlam razı olsun inşaallah emeğine sağlık kardeşim

drmurat38

Kayıtlı Kullanıcı
Netice olarak, dinde zorluk yoktur demek, ALLAHü teâlâ kolay olan emirler bildirmiş, emretmiş demektir. Yoksa, herkes, hoşuna giden şeyleri yapsın, nefsine zor gelen şeyleri yapmasın, ibadetleri rahat, kolay ve keyfine göre değiştirsin demek değildir. Zira dinde ufak bir değişiklik yapmak, küfürdür, dinsizliktir

KESİNLİKLE DOĞRU

azize_nur

Kayıtlı Kullanıcı
arkadaşlar arkadaşımız çok güzel yazmış katılıyorum size bir mazurhatım var ben yeni üye oldum pek bilgim yok sizlere dinimizle ilgili bişeyler danışmak istiyorum allah için uardım edermisiniz benim bir görüştüğüm var namazını kılıyo fakat gördüğüm bişey var namazını kılarken kadınlar gibi göğüslerinin oraya koyupta kılıyo sizce bu doğrumudur ve eğerki çarşaf giymezsen müslüman değilsin kafirsin diyo bu nekadar doğru allah için kapanmayı çok istiyorum ama onun öyle demesi o istiyo diye kapanamam bunu bildiği halde öyle konuşması doğrumu :( çok mutusuzum bana dediği müslüman adam zina yapar allah affeder ama yalan söylemez yanlış değilmi :( onun yanlışları benim zoruma gitmiyomu evliliği düşünüyordum ama artık düşünmüyorum çünkü öyle biri bilmiyorum bana kafir derken kendilerini düşünmedilermi zina yaparım evlenince yapmam derken nasıl güvenebilirim ve çarşaflamı müslüman olunur sadece normal kapanmakla olmazmı edebinlke çok istiyorum ama sevgisindende aşkındanda artık şüpheliyim :( müzik dinlemek günah diyo bana ama kendi dinliyo sizce ne yapmalıyım ne olur fikirlenirizi söyleyin beni bu düşünceden kurtulmam için dua edin yoksa gerçekten çıldırıcam ailem öğrendi görüştüğümü zorla evlen diyolar çıldırdım ağlamaktan artık uyuyamıyorum neolur bana yardım edin bana yardım edin her sakal bırakan her şalvar giyen veya her çaşaf giyen gerçekten müslümanmı normal kapalılar neoluyo peki namazını kılanlar onlar namazı bile farklı kılarlarken bilmiyorum

_YUSUF_

Yönetici
arkadaşlar arkadaşımız çok güzel yazmış katılıyorum size bir mazurhatım var ben yeni üye oldum pek bilgim yok sizlere dinimizle ilgili bişeyler danışmak istiyorum allah için uardım edermisiniz benim bir görüştüğüm var namazını kılıyo fakat gördüğüm bişey var namazını kılarken kadınlar gibi göğüslerinin oraya koyupta kılıyo sizce bu doğrumudur ve eğerki çarşaf giymezsen müslüman değilsin kafirsin diyo bu nekadar doğru allah için kapanmayı çok istiyorum ama onun öyle demesi o istiyo diye kapanamam bunu bildiği halde öyle konuşması doğrumu :( çok mutusuzum bana dediği müslüman adam zina yapar allah affeder ama yalan söylemez yanlış değilmi :( onun yanlışları benim zoruma gitmiyomu evliliği düşünüyordum ama artık düşünmüyorum çünkü öyle biri bilmiyorum bana kafir derken kendilerini düşünmedilermi zina yaparım evlenince yapmam derken nasıl güvenebilirim ve çarşaflamı müslüman olunur sadece normal kapanmakla olmazmı edebinlke çok istiyorum ama sevgisindende aşkındanda artık şüpheliyim :( müzik dinlemek günah diyo bana ama kendi dinliyo sizce ne yapmalıyım ne olur fikirlenirizi söyleyin beni bu düşünceden kurtulmam için dua edin yoksa gerçekten çıldırıcam ailem öğrendi görüştüğümü zorla evlen diyolar çıldırdım ağlamaktan artık uyuyamıyorum neolur bana yardım edin bana yardım edin her sakal bırakan her şalvar giyen veya her çaşaf giyen gerçekten müslümanmı normal kapalılar neoluyo peki namazını kılanlar onlar namazı bile farklı kılarlarken bilmiyorum

1-Bahsettiğiniz genç ile girdiğinz yol yanlış idi.(yani filört)
2-Bahsettiğinz genç muhtemelen vehhabi meshebibndendir.Bunlar Ehl-i sünnet görüşlerinden sapmıştırlar.O nedenle böyle insanlardan uzak durun.
3-Dininizi yaşamak istiyor iseniz.Ehl-i sünnet alimlerinden İman ve ibadet konusundaki bilgileri öğrenin ve uygulayın.
4-İnsanların yaptığı yanlışlar kendine maledilir islama değil.Bir insan yanlış yapıyorsa bu islamın değil kişinin suçudur.Doğrusunu Ehl-i sünnet alimlerimizin kitaparından öğreniniz.
5-Allah'u tealanın istemediği bir şey yaptığınızda (yani günah) bazen Allah'u teala ahirete bırakmadan dünyada ceza vermek isteyebilir.Belkide (sahsi görüşüm) çektiğiniz sıkıntılar bu yaptığınızın cezası olabilir.Size tövbe edin sabredin ve dininizi doğru şekilde öğrenmeye ve yaşamayaçalışın diyebilirim.
6-Dua istemişsiniz.Bu garibin duası kabul olurmu bilemem ama Allah'u teala yardımcınız olsun.Unutmayın dualarınızın kabul olabilmesi için Allah'u tealanın emirlerinden çıkmamaya gayret gösteriniz

Selam ve dua ile

kadriye26

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşlerim tabiki dinde zorlamayok rabim duvalarımızı kabul etsin aminnnn

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt