Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

DUA İKLİMİNDEN BİR ESİNTİ.. (1 Kullanıcı)

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykümselam,selamun aleyküm niğdeli kardeşim..AMİN sağolasınız..nasılsınız iyimisiniz görüşmeyeli..Rabbime emanet olun,dua edin inşaAllah..hastalarla uğraşa uğraşa ben de hasta oldum:)selamun aleyküm

aleyküm selam Recep kardeşim..Allah razı olsun.sağolun.elhamdülillah iyi olmaya çalışıyoruz..ben de aynı durumdayım kardeşim bayramdan beri:)..size de geçmiş olsun inş..Rabbim cümlesine, cümlemize şifalar versin inş..Allaha emanet olun.ve aleyna aleyküm selam..

..:Tuana:..

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN rabbim el acanların ellerini geri cevırmez ibşallah cumlemız ıcın duamız kabul olur.

birde bir rıcam var yazı boyutu oldukca buyuk.Biraz kucultuğ normal bir ebata getırırsen okurken sorun olmaz.mause tekerleği bana ısyan edıyor cevırmemden dolayı.

nigdeli

Kayıtlı Kullanıcı
AMİN rabbim el acanların ellerini geri cevırmez ibşallah cumlemız ıcın duamız kabul olur.

birde bir rıcam var yazı boyutu oldukca buyuk.Biraz kucultuğ normal bir ebata getırırsen okurken sorun olmaz.mause tekerleği bana ısyan edıyor cevırmemden dolayı.

s.a kardeşim. sitenin eski temasından kaynaklanıyor bu sorun..eskiden normal yazı boyutuyla yazılan yazılar şimdi bu halde ve değiştirilemiyor..
selametle..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

selamun aleyküm hakkınızı helal edin ilk baştaki dualar niğdeli kardeşimin de belirttiği üzre sitemizin eski formatına uygun yapılmıştı..ama yapılan değişiklikle beraber çoğu üye gibi formlar ve içindekiler değişti malesef..mausunuz da hakkını helal etsin:)duası kabul olanlardan olabiliriz inşaAllah..Rabbime emanet olunuz..

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Amin inşaallah Allah razı olsun selam ve dua ile kalınız.

ekremeee

Kayıtlı Kullanıcı
s.a min amin amin amin ablam allah razı olsun a.e.o

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleyküm niğdeli kardeşim bu güzel duaya ancak AMİN denilir kardeşim can-ı gönülden amin inşAllah..Rabbim dualarımızı kabul buyursun..hakkınızı helal ediniz kardeşim yeni gördüm katkınız için teşekkür ederim vaktiniz müsait olursa sizler devam ettirirsiniz inşAllah bu formu dualarla..Rabbime emanet olunuz,hayırlı geceler

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım, kalplerimizi imân ve Kur'ân nuruyla nurlandır.
Allah'ım, bizi Sana muhtaç olduğumuzun şuuruyla zenginleştir; Senden müstağnî durma fakirliğine düşürme. Kendi güç ve kuvvetimizden teberrî ediyor, Senin havl ve kuvvetine sığınıyoruz. Bizi Sana tevekkül edenlerden kıl. Bizi nefsimizin eline bırakma. Bizi, koruyuculuğunla muhâfaza eyle. Bize ve erkek, kadın bütün müminlere merhamet et. Kulun, peygamberin, seçtiğin, dostun, mülkünün güzelliği, masnuâtının melîki ve sultanı, inâyetinin gözbebeği, hidâyetinin güneşi, hüccetinin lisânı, rahmetinin timsâli, mahlûkatının nuru, mevcudâtının şerefi, mahlûkatının çokluğu içinde birliğinin kandili, kâinat tılsımının keşşâfı, rubûbiyet saltanatının dellâlı, hoşnut olduğun şeylerin tebliğ edicisi, gizli isimlerinin tanıtıcısı, kullarının muallimi, âyetlerinin tercümânı, rubûbiyet güzelliğinin aynası, şuhud ve işhâdının medârı, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin habîbin ve resûlün olan Efendimiz Muhammed'e, onun bütün âl ve ashâbına, kardeşleri olan diğer peygamber ve resûllere, melâike-i mukarrebîne ve sâlih kullarına salât ve selâm eyle.
Âmin.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Ey Rabbimiz! Unutur veya hataya düşer de bir kusur işlersek, bizi onunla hesaba çekme. Ey Rabbimiz! Bizden evvelkilere yüklediğin gibi bize de ağır vazifeler ve musibetler verme. Ey Rabbimiz! Bize güç yetiremeyeceğimiz şeyi de yükleme. Günahlarımızı affet. Bizi bağışla. Bize merhamet et. Bizim dostumuz ve yardımcımız Sensin. Kâfirler güruhuna karşı Sen bize yardım et. (Bakara Sûresi, 2:286.)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım! Bizi, dünyada Senin muhabbetinle ve bizi Sana ve Senin emrettiğin şekilde istikamete yaklaştıracak şeylerin muhabbetiyle, âhirette de rahmetin ve rüyetinle rızıklandır. [FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif] İlâhî! Sen benim Rabbimsin, ben Senin kulunum. Sen Hâlıksın, ben mahlûkum. Sen Rezzaksın, ben merzûkum. Sen Mâliksin, ben memlûküm. Sen Azizsin, ben zelîlim. Sen Ganîsin, ben fakirim. Sen Hayysın, ben meyyitim. Sen Bâkîsin, ben fâniyim. Sen Kerîmsin, ben leîmim. Sen Muhsinsin, ben âsiyim. Sen Gafûrsun, ben günahkârım. Sen Azîmsin, ben hakîrim. Sen Kavîsin, ben zayıfım. Sen Mu’tîsin, ben dilenciyim. Sen Emînsin, ben korkudayım. Sen Cevâdsın, ben muhtacım. Sen Mücîbsin, ben duacıyım. Sen Şâfîsin, ben hastayım. [/FONT]
[FONT=Verdana, Geneva, Arial, Sans-serif] Sen benim günahlarımı mağfiret et. Beni cezalandırma. Hastalıklarıma şifa ver, yâ Allah, yâ Kâfi, yâ Rabbi, yâ Vâfî, yâ Rahîm, yâ Şâfî, yâ Kerîm, ya Muâfî. Benim bütün günahlarımı bağışla. Benim bütün dertlerime âfiyet ver. Beni ebediyen rızâna mazhar et. Rahmetinle, ey Erhamürrâhimîn. [/FONT]

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
kuvvetimize terk etme,Acizliğimize merhamet et,Fakirlik ve perişanlığımıza acı,Bize layık olduğumuz şekilde muamele etme,Yüzümüzü senden başkasına secde etmekten koruduğun gibi Ellerimizi senden başkasına açmaktan koru,EY RABBİMİZ,Azabından rızana affına, Senden yine sana sığınıyoruz,Sen kendini yücelttiğin gibi biz seni yüceltemeyiz.Doğuyla batıyı birbirinden uzak tuttuğun gibi bizide günahlardan uzak tut.Sonunda küfür olmayan iman ve azim dünya ve ahirette şerefini kazandıracak bir rahmet ihsan et.Bize bizim ve günahlarımız arasında bir engel meydana getiren bir korku Cennetine ulaştıracak bir itaat Dünyada nusubetlerini kolaylaştıracak bir inanç ver ALLAHIM.Hayatımızı her türlü aydınlanmaya, Ölümümüzü her türlü kötülükten kurtulmaya vesile kıl,Bizleri hidayete olan ve hidayete ulaştıranlardan eyle,Sana ibadet,sana şükür ve seni zikretmede bizlere yardımcı ol. RABBİMİZ;Sen affedicisin,affetmeyi seversin bizleri de affet ,senden istemeye yüzümüz yok ama sen yüce kitabında Affının ,rahmetinin ve ikramının çok bol olduğunu söylüyorsun.İndirdiğin bütün kitaplara , gönderdiğin bütün peygamberlere inandık ,iman ettik.
Kıyamete kadar okunan KUR’AN’ lar hürmetine Seni hamd ile tesbih ve takdir edenlerin hürmetine,Seni zikreden diller hürmetine ,gözyaşları içinde dudaklardan fışkıran kelime-i tevhid hürmetine ,Bizleri Ahirette Resullullahın yanında cennette onun komşusu olmaktan mahrum etme.Sevdiklerin,sıdıkların,evliyaların ve Salihlerin sohbetinden bizleri yoksun eyleme.Acılarımızı , hepimizin acılarını hafiflet,Alemi İslamı amaçlarına ve gayelerine ulaştır,Günlerimizi,aylarımızı ,yıllarımızı,ömrümüzü mübarek kıl.
Seni mahlukatının Adedince ,kelimelerin sayısınca,arşın ağırlığınca,hamd ile tesbih ederim.
Ey Evvellerin evveli, Ey ahirlerin ahiri,Ey sağlam kuvvet ve güç sahibi,Ey yardım talep edenlerin Rahmanı,Ey merhametlilerin merhametlisi,Ey semaların ve göklerin benzersiz mucidi,Ey Celal ve İkram sahibi,EY AZİM,EY KERİM ,RAHMAN ve RAHİM olan ALLAH’ım ; Seni mahlukatının adedince,kelimelerin sayısınca ,arşın ağırlığınca hamd ile tesbih ederim,Bizi şiddetli azabından koru,bizi ateşten koru.Seni mahlukatının Adedince kelimelerin sayısınca ,arşın ağırlığınca hamd ile tesbih ederim,bizi şiddetli azabından koru,bizi ateşten koru.
Ey RABBİMİZ;

Cömertlik ve yardım etmekte akarsu gibi olmayı ,Şefkat ve merhamette Güneş gibi olmayı , başkalarının kusurunu örtmede gece gibi olmayı ,hiddet ve asabiyette ölü gibi olmayı,tevazu ve alçak gönüllülükte toprak gibi olmayı ,hoşgörülülükte deniz gibi olmayı,ya olduğumuz gibi görünmeyi yada göründüğümüz gibi olmayı bize nasip et.Kimsenin yüzüne karşı söyleyemediğimiz sözü arkasından da söyletme,Dil yarası bıçak yarasından daha vahim daha derin bizi muhafaza eyle,kimsenin cahilliğini yüze vurmayı bize nasip etme,Ey RABBİMİZ; yalan söyletme,verdiğimiz sözden vazgeçirtme,kimseye karşı kin tutmayıp kimseyi kıskanmayalım,Ey RABBİMİZ Salih insanlardan başkalarına imrendirme bizi, şu kısacık hayatımızda cömert olalım,senin dostluğunu kazandıracak dostlar nasip et ,ahlakımızı güzelleştirmek için kapılar aç,Ey RABBİMİZ büyüklerimize hürmet etmeyi ve küçüklerimizden hürmet görmeyi nasip et,Büyüklerimize şefkat göstermeyi ve küçüklerimizden şefkat görmeyi nasip et, insanlığın anası olan kadınlarımıza karşı erkeklerimizi her zaman hürmetkar et,ana baba ahını almayı bize nasip etme ,Ey RABBİMİZ; Yaşlılarımızı gençlerimize tecrübe kapısı yap,sonunda pişmanlık olan bir işi başından iyi düşünmemizde yaşlılarımızı vesile kıl,Hakikatın sevgisi insan için sevgilerin en yükseğidir,hakikatı arat,hakikatı sevdir ya RAB.
EY RABBİMİZ ; Kusurlarımızı başkasına söyletme,kendi kusurumuzu bize görmeyi nasip et, her an bizi cesur eyle,başkasının kanaat ve inancına hürmet etmekten bizi mahrum kılma,kendimize yapılmamasını istediğimiz şeyi başkasına kendi ellerimizle yaptırma,Ey RABBİMİZ; İyilik ibadettir kötülükle hesaplaşmaz,iyiliğe karşı iyilik adalettir,iyiliğe karşı kötülük cinayettir,kötülüğü karşı iyilik ihsan ve atifettir,insanlığın en yüksek derecesi olan iyiliği bize nefes almak gibi mecnunluk kıl,Ey RABBİMİZ; İşinde doğru,dürüst,çalışkan,sözü

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
Allah'ım, kalplerimizi imân ve Kur'ân nuruyla nurlandır.
Allah'ım, bizi Sana muhtaç olduğumuzun şuuruyla zenginleştir; Senden müstağnî durma fakirliğine düşürme. Kendi güç ve kuvvetimizden teberrî ediyor, Senin havl ve kuvvetine sığınıyoruz. Bizi Sana tevekkül edenlerden kıl. Bizi nefsimizin eline bırakma. Bizi, koruyuculuğunla muhâfaza eyle. Bize ve erkek, kadın bütün müminlere merhamet et. Kulun, peygamberin, seçtiğin, dostun, mülkünün güzelliği, masnuâtının melîki ve sultanı, inâyetinin gözbebeği, hidâyetinin güneşi, hüccetinin lisânı, rahmetinin timsâli, mahlûkatının nuru, mevcudâtının şerefi, mahlûkatının çokluğu içinde birliğinin kandili, kâinat tılsımının keşşâfı, rubûbiyet saltanatının dellâlı, hoşnut olduğun şeylerin tebliğ edicisi, gizli isimlerinin tanıtıcısı, kullarının muallimi, âyetlerinin tercümânı, rubûbiyet güzelliğinin aynası, şuhud ve işhâdının medârı, âlemlere rahmet olarak gönderdiğin habîbin ve resûlün olan Efendimiz Muhammed'e, onun bütün âl ve ashâbına, kardeşleri olan diğer peygamber ve resûllere, melâike-i mukarrebîne ve sâlih kullarına salât ve selâm eyle.(Sözler)
Âmin.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
"Ey Rabbimiz! Unutur veya hatâya düşer de bir kusur işlersek, bizi onunla hesaba çekme." Bakara Sûresi: 2:286.
Amin!

Hatice-tül Kübra

Kayıtlı Kullanıcı
Allah’ım, tembellikten,cimrilikten,korkaklıktan, düşkünlük ve ihtiyarlıktan sana sığınırız.
* * *
Allah’ım, ürpermeyen kalbden ve doymayan nefisten sana sığınırız.
* * *

Allah'ım bizleri açık ve gizli bütün günahlardan koru!

* * *
Allah’ım, bizlere dînî musibet verme! Bizlere acımayanları başımıza musallat etme!

* * *
Allah’ım, bizlere öyle bir iman ve yakîn ver ki, sonu küfür olmasın!

* * *
Allah’ım, denizlerin arasını ayırdığın gibi, bizleri Cehennem azabından koru!

* * *
Allah’ım, bizleri dostlarınla dost, düşmanlarınla düşman olanlardan eyle!

* * *​
Allah’ım, fayda vermeyen ilimden, kabul edilmeyen amel ve duadan sana sığınırız.

* * *​
Allah’ım, senden, bilip bilmediğimiz her hayrı ister, her şerden sana sığınırız.

* * *​
Allah’ım, bizi dünya zilletinden ve âhiret azabından muhafaza eyle!

* * *
Allah’ım, kötü huy, kötü iş, kötü arzu ve kötü hastalıklardan sana sığınırız.
Allah’ım, yaptığımız ve yapmadığımız şeylerin şerrinden sana sığınırız.

Allah’ım, kulak, göz, dil, kalp,beden ve şehvetin şerrinden sana sığınırız.Allah’ım, nankörlükten ve kabir azabından sana sığınırız.Allah’ım, gazabından rızana, cezandan affına, azabından rahmetine sığınıyoruz* * *
Allah’ım, borç altında ezilmekten ve düşmanın galebesinden sana sığınırız.
* * *​
Allah’ım, ölüm anında, şeytanın galebesinden sana sığınırız.
* * *​
Allah’ım, kötü kadınların fitnesinden sana sığınırız.
* * *​
Allah’ım, zulmetmekten ve zulme uğramaktan sana sığınırız.
* * *Allah’ım, iyiliklerimizi gizleyen, kötülüklerimizi yayan hilekâr dosttan sana sığınırız.* * *
Bedenimize, kulağımıza, gözümüze sıhhat ver! Küfürden, fakirlikten ve kabir azabından sana sığınırız.
* * *
Ya Rabbi, kusurlarımızı ört, korkulardan emin kıl ve borçlarımızı ödememizi nasip et! Ya Rabbi, gece ve gündüz gelecek kötülüklerden, sıkıntılardan kötü arkadaştan ve kötü komşudan sana sığınırız.
* * * Ya Rabbi, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün iyilikleri bizlere ver, bildiğimiz-bilmediğimiz bütün kötülüklerden de bizleri koru!* * * Allah’ım, günahlarımızı affet ve rızkımıza bereket ver!* * *
Allah’ım, ölüm anındaki sıkıntılara karşı bizlere yardım et!

* * *​
Allah’ım, bizi çok zikreden ve emrine uyan kullarından eyle!

* * *​
Allah’ım, ilmimizi arttır!, Ya Rabbi, ölümü bizlere kolaylaştır!

* * *​
Allah’ım, bizlere hidayet, takva, tok gözlülük ve zenginlik nasip eyle!

* * *
Allah’ım, bizlere sıhhat, iffet, güzel ahlâk ver ve kaderine rıza göstermemizi nasip et!

* * *
Allah’ım, her zorluğu bizlere kolaylaştır! Dünya ve âhirette âfiyet ver!

* * *
Allah’ım, kalbimizi ve amelimizi riyadan, dilimizi yalandan, gözümüzü hıyanetten koru!

* * *
Allah’ım, bizleri ilimle zengin et, hilmle süsle, takva ile şereflendir!

* * *
Allah’ım, bizler fakirlikte de, zenginlikte de tutumlu olmayı nasip et!

* * *
Allah’ım, bizlere öyle bir şifa ver ki, kalbimize,gonlumuze,ruhumuza,aklimiza, geride hiç bir hastalık kalmasın!

* * *
Allah’ım, Cenneti elde edip Cehennemden kurtulmayı Senden istiyoruz.

* * *
Ya Rabbi, bizleri işinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel yapan ve doğru konuşanlardan eyle!

* * *
Ya Rabbi, ölünceye kadar ibadet etmemizi, ömrümüzün hayırlı amellerle sona ermesini nasip et ve bizlere Cennetini ihsan eyle!

* * *
Bizlere dünya ve ahirette iyilik, güzellik ver ve Cehennem azabından bizleri koru!

* * *
Ey hâlleri değiştiren Allah’ım, bizleri en iyi hâle çevir!

* * *
Selamün kavlen min Rabbin Rahim. .. Rabbi inni mağlub.Fentesir ya Erhamerrahimin

* * *
Yâ mukallibel kulûbi sebbit kalbî alâ dînike

* * *
Ey kalpleri çekip çeviren Rabbim! Kalbimizi dînin üzere sâbit kıl.

* * *
Allah’ım, sana dua edilince kabul ettiğin, bir şey istenince verdiğin, musibet ve sıkıntıların kalkması istenince kaldırdığın ismin hürmetine, senden istiyoruz.

* * *
ALLAH’ımSANA MERYEM İN TEMİZLİĞİ İLE GELMEK İSTİYORUM
Günahlarla Kirlenmeme İzin Verme.

*
Sana Musa’nın Duası İle Geliyorum
Şeytana Uymam İçin Peşimden Koşanlardan Beni Kurtar.

*
İsmail’in Tevekkülü İle Boynumu Büküyorum.
Beni Ve Soyumu Sana Kul Olarak Yaşat

*
İsa’nın Ruhu İle Geliyorum.
Beni Katına Almanı Diliyorum.

*
Sana Yunus’un Duası İle Yalvarıyorum.
Beni Yutan Nefsimin Karanlıklarından Kurtarmanı Bekliyorum.

*
Rabbim, Sana Yusuf’un Gömleği İle Geliyorum.
Beni Düştüğüm Ümitsizlik Kuyusundan Çıkarmanı Diliyorum.

*
Sana Muhammed Mustafa’nın Kulluğu İle Geliyorum.
Beni Miraca Çıkarmanı Bütün Sıkıntılarımı Gidermeni Diliyorum

* * *
Ya Rabbi başta Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.s) olmak üzere bütün resul, nebi, elçi, evliya, asfiya ve onların iman etmiş ümmetlerine,ehli beyti Mustafa’ya ,ailelerine, ailelerimize,sahabelere,tabiin ve tebai tabiine, Senin sevdiğin kullarına,şehitlere,gazilere, mazlumlara,gariplere, yetim ve öksüzlere,kimsesizlere, akrabalarımıza,erenlere, şakirtlere,cennet ehline,bütün alemlerdeki iman ehline, Senin rızası için çalışanlara,meleklere, zebanilere; yarattıkların adedince,atom tanecikleri, moleküller,ışık huzmeleri, yağmur, kar,kum ,buz taneleri, yapraklar,sayılar, harfler, düşünceler,nesneler,ruhlar ve nefesleriadedince ,Allah’ı tespih eden taneler adedince okunmuş Kuranlar, dualar , salavatlar ve Efendimizin Şefaati birlikte Rabbim Senin Rahmetin ve affın ve sıfatlarınla beraber selamımız ve hediyemiz olsun.

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
''Rabbim, Sana Yusuf’un Gömleği İle Geliyorum.
Beni Düştüğüm Ümitsizlik Kuyusundan Çıkarmanı Diliyorum.''

selamunaleyküm ve rahmetullahi ve berekatuhu
AMİN AMİN AMİN Biadedi Zerratil Kâinati..Allah razı olsun efendim bu güzel dualara can-ı gönülden Amin denir..Hayırlı Cumalar

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt