Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Dua Sepeti (1 Kullanıcı)

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı
''Rabbim! Sana Yusuf’un Gömleği İle Geliyorum..''

isteğimiz,niyetimiz,duamız bu yönde inşallah ablacım teşekkürler,sağolunuz..akibetimiz hayrolur inşallah,Mevlam herşeyin en iyisini bilendir şüphesiz..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbenağfirliy ve livâlideyye ve lil mü'miniyne yevme yekumul hisab.
(Anlamı : Ey Rabbimiz. Beni, annemi ve babamı ve bütün müminleri hesap gününde bağışla.)

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
(Anlamı : Ey Rabbimiz. Beni, annemi ve babamı ve bütün müminleri hesap gününde bağışla.)

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
(Sabah akşam, 3 defa, “Bismillahillezî lâ yedurru ma’asmihî şey’ün fil erdı ve lâ fissemâi ve hüvessemî’ul alîm” okuyan, büyücü ve zalimden emin olur.) [İbni Mace]

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
AFFINA GELDİM

Yâ Rab! Hâlimi görüyorsun, Yoksulluğumu biliyorsun. Gizli niyazımı duyuyorsun. Beni Sen'den ümit kesenlere katma, Kusuruma bakma, Daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma.Rahmetine güvenim tamdır. Gönlümdeki aşk ateşini yandır, Beni muhabbetine kandır, Sevgini eksik etme gönlümüzden..

Senin azametin Önünde boyun eğdim, Dize geldim, secdeye kapandım, Beni gufranı na boğ, Azabından esirge. Allah ım! Dünyâdan sıyrılıp huzuruna gelirken beni, Keli me-i Tevhit i unutturma. Senin nârın da hoş, nurun da hoştur. Senin rahmetinden ümit kesmek ne boştur. Rabbim! Malların ve oğulların fayda vermediği O, korkunç günde senin affına nail olmak isterim, Bana affın yeter, Beni ve bütün kardeşlerimi lütfunla bağışla. Amin.

Senin azabından çok rahmetine; korkundan çok şefkatine muhtacım. Ve şunu da bütün kalbimle biliyorum ki; Sen istersen severim, sen sevdirirsen severim! Fakat Sen sevmezsen, sevdirmezsen ben sevemem, hissedemem. "Kulum bana bir adım yaklaşırsa, ben ona koşarak gelirim" buyuruyorsun. Ya Rabbi, bana yardımcı ol, Sana doğru bir adım olsun atayım. Ki, o benim vuslatım olsun. Beni o vuslata kavuşturmadan yanına alma Allâh'ım!... Her hareketimiz, yalnız sana olan muhabbetimizden kaynaklansın. Öyle bir muhabbet ki hep coşsun, coşsun hiç durmasın. Ve Sensiz bir anımız geçmesin, Allâh' ım. Verdiğin nimetin şükrünü yerine getirebilenlerden eyle, nankörlerin listesinde ismimiz bile geçmesin Allâh'ım. Benim kalbimi, dilimi ve bütün amellerimi rızandan ayırma. Bize daima râzı olacağın amelleri işlemeyi nasip eyle!.. Ya Rabbi, Senden isteyeceğimiz şeyleri de bilemiyoruz. Eksiklerimizi, noksanlarımızı, hatalarımızı ört, Sen rahmet ve mağfiretinle onları hayra tebdil eyle. Şu güzel bahar günü, ağaçlardaki tomurcuklar, dallardaki çiçekler nasıl açmışsa, Sen de yalnız kalbimizde sevgi çiçeklerini açtır. Gönlümüzde ise iki cihan güneşimiz habibinin ve bütün sevdiklerinin muhabbet goncaları açsın!..
Gönlümüzü, gülümüzü soldurma Allâh'ım! Hazan gelmesin, yaprakları dökülüp boyunları bükülmesin, daima canlı ve taze kalsın. Ve öyle bir rayiha yayılsın ki içimize, onu her zerremizde hissedelim, bütün nefeslerimizle... Ya Rabbi, Sen affedicisin, afvı seversin, biz günahkar kullarını da affet. Biz senden gelecek her hayra muhtacız Allâh'ım. Bir yavru annesine ne kadar dil döker, yalvarır, naz yaparsa; annesi de o kadar sevinir!.. Kırgınsa bile alır bağrına basar, "Yavrum!.." der.
Çok iyi biliriz ki, Rabbim, annelerin sevgi ve şefkatinin kaynağı da sensin!.. Ve Sen bütün annelerin merhametinden daha fazla merhamete sahipsin!.. O halde bu aciz, zayıf, gönlü kırık, ve günahkâr kullarını da Afv et, Allah'ım.. Bizlere acı, günahımızı yüzümüze vurma! "Ben, yüzlerini görmediğim kardeşlerimi çok özledim" buyuran Rasûlümüze layık kardeş ve ümmet eyle, Allâh'ım. Bizleri öğrendiklerimizle amel eden, senin yolunda canını, her şeyini feda eden Mus'ablar, Rumeysalar, Enesler, Âişeler, Fâtımalar, Sümeyyelerden eyle!.. Senden gelecek her türlü hayra muhtacız Allâh'ım… Kara yüze ak desem, beni benden al desem; Rahmetinle sar desem, sarar
mısın? Allâh'ım.

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
"Yâ Resûlellah, namazın âhirinde okumak üzere bana bir duâ ta'lîm buyur." dedikte Resûlullah -sallallahu aleyhi ve sellem- Efendimiz Hazretleri buyurmuşlardır ki: "Şöyle duâ et:

"Yâ Rabb, muhakkak ki ben kendime çok zulmettim; yani çok günâh işledim. Günahları ise ancak sen afv ü mağfiret edersin. Hakkıyle gafûr ve rahîm ancak sensin. Beni kendi indinden bir fazl u keremle afv ü mağfiret eyle ve bana lutf u ihsanınla merhâmet eyle. Yani benim istihkakım olmayarak mahza fazl u kere minle cehennemden halâs edip cennet ve cemâline kavuştur. Ya Rabbi Sensin ilah, Senden başka ilah yoktur. Sübhansın, bütün noksanlıklardan münezzeh sin, yücesin. Doğrusu ben kendime zulmettim, yazık ettim. Affını bekliyorum Rabbim! Rabbimiz kendimize zulmettik, eğer bizi bağışlamaz ve bize acımaz san, muhakkak ki ziyana uğrayanlardan oluruz. Allahım sen affedicisin, affetme yi seversin, bizleri de affet."
Allah'ım bana Seni zikretme, şükretme ve Sana güzel ibadet etmeme yardım et. Allah'ım ben cimrilik ve korkaklıktan Sana sığınırım, ömrümün en aşağısına döndürülmekten Sana sığınırım, dünya fitnesi ve imtihanından Sana sığınırım, kabir imtihanından Sana sığınırım. Yüce Allah'ı yarattıklarının sayısınca, gönlünün rızasınca, arşıalasının ağırlığınca ve kelimelerinin mürekkebince tesbih eder, hamdederim..

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
NAMAZDAN SONRA
Ya Rabbi, kıldığımız namazları kabul eyle! Ahir ve akıbetimizi hayreyle! Son nefesi miz de kelime-i tevhid söylememizi nasip eyle! Ölmüşlerimizi af ve mağfiret eyle! Ya Rabbi, bizi şeytan ve düşman şerrinden ve nefs-i emmaremizin şerrinden muhafaza eyle! Evimize iyilikler, hayırlı ve bereketli rızıklar ihsan eyle! Ehl-i İslama selamet ih san eyle! Din düşmanlarını kahr ve perişan eyle! Kâfirlerle cihad etmekte olan Müslü manlara imdad-ı ilahiyyen ile imdat eyle!
Ya Rabbi, hastalarımıza şifa, dertlilerimize deva ihsan eyle! Riyadan, nifaktan, şikak tan, her türlü hastalıktan, kazadan, belâdan, tembellikten, acizlikten, zelil olmaktan, zulüm görmekten, azdıran zenginlik ve azdıran fakirlikten, şeytan ve nefsin şerrinden, düş man galebesinden, kötü huydan, bid’at işlemekten, dalalete düşmekten, ihlassız amel den, her çeşit günahtan, küfre girmekten, erzeli ömürden, ölürken gelecek fitne lerden, dinimize, dünyamıza zarar verecek şeylerden bizleri koru!
Hakiki iman, güzel bir ahlak, şükredici bir kalb, zikredici bir dil, kaza ve kadere rıza gösteren hayırlı bir ömür, az yemek, az uyumak, az konuşmak, az gülmek ve çok hizmet etmeyi, kabir azabından ve ahiret dehşetinden kurtulmayı, ömür boyu rızana uygun iş yapmayı, şehit olarak ölmeyi ve son nefeste ehl-i sünnet itikadına uygun bir iman ve tevbe nasip eyle.

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
İÇTEN GELEN DUA

“Ey kalpleri istediği anda istediği yöne çeviren Allah’ım! Kalbimi aydınlık hak yolundan ayırma. Ey Rabbimiz; bize bu dünyada da, öbür dünyada da iyilik ver. Bizi Cehennem azabından koru. Allah’ım! Bana helal yemek nasip et, beni iyi amel lere hadim eyle. Allah’ın lanetlik şeytanı, bizden ve doğacak çocuklardan uzaklaştır. Lanetlik şeytandan Ulu Allah’a sığınırım. O tüm varlıkları hükmü altın da tutar ve sınırsız derecede cömerttir. Halim ve Azim olan Allah’tan başka ilah yoktur. Büyük Arş’ın Rabbi olan Allah’tan başka ilah yoktur. Kıymetli Arş’ın Rabbi, arzın Rabbi, Sema vatın Rabbi olan Allah’tan başka ilah yoktur. Allah’ım, benim kalbime nur ver, benim kulağıma nur ver, benim gözüme nur ver, sağ tarafıma nur ver, soluma da nur ver, benim önüme de nur ver, arkama da bir nur. Nurumu çoğalt, nurumu çoğalt, nurumu çoğalt. Allah’ım! Kullarını yeniden dirilttiğin veya topladığın gün beni azabından koru. Allah’ım! Senin (cc) adınla ölür, Senin (cc) adınla dirilirim.”

“Öldürdükten sonra bizi dirilten Allah’a (cc) hamd olsun. Kıyamet gününde yine onun huzurunda haşr olunacağız. Allah’ım! Darlıktan ve üzüntüden sana sığınırım. Acizlikten ve tembellikten sana sığınırım. Korkaklıktan ve cimrilikten sana sığını rım. Borcun sıkıntısından ve insanların baskısından sana sığınırım. Allah’ım! Fay da vermeyen ilimden, katına yükselmeyen (kabul olunmayan) amelden, huzur bul mayan kalpten ve kulak verilmeyen duadan sana sığınırım. Allah’ım, iyiliğimi gizle yen, kötülüğümü yayan hilekâr dosttan sana sığınırım. Allah’ım, borç altında ezil mekten ve düşmanın galebesinden sana sığınırım. Allah’ım, fakirlikte de, zenginlikte de tutumlu olmayı nasip et! Allah’ım, ölüm anında, şeytanın galebesinden sana sığı nırım. Allah’ım, bize öyle bir şifa ver ki, geride hiç bir hastalık kalmasın!..”

“Ey Rabbim! Beni ve soyumdan gelen salih kimseleri, namazını dosdoğru kılanlar dan eyle! Ey Rabbimiz! Duamı kabul eyle! Ey Rabbimiz! Herkesin hesaba çekileceği günde, beni, anamı, babamı, ve bütün müminleri affet! Bizi doğru yola ilet, kendile rine nimet verdiğin kimselerin yoluna; sapıkların ve gazaba uğrayanların yoluna değil. Ya Rabbi! Bizim günahlarımızı bağışla, kötülüklerimizi ört ve bizi de iyilik ya panlarla birlikte öldür.Ya Rabbi! Elçilerine vaad ettiklerini bize ver, kıyamet günün de bizi hor ve aşağılık kılma. Sen kesinlikle vaadinden dönmezsin. Peygamber, Rab binden kendisine indirilene iman etti, Müminler de (iman ettiler). Her biri; Allah’a, meleklerine, kitaplarına ve peygamberlerine iman ettiler ve şöyle dediler: “Onun peygamberlerinden hiçbirini (diğerinden) ayırt etmeyiz.” Şöyle de dediler: “İşittik ve itaat ettik. Ey Rabbimiz! Senden bağışlama dileriz. Sonunda dönüş yalnız sana dır.”

Allah, bir kimseyi ancak gücünün yettiği şeyle yükümlü kılar. Onun kazandığı iyilik kendi yararına, kötülük de kendi zararınadır. Ey Rabbimiz! Unutur, ya da yanılır sak bizi sorumlu tutma! Ey Rabbimiz! Bize, bizden öncekilere yüklediğin gibi ağır yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği şeyleri yükleme! Bizi affet, bizi bağışla, bize acı! Sen bizim Mevlamızsın. Kâfirler topluluğuna karşı bize yar dım et. Ya Rabbi okuduğum Fatiha Şeriflerin, Ayetel Kürsilerin ve ihlas, felak ve nas surele rinin hürmetine hayatımı, sıhhatimi, sevdiklerimi ve bütün dünya varlığımı sana emanet ediyorum. Dünyadaki her türlü hayırlı işlerimin kapısını aç yarabbi.
AMİN

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
"Hesap Günü'nün sahibi, affı bol, affeden, Alemlerin Rabbi Allah'ım. Sadece sana kuluk ederiz. Yalnız senden yardım istiyoruz. Bizi nimete kavuşturduklarının yoluna ilet; sapıkların ve gazaba uğrayanların değil. Ey Rabbimiz! Bizden bunu kabul buyur; şüphesiz sen işitensin, bilensin.Ey Rabbimiz! Bizi sana boyun eğenlerden kıl, neslimizden de sana itaat eden bir ümmet çıkar, bize ibadet usullerimizi göster, tövbemizi kabul et; zira, tövbeleri çokça kabul eden, çok merhametli olan ancak sensin. Ey Rabbimiz bize dünya ve ahirette iyilik ver, bizi Cehennem azabından koru!..Ey Rabbimiz bize sabır, cesaret ve sebat ver, kâfirlere karşı bize yardım et!"

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
İlâhî! Dil verdin, zikrinden ayırma;
Gönül verdin, fikrinden çevirme.
İman verdin, daim eyle; İhsan verdin, kaim eyle.

”Yâr Verdin AHİRET'lik Eyle ..
... (Amin)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Aminnnnn
rabbim kabuul etsin dualarımızı inşaallah..

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı

mir_erhan

Moderator

Ey beni en en çok sevenim
Ey beni en en çok kollayıp gözetenim
Ey sesimi hep duyanım! Yaralarımı saranım
Eyy hiç darılmayanım! Çağırınca koşarak gelenim!

Ey bana benden yakınım! Ey beni en çok bilenim!
Ey en çirkinimden sonra bile gel diyenim!
Eyy! Dünya terketse, hiç terketmeyenim!

Ey en en vefalım Ey Sevgili, en sevgili! Meded!

Ey kadrini hiç bilemediğim!
Ey nefsimin ilk şahlanışında bir kenara ittiğim
Ey Sendeyim deyip, ülfetlerde kaybettiğim!
Ey Yalnız Sana deyip, gayrısına kulluk ettiğim

Sevgili! En en Sevgili
Ya Vedud! Ya Rahim! Ya Sabur.
Ya Tevvab! Ya Afuvv
Ya Rabbi! Ahh Allah'ım Af Allah'ım!
Tut sana müştak yüreğimi, affet beni

Ya Rahman! Ya Vedud! Ya Rahim Ya Latif

Tut yüreğimi, bırakma beni..

RECEB-I KAMER

Kayıtlı Kullanıcı

Sevgili! En en Sevgili
Ya Tevvab! Ya Afuvv

Sevgili! En en Sevgili
Ya Tevvab! Ya Afuvv

Amin Amin Amin Allah razı olsun abimiz çok güzel..ne kadar samimi,ne kadar içten,ne kadar fıtri...Affet Allahım ne olur

KRMUS

Kayıtlı Kullanıcı
resimli-dualar-1.jpg

nazlı ceylan

Kayıtlı Kullanıcı
AFFINA GELDİM

Yâ Rab! Hâlimi görüyorsun, Yoksulluğumu biliyorsun. Gizli niyazımı duyuyorsun. Beni Sen'den ümit kesenlere katma, Kusuruma bakma, Daha fazla bekletme, ümitsizliğe atma.Rahmetine güvenim tamdır. Gönlümdeki aşk ateşini yandır, Beni muhabbetine kandır, Sevgini eksik etme gönlümüzden..

Senin azametin Önünde boyun eğdim, Dize geldim, secdeye kapandım, Beni gufranı na boğ, Azabından esirge. Allah ım! Dünyâdan sıyrılıp huzuruna gelirken beni, Keli me-i Tevhit i unutturma. Senin nârın da hoş, nurun da hoştur. Senin rahmetinden ümit kesmek ne boştur. Rabbim! Malların ve oğulların fayda vermediği O, korkunç günde senin affına nail olmak isterim, Bana affın yeter, Beni ve bütün kardeşlerimi lütfunla bağışla. Amin.

Senin azabından çok rahmetine; korkundan çok şefkatine muhtacım. Ve şunu da bütün kalbimle biliyorum ki; Sen istersen severim, sen sevdirirsen severim! Fakat Sen sevmezsen, sevdirmezsen ben sevemem, hissedemem. "Kulum bana bir adım yaklaşırsa, ben ona koşarak gelirim" buyuruyorsun. Ya Rabbi, bana yardımcı ol, Sana doğru bir adım olsun atayım. Ki, o benim vuslatım olsun. Beni o vuslata kavuşturmadan yanına alma Allâh'ım!... Her hareketimiz, yalnız sana olan muhabbetimizden kaynaklansın. Öyle bir muhabbet ki hep coşsun, coşsun hiç durmasın. Ve Sensiz bir anımız geçmesin, Allâh' ım. Verdiğin nimetin şükrünü yerine getirebilenlerden eyle, nankörlerin listesinde ismimiz bile geçmesin Allâh'ım. Benim kalbimi, dilimi ve bütün amellerimi rızandan ayırma. Bize daima râzı olacağın amelleri işlemeyi nasip eyle!.. Ya Rabbi, Senden isteyeceğimiz şeyleri de bilemiyoruz. Eksiklerimizi, noksanlarımızı, hatalarımızı ört, Sen rahmet ve mağfiretinle onları hayra tebdil eyle. Şu güzel bahar günü, ağaçlardaki tomurcuklar, dallardaki çiçekler nasıl açmışsa, Sen de yalnız kalbimizde sevgi çiçeklerini açtır. Gönlümüzde ise iki cihan güneşimiz habibinin ve bütün sevdiklerinin muhabbet goncaları açsın!..
Gönlümüzü, gülümüzü soldurma Allâh'ım! Hazan gelmesin, yaprakları dökülüp boyunları bükülmesin, daima canlı ve taze kalsın. Ve öyle bir rayiha yayılsın ki içimize, onu her zerremizde hissedelim, bütün nefeslerimizle... Ya Rabbi, Sen affedicisin, afvı seversin, biz günahkar kullarını da affet. Biz senden gelecek her hayra muhtacız Allâh'ım. Bir yavru annesine ne kadar dil döker, yalvarır, naz yaparsa; annesi de o kadar sevinir!.. Kırgınsa bile alır bağrına basar, "Yavrum!.." der.
Çok iyi biliriz ki, Rabbim, annelerin sevgi ve şefkatinin kaynağı da sensin!.. Ve Sen bütün annelerin merhametinden daha fazla merhamete sahipsin!.. O halde bu aciz, zayıf, gönlü kırık, ve günahkâr kullarını da Afv et, Allah'ım.. Bizlere acı, günahımızı yüzümüze vurma! "Ben, yüzlerini görmediğim kardeşlerimi çok özledim" buyuran Rasûlümüze layık kardeş ve ümmet eyle, Allâh'ım. Bizleri öğrendiklerimizle amel eden, senin yolunda canını, her şeyini feda eden Mus'ablar, Rumeysalar, Enesler, Âişeler, Fâtımalar, Sümeyyelerden eyle!.. Senden gelecek her türlü hayra muhtacız Allâh'ım… Kara yüze ak desem, beni benden al desem; Rahmetinle sar desem, sarar
mısın? Allâh'ım.

Ağlattınız beni ne güzel yazmışsınız Allah razı olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt