Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

''En Çok Etkilendiğiniz Sahabe'' (1 Kullanıcı)

Çeşm-i Bülbül

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü
ALLAH Celle Celalühü cümlenizden razı olsun.
Özellikle tek_dileğim kardeşim.
RABBİM bu güzel paylaşımlarınızın devamlılığını nasip etsin.
:H
Mus'ab Bin Umeyr.. Diğer sahabelerden ayrı bir yanı var benim için..
Mekkenin en zengin genciyken, Allah Rasulü'nün davetine koştu. İslamla şereflendi. Allah ve Rasulü için zenginliğini terketti..
Allah yolunda canını feda ederek Uhud'da şehid edilince kendisini saracak kısa bir hırkadan başka bir şey bulunamadı..

İkincisi, Abdurrahman Bin Afv..
Cömertliği ve dünya malında gözünün olmaması sebebiyle çok sevdiğim sahabelerden biri..

Ashab_ı Kiramdan Abdurrahman bin Avf Hazretleri çok zengin idi. Vefat ettiği zaman eşlerine seksener bin dinar miras bırakmıştı. Bir gün Hz.Ömer'in (r.a.)huzuruna gelerek ''Ey mü'minlerin emiri! Şam'dan seksen develik kervenım gelmektedir. Bir devenin yükü binlerce dinar tutarındadır. Hepsini Allah rızası için sadaka olarak veriyorum'' deyince Hz. Ömer (r.a.) sebebini sordu. Abdurrahman bin Avf Hazretleri ''Bu gece teheccüd namazımı kılarken aklıma kervan geldi. Teheccüd namazında kalbime vesvese veren bir malın mülkiyetimden çıkarılması gerekir'' demiştir..

Okurken etkilendim Rabbim kararlamış bende büyük kızıma hamileyken rüyamda ulucaminin önünde bir sürü koçlar görmüştüm bitanesini yakaladım severken konuştu doğacak kızına kurban keseceksin dedi ve kızım dünyaya geldi kurban kestik bazen rüyalarda uyarılıyoruz

İlk kadın Sahabelerimizden olan ve çok acılar çekerek şehit olanve benim çok etkilendiğim ve sevdiğim

Ammar’ın annesi Sümeyye!..

Yasir’in sevgili eşi Sümeyye!..

Mü’minlerin cefakar annesi Sümeyye!.. Ve... Ve İslam’ın ilk şehidi Sümeyye!..

Son mübarek dinin, son mübarek peygamberin ilk şehidi...

Evet!.. Evet, türlü işkencelerden sonra Ebu Cehil’in kalbine sapladığı mızrak ile şehadet şerbetini içen Sümeyye.

Kocası Yasir ve iki oğlu ile günlerce işkenceye maruz kalan Sümeyye!

O, müşriklerden işkence gördü.

Ebu Cehil tarafından da şehid edildi. Kızgın Mekke kumlarının üzerine yatırılıp işkence edilen...

El ve ayaklarına dört deve bağlanan ve develer dört ayrı istikamete doğru sürülerek kolları ve bacakları un ufak edilen...

Lat, Menat ve Uzza putlarına imana davet edilen kadın Sümeyye! Allah ve Rasulü’ne olan imanından canı pahasına vazgeçmeyen...

Ölümü sevgiliye kavuşmak istercesine severek karşılayan...

Dünya ve dünyadaki nimetleri bir çırpıda reddeden...

Küfür nizamının yıkılışını kanı ile çabuklaştıran...

Ve bütün mü’minlerin annesi olma şerefine nail olan o güzel anne Sümeyye

Muhacir ve Ensar'dan İslâm'a ilk önce girenlerin başta gelenleri ve iyi amellerle onların ardınca gidenler var ya, işte Allah onlardan razı oldu, onlar da Allah'dan razı oldular ve onlara, altlarında ırmaklar akan cennetler hazırladı ki, içlerinde ebedi kalacaklar.
İşte büyük ve muhteşem kurtuluş budur.
TEVBE-100

Selamün Aleyküm

bu güzel soruya cevabı zor oluyor insanın
içinden bağıra bağıra hepsini ... demek geliyor.
Hz. Zeyd Bin Sabit
Hz. Talha Bin Ubeydullah
Hz. Zübeyr Bin Avvam
Hz. Ebu Ubeyde Bin Cerrah
Hz. Abdurrahman B. Avf....
...ve daha hangilerini hepsinin hayatı bir başka
okuyunca bir başka hayran kalıyorsun.
Benim hemen çoğumuz gibi Musab a bir başkadır hayranlığım Allah celle celalüh hepsinden razı olsun.

Çok ilginçtir ki bir gün daha haberimiz yokken bebeğimizden (bu arada Allah celle celalüh nasip ederse 1 buçuk ay sonra inşallah aramıza katılacak Rabbimiz o dar kapıda olan bütün Anne adaylarına Rahat bir kapı açsın.
evet daha haberimz yokken bir Rüya gördüm.
Rüyamda erkek bir bebeğimiz olmuştu ben eşime hadi isim de koyalım babamlara haber vereyim diyordum.
Eşim bana Sen o kadar MUSAB bin UMEYr i çok seviyorsun ya ismi Musab olsun diyordu.
Sabah uyandığımda eşimin doktora gitmesini söyledim. evet eşim hamile olduğunu öğrnemişti.
sonra beşinci ayda öğrendik cinsiyeti erkek olduğunu.
Artık ismi belli dedim.
Rabbim isteyen bütün kardeşlerimize hayırlı evlatlar nasip etsin inşallah ama galiba Güzel ailemizin ilk Musab bebeği bana nasip olacak.
Rabbim hayırlı evlat kılsın ismine layık kılsın inşallah amin.
selma ve dua ile

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm ve rahmetullahi ve berekatühü
ALLAH Celle Celalühü cümlenizden razı olsun.
Özellikle tek_dileğim kardeşim.
RABBİM bu güzel paylaşımlarınızın devamlılığını nasip etsin.
:H

Ve aleyküm selam ve rahmetullahu ve berakatuhu kardeşim..
Amiin kardeşim cümlemizden inşaallah..
Allah celle celaluhu razı olsun..:H

BoraGokbakan

Kayıtlı Kullanıcı
Hepsinin bir müslümanın gönlünde yüksek yerleri vardır elbet.Hepsini çok severim.Ancak;
*Ebu Bekir (r.a.) - Peygamberimizin aşığı.Gönlümde ayrı yeri vardır.
*Sa'd Bin Muaz (r.a.) - 70.000 melek indi cenazesine!
*Sa'd Bin Ebi Vakkas (r.a.) - At ya Sa'd!Anam babam sana feda olsun! - (Resullah (s.a.v.)

Vahşi (r.a.)'ı da severim.Çünkü onun ayrılığına üzgünümdür.

En çok Rabbimi severim.Ancak hiç bir kul Hz.Muhammed (s.a.v.)'in yerini tutamaz gönlümde!

ŞEFAAT YA RESULULLAH!

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Hepsinin bir müslümanın gönlünde yüksek yerleri vardır elbet.Hepsini çok severim.Ancak;
*Ebu Bekir (r.a.) - Peygamberimizin aşığı.Gönlümde ayrı yeri vardır.
*Sa'd Bin Muaz (r.a.) - 70.000 melek indi cenazesine!
*Sa'd Bin Ebi Vakkas (r.a.) - At ya Sa'd!Anam babam sana feda olsun! - (Resullah (s.a.v.)

Vahşi (r.a.)'ı da severim.Çünkü onun ayrılığına üzgünümdür.

En çok Rabbimi severim.Ancak hiç bir kul Hz.Muhammed (s.a.v.)'in yerini tutamaz gönlümde!

ŞEFAAT YA RESULULLAH!

Rabbim yollarını yolumuz eylesin.. Rabbim razı olsun..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Ammar’ın annesi Sümeyye!..

Yasir’in sevgili eşi Sümeyye!..

Mü’minlerin cefakar annesi Sümeyye!.. Ve... Ve İslam’ın ilk şehidi Sümeyye!..

Son mübarek dinin, son mübarek peygamberin ilk şehidi...

Evet!.. Evet, türlü işkencelerden sonra Ebu Cehil’in kalbine sapladığı mızrak ile şehadet şerbetini içen Sümeyye.

Kocası Yasir ve iki oğlu ile günlerce işkenceye maruz kalan Sümeyye!

O, müşriklerden işkence gördü.

Ebu Cehil tarafından da şehid edildi. Kızgın Mekke kumlarının üzerine yatırılıp işkence edilen...

El ve ayaklarına dört deve bağlanan ve develer dört ayrı istikamete doğru sürülerek kolları ve bacakları un ufak edilen...

Lat, Menat ve Uzza putlarına imana davet edilen kadın Sümeyye! Allah ve Rasulü’ne olan imanından canı pahasına vazgeçmeyen...

Ölümü sevgiliye kavuşmak istercesine severek karşılayan...

Dünya ve dünyadaki nimetleri bir çırpıda reddeden...

Küfür nizamının yıkılışını kanı ile çabuklaştıran...

Ve bütün mü’minlerin annesi olma şerefine nail olan o güzel anne Sümeyye!..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Muhacir ve Ensar'dan İslâm'a ilk önce girenlerin başta gelenleri ve iyi amellerle onların ardınca gidenler var ya, işte Allah onlardan razı oldu, onlar da Allah'dan razı oldular ve onlara, altlarında ırmaklar akan cennetler hazırladı ki, içlerinde ebedi kalacaklar.

TEVBE-100

erhunakarsu

Kayıtlı Kullanıcı
''Ashabım gökteki yıldızlar gibidir. Hangisine uyarsanız hidayet bulursunuz" ..

Hadis-i Şerif

Ashab_ı Kiramdan Abdurrahman bin Avf Hazretleri çok zengin idi. Vefat ettiği zaman eşlerine seksener bin dinar miras bırakmıştı. Bir gün Hz.Ömer'in (r.a.)huzuruna gelerek ''Ey mü'minlerin emiri! Şam'dan seksen develik kervenım gelmektedir. Bir devenin yükü binlerce dinar tutarındadır. Hepsini Allah rızası için sadaka olarak veriyorum'' deyince Hz. Ömer (r.a.) sebebini sordu. Abdurrahman bin Avf Hazretleri ''Bu gece teheccüd namazımı kılarken aklıma kervan geldi. Teheccüd namazında kalbime vesvese veren bir malın mülkiyetimden çıkarılması gerekir'' demiştir..

Yıldızlardan da üstünlerdi.. Rabbim(c.c) bizlerede onların yolundan gidebilmeyi nasip eylesin.Amin.

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Yıldızlardan da üstünlerdi.. Rabbim(c.c) bizlerede onların yolundan gidebilmeyi nasip eylesin.Amin.

Amiin kardeşim, inşaAllah..
Rabbim O'nların yolundan ayırmasın bizleri ve cümle mümin kardeşlerimizi..
Hayatlarını okuyarak hayat bulmamızı nasip etsin..
Nasıl yaşadıklarını, nasıl ibadet ettiklerini, sabır, güç ve iradelerini, İslam adına yaptıkları onca fedakarlığı görüp, silkinmemizi,
kendimize gelmemizi, kendimizi bulmamızı vesile eylesin hayatlarını okumamız inşaAllah..

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum ablacigim :)
Sordugun soru oyle bir sey ki; hangi parmagin daha onemli gibi bir sey.. Ama tabi benim icin, Hz.Osman,Mus'ab bin Umeyr ve Talha bin Ubeydullah :)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamu aleykum ablacigim :)
Sordugun soru oyle bir sey ki; hangi parmagin daha onemli gibi bir sey.. Ama tabi benim icin, Hz.Osman,Mus'ab bin Umeyr ve Talha bin Ubeydullah :)

Ve aleykum selam ve rahmetullah canım benim..
Aynen öyle.. Hepsinden Rabbim razı olsun.. Yollarını yolumuz eylesin..

Reyhani_konyevi

Kayıtlı Kullanıcı
Hz Ebubekir'in imanına,Hz Ömer'in adaleti,Hz Osman'ın hayası,Hz Ali'nin ilmi ne aşığım (rıdvanullahi teala aleyhim ecmain) ama hz Ebubekir ve Hz Ömer aşkı bambaşkadır bende..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
konu yeniden güncellensin....
yazanların çoğu gibi..
bende MUSAB BİN UMEYR diyicem.. içimi titreten ..sahabi..
çoğumuz yazdık çünkü onun yaptıklarını yapamayacak gücteyiz..
ve HİFA hatun..
sabredenlerden.. sabredip kendini ALLAHA adayanlardan

leventtaka61

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleyküm Hz Ömer Ra. Hz Ebu Zer Ra. Hz Musab Bin Umeyr Ra.

mir_erhan

Moderator
''Ashabım gökteki yıldızlar gibidir. Hangisine uyarsanız hidayet bulursunuz" ..

Hadis-i Şerif

mir_erhan

Moderator
(Aşk-ı Hicab)

TEVBE-100

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Benimde en çok etkilendiğim H.Z Hamza içime okadar işlemiş ki şehid oluşu bu ne kin öfke öldürdükleri yetmiyor çıkarıp kalbini parçalıyor :A

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Halid bin velid
allah hepsinden razı olsun inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt