Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Es seciminde aile asaleti veya soyda ustunlukle ilgili bir sorum var ? (1 Kullanıcı)

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Bunlar düşünerek okumanız için ...Vurguları ayıralım dikkat edelim diye...Her biri ayrı bir özel...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Forumdaki en degerli insanlarin verdigi cevaplar icin tesekkur ediyorum.
Bilhassa yakais amcaya :)

SORUN COZULDU !

Galiba evlenecekler .. :)

Allah razi olsun.

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH mutlu etsin :)
ama ben hala anlamadım soy derken neyi kastettiniz ?
benim aklıma Türk filmlerindeki olaylar geldi :D

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun izni ile Hayırlı ve doğru karar olduğunu belirtmek isterim...Selamlar...

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Bismillahirrahmanirrahim
Benim de birsorunum var...Şimdi nerden başlamalı?İmtihanlar zinciri, namaza hep önem verdim , söz aldım evlenirken namaza karşı gelmeyecekti, zaman geçti , değişimler, imtihanlar, düşünceler değişti ama benim düşünce? değişmedi hala haz ile secdeye gitme istegi bitecegine arttı , nasıl oldu bilmiyorum herşeye karşı gelmeye başladı, dayanamadım, 5 sene direndim , ugraştım olmuyor değişme yok
boşanma kararı aldım, boşandık ama vazgecmiyor, kalben boşanmamışız?? ne demekse?
Namaz kılmıyor, zikir falan delice ama ben vazgecemem ki, şimdi yine diyor ki tamam sen haklısın, yine bir şans ver, peki?
Birkez evlendigimde söz aldım, ikinci kez yine söz aldım , yine istemedi Allah'a aşkla yönelmemi anlamadı, bir şans daha hakediyor mu?
Birde dalga gecti Rabbimin emriyle 3 kez boşadı bunun için de artık haramsın bana diyorum anlamıyor ama ben onu kızgınlıkla söyledim sayılmaz fetvası kendinde, ne düşüneceğimi şaşırdım...
Birde Rabbimin emrine uymayana karşı kalbimde sevgi tükendi, bu kişiyi kabul etme diye birşey olabilir mi hala???
25 senelik bir evlilik , 3 çocuk ve aile sadece benim Allah aşkını istemem, yaşamak istemem ,suçum bu....

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Anladım tamam...İnşallah cevap gelecek...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Eski eşinizle boşanmış olduğunuz için ...Onunla yeniden nikah kıyarak evlenmeniz ve her güçlüğe sabretmeniz sizin için daha hayırlı...Buyurul du...

MELEK DİLBER

Kayıtlı Kullanıcı
Soyy!!
ırk!!
Nedir insanları birbirinden ayıran!!
Nedir bu ayırımcılık!!
Insan insandrı kimsenin kimseden üstünlüğü yoktur başarı dışında
ben bunları düşünüyorm
selam ve dua ile..

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Doğrudur...Buyurulan bu şekilde...

Not...: ''Allah C.C.'' daima hayırlı olanı nasip eder...

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH mutlu etsin :)
ama ben hala anlamadım soy derken neyi kastettiniz ?
benim aklıma Türk filmlerindeki olaylar geldi :D

Amin :)
Soy derken soyle : Damadimizin soyu buyuk bir alime dayaniyor, yani hatta uzak soya gittiginde sahabelerden en buyuklerine..

Bunun gibi mesela :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt