Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Eşle Duygusal İletişim... (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamünaleykum...Hayırlı Cumalar...

eşler arsındaki iletişimi kurmak çok zor aslında.bide eğer bunu yapan hep bayansa.bi yerden sonra bıkkınlık olabiliyo.ama bunu yenebilmekte
iletişimden geçiyo.
azcık gururu yenebilmek her şeye çare bence.
anlaşılmamak yada alay konusu olmaksa acı.neyse .bu konu aslında çok hassas bi konu keşke dediklerimizi uygulayabilsek
yaradana emanet hayırlı cumalar

ya göründüğün gibi ol ya olduğun gibi görün

Teşekkürler kardeşim...
Yorumlarınız çok açık olmuş...
Gerçekten hiçkimseye karşı GURUR_KİBİR olmaması gerekir insanda...
Sevgi, saygı, hoşgörü ve karşılıklı anlayış ile de halledilmeyecek mesele yoktur...

Hayırlı Cumalar...

goncagül ataşgon

Kayıtlı Kullanıcı
iletişim bazen gerçekten sağlanamıyor.duygusallaşıyo insan bu da karşı tarafa ağır geliyo ve susturuluyo insan bilemiyorum belki iletişimi ben sağlayamıyorum .çok araştırıyorum bu konuları .bu konu içimi acıtıyo bazen .özür dilerim çok açık olmuş demişiniz ama .ianşaallah yanlış bi şey istemeden yapmadım.cevaplamanızada çok teşekkür ederim.hayırlı cumalar dua bekliyen kul

mavci

Yönetici

iletişim bazen gerçekten sağlanamıyor.duygusallaşıyo insan bu da karşı tarafa ağır geliyo ve susturuluyo insan bilemiyorum belki iletişimi ben sağlayamıyorum .çok araştırıyorum bu konuları .bu konu içimi acıtıyo bazen .özür dilerim çok açık olmuş demişiniz ama .ianşaallah yanlış bi şey istemeden yapmadım.cevaplamanızada çok teşekkür ederim.hayırlı cumalar dua bekliyen kul

Yanlış anlama olduysa hakkınızı helal ediniz kardeşim...
Açık olmuş demekteki maksadım; sorunu açıkca yazmışsınız, anlaşılır bir şekilde yorumlamışsınız demek istemiştim...
İletişim konusu çoğu insanın sorunu şu zamanda...
Ama dinimizin kuralları içinde inşallah halledersiniz...
Allah CC. yar ve yardımcınız olsun kardeşim...

mavci

Yönetici

ve aleykümselam abim..
Hamdolsun bizlerde iyiyiz çok şükür ağır bir sorunumuz yok..
Ben teşekkür ederim bu güzel paylaşım için...
Evet daima...sevgi- saygı- hoşgörü.......
bunlar bizim esas hedefimizi oluşturmalıdır..
selam ve dua ile ...hayırlı ve bereketli günler...

Allah CC. hakkımızda hayırlı ve güzel olanı nasip etsin inşallah...
Birler BİR adım atarsak karşı taraf bize ÜÇ adım gelir mutlaka...
Herşeyi karşı taraftan beklemek yerine İLK YAPAN biz olalım inşallah...
HAyırlı Cumalar kardeşim...

mavci

Yönetici

Mutluluk Reçetesi...:a12::a12::a12:

evlilik-nimettir.jpg

Esfiya

Kayıtlı Kullanıcı
Iki farkli insanin anlasmasinda elbette beklentiler herzaman umuldugu gibi olmayacaktir.
Empati kurabilmek cok muhimdir.
Birde siradisi durumlar var tabiki.
Riyakar evlililler maddiyata dayali yada guzellige yada rutbeye vs bunlar icin bir cozum yok.
Allah rizasi icin evlenen zaten esini Allah in guzide bir emaneti olarak gorur onu inciltmekten cekinir boyle hasasdirlar bir birine karsi.
Ne guzel demi Selametle Hurmetler....

mavci

Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

Iki farkli insanin anlasmasinda elbette beklentiler herzaman umuldugu gibi olmayacaktir.
Empati kurabilmek cok muhimdir.
Birde siradisi durumlar var tabiki.
Riyakar evlililler maddiyata dayali yada guzellige yada rutbeye vs bunlar icin bir cozum yok.
Allah rizasi icin evlenen zaten esini Allah in guzide bir emaneti olarak gorur onu inciltmekten cekinir boyle hasasdirlar bir birine karsi.
Ne guzel demi Selametle Hurmetler....

Allah CC. razı olsun kardeşim...
Yorumlarınız güzel oldu...
Allah CC. rızası olduktan sonra...gerisinin önemi olmaması lazım...
Allaha emanet olunuz...

kalemgenç

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. değerli kardeşim çok faydalı bir konuya değinmişsiniz.
günümüzde yuvaların bir bir çatırdayıp yıkılmasına en temelde iletişim kuramamak neden olmuyor mu zaten.
evlendikten sonra erkek tam bir otorite sahibi gibi davranıp herşeyi ben bilirim edalarına bürünüyor,zaten evde bir sürü işlerle meşkul olan kadın(hele de çalışan biri ise daha fazla)monoton bir hayatın içinde buluyor kendini.buna ek olarak aile içi kopuklukta (erkek tv,pc,futbol üçgeninde kadın çocuk,yemek,temizlik üçgenin de vakit geçiriyor.) eklenince çatırtılar duyulmaya başlıyor.
sen ben kavgaları,birbirini anlamama ve çözememe derken kadın ve erkek artık duygusal bağ kuramayan bir hale geliyor.
yukarıda verdiğiniz mutluluk reçetesini uygulamayınca da yuvalar dağılmaktan çocuklar ortada kalmaktan kurtulamıyor.
selam ve dua ile..................

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun Değerli Abicim.emegınıze saglık. insan ılıskılerınde de oldugu gıbı, esler arasındada bu ıletısıme daha da dıkkat edılmelı.

Selametle...

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

s.a. değerli kardeşim çok faydalı bir konuya değinmişsiniz.
günümüzde yuvaların bir bir çatırdayıp yıkılmasına en temelde iletişim kuramamak neden olmuyor mu zaten.
evlendikten sonra erkek tam bir otorite sahibi gibi davranıp herşeyi ben bilirim edalarına bürünüyor,zaten evde bir sürü işlerle meşkul olan kadın(hele de çalışan biri ise daha fazla)monoton bir hayatın içinde buluyor kendini.buna ek olarak aile içi kopuklukta (erkek tv,pc,futbol üçgeninde kadın çocuk,yemek,temizlik üçgenin de vakit geçiriyor.) eklenince çatırtılar duyulmaya başlıyor.
sen ben kavgaları,birbirini anlamama ve çözememe derken kadın ve erkek artık duygusal bağ kuramayan bir hale geliyor.
yukarıda verdiğiniz mutluluk reçetesini uygulamayınca da yuvalar dağılmaktan çocuklar ortada kalmaktan kurtulamıyor.
selam ve dua ile..................

Güzel yorumunuz için teşekkürler değerli kardeşim...
Allah CC. bizleri birbirini anlayan ve iletişimini güzel bir şekilde sağlayan eşlerden kılsın...
Allaha emanet olun...

mavci

Yönetici

kayadelen

Kayıtlı Kullanıcı
selaymün aleyküm hayırlı sabahlar hayırlı haftalar kardeşlerim çok güzel bir konuya değinmişsiniz allah razı olsun sizden evet yuva kurmak ve onu yürütmek çok önemli bir kavram erkek veye kadın hiç farketmez iki tarafta her zaman birbirine karşı saygılı sevgili davranmalı iyi gün de kötü gün de birbirlerine bir ömür boyu destek olmaları gerekir allah herkese mutlu bir yuva kurmayı nasip etsin allaha emanet olun kardeşlerim allah yar ve yardımcınız olsun kalın sağlıcakla

makif1

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel bir konu bende eşiyle sorunları olan bir kardeşinizim evli olan degerli din kardeşlerimize ve evlenecek kardeşlerimize sesleniyorum ben kaybettim yada kaybetmek üzereyim inşallah kaybetmem, sizlere kardeş tavsiyesi lütfen iletişimi bırakmayın; yarın konuşurum, sonra konuşurum deyip sorunlarınızın çözümünü ertelemeyin mutlaka eşinizi dinleyin ve hatalıysanız özür dileyin özürdilemek ayıp degil, rabbim hepimize mutlu,huzurlu, sevgi saygı dolu yuvalar nasip etsin, yuvasında sorunları olan (bengibi) din kardeşlerimizede bir an evvel sorunlarını çözmek nasip etsin inşalllah, alllaha emanet olun

hayri07

Kayıtlı Kullanıcı
mavci kardeşim emeğine sağlık selametle.

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selaymün aleyküm hayırlı sabahlar hayırlı haftalar kardeşlerim çok güzel bir konuya değinmişsiniz allah razı olsun sizden evet yuva kurmak ve onu yürütmek çok önemli bir kavram erkek veye kadın hiç farketmez iki tarafta her zaman birbirine karşı saygılı sevgili davranmalı iyi gün de kötü gün de birbirlerine bir ömür boyu destek olmaları gerekir allah herkese mutlu bir yuva kurmayı nasip etsin allaha emanet olun kardeşlerim allah yar ve yardımcınız olsun kalın sağlıcakla

Güzel yorumunuz için Allah CC. cümlemizden razı olsun kardeşim...
Allah CC. bizleri birbirini anlayan ve iletişimini güzel bir şekilde sağlayan eşlerden kılsın...
Allaha emanet olun...

mavci

Yönetici
Esselamünaleykum...

Esselamünaleykum...

çok güzel bir konu bende eşiyle sorunları olan bir kardeşinizim evli olan degerli din kardeşlerimize ve evlenecek kardeşlerimize sesleniyorum ben kaybettim yada kaybetmek üzereyim inşallah kaybetmem, sizlere kardeş tavsiyesi lütfen iletişimi bırakmayın;
yarın konuşurum, sonra konuşurum deyip sorunlarınızın çözümünü ertelemeyin mutlaka eşinizi dinleyin ve hatalıysanız özür dileyin özürdilemek ayıp degil, rabbim hepimize mutlu,huzurlu, sevgi saygı dolu yuvalar nasip etsin, yuvasında sorunları olan (bengibi) din kardeşlerimizede bir an evvel sorunlarını çözmek nasip etsin inşalllah, alllaha emanet olun

Allah CC. razı olsun kardeşim...
İnşallah kaybetmezsiniz...
Ümitvar olunuz...
Ne güzel tavsiyeleriniz var...
Onlara sıkı sıkıya sarılın...
Siz üzerinize düşeni yapın kardeşim...
Allaha tevekkül edin...
Allah CC. yar ve yardımcınız olsun inşallah...

mervenur1

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm abm çok güzel bi konuya değinmişsin.artık çevremizde o kadar çok evli insanlar kavga eder oldu ki saymak mümkün değil.

evlilik emek gerektiren bi müessesedir.emek vermezsen yemek olur mu? olmaz.
evlilikte bence herşey iletişide bitiyo eğer ki eşin ile iletişimi güzel bi şekilde kurabilmşsen hem o sani anlar hemde sen onu anlarsın

Allah razı olsun abim
selam ve dua ile...

mavci

Yönetici
Ve Aleykumselam...

Ve Aleykumselam...

selamün aleyküm abm çok güzel bi konuya değinmişsin.artık çevremizde o kadar çok evli insanlar kavga eder oldu ki saymak mümkün değil.

evlilik emek gerektiren bi müessesedir.emek vermezsen yemek olur mu? olmaz.
evlilikte bence herşey iletişide bitiyo eğer ki eşin ile iletişimi güzel bi şekilde kurabilmşsen hem o sani anlar hemde sen onu anlarsın

Allah razı olsun abim
selam ve dua ile...

Allah CC. cümlemizden razı olsun değerli kardeşim...
Mutlaka herşeyde EMEK olması lazım...
Evlilikte daha çok...
Allah CC. mutlu ve huzurlu bir evlilik nasip etsin cümlemize inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt