Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Esmaül hüsnadan hediye zinciri (1 Kullanıcı)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Esmaül hüsnadan hediye zinciri

Arkadaşlar ALLAHIN her isminde mutlak suretle bir hikmet bir lütuf bir sır vardır hepimizi onun ismi şerif,i ile inşaallah onun rızkıyla bu sırlara nail olabilelim ben benden sonraki dostum için

100 ADET YA RAHMAN OKUYARAK BU ZİNCİRİ BAŞLATIYORUM İNŞAALLAH DEVAMININ GELMESİ DİLEĞİYLE

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı sabahlarınız olsun.
Allah kabul etsin.
Bende 100 adet okudum.
Emeğinize yüreğinize sağlık.

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Hayirli gunler Hafize anne :)
Yine guzel bir vesile ve ben de katilanin.. 100 tane Es-Selam'da ben alayim :) Devami gelir tabii ki ..
Allah kabul etsin..

tuareg

Kayıtlı Kullanıcı
100 Ya Rahim okudum.Yüce Rabbim kabul etsin.

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
duanıza benide ekleyn inş

esraisra

Kayıtlı Kullanıcı
1000 tane salavat cekerim inş

arzu74

Kayıtlı Kullanıcı
Ya vedüd okudum rabbim kabul etsin selamlar b)b)b)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
benden sonraki arkadaşıma on ihlas sresi okuyorum hediye ediyorum

Nadas06

Kayıtlı Kullanıcı
Benden sonraki kardeşim için 100 ya fettah okuyorum.
Rabbim kabul buyursun.

özgeöz

Yasaklı Kullanıcı
selamu aleykum. ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama, sevaplar salih ameller yalnız Allah Azimüşşan içindir. yani şu kişi için yasin okuyorum şu kişi için ya Habir tesbihi çekiyorum falan gibi şeyler gizli şirktir. nasıl ki Allahu Teala haricinde üzerine yemin ettiğimiz şeyler gizli şirkse, bu da öyledir. ancak şöyle dersek duamızdan önce, Rabbim sevabımda falan kişiyi de ortak et.., o zaman sorun kalmaz sanırım. niyetinizi anlıyorum tabiki çok hoş, maşallah, ama nolur nolmaz uyarayım dedim. sevgilerimle..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
selamu aleykum. ben mi yanlış anladım bilmiyorum ama, sevaplar salih ameller yalnız Allah Azimüşşan içindir. yani şu kişi için yasin okuyorum şu kişi için ya Habir tesbihi çekiyorum falan gibi şeyler gizli şirktir. nasıl ki Allahu Teala haricinde üzerine yemin ettiğimiz şeyler gizli şirkse, bu da öyledir. ancak şöyle dersek duamızdan önce, Rabbim sevabımda falan kişiyi de ortak et.., o zaman sorun kalmaz sanırım. niyetinizi anlıyorum tabiki çok hoş, maşallah, ama nolur nolmaz uyarayım dedim. sevgilerimle..

Aleykümselam Özgeöz buda bir nevi hediyeleşmektir okuduklarımızı arkadaşımıza hediye ediyoruz nasılki ölmüşlerimize okuyup sevabını onlara bağışlıyorsak buda aynı şeydir yani birbirimize dua ediyoruz Rabbim katında kabul eylesin kimin duası kabul olur onu bilemeyiz onun yüzüsuyu hürmetine bizim dualarımızda kabul olur inşaallah Amin

Ömer (r.a.) Umre haccı yapmak üzere Resûlüllah ile vedalaşırken Resûlüllah(s.a.v) ona şöyle söylemişti:

"Ey kardeşim beni de duadan unutma!"(Ebu Davud Vitir: 23; Tirmizi Deavat: 199; İbn Mace Menasik: 5)

Anlaşılıyor ki Allah'ın Rasûlü (s.a.v) ümmetinden kendisi için dua etmesini istemiştir.
Fakat bu istek ümmetin istediği biçimde bir istek değildir. Bu ümmetin amel ettiklerinde ve sevap kazandıkları diğer emirlerde olduğu gibi ümmetine vermiş olduğu emirlerden bir emirdir. Allah'ın Rasulüne de emirleri ile hareket eden ümmetinin kazandığı ecir kadar sevap ve mükafat ihsan buyrulur.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt