Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Evleneceğim fakat kafamı kurcalayan bi soru var... (1 Kullanıcı)

DAMAT.FERIT

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşimlerim.
böyle bir konu açmam doğrumu yanlışmı bilmiyorum ama kimseye soramadım bu soruyu utandım. buraya sormanın daha doğru daha güzel cevaplar alabileceğim kanısındayım. Açık açık anlatacağım derdimi. Beni ister ayıplayın ister ayıpmalayın. sadece içime huzur veren bi cevap istiyorum. ne yapmam gerektiğini bilmek istiyorum. Nişanlıyım fakat kafamı kurcalayan soru işareti evleneceğim kızın bakire olup olmaması. Daha önce bi ilişki yaşadımı yaşamadımı merak ediyorum. 3 yıllık birlikteliğimizin ardından evlenme kararı aldık ve nişanlandık. kızla tanışmadan önce çok kötü bi hayatı varmış..bunları hep konuştuk, daha önce erkek arkadaş edindiğini bana söyledi.. benle tanıştıktan sonra hayatı düzene girdi. kapandı, namaza başladı. ona geçmişiyle alakalı sorular sorup hem onu incitmekten hemde istemediğim cevap almaktan ve yalan söyleyip beni kaybetmemek için kandırmasından korkuyorum. zamanında kızlığı bozulup diktirmiş olma ihtimalini göz önüne getiriyorum. Ya herşeyi göze alıp böyle bir soru yöneltip ve dahada emin olmak için doktoramı götüreyim diktirilmiş veya gerçekten bakire olduğunumu öğreneyim, yoksa bütün geçmişini bi kenara bırakıp ne yapmışsa yapmış diyip evlenip yuvamı kurayım? eğer ki doktora götürüp diktirilmiş olduğunu öğrenirsem kızla evlenmekten vazgeçerim.

hudavendigar

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm kardeşimlerim.
böyle bir konu açmam doğrumu yanlışmı bilmiyorum ama kimseye soramadım bu soruyu utandım. buraya sormanın daha doğru daha güzel cevaplar alabileceğim kanısındayım. Açık açık anlatacağım derdimi. Beni ister ayıplayın ister ayıpmalayın. sadece içime huzur veren bi cevap istiyorum. ne yapmam gerektiğini bilmek istiyorum. Nişanlıyım fakat kafamı kurcalayan soru işareti evleneceğim kızın bakire olup olmaması. Daha önce bi ilişki yaşadımı yaşamadımı merak ediyorum. 3 yıllık birlikteliğimizin ardından evlenme kararı aldık ve nişanlandık. kızla tanışmadan önce çok kötü bi hayatı varmış..bunları hep konuştuk, daha önce erkek arkadaş edindiğini bana söyledi.. benle tanıştıktan sonra hayatı düzene girdi. kapandı, namaza başladı. ona geçmişiyle alakalı sorular sorup hem onu incitmekten hemde istemediğim cevap almaktan ve yalan söyleyip beni kaybetmemek için kandırmasından korkuyorum. zamanında kızlığı bozulup diktirmiş olma ihtimalini göz önüne getiriyorum. Ya herşeyi göze alıp böyle bir soru yöneltip ve dahada emin olmak için doktoramı götüreyim diktirilmiş veya gerçekten bakire olduğunumu öğreneyim, yoksa bütün geçmişini bi kenara bırakıp ne yapmışsa yapmış diyip evlenip yuvamı kurayım? eğer ki doktora götürüp diktirilmiş olduğunu öğrenirsem kızla evlenmekten vazgeçerim.

Ve aleyküm selam kardeşim...

Öncelikle nişanlının sana olan samimiyetini sınamanı tavsiye ederim.Eğer onu gerçekten seviyorsan bakire mi değil mi bunu en güzel bir şeklde ona sor!.Bakire değilse yine sen bilirsin ama gerçekten sana bir eş olacak gibi yakışıyorsa evlenmenizi tavsiye ederim.Ancak civar çevre komşularının bu kız hakkında ileri geri konuşmaları varsa ve duymuşsan sen manen rahatsız olacaksın.Bu nedenle sen onunla kesin bir evlilik yapacaksan çevrenizi hemen değiştirmenizi öneriyorum.Seni namazla kandırıp kandırmadığınıda denemelisin.Dikkat et, ömürboyu bir evlilik niyetin olsun.Çevreni değiştirirsen rahatlarsın.Aksi takdirde fitnebazın biri karşına çıkıp seni rezil ve rencide edebilir.Zaten bu zamanda hele de okuyan kızların bekaretinin bozulduğunu da duyum almaktayız.Sen yine de onu bir doktora götür bakalım neticesi ne olacaktır?Ancak şayet bekareti dikilmişse sorun çıkmaz.Bunu gizli yapmalısın...Evlenecek olan sensin en güzel karar vermek yine senin elindedir.Nişanlının ahlakı İslam'a uygunsa hemen evlen ve gerisini de düşünme!Bekaretin gitmesi herşeyin bitmesi demek değildir.Önemli olan ikinizinde anlaşabilmenizdir.Eğer onunla evlenmezsen kız bunalıma girebilir sonra yazık olur ona...

Sana hayırlı ve mutlu bir evlilik hayatı yaşamanı yüce Rabbimden diliyorum.Allah'a emanet olunuz....

özgürlü_zamanlar

Kayıtlı Kullanıcı
Bu soruyu buraya açacak kadar sosyal bir insansın kardeşim. Ömrünü geçirme kararı aldığın hanımına bu soruyu sorman daha kolay olacaktır. Ona sor ve verdiği cevaba inan. Benden söylemesi ona sormazsan ömür boyu seninle bu soru gelecektir ve kafanı kurcalayacaktır. Ve son birşey seni bu denli itikleyen düşünceler sunan çevreden de uzak dur. Söylediklerini kulak arkası et. Eşinle bir ömür boyu mutluluklar inşallah. Allah c.c. yar ve yardımcınız olsun. İnsanların gelecekleri geçmişlerinden parlaksa geçmiş unutmak en büyük sevaplardan biri olur ve sana mahşer günü elinden tuttuğun için senin elinden tutulur.

seyyah89

Kayıtlı Kullanıcı
evlenmeden önce herşeyi ince eleyip sık doku kardeşim... evlilik ciddi bir müessese ileride yuvan yikilacagina (Allah korusun) hiç başlamasın daha iyi bence çünkü çocuk olduktan sonra ayrılmak daha da zorlaşır

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt