Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

"Gece Namazı" Seferberliği (1 Kullanıcı)

mir_erhan

Moderator
Allah c.c dua ve ibadetlerimizi kabul eylesin. amin

mir_erhan

Moderator
gece 3:30 da teheccüddeyiz.
Duadayız.niyazdayız inşallah..
bekleriz..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Ve hepimiz için…

Ya Rabbel alemin! Bildiğimiz ve bilmediğimiz tüm hayırları senden istiyoruz, bildiğimiz ve bilmediğimiz tüm şerlerden sana sığınıyoruz. Allahım senden, sana yaklaştıracak amelleri istiyoruz. Senden uzaklaştıracak amellerden sana sığınıyoruz…

Rabbim! kalplerimizi nifaktan, amellerimizi riyadan temizle. Gözlerimizi haramdan, dillerimizi yalandan koru. Allahım dünyamızı ıslah et. Ahiretimizi de hayırlı kıl. Son nefesinde pişman olanlardan etme bizleri. Kabir ve cehennem azabından, kıyametin dehşetinden sana sığınıyoruz.

Eyy Sahibimiz! bizi anne ve babalarımızı, çocuklarımızı ve bütün müminleri affet. Bizleri yalnız sana kul olanlardan et. Arşına “Rahmetim, gazabımı geçti” yazan Allahım, bizi günahlarımızdan hakkıyla tevbe eden kullarından et. Bizi ıslah et. Rahmetinden mahrum edip gazabına maruz bırakma.

Ve dünyanın her yerinde acı çeken, zulüm altında inleyen, şu an kıtlıkla imtihan olan Afrika ülkelerinde özellikle Somali’de açlık çeken kardeşlerimize yardım et. Onlara bol bol rahmet yağmurlarından yağdır. Topraklarını bereketlendir Allahım!

Şüphesiz sen duaları hakkıyla işitensin”(Amin, Amin, Amin)
“Kullarım sana, benden sual ederlerse ; (onlara de ki) Muhakkak ki Ben (onlara) pek yakınım. Beni Dua ile davet edenin (dua ile benden isteyenin) duasına icabet ederim. Öyleyse, onlar da Benim davetime icabet etsinler ve bana iman etsinler. Umulur ki irşad olurlar.”Bakara 186″

Yüce Rbbim namazlarımızı dualarımızı kabul etsin Amin

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Gecenin dertlileri

Geceler mesafelerin dürüldüğü vakitlerdir. Manen mesafe kat almak isteyenler geceleri ihmal etmezler. Gündüzün yüzüne siyah örtüsünü çektiği o saatler Allahu Zülcelal ile hususi halvetin yaşandığı anlardır.

Gecelerde gözleri açık olanlara semadan hususi iltifat iner. “Yok mu dua eden, icabet edeyim?” çağrısına kulak verip namaza ve niyaza koşanlar ekstra lütuflarla sevindirilirler gecelerde. Gecelerin karanlığını teheccüd ışığıyla aydınlatanlar kabirlerinin karanlığını aydınlatacak ışığı bu dünyada biriktirirler aslında.

BUGECE ETTİĞİMİZ HER DUA, DERDİMİZE DEVA, HASTALARIMIZA ŞİFA GÖNÜLLERİMİZE HUZUR GEÇMİŞLERİMİZE RAHMET, EVİMİZE BEREKET GETİRSİN AMİN

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Yerin göğün sahibi dağların gücünü elinde tutan RABB!im,ey ulu arşın sahibi,dinimizin direği NAMAZ için kuvvet ver bize,METİN adıyla RABB'im LAİLAHEİLLALLAH ZİKRİ için güç ver bize,kalbimiz ve dilimiz biran bile gafil olmasın,bir an bile müslüman olma gücü eksilmesin üzerimizden,RESULLA'IN diliyle şahitlik ederim sana RABB'İM,Senden başka ilah yoktur,senden başka ilah edinenlerin şerrinden bizleri koru,ey ulu arşın sahibi,ey tohum ve çekirdeği yaratan,ey TEVRAT.İNCİLİ,KURANI,İNDİREN ,İDARESİ ELİNDE OLAN RABB'im sen ilksin,sen gizlisin,senden sonrasıda yok,İMAN fakirliğinden kurta bizi,ALLAH'IM RESULÜN diliyle dua ediyorum,bizlere faydalı ilim,helal rızık,salih eş,saliha evlatlar,ver. senden makbul ilim isterim,kalbimiizi dinimiz üzerine sabit kıl,ALLAHIM anadan evlada fayda gelmeyen o günden sahip çık bizlere...huzurunda bizi ne olur...ne olur...RABB'im bize sahip çık,boynu bükük bırakma...AMİN

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Teheccüde Kalkınca Okunacak Duâ

İbn-i Abbas -radıyallahu anhüma-dan rivâyet olunduğuna göre Nebiyy-i Ekrem, gece teheccüd için kalktığında şöyle derlerdi;

"Hamd olsun sana ya Rabb! Sen bütün semâları, arzı ve onlardakileri ayakda tutansın. Hamd sana mahsûsdur ey Rabbim! Sen semâlarda, arzda ve onlarda ne varsa hepsinin nûrusun. Hamd Sana mahsusdur ey Rabbim! Sen semâların, arzın ve onlardakilerin mâlikisin. Ve Sana yine hamd olsun ki, sen Hakk'sın. Senin va'din de hakk, sana kavuşmak da hakk, sözün de hakk, cennet de hakk, ateş de hak, nebîler de hak, Muhammed -sallallahu aleyhi ve sellem-de hak, kıyamet saati de hak. Sana teslîm oldum ey Rabbim! Sana îmân etdim, sana tevekkül etdim ve sana yöneldim, inanmayanlara karşı, sana dayanarak mücâdele etdim ve neticede ancak seni hakem olarak kabul etdim, benim evvelki yapdıklarımı da, sonradan yapacaklarımı da, gizli yaptıklarımı da açık yapdıklarımı da mağfiret et. Öne alan da sensin, geriye bırakan da sensin. Senden başka ilâh yoktur. Kuvvet ve kudret ancak, Allah'a dayanmakladır. " (1)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Teheccüd Namazı

Gecenin bir vaktinde uyanıp senin için farziyyet ve fazilete ziyade olarak namaz kıl. Taki Cenab-ı Hak seni kıyamette makamı Mahmud’a ulaştırsın böylece inam ve ihsan eylemiş olsun.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.) buyuruyor ki:

“Bir kimse gece uykusundan kalkıp güzelce namaz kılarsa Allah’ü Teala Hazretleri o kimseye 9 şey verir. Beşi Dünya’da dördü Ahirettedir.”

Dünya’da olan 5 şey:

Allah onu afet ve belalardan korur.
Yüzünde ibadet eseri meydana gelir.
Salih kullar onu sever ve böylece bütün insanlar onu sever.
Alla onun sözlerini kötü ve çirkin sözlerden koruyup hikmetli konuşturur.
Onu Cenab- Allah hikmete muvafık olan şeyleri sevmeyi ihsan eder.

Ahirette olan 4 şey:

Kabirden kalktığı zaman yüzü bembeyez nur gibi kalkar.
Hesabı kolay olur.
Sırat köprüsünü şimşek gibi geçer.
Kıyamet günü amel defteri sağ tarafından verilir.
Özellikle şu günlerde, birbirimize, birlik ve beraberliğimize, vatan ve milletimizin selametine dua etmek için teheccüd vaktini, seher vaktini çok iyi değerlendirmeliyiz. Mevlam bütün ibadetlerimizi yaptığımız dualarımızı kabul buyursun… (Amin)

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
GECE NAMAZINDAN SONRA OKUNACAK DUA

"Resülullah (aleyhissalâtu vesselâm)'ın geceleyin namazdan çıkınca şu duayı okuduğunu işittim:

"ÂlIahım! Senden, katından vereceğin öyIe bir rahmet istiyorum ki, onunla kalbime hidayet, işlerime nizam, dağınıklığıma tertip, içime kâmil iman, dışıma amel-i sâlih, amellerime temizlik ve ihlâs verir, rızana uygun istikâmeti ilham eder, ülfet edeceğim dostumu lutfeder, beni her çeşit kötülüklerden korursun.

Allahım, bana öyle bir iman, öyle bir yakin ver ki, artık bir daha küfür (ihtimali) kalmasın. Öyle bir rahmet ver ki, onunla, dünya ve ahirette senin nazarında kıymetli olan bir mertebeye ulaşayım.

Allahım! Hakkımızda vereceğin hükümde lütfunIa kurtuluş istiyorum, (kurbuna mazhàr olan) şühedâya has makamları niyaz ediyorum, bahtiyar kulların yaşayışını diliyorum, düşmanlara karşı yardım taleb ediyorum!

Allahım! Anlayışım kıt, amelim az da olsa (dünyevi ve uhrevi) ihtiyaçlarımı senin kapına indiriyor (karşılanmasını senden taleb ediyorum). Ràhmetine muhtacım, halimi arzediyorum. (İhtiyacım ve fakrim sebebiyledir ki) ey işlere hükmedip yerine getiren, kalplerin ihtiyacını görüp şifâyâb kilan Rabbim! Denizlerin aralarını ayırdığın gibi benimle cehennem azabının arasını da ayırmanı, helâke dâvetten, kabir azabindan korumanı diliyorum.

Allahım! Kullarından herhangi birine verdiğin bir hayır veya mahlukatindan birine vaadettiğin bir lütuf var da buna idrakim yetişmemiş, niyetim ulaşamamış ve bu sebeple de istediklerimin dışında kalmış ise ey âlemlerin Rabbi, onun husülü için de sana yakarıyor, bana onu da vermeni rahmetin hakkında senden istiyorum.

Ey Allahım! Ey (Kur'ân gibi, din gibi) kuvvetli ipin, (şeriat gibi) doğru yolun sahibi! Kâfirler için cehennem vaadettiğin kıyamet gününde, senden cehenneme karşı emniyet, arkadan başlayacak ebediyet gününde de huzur-i kibriyana ulaşmış mukarrebin meleklerle,

(dünyada iken çok) rükü ve secde yapanlar ve ahidlerini ifa edenlerle birlikte cennet istiyorum. Sen sınırsız rahmet sahibisin, sen (seni dost edinenlere) hadsiz sevgi sahibisin, sen dilediğini yaparsın. (Dilek sahipleri ne kadar çok, ne kadar büyük şeyler isteseler hepsini yerine getirirsin.)

Allahım! Bizi, sapıtmayıp, saptırmayan hidâyete ermiş hidâyet rehberleri kıl. Dostlarına sulh (vesilesi), düşmanlarına da düşman kıl. Seni seveni (sana olan) sevgimiz sebebiyle seviyoruz. Sana muhâlefet edene, senin ona olan adâvetin sebebiyle adavet (düşmanlık) ediyoruz.

Allahım! Bu bizim duamızdır. Bunu fazlınla kabul etmek sana kalmıştır. Bu, bizim gayretimizdir, dayanağımız sensin.

Allahım! Kalbime bir nur, kabrime bir nur ver; önüme bir nur, arkama bir nur ver; sağıma bir nur, soluma bir nur ver; üstüme bir nur, altıma bir nur ver; kulağıma bir nur, gözüme bir nur ver; saçıma bir nur, derime bir nur ver; etime bir nur, kanıma bir nur ver; kemiklerime bir nur koy!

Allahım nurumu büyüt, (söylediklerimin hepsine bedel olacak) bir nur ver, (söylenmiyenleri de kuşatacak) bir nur daha ver!

İzzeti bürünmüş, onu kendine alem yapmış olan Zât münezzehtir. Büyüklüğü bürünmüş ve bu sebeple kullarına ikramı bol yapmış olan Zât münezzehtir. Tesbih ve takdis sadece kendine layık olan Zat münezzehtir. Fazl ve nimetler sâhibi Zàt münezzehtir. Azamet ve kerem sahibi Zât münezzehtir. Celal ve ikrâm sâhibi Zat münezzehtir."

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Abdullah b. Ömer'i (ra) bir gece rüyasında iki melek yakalayarak cehenneme götürdüler. Cehennem kuyu duvarı gibi taşla örülmüş olarak görünüyordu. İki boynuz gibi iki yanı vardı. Burada kendilerini yakından tanıdığı kimseleri de görmüştü. O anda:

—Cehennemden Allah'a sığınırım, demeye başladı. O sırada yanına başka bir melek gelerek ona:

—Korkma, sen buraya atılmayacaksın. Senin için tasa ve endişe yoktur, dedi.

Abdullah b. Ömer (ra) bu rüyasını Resulüllah'ın (sas) hanımı olan ablası Hz. Hafsa'ya (r.anha) anlattı. Hafsa Validemiz de Resulüllah'a (sas) aktarınca Efendimiz şöyle buyurdu:

—Abdullah ne iyi adamdır. Keşke gecenin bir kısmında kalkıp da ibadet etmeyi âdet edinseydi.

Peygamber Efendimiz'in (sas) burada kast ettiği ibadet teheccüt namazıydı. Abdullah b. Ömer bunu öğrenince gecenin pek azında uyuyup kalan zamanını ibadetle geçirmeye başlamıştı. Ümmetine sünnet olan teheccüd namazı, Efendimiz'e (sas) Rabb'imiz tarafından özel bir farz olarak emredilmişti.

Teheccüt, nimetlere karşı şükür, kabir ve cehennem azabına karşı bir zırhtır. Bediüzzaman Hazretleri'nin ifadesiyle, "kabir gecesinde ve berzah karanlığında lüzumlu bir ışık"tır.

Teheccüt, insana sunulan eşsiz bir hazine

Teheccüt âdeta kulun, ezelî ve ebedî Sevgilisiyle buluştuğu, O'nu tesbih ve tazim ettiği, derdini döktüğü, yardım istediği özel dakikalardır. Teheccüt namazı, maddî ve manevî sayısız dertlerle mahzun, birçok arzusu ve emeli bulunan, nihayetsiz ihtiyacı olan insana sunulan eşsiz bir hazinedir. Rabb'imizin hazinesinden istifade etmenin tek şartı, kalkıp abdest alıp o yüce dergâha yönelmektir.

Rabbim namazlarımızı dualarımızı kabul etsin inşaALLAH

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
gece nemazına devam inşallah....
Teheccüt, nimetlere karşı şükür, kabir ve cehennem azabına karşı bir zırhtır. Bediüzzaman Hazretleri'nin ifadesiyle, "kabir gecesinde ve berzah karanlığında lüzumlu bir ışık"tır.

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Ömer (r.a.)dan rivayet olundu.Peygamber (s.a.v.)Efendimiz buyurdular ki;"Bir kimse gece uykusundan kalkıp güzelce namaz kılsa Hz.Allah o kimseye dokuz şey verir.Beşi dünyada dördü Ahirettedir.

Dünyada Verilenler:
1- Allahü Teala onu Afet ve belalardan muhafaza eder.
2-Yüzünde taat eserini gösterir.
3-Salih kullar onu sever
4-Kötü söz söylemez hikmetle konuşur
5-Cenabı hak ona Hikmetli olan şeyleri sevdirir.

Ahirette verilen niğmetler:

1-Kabrinden kalktığında yüzü beyaz olarak kalkar.
2-Hesabı kolay olur.
3-Sıratı Şimşek gibi geçer
4-Kıyamet gününde kitabı sağ tarafından verilir.

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Teheccüd Namazı Esnasında Dua

Resulullah (sav) teheccüt namazı kılmak üzere geceleyin kalkınca şu duayı okurdu: "Allahım, Rabbimiz! Hamdler sanadır. Sen arz ve semavatın ve onlarda bulunanların kayyumu ve ayakta tutanısın, hamdler yalnızca senin içindir. Sen semavat ve arzın ve onlarda
bulunanların nurusun, hamdler yalnızca sanadır. Sen haksın, va`din de
haktır. Sana kavuşmak haktır, sözün haktır. Cennet haktır, cehennem de
haktır. Peygamberler haktır, Muhammed (sav) de haktır. Kıyamet de
haktır. Allahım! Sana teslim oldum, sana inandım, sana tevekkül
ettim. Sana yöneldim. Hasmına karşı senin (burhanın) ile dava açtım.
Hakkımı aramada senin hakemliğine başvurdum. Önden gönderdiğim ve arkada
bıraktığım hatalarımı affet. Gizli işlediğim, aleni yaptığım, benim
bilmediğim, senin benden daha iyi bildiğin hatalarımı da affet!
İlerleten sen, gerileten de sensin. Senden başka ilah yoktur.

*ayşe*

Kayıtlı Kullanıcı
Selamünaleyküm
Bu gece hepberaber kalkalım inş. Kardeşlerim
3.30 da mı kalkalım?

GEVHER

Yönetici
Ne güzel konularımız , ne güzel gayretlerimiz varmış..

Hatırlamak , hatırlatmak gerekir ...

Eee??? Var mıyız???

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Hemde çok isterim ama bugünlerde o kadar yogunum ki uyanmak ne mümkün .siz başlayın Allah'ın izniyle en yakın sürede bende katilicam ? ne güzel günlerdi Allah'ım tekrar kardeşlerimizle teheccude kalkmayı nasip et?Hafize annemizi bir kez daha görünce içim sızladı

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
Yarın gece Allah in izniyle başlayalım mı?

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt