Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genç Bir Kızın İbretlik Rüyası (1 Kullanıcı)

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
çok güzel yazmışınız. Allah hepinizden razı olsun. bende kapalıyım ve okuyorum. okulda mecburen açıyorum. başıörtümü çıkartmak çok zoruma gidiyor fakat farklı düşüncelerim var. bizde bu toplumda yaşıyoruz ve okuldada olsa çalışma hayatındada olsa yer almalıyız. yoksa kapalılar eve hapsolur kalır ve toplulumumuzun baş örtüsünü kabullenmeleri imkansız hale gelir. ben geleceğimizi düşünerek başımı açıyorum okurken mecburen. açıyorumki bizim çocuklarımız torunlarımız okumak için açık gezmesinler. onlarda farzlarını yerine getirerek eğitimlerine devam etsinler. kapalılar eve hapsolur kalırlarsa erkekler bile zamanla yobaz gözüyle bakacaklar. biz kültürümüzü zekamızı ortaya koyalım. toplumda yerimizi alalım. sokakta utanmadan gezelim. yanlış düşünüyorsam söyleyin lütfen bende yanlışımdan kurtulayım.

yalnış düşünuyorsun tabiki kardeşim...başı açmak haramdır..niyyetiniz guzel de olsa bu size bir yarar saglamiyor...mecburen dige de bir sey yok insallah...mecbur dediginiz sanki acmzsanız sizi oldurecekler ve ya bir uzvunuzu kesecekler...senin cocuklarin ve ya torunlarin seni Allah in azabindan kurtara bilir mi kardeşim? sen kendini düşün ve onlar için de Allah a dua et...belki onlar şeriat ulkesi nasip olur da orda yaşarlar...ve bu sorunlarla karşılaşmazlar...ve harama girerek, dinden taviz vererek hayir bir amel işlenmez...

çalışma hayatında yer almak ve s demişsiniz eve haps olmak demişsiniz..ne mutlu bir bayana ki ortusu icin iffeti için eve haps olmuşdur..ve kocasının namusunu koruyor, cocuklarını buyutuyordur...

bu düşünceleriniz çok yalnış kardeşim.....siz guzel dininizi evinizde ogrenerek, ve ya dunyevi ilmleri de internetten, ve ya binlerce kitap var onlardan araştırarak inceleye bilir..ogrendiklerinizi cocuklarınıza ve ya musluman ailelerin cocuklarına ogrete bilirsiniz...

yok ille de diplomam, kariyerim dieyipte bunu ilerki nesile iyilik yapacam adı altında tatbik edersek bu sadece kendimizi kandırmak olur..

benim tanıdığım kaç tane bacı son sınıflarda olmalarına ragmen ortundukleri için okuldan attilar...universiteden..

hatta onlara demişlerdi ki, kapatın başınızı sozumuz yok ama radikal muslumanlar gibi degil...yani bogaziniz gorunsun...yakalarınıza sarkıtmayın ortunuzu ama onlar okulu biraktilar diplomayi biraktilar ortulerini birakmadilar...elhamdulillah...

bunu ancak tevhidi zayif olan, imani zayif olan ve kendisini dunyanin sardigi bir kimse yapar..

Allah sizi onlardan etmesin ve tum kardeşlerimizi

fatma3838

Kayıtlı Kullanıcı
yalnış düşünuyorsun tabiki kardeşim...başı açmak haramdır..niyyetiniz guzel de olsa bu size bir yarar saglamiyor...mecburen dige de bir sey yok insallah...mecbur dediginiz sanki acmzsanız sizi oldurecekler ve ya bir uzvunuzu kesecekler...senin cocuklarin ve ya torunlarin seni Allah in azabindan kurtara bilir mi kardeşim? sen kendini düşün ve onlar için de Allah a dua et...belki onlar şeriat ulkesi nasip olur da orda yaşarlar...ve bu sorunlarla karşılaşmazlar...ve harama girerek, dinden taviz vererek hayir bir amel işlenmez...

çalışma hayatında yer almak ve s demişsiniz eve haps olmak demişsiniz..ne mutlu bir bayana ki ortusu icin iffeti için eve haps olmuşdur..ve kocasının namusunu koruyor, cocuklarını buyutuyordur...

bu düşünceleriniz çok yalnış kardeşim.....siz guzel dininizi evinizde ogrenerek, ve ya dunyevi ilmleri de internetten, ve ya binlerce kitap var onlardan araştırarak inceleye bilir..ogrendiklerinizi cocuklarınıza ve ya musluman ailelerin cocuklarına ogrete bilirsiniz...

yok ille de diplomam, kariyerim dieyipte bunu ilerki nesile iyilik yapacam adı altında tatbik edersek bu sadece kendimizi kandırmak olur..

benim tanıdığım kaç tane bacı son sınıflarda olmalarına ragmen ortundukleri için okuldan attilar...universiteden..

hatta onlara demişlerdi ki, kapatın başınızı sozumuz yok ama radikal muslumanlar gibi degil...yani bogaziniz gorunsun...yakalarınıza sarkıtmayın ortunuzu ama onlar okulu biraktilar diplomayi biraktilar ortulerini birakmadilar...elhamdulillah...

bunu ancak tevhidi zayif olan, imani zayif olan ve kendisini dunyanin sardigi bir kimse yapar..

Allah sizi onlardan etmesin ve tum kardeşlerimizi

kardeşim şimdi açık açık söyleyemediğim şeylerde var burda. ben başımı açmaya bayılmıyorum fakat öyle olması gerekiyor siteye yeni üya oldum özel mesaj varmı burda bilmiyorum eğer varsa sana özelde ayrıntılı anlatırım. ben Allahın emri olduğu için başımı kapatıyorum. fakat şunu unutma toplumun bize ihtiyacı var.

Azerbaycan_li

Kayıtlı Kullanıcı
fakat şunu unutma toplumun bize ihtiyacı var.

kimsenin size ihtiyacı yok....

sizin Allah ın dinine, Allah rızasına, cennetine ihtiyacınız var....

ummetin tevhid ehli muslumanlara ihtiyacı var...

Allah yardımcınız olsun kardeşim...size sistem falan etmiyorum..sadece dogru degil düşünceniz diyorum okadar..

bir de bazı kardeşler nedense yeniliyorlar..halbuki Allah ın rızasını kazanmak, imtihansız olmaz, zorluk mutlaka olmalı...

Yoksa siz, kendinizden önce gelip geçenlerin hali (uğradıkları sıkıntılar) başınıza gelmeden cennete girivereceğinizi mi sandınız? Onlaraöyle yoksulluklar, öyle sıkıntılar dokundu ve öyle sarsıldılar ki, hatta peygamber ve beraberinde iman edenler: "Allah'ın yardımı ne zaman?" derlerdi. Bak işte! Gerçekten Allah'ın yardımı yakındır. (bakara 214)

işte imtihan sarıl ortune, birak universiteyi...genel yazdım size ozel degil inşallah

mürmüdük

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
anadoluhaber.blogcu.com

(Bediüzzaman )

Genç Bir Kızın İbretlik Rüyası
Genç kızın son senesiydi okulun bitmesine bir sene kala başörtüsü yasağının polis nezaretinde uygulanmaya başlanmıştı. Yasağa karşı direniş zincirleri de yavaş yavaş aile ve bazı cemaatlerden gelen başınızı açın emeğinizi zay etmeyin, büyük hayırlar için küçük şerleri kabul edin, yasağa direnmeyin, islama hizmet için başka çare yok, zaten başörtüsü fer-i bir mesele olduğunu İslam'ın tek otoriter efendi hazretleri beyan etmeleriyle, çözülmeye başlamıştı, direniş zincirleri.

Genç kız bu fetvalar ve aile baskısı karşısında başını açıp taviz veren kervanına katılan kızların gitmesiyle artık iyice yalnız kalmıştı, kendisi gibi direnen birkaç kız kalmıştı yanı başında.Onun vicdanı bu fetvayı kabul etmiyordu bir türlü.başörtüsü farzdı nasıl farzı terk edebilirdi.ikna odalarına girmeden cemaat ağabeylerinin başınızı açın iknalarına maruz kalmıştı,nefsi aç diyordu,ama vicdanı rahatsız ediyordu onu açma diyordu.Bazı cemaatler ise haramdır başını açmak diyordu bazıları zaruret haramları helal eder diyordu.genç kız bu fikir ve fetva karmaşası karşısında bocalamaktan bıkmıştı.artık sadece medet umacağı ve güveneceği ALLAH kalmıştı.ONDAN YARDIM İSTEDİ.Rabbim işin hakikatini göster yardım et rabbim diye yaşlı gözlerle yalvarmıştı.

O gece rüyasında iki hakikat sineması görmüştü. O hakikat sinemasında mason vali Nevzat Tandoğan, Bediüzzaman hazretlerine: Hoca şu sarığı çıkarıp şapkayı başına geçireceksin. Kanunlarımıza riayet edeceksin diyordu. Bediüzzaman hiddetlenmişti bana bak Nevzat bu sarık bu baş ile çıkar saçlarım adedince başım olsa hakikati Kuraniyeye hepsini feda ederim diyordu. ikinci hakikat sinemasında şöyle nida ediyordu: Bediüzzaman :Ekmeksiz yaşarım ama hürriyetsiz asla,ve o BAŞÖRTÜSÜNÜ TEFEURAT GÖREN FETVA SAHİBİNİ minberden aşağı atıyordu.ŞÖYLE DiYORDU: Sizin hayır bildiklerinizde şer, şer bildiklerinizde hayır vardır diye haykırıyordu. Genç kız kan ter içinde rüyadan uyanmıştı, Rabbine şükür etti kendisine hakikati gösterdiği için. Kendisine kimin kötülük edip başlarını din namına İslam adına açtıranların gerçek yüzlerini anlamıştı artık .

Bediüzzaman sünnet olan sarığı için başını verirken, ben farz olan örtüm için hayatımı versem azdır diyordu niçin okulu bıraktın diyenlere.

NOT: Bu hikaye gerçektir.genç kızın gördükleri hakikattir. bir dergiden alıntıdır.
Allahcc razı olsun...
NE TESSETTÜRÜMÜZDEN VAZGEÇECEĞİZ,NE OKUMAKTAN...
GASBEDİLMİŞ HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALANA DEĞİN MÜCADELE...
ALLAHCC VE RESUL YOLUNDA TAVİZSİZ MÜCADELE...
KÜFRÜN BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRENE DEĞİN..
GÖZYAŞLARINIZ,ZULMÜN İNTİKAMINI ALANA DEĞİN...
BAŞÖRTÜSÜ MÜCADELEMİZİN BAYRAĞIDIR...
SADECE VE SADECE İSLAM HÜKMEDENE DEĞİN SÜRECEK BİR MÜCADELE...
Besmele..Selam...Dua...

kadriye26

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşlerim aranıza katıldığımiçin rabime şükürler olsun kısa zamanda bayaşeyler öyrendim allah sizden razıolsun allaha emanet olun

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun kardeşlerim aranıza katıldığımiçin rabime şükürler olsun kısa zamanda bayaşeyler öyrendim allah sizden razıolsun allaha emanet olun

ben tşk ederim ne demek hoşgeldiniz inş faydalı oluruz rabbime emanet olun
selam ve dua ile..

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
Allahcc razı olsun...
NE TESSETTÜRÜMÜZDEN VAZGEÇECEĞİZ,NE OKUMAKTAN...
GASBEDİLMİŞ HAKKIMIZI SÖKE SÖKE ALANA DEĞİN MÜCADELE...
ALLAHCC VE RESUL YOLUNDA TAVİZSİZ MÜCADELE...
KÜFRÜN BURNUNDAN FİTİL FİTİL GETİRENE DEĞİN..
GÖZYAŞLARINIZ,ZULMÜN İNTİKAMINI ALANA DEĞİN...
BAŞÖRTÜSÜ MÜCADELEMİZİN BAYRAĞIDIR...
SADECE VE SADECE İSLAM HÜKMEDENE DEĞİN SÜRECEK BİR MÜCADELE...
Besmele..Selam...Dua...

inş kardeşim rabbim yardımcımız olsun
selam ve dua ile

acizanegünahkar

Kayıtlı Kullanıcı
Hanım Kardeşlerim

Başörtüsü sizler için bir yoldur,ama yolun başlangıcı ondan sonra o yolda yürümek gerekir,
nasılki Kelime-i Şehadet getirerek müslüman olunuyor vede müslümanlığın vecibelerini yerine getireceğimize söz veriyorsak, işte baş örtmeside bunun gibidir, sadece başını kapatmak yeterli deyildir, devamını da getirmek gerekir yoksa boşa baş örtmek gibi olur ve başını öttüğünden sadece muaf olur sorumlu olmaz,
Sizleri RABBİME muhabbet vede nuruna emanet ediyorum, RABBİM arttırsın ALLAH rızasını gözeterek başını örtenleri.

ayşekar

Kayıtlı Kullanıcı
Bu yara kanayan bir yara İnşallah bu yara kapanacak kardeşlerim Allah' a emanet olun tşk.ediyorum paylaştığınız için.

Bayram Afyonlu

Kayıtlı Kullanıcı
Bas örtüsünün Farz oldugunu bilmenin aski

Bas örtüsünün Farz oldugunu bilmenin aski

Selamün Aleyküm Kardeslerim,
O kardesimizin Bas örtüsü olayinin okudum ve cok etkilemdim,!! Allah cc ona hidayetini rüyasinda göstermis.Ne mutluluktur. Bacimiz da Bas örtüsünün FARZ oldugunun bilincindeydi.

Kendisini Günahtan Kurtardi:a04: ,Devami DIGER BACILARIMIZA NASIP OLSUN.:a36:

ALLAHIMIZA EMANET OLUN.

ysim

Kayıtlı Kullanıcı
allah razı olsun güzeldi paylaşım allah cmlemizi o kız gibi etsin inş

kutahyali

Kayıtlı Kullanıcı
İslam terbiyesi almış islam gençleri bile maalesef bu asırda bir hanımı niçin aldığını unutuyo.(emanet olarak alıyor ama hizmetçi vs olarak aldığını zannediyo) annesini ,akrabasını islam terbiyesi almış gençlerle evlilik yaptıkları halde ezildiğini gören İslam kızları alternatif çareler aramaya başlıyor maalesef.

_ilknur_

Kayıtlı Kullanıcı
selamın aleykümm...
aynı sorunla karşı karşıyaym kardeşlerim ....nolur yardımcı olun...bu sene son senem.seneye lise başlıyor.ve puanlarımda oldukça iyi ( anadolu fenliselerine tutacak kadar) .ama allah içimi biliyorki ben bunları değil bir kuran kursuna girip hafızlık yapmak istiyorum .çünkü artk başörtü sorunu yaşamak istemiyorum!!! okulda yapılan ahlaksızlıkları biliyorsunuz zaten . nekadar inkar edilirse edilsin böyle bende burada okudum 8 yıl boyunca ve gördüklerimi kimse inkar ettiremez... bu nedenle vicdanım raahat vermiyo bana ... istemiyorum devam etmeyii ... hafızlık yapabilecek kapasitede olduğumuda söylüyo hocalarımm..aamaa ailemm!!! kesinlikle izin vermiyolar.... kuran kursu denilince özellikle babamm öyle bir karşı çıkıyor ki anlatamam sanki çok ahlaksızca birşey istiyormuşum gibi.. :( :( öyle uğraştım ki anlatamam...saatlerce konuştum anlattıım yinede bişey değişmedii ... sitedeki bazı şahıslardda ne olursa olsun sorumluluk sendedir diyorlar.. peki sizce neyapayım ben evi mi terk edyimm kendimi mi zincirliyim.. sonuçta ailem ve onlarıın yanında yaşıyorumm..ve elimden geleni yaptımm.....lütfen bana yapmam gerekenler konusunda yardımcı olun kardeşlerim çünkü çok az vaktim kaldı .... selametle kalın....

DiLaRa_I NuR

Kayıtlı Kullanıcı
kardeşim cok üzüldüm inş ailen seni anlar ALLAHDAN YARDIM DİLE BENCE DUA HER İŞİN BAŞIDIR ALLAH YARDIMCIN OLSUN
SELAM VE DUA İLE...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt