Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Genel Yönetim Duyurusu 9. Bölüm (1 Kullanıcı)

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Esselamü aleyküm ve rahmetullahi ve berakatühü

Allah'a hamd, "Levleke levlek leme halaktül eflak" 'Sen olmasaydın, sen olmasaydın, bu alemi yaratmazdım' sözüne mahzar olan Allah'ın Habibine salat ve selam olsun..

Değerli Aziz kardeşlerimiz;

Rabbimize sonsuz hamd-ü senalar olsun ki her geçen gün sizlerle beraber İslamiyet.gen.tr ailesine yeni kardeşlerimiz gelmektedir.
Hasretle beklediğimiz insanlar arasındaki birlik ve beraberliğin tadına varmak için gayret gösteriyoruz. Herhangi bir cemaat'e veya tarikata bağlı olan kardeşlerimiz arasında hiçbir şekilde ayrım yapmıyoruz.Tam tersine ikili diyalogların düzelmesi için aracı olmaya çalışıyoruz.

Yönetim kurallarının kabul gördüğü konular doğrultusunda konuların açılmasına izin veriyoruz. Çünkü bizler kardeşiz, o halde birbirimizle iyi geçinmek, birbirimize kötü söylememek ve herzaman sakin bir uslüp sergileyerek hareket etmeliyiz. İnsanlar arası diyalog, cemaatler arası diyaloğu sağlamalıyız. Bizler kendi aramızda ki birlik ve beraberliği muhafaza edemediğimiz sürece, birbirimizi anlamak istemediğimiz ve nefsimizi ön plana atarak hareket ettiğimiz sürece
bazı şeylerin düzelmesini beklemek mantıklı olmaz.
Öncelikle bir insan kendisini düzeltmeli, sonra ailesini, sonra yakın çevresini düzeltmeye çalışmalıdır. Din garip başladı ve öyle başladığı gibi garip bitecektir. Bu yol gariptir. Bu yolda garip gibi olanlara ne mutlu diyen Efendimiz s.a.v mübarek sözüne itaat etmeliyiz.
Elbette Müslüman uyanık olmalıdır. Nereden zarar, nereden yarar geleceğini iyi hesap etmelidir. Her duyduğuna inanmamalı, sağlam kaynaklardan araştırmalar yaparak hareket etmelidir. Bir müslüman ön yargılı davranmamalıdır.

Bize gelen epostalarda, bizi çeşitli benzetmelere tabi tutanlar mevcuttur. Kimi "Sizin müslüman olduğunuzu düşünmüyorum, siz insanları kandırıyorsunuz. Siz şucu ve bucusunuz" gibi enteresan yaklaşımlarda bulunmaktadırlar. Buna benzer mesajları yazsak şaşırabilirsiniz.
Bunu neden söyledik? İşte insanın bakış açısının ne derecede hatalı olduğunu sizlere göstermek için söyledik. İnsanlar kendisine göre çok iyi yorumcu olduğunu düşünebilir. Örneğin, A- Cemaatine bağlı olan kişi, kendisine uymayan bir davranışta hemen: "Siz B- Cemaatisiniz" diyebiliyor.
Burada size Yönetim'in, zor bir şekilde yapıldığını tek bir cümle ile ifade edemeyeceğimiz gibi, herşeyide buraya yazamıyoruz.

Burada değişik düşüncelerde olan kardeşlerimiz de vardır. Kimisi tarikatları kabul etmez. Kimisi zamanımızın tarikatla uğraşmama zamanı olduğunu söyler.
Kimisi daha modern davrandığını sanıp "zaruri" kelimesini sıkça kullanarak haramlarla yaşamanın bu Dünya'da heleki Ahir zamanda kaçınılmaz olduğunu söyleyebilir.
Bizim ilk öğrenmemiz gereken "Tatlı Dil" ve değerlere saygıdır.
İnsanlar arası ilişkilerin samimi ve sıcak olmasından yanayız. Mü'min'ler kardeştir diyor Buhari hadisinde, Şimdi biz zırt pırt kendimizle uğraşırsak, siz sucu bucusunuz gibi zaman kaybedersek, bu sizce ne kadar mantıklı?
Hani Ehl-i İlim? Hani Ehl-i Zikir, bunlar olmayınca nasıl olucak Ehl-i Amel?
Şu kardeşlik manasını hakikatiyle bir bilsek inanın Dünya'ya bakış açımız bir an bile olsa değişir. Ama Nefs ve Şeytan ikilisi rahat bırakmıyor. Hasetlik duyguları, hazımsızlık ve Tatlı Dil'den mahrumiyetimizden dolayı nahoş görüntüler meydana gelebiliyor.

Gözleri görmeyen bir Amâ'ya içinizde şöyle hitap edecek olan varmıdır. "Hey kör naber, körsün işte körsün" gibi? Ben olmayacağına inanıyorum.
Ama insan bir kardeşine nasıl "sen münafıksın!, sen kafirsin, şöylesin böylesin gibi hitaplarda bulunabiliyor? Bunlara dikkat edelim lütfen! Bunlar çok tehlikeli cümleler boşa atıp tutmayalım.
İnsanları kazanmak için çabalayalım, birbirimize destek olalım, köstek olmayalım.

Bu ortamda olduğu gibi gerçek hayatta da herkesi memnun etmek zordur.
Sitemizdeki son yaşanan olaylardan bahsetmek gerekirse,
Biz kurallar gereği bir üyeyi banladıktan sonra, bazımız bu durumdan memnun olmuyor. Bazımız adaletli davranın diyor.
Bir konuyu kurallarımız gereği sildiğimiz zaman, bazımız benim konum silinmemeliydi. Bazımız da gereksiz konularla zamanın geçmemesi gerektiğini savunuyor.
Velhasıl herkesin düşüncesi farklıdır. Biz Yönetim olarak orta hali tutmaya çalışıyoruz.

Önceki Yönetim Duyurularımızda da belirtiğimiz gibi, Eski olsun, Yeni olsun Kurallara uymayan kişiler banlanır ibaresi vardır.
Şimdi bazılarımızda, "aa eski bir üye banlanmış gerçekten çok garip bir durum, acaba bu site islami adı altında farklı şeylere mi hizmet ediyor?
adamın emeklerini silmişler iki dakikada, eğer öyle birşey varsa biz baştan boşa kürek sallamayalım" tarzında düşünceler olabilir. Bu da yukarıda belirtiğimiz gibi ön yargılı olduğumuzdan meydana geliyor. Önceki Duyurularımızda yine belirtiğimiz gibi: "Arkadaşlar ben siteden ayrılıyorum, sizinle iyi kötü günlerimiz geçti, beraber güzel paylaşımlara imza attık, gerçekten sizinle beraber olduğum süre zarfında çok mutluydum ama şöyle şöyle sebeblerden dolayı artık ayrılacağımı şimdiden kamuoyuna saygıyla arz ediyorum" tarzında mesajların da sitemize yazılmaması gerektiğini belirttik. Birde "Yönetim artık iyice cıvıttı önüne geleni kafasına göre atıyor, yok yok site eskisi gibi değil, çok farklı oldu" v.b gibi durumlarıda malesef üzgün bir şekilde takip ediyoruz.
Zaten kişi bir daha siteye girmezse, üye girişi yapmaz. Biz kimsenin gitmesinden yana olmadık, olmayacağız..

Yeni projelerimiz devam etmektedir. inşaAllahu Rahman kısa zamanda hizmetlerimizi genişleterek bu yolumuzda ilerleyeceğiz. Müslümanın 2 günü birbirine denk gelmemelidir. Bir Müslüman gereksiz konularla zaman kaybetmemelidir. Herzaman ilim ve bilimi takip etmek ve kendini geliştirecek işlerle yoğunlaşmalıdır.
Herzaman söylediğimiz gibi tekrar söylemekte fayda görüyoruz, Biz insanları internete bağlamanın çabasında değiliz. Faydalı bilgileri zihinlere veya yazıcıdan çıktısını alarak uygulamaya geçilmesinden yanayız. Faydasız ilim'den Allah'a sığınalım.
İnternet günümüzün tehlike arz ettiği bir sistemdir. Bilindiği gibi, dini sitelerde bile aşk meşk konuları eğer zuhur ediyorsa, bu durumun gerçekten de hangi boyutlarda olduğunu düşününüz. Bu sebebden dolayı, çok titiz davranmaya çalışıyoruz.
İnternetin kötü yanlarının yanı sıra şuanda olduğu gibi güzel sıcak ortamlarda olabiliyor. Herzaman teknolojiyi hayırlı işlerde kullanabilirsek faydasını görürüz.

Son olarak;
1. Websitemiz Paylaşım Platformudur. Bu platformda elbette tartışmalar meydana gelecektir. Ama birbirimizi kırmadan bunu yapmalıyız.
2. Sitemize farklı Din'lere mensup olan kişilerin bile kardeşiniz olduğunu unutmayın, nereden mi kardeşiniz? Hz. Adem ve Hz. Havva a.s. dan meydana geldiklerini unutmayalım.
3. Eğer ki sitemize fitne ve fesata neden olan konular veya mesajlar yazılırsa, "Akıl yıkama, göz boyama, sapık fikir bırakma, şüpheye düşürme" v.b. gibi durumlarda Moderatöre Bildir butonuyla bize ulaşınız. O konuya hiçbirşekilde yorum yazarak prim kazandırmayalım.
Böyle durumlar sitemizde sıkça yaşanmaktadır. Bizde herzaman aynı şeyi söylemek zorunda kalıyoruz. Biz bu tip konuları gördüğümüz zaman siliyoruz. Bazen göremediklerimizde oluyor. Bunuda siz bize bildirirseniz zararlı konular sitemizde yer almaz inşaAllah.
4. Sitemize üye olduktan sonra üyeliğini iptal ettirmekte serbestir. Ama bunu forum içersinde "arkadaşlar yolcudur abbas, bağlasan durmaz" tarzında olmadan bize bir cümle ile " Şu üye adımı iptal etmenizi istiyor, gereğinin yapılmasını rica ediyorum" tarzında mesaj yazabilirsiniz.
5. Bizler Bu Dünya'ya Medeniyeti öğrettik, ama Medeniyetten şimdi bihaber kaldık. Birbirimizle diyaloglarımızı herzaman sıcak tutalım. Bu da önem taşıyan konular arasındadır.
6. Eski olsun yeni olsun hiçbir ayrım yapılmadan tüm kurallar aynı şekilde uygulanacağını unutmayalım ve bu konu ile ilgili ısrar mesajlarında bulunmayalım.
7. Dini sorularınızı forum içersine yöneltmeyiniz. Bir kardeşimiz dini bir soru sormuşsa "bence, sence" gibi kelimeler yazmayalım.

Allah c.c. razı olsun.

Selam ve dua ile ..

Not:Yönetim duyurusunun yarısı sohbetle geçtiğini düşündüğümüzden dolayı değerli vaktinizi okuyarak geçirdiğiniz için hakkınızı helal ediniz. Yukarıdaki belirtilen örnekler, kimseye yönelik izlenimin olmadığını belirtiriz.

Aciz Yürek

Kayıtlı Kullanıcı
Aleykum selam peki admin bey ama size bir kardesimiz kaç defa yazmis siz ise silmemissiniz oda maalesef siteye yazmak zorunda kalmis simdi suçlu kum o zaman ? AEO

Im_muslim

Kayıtlı Kullanıcı
Ve aleykümselam Erkan bey. (Sizi hep böyle tanıdık:))
ALLAH razı olsun. Bundan sonra daha dikkatli olalım inşaallah.
Forumumuz kardeşlik çerçevesinde olsun her zaman inşaallah

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

ZENCEFİLM

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah herşey dediğiniz gibi umulur inşallah herşey sandığınız gibi olur. Şeşer beşer abbasada düşer olmaz inşallah ne diyelim allah hayırsızdan esirgesin haktan korusun

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr
Aleykum selam peki admin bey ama size bir kardesimiz kaç defa yazmis siz ise silmemissiniz oda maalesef siteye yazmak zorunda kalmis simdi suçlu kum o zaman ? AEO

İlgili kişinin üyeliği iptal edilmiştir. Konu hakkında bilgi talebinde bulunmuşsunuz fakat eposta adresinizin hatalı olması sebebiyle size ulaştıramadık. İsterseniz cevabı buradan da verebiliriz.

Ve aleykümselam Erkan bey. (Sizi hep böyle tanıdık:))
ALLAH razı olsun. Bundan sonra daha dikkatli olalım inşaallah.
Forumumuz kardeşlik çerçevesinde olsun her zaman inşaallah

ALLAHa emanet olunuz...
selam ve dua ile...

Amîn inşaAllah..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
Öncelikle bir insan kendisini düzeltmeli, sonra ailesini, sonra yakın çevresini düzeltmeye çalışmalıdır. Din garip başladı ve öyle başladığı gibi garip bitecektir. Bu yol gariptir. Bu yolda garip gibi olanlara ne mutlu diyen Efendimiz s.a.v mübarek sözüne itaat etmeliyiz.

SELAMÜNALEYKÜM ERKAN BEY gerçekten çok güzel çok doğru yazmışsınız hele hele şu yazdığınız kelime çok anlamlı inş şimden sonra daha dikkat edeceğiz hakikaten kimi zaman kaptırıyoruz kendimizi kavkacı oluyoruz daha dikkatli davranmamız gerekiyor hayırlı akşamlar

Kaan Erdem

Yönetici
aleykümselam kardeşim.

çok yerinde,uyarıcı,ve gerçekler ile anlatılmış sohbet tadında sizinde belirttiğiniz gibi bir duyuru olmuş.ikaz ve uyarıları manası ile kavrayıp,gerçek hayatta bile dikkate alacağımız bu maddeleri uygulayan ve en ağırından kalbine tesir edenlerden olmak duası ve ümidi ile.

selametle kalın kardeşim.dualarımızdasınız inşaALLAH.

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Yeni Bilgilendirme İçin Teşekkürler...

Yeni Bilgilendirme İçin Teşekkürler...

Bütün konular burada açık olarak izah edilmiş...
Elinize sağlık Erkan Bey...:evet

İnsan beşerdir ve şaşar...Ve Unutur...
İnşallah birbirimize yardımcı olarak, eksikliklerimiz tamamlayarak yolumuza devam edelim...

Mü'min mü'minin kardeşidir...Aynasıdır...:G

Selam ve DUA ile...
Allaha emanet olunuz..
.

Aciz Yürek

Kayıtlı Kullanıcı
İlgili kişinin üyeliği iptal edilmiştir. Konu hakkında bilgi talebinde bulunmuşsunuz fakat eposta adresinizin hatalı olması sebebiyle size ulaştıramadık. İsterseniz cevabı buradan da verebiliriz.

Selamun aleykum nasil hatali kardesim eposta adresim size nasil tekrar dogrusunu yollayabilirim.ayrica o kardesim diyorki beni banlayacagina kenarda kalsaydim ondan iyiydi o yalnizca silinmek istemisti.banlanmak degil.sebebinide ögrenmek isterseniz ben de size buraya yazabilirim.ya da eposta adresim düzelirse yazabilirim.o kardesim söyle düsünüyor sitedeki diger kardesler neden banlandi acaba ? diyecekler diye bayagi bir üzülmüs simdiye kadar sitede bir sorun çikarmamis ve ayrilma sebebini de size yazmis galiba..ama sebebini isterseniz bende size açikça yazabilirim.Allah'a emanet olun.

Erkan

Yönetici
Web Sitesi
www.islamiyet.gen.tr

Selamun aleykum nasil hatali kardesim eposta adresim size nasil tekrar dogrusunu yollayabilirim.ayrica o kardesim diyorki beni banlayacagina kenarda kalsaydim ondan iyiydi o yalnizca silinmek istemisti.banlanmak degil.sebebinide ögrenmek isterseniz ben de size buraya yazabilirim.ya da eposta adresim düzelirse yazabilirim.o kardesim söyle düsünüyor sitedeki diger kardesler neden banlandi acaba ? diyecekler diye bayagi bir üzülmüs simdiye kadar sitede bir sorun çikarmamis ve ayrilma sebebini de size yazmis galiba..ama sebebini isterseniz bende size açikça yazabilirim.Allah'a emanet olun.

Aleyküm selam, size bu bilgiler aktarmaya çalıştığımız zaman hata raporu gelmektedir. İletilmediğine dair bize geri eposta geliyordu. Size göndermeye çalıştığımız Mesajın metni şu şekildedir:

" Aleyküm selam değerli kardeşimiz;
Üyelik iptali ancak bu şekilde olmaktadır. Diğer türlü üyelik kaydı
silinmesi durumu söz konusu değildir. Bu üyelik kurallarında da belirtilmekteydi. Sebebleri olarak database yani sistem kayıtlarının tutulduğu veritabanında her bir satıra , bir rakama üye adı atanmaktadır. Bir üye adına ait satırda kaymalar söz konusu olursa, 80 bine yakın satırlarda problemler meydana gelebilir. Bu durumun oluşmaması için Üyelik kaydı banlanarak iptal edilmektedir. "

Bilginize sunarız.

Aciz Yürek

Kayıtlı Kullanıcı
Aleyküm selam, size bu bilgiler aktarmaya çalıştığımız zaman hata raporu gelmektedir. İletilmediğine dair bize geri eposta geliyordu. Size göndermeye çalıştığımız Mesajın metni şu şekildedir:

" Aleyküm selam değerli kardeşimiz;
Üyelik iptali ancak bu şekilde olmaktadır. Diğer türlü üyelik kaydı
silinmesi durumu söz konusu değildir. Bu üyelik kurallarında da belirtilmekteydi. Sebebleri olarak database yani sistem kayıtlarının tutulduğu veritabanında her bir satıra , bir rakama üye adı atanmaktadır. Bir üye adına ait satırda kaymalar söz konusu olursa, 80 bine yakın satırlarda problemler meydana gelebilir. Bu durumun oluşmaması için Üyelik kaydı banlanarak iptal edilmektedir. "

Bilginize sunarız.

Selamun aleykum Erkan kardesim ben insallah kardesimi görünce söylüyecegim ama o üzeri çizili olmak istemiyordu :( öyle onur kirici duruyor.Hayirlisi insallah geri dönerde o güzel konularini açip bizlerle paylasir..A.E.O.

sengul

Kayıtlı Kullanıcı
s.a...

BİR KİŞİNİN KÜFRÜNE DOKSANDOKUZ DELİL BULUNSA...
İMANINA İSE BİR TEK DELİL OLSA..
MÜFTÜ BU TEK DELİLE GÖRE HÜKMEDER...(KIYAS)

SELAMETLE...........................................................................................................

neval

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün aleyküm Erkan Bey, öncelikle hayırlı cumalar dilerim. Yüce Rabbimin alemlere Rahmet olarak gönderiği ve ümmeti ümmeti diye Rabbimin huzurunda affımızı istediği o güzeller güzeli (s.a.v) Peygamberin ahlakından bihaber olduğumuz müddetçe bu düşünceler değişmez. Allah (c.c) cümlemizi peygamber ahlakıyla ahlakladırır inşallah. Rabbim sizden razı olsun başarılarınızın devamını dilerim selam ve dua ile kalın.

deniz hışır

Kayıtlı Kullanıcı
ben yeni üye oldum ve yeni gördüm burayı ben siteyi tanımaya çalışıyorum. yani herşeyi kurcalıyorum nolur hoş görün. ALLAH hepinizden razı olsun.

neslihantuncel

Kayıtlı Kullanıcı
S.a.sitedeki ismimi değiştirmek istiyorum.kaç defa mail gönderdim ama ses çikmadi.ilgilenirseniz sevinirim.ismimin sadece neslihan olarak kalmasini istiyorum.allah razi olsun.

senokli

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.senawitch.tr.gg
böyle birşey yaptığınız iyi oldu abi...
mesela incinur ve benim(senokli) beynimi yıkayabilirler aklı sıra....
çok teşekkürler....:)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamun aleykum sayın admin.Benim sizden bir isteğim olacaktı.Bizler bilmeyerek açılmış olan konuları tekrar açıyoruz.Ve ben bunun olmamısı için tekrar açılan konuların kilitlenmesini istiyorum.Hem kimseninde hakkına girilmemiş olur.Gerçi kimse kasdi bişey yapmıyor.Bu mümkünmü acaba?Bide ben 2 kere size soru yöneltmiş ama kimse cevap yazmadı?Artık sorulan sorulara cevap verilmiyormu?Teşekkürler.Selametle kalın

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
aleykum selam emgınıze saglık olsun bu siteden faydalanıyoruz inşa-ALLAH
rabbım darda kaldıgınız anlarda bunun mukafatını en guzel sekılde tecellı etsın
selam ve dua ile.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt