Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Gerçek ve sahte âlimler (1 Kullanıcı)

yasaray

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMINALEYKÜM huyela kardeş
benim bir sorum olacaktı siz başka bir konuda
osman ünlü hoca için hüseyin hilmi ışık hazretlerinin talebesi demiştiniz. ayrıca icatezi varmı onuda merak ediyorum. ben osman ünlü hocanın sohbetlerini dinlerim kendi bu konuda bir şey söylemiyor. siz nerden biliyorsunuz. bilgi verirseniz sevirim
ALLAHU TEALA RAZI OLSUN

Huyela

Kayıtlı Kullanıcı
SELAMINALEYKÜM huyela kardeş
benim bir sorum olacaktı siz başka bir konuda
osman ünlü hoca için hüseyin hilmi ışık hazretlerinin talebesi demiştiniz. ayrıca icatezi varmı onuda merak ediyorum. ben osman ünlü hocanın sohbetlerini dinlerim kendi bu konuda bir şey söylemiyor. siz nerden biliyorsunuz. bilgi verirseniz sevirim
ALLAHU TEALA RAZI OLSUN

Aleyküm selam efendim.

Elbette kendileri bu vazifeyi izinsiz yapmıyorlar. İzin verilen miktarda Ehli sünnet alimlerinin kitablarından naklediyorlar. Kendileride bunu her fırsatta belirtiyorlar. Bizim vazifemiz nakletmek diye. Eğer istanbulda ikamet ediyorsanız bizzat kendi sohbetlerinde görüşme imkanıda olur inşaallahü teala.

Dinlemek herkese nasib olmaz bu zamanda . Mübarek olsun.

Bağlum

Kayıtlı Kullanıcı
Evet dediğiniz üzere Osman Hocanın sohbetleri çok tesirli.Beni ipten aldı desem çok abartmış olmam herhalde..

Bu da Osman Hocanın sohbet ve programlarının bulunduğu site Osman nl .:.: www.osman-unlu.com :.:.

Bağlum

Kayıtlı Kullanıcı
Sohbetlerin ayrıca her turlu mp3, ipone, ipod, cep telefonu vs. gibi cihazlara yüklenip dinlenmesini şiddetle tavsiye ederim. İstanbul yollarında bu sohbetleri dinleyerek hiç bilmediğim binlerce şey öğrendim. Gerçekten ben de Osman Hocanın çoook ama çoook hakkı var.

Kaim

Yasaklı Kullanıcı
Allah ilmi isteyene verir.

kişi isterse alim olabilir

Cok calışmakla alim olanlar vardır.

Yanlız önemli olan şudur ki İhlasa sahip alim olmaktır.

İştegercek alim dediklerimizde ne var ?

İlim+İhlas var. bu ikili cok önemlidir.

Kuranımızda Allah ihlas a cok vurgu yapıyor okuyanlar bilirler.

İHLAS cok kıymetli...

Birde Ledün ilmine sahip olan alimlerimiz var.

Onlar ilimi dilediğinde Allahın ilhamı ile kalplerinde bulurlar.

İlmini direk Allahtan alırlar bu Alimlere Rabbani alim denir ve bunlar cok kıymetlidir.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt