Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Güzel Memleketimi Gezelim-Görelim... (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
1651141906995.png
Burası da benim memleketim den bir yer...
Kahramanmaraş Başkonuş Yaylası ?
Kahramanmaraş' ın Alpleri sayılır...

Yolunuz düşerse uğrayın derim
?

GEVHER

Yönetici
@mavci,

Abi , benim de anne tarafı Kahramanmaraş'lı. Yarı Maraşlıyım yani.
Daha sınırından geçince farklı bir duygu kaplar hep , maneviyatından olsa gerek.

Maraş.. çok güzeldir..
Bakırcılar çarşısı , gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken bir yer.

Dondurması , fıstık ezmesi , tarhanası, pestilleri..
Ben en çok firiğini özlüyorum.

Hayır , neden tüm konularda gayet güzel bir şekilde yazmaya başlıyorum ama bir bakıyorum konu birden yemeğe dönüyor , anlam veremiyorum??‍♂️

mavci

Yönetici
@mavci,

Daha sınırından geçince farklı bir duygu kaplar hep , maneviyatından olsa gerek.

Maraş.. çok güzeldir..

Hayır , neden tüm konularda gayet güzel bir şekilde yazmaya başlıyorum ama bir bakıyorum konu birden yemeğe dönüyor , anlam veremiyorum??‍♂️
Dervişin fikri neyse zikri oymuş değerli hemşehrim ???
Ama bu konuları da es geçmeyelim tanıtım yaparken???

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
Yeşil ve mavinin buluştuğu yerdedir memleketim Ordu. Boztepeden baktığında insanı kendine aşık eder.
Perşembe ilçesinde bulunan Yason Burnu, Altınordu ilçesinde bulunan Kurul Kalesi, Yoroz Kent Ormanı, Hacıemiroğlu Beyliğine merkezlik yapmış Mesudiye ilçesi, Danişmentoğlu Beyliği ve Trabzon Pontus Devleti arasında savaşın meydana geldiği Aybastı Perşembe Yaylası, Ormanlarla kaplı dağları, kumsalları ile daha sayısız nice güzellikleriye gezip görmeye değer bir şehir.
Hemen hemen her ilçesinde fındık yetişir. Türkiye'de en çok fındık yetiştirilen şehirdir. ( komşumuz Giresun'un hakkını yemeyelim onların fındık kalitesi daha iyidir ). Son yıllarda kivi, hurma, soya fasülyesi, salep vb. üretimi de yaygınlaşmaya başlamıştır.
Mutfağı yeşillik ağırlıklı olan Ordu da turşusu yapılmayan ürün neredeyse yoktur. Melocan, galdirik, sakarca vb. sebzelerin turşusu kavurması, tatmaya değer. Ayrıca Ordu'ya gelirseniz sucuğu ve ekmeği özel yapılan Ordu tostu yemeyi unutmayın derim.
Güzel Türkiye'min her bir şehri gibi Ordu'nun da anlatmakla bitmeyecek kadar güzellikleri vardır. Sahili, yaylaları, tarihi ve doğal güzellikleriyle ile gezilip görülmeye değer Karadeniz'in incisidir Ordu.
Ordu'ya yolu düşen olursa ağırlamaktan onur duyarım.

20530673.jpg1hh.jpgpersembe-yaylasi-aybasti.jpg0a5be79e-a9f8-44a9-947e-16317199ca95_YASON BURNU KENDİNE HAYRAN BIRAKIYOR (2).jpg

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
aleyküm selam çok iyi olur. Gevher kardeşimiz.
gitmeden görmüş oluruz.
ama kendi çektiğimiz fotolar olursa daha iyi olur ve çektiğimiz resimler hakkında kısa bilgide verebilirsek daha iyi tanima fırsatı buluruz
Maalesef şuan elimde kendi çektiğim fotoğraflar yok. Ancak paylaştığım resimler ve Ordu hakkında az çok bilgi vermeye çalıştım.

melankolik5288

Kayıtlı Kullanıcı
@melankolik5288,

Fotoğraflar doğrultusunda anlaşılıyor ki cennet gibi bir yerde yaşıyorsunuz değerli kardeşim.
Maşallah maşallah..

Allah sağlıkla huzurla memleketinizde yaşamayı nasip etsin.
Amin. Allah razı olsun. Rabbim cümlemizi huzurlu bir şekilde yaşamayı nasip etsin.
Hamd olsun memleketim güzel ama iş güç dünya meşgalesi derken bu nimetlerden pek fazla faydalanamıyoruz. Halimize sonsuz şükür olsun.

mavci

Yönetici
@mavci,

Maraş.. çok güzeldir..

1651239001437.png

1651239055308.png

1651239213306.png
1651239398904.png

@GEVHER kardeşimin dediği gibi Maraş deyince bunları da göstermeden olmazdı??✅

GEVHER

Yönetici
@Nur_u Secde,
Bursa değil mi kardeşim burası?

Buram buram tarih kokan , maneviyat kokan bir şehir.

Yeşil Bursa derler. Gerçi şimdi yeşil kaldı mı bilmiyorum ama güzeldir Bursa.

Kışı çok soğuktu hatırladığım. Ve bol bol yokuş vardı. ?

GEVHER

Yönetici
@mavci

Abi fıstık ezmesini görünce bir yutkunmadım değil ?

Güzel Maraş..
Kışı soğuk olan bir başka soğuk yer daha.
Gerçi baraj sonrası nem artınca bir nebze hava yumuşadı galiba.

Bağları , eski Maraş mahalleleri ..
Güzeldir bir şehirdir vesselam ...
Hatırlattığın , tanıttığın için çok teşekkür ederiz abi.

Nur_u Secde

Kayıtlı Kullanıcı
@Nur_u Secde,
Bursa değil mi kardeşim burası?

Buram buram tarih kokan , maneviyat kokan bir şehir.

Yeşil Bursa derler. Gerçi şimdi yeşil kaldı mı bilmiyorum ama güzeldir Bursa.

Kışı çok soğuktu hatırladığım. Ve bol bol yokuş vardı. ?

Evet bursa kardeşim...ne kadar bina yapilsada yine güzel yine muhteşem

mavci

Yönetici
Screenshot_2023-08-03-00-26-34-636_com.instagram.android-edit.jpg

AMASRA...
Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra, antik dönem de Amastris 21 Haziran 2023 tarihinde Wayback Machine sitesinde arşivlendi. 3000 yıllık tarihi, hem çekicilik ve balıkçılığa dayanan yerel sanatları, hem de kendini çevreleyen ormanlık alanlarına sahip bir yerleşim yeridir.
Amasra hâlen özgün balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonlarına sahip bir turizm bölgesidir.

Amasra yaz aylarında özellikle Ankara'ya olan yakınlığı nedeniyle çok fazla yerli turist ağırlar.
Günübirlik ve konaklamalı birçok geziye ev sahipliği yapan Amasra'da Amasra plajı, Amasra müzesi, Gürcüoluk mağarası, Kuş Kayası yol anıtı, Göldere şelalesi, Ağlayan Ağaç, Direkli kaya, Amasra kalesi ve Amasra feneri en çok ziyaret alan yerlerdir. Sanatçı Barış Akarsu'nun memleketidir.
Akarsu, Ocak 2007'de çıkardığı son kasetini Amasralılara ithaf etmiştir. Amasra'da Barış Akarsu heykeli bulunmaktadır.
Amasra'yı fetheden Fatih Sultan Mehmed'in heykeli de Amasra Müzesinin önünde bulunmaktadır.

(Gitmek istediğim bir yer...)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt