Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Görüşmek üzere (1 Kullanıcı)

atky

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleyküm Talip abi...
Ben aslında çok uzun yazıları okuyamıyorum fakat beni bu yazıya çeken bir duygu oldu.Gözlerimden zorlansamda sonuna kadar okudum hemde içim dola dola...Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olurken sizin gibi insanları da başımızdan eksik etmesin inşaAllah...Ben iltifat etmeyi sevmem kaldıki iltifatta etmiyorum şu an ve sadece şunu söylüyorum;çok güzel yürekli bir insansınız.
Rabbime emanet olun...
saygıyla...

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Teşekkür Ederim..

Teşekkür Ederim..

Selamun aleyküm Talip abi...
Ben aslında çok uzun yazıları okuyamıyorum fakat beni bu yazıya çeken bir duygu oldu.Gözlerimden zorlansamda sonuna kadar okudum hemde içim dola dola...Rabbim cümlemizin yar ve yardımcısı olurken sizin gibi insanları da başımızdan eksik etmesin inşaAllah...Ben iltifat etmeyi sevmem kaldıki iltifatta etmiyorum şu an ve sadece şunu söylüyorum;çok güzel yürekli bir insansınız.
Rabbime emanet olun...
saygıyla...

VeAleynaAleykümSelam Kardeşim ;

Estağfirullah değerli Kardeşim..Sizin gönül güzelliğiniz.. İlginiz ve sizi yoran bir yazıyı yine de okuma gayretiniz için teşekkür ederim..
Saygı ve sevgilerimle
Siz de Selam ve baki dua ile Allah(CC)'a emanet olunuz..

(Gözleriniz için..küçük yazıların büyütülmesi için b.sayarınızın sayfa bölümünden yazıyı büyütebileceğinizi biliyorsunuzdur değil mi..kolaylık sağlaması için yazma gereği duydum..%100..%125..%150..gibi seçenekleri var)

Mekarim-i Ahlak

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm.

talipamca.açtığınız yazı ve konuları bende merak,ilgi ve beğeni ile okuyorum.siz bu sitede olmazsa olmazlar arasındasınız bu kardeşiniz için.

selam ve saygılarımla.

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
Sitemizin yaklaşık 12 günlük üyesiyim Bu yazıyı yazmama bir kardeşimin yazısını okumam o forumla alakalı yazılar vesile oldu Ona yazının gidişatında bilahare değineceğim

Tabii ki açık açık olmayacak hem bu yasak zaten biraz Sanalca beni tanımanız için bir kaç birşeyler karalayacağım izninizle
Siteye üye olmak istediğimde Kullanıcı adı istendiğinde ilk adımı yazdım Dediler ki bu adda birisi var Yoksa O sensin de Şifreni mi unuttun diye sordular Ben de O olmadığımı kanıtlamak için adımın yanına AMCA yazdım Ha tamam AMCA buyur gel gir dediler o zaman Ben de böylece üye olmuş oldum iyi ki de olmuşum ne mutlu bana

AMCA tabii ki durup dururken gelmedi aklıma hadi nasıl oldu onu da anlatayım bari

Ebu Talib Sevgili Amcam, ne de çabuk hissettirdin yokluğunu
Peygamberimin O'nu ençetin Mekke günlerinde varlığıyla müşriklere karşı savunan ah derdi ya bir de iman etmiş olsan Hemen uyarır Allah Azze ve Celle O susar ben susarım o zaman

Başta kendi yeğenlerim olmak üzeregeçen yıl yarı dönem servis arabasında SERVİSçi AMCA olarak görev yaptım ordan çocuklara amcalıktan

Siteye üye olduktan sonra ne kadar isabetli karar verdiğimi anladım zaten 60000 küsur genc insanın arasında inanın ki İLK ÜÇ e girerim yaşım itibariyle yaşım gereği işte bundan

Ama bir şey itiraf edeyim mi Söyleyeyim dimi Hani bazılarınız KARDEŞ dedikçe iyice gençleştiğimi hissediyordum ABİ diyenleriniz olduğunda biraz büyüsem de o da iyi geliyordu Neyse artık iş işten geçti Hatta ilk üçü duyduktan sonra yakında DEDE diyenleriniz bile çıkabilir şerh koymuyorum isteyen istediği gibi çağırabilir ama gelin ABİ de anlaşalım

Uzun süredir almak için uğraş verdiğimiz bilgisayar hemen hemen iki ay önce geldi evimize O bize geldi ben de size bu sayede geldim gelebildim İyi ki de öyle olmuş sizlerle sanal tanışıklığa vesile oldu

Karadenizi ilkin harita üzerinde görmüş kağıttan haritadan diyorum kendime oralıyım daha çok beni Trakyalı zannediyorlar ne hikmetse Uzun bir süre yeryüzünde yaşadıktan sonra şimdi SANAL bir dünyada yaşıyorum bu yeni keşfedildi hayat var her gün yeni birileri taşınıyor Bu gidişle eski gezegenemiz DÜNYA'da kimsecikler kalmayacak üstüne üstlük hepsi de bizim SİTEye doluşmakta Allah sitemize güç kuvvet versin bunca adam bunca insan ne yer ne içer nerede yatar artık onu da ADMİN le ERKAN düşünsünler Ha ama kıyak yaparım yer çok daralırsa ayak ucuma birisini alabilirim Dostluk ölmedi daha benim gibi bir kaç kişi daha buldunuz mu sıyırdınız bu işten dostlar hiç korkmayın sırtınız yere gelmez inşaallah bir daha

Sizin de farketmiş olduğunuz gibi insan ihtiyarlayınca çenesine vururmuş ya masalcı dede gibi anlatıp duruyorum Ne o kardeşim sizin başınız mı ağrıdı Hadi güzel kardeşim bak saat sabahın kaçı sen git yat yer mi yok Ya kardeşim tamam git benim yatağa yat görüyorsun biz burda İKİ PARMAK ODUNCU BALTASI gibi yazı yazarak görev ifa ediyoruz yarın sabah millet uyandığında gazete okumuyor ki? Dosdoğru ekranın klavyenin başına koşturuyor bakalım taze haber var mı? Aliye-aliye ne yazmış,KAAN ERDEM' den neler var niğdeli(memleketten gelmiş mi? bizi ağlatacak mı?Nakşibendi fıkıh(Yazı gereği inş kardeşim alınmaz) köşesinde hangi izahatlarda bulunmuş Cennet ağacı ekremee erdal cevdet-71 firdes zerdali mehmetkoç ADLARINI KESİNLİKLE BURAYA SIĞDIRAMAYACAĞIM binlerce onbinlerce kardeşimi çok ama çok seviyorum bir şeyler katabilmek alabilmek adına burada siz dostlarla bir aradayım.

Neden mi İşte asıl gelmek istediğim konu da buydu zaten İnsanlar birbirlerini ne için severler? Günümüz koşullarında hemen adını koymamız gerekirse MENFAAT için dersek hiç yorulmadan her şeyi en başından tarif etmiş oluruz değil mi? Üzücü ama bana göre ne yazık ki öyle! Yani a dostlar gerçek hayatımıza şöyle dönüp bir bakalım Kendi kendimizin MOLLA KASıMı olup şeriatın ipini boynumuza geçirmiş bir halde sorgu sualimizi yapalım yapalım ki hem de ne yapalım iş işten geçmesin Dün yazına yorum getirmek için Kaan kardeşim hep bunları düşündüm Şayet yanlış anlamazsanız beni dostlar burada kibarlık oyunu da oynar insan, yerine göre takva yerine göre cömertlik herkes kendini en iyi bilendir ya olduğumuz gibi kalacağız ki gerçek yaşamımızda sanallaşıp herkes kendini hapsettiği bir yalan dünyada mahkum olarak yaşayacak Ya da aklımızı başımıza alıp(Bütün bunları öncelikle kendime söylüyorum ha sakın ola kimse adama bak, iki günde bir de nasihat vermeye kalkıştı filan demesin) Allah ve Resulünün yolunda burada oluşturmaya çalışılan kardeşlik şuuruyla birbirine kenetlenmiş vaziyette dış alemde de birbirlerimizi hiç tanımadan kendi hayat sahalarımız içerisinde bu aşkı bu şuuru yaygınlaştırmak olsun ilk vazifemiz inşaallah
Bazı kardeşlerimiz okunmadıklarını zannediyorlar,mesaj gelmediğine göre beni okumuyorlar gibi düşünebiliyor bazen Şimdi kardeşler benim gibi bi adam iki parmak,harflerin yerini bilmez, öte yandan Maaşallah fabrika gibi katkı yapmak için uğraş veren çalışan bir çok emek sarfeden nice insan insan istesede ne hepsini okuyabilir ne de inceleyebilir bir de yazıya dökülecek bütün bunlar inanın ki kendi adıma söylüyorum,elimden geldiğince forum açmak için değil,kardeşlerimin yazmış oldukları konulara nasıl katkı yaparım diyerek onların konularını hiç değilse (bir mahsuru var mı yeri gelmişken sorayım) daha zengin hale getirebilir miyim onun gayreti içinde olmaya çalışıyorum zaten iki parmakla inanın yazarken iflahım kesiliyor

Bence kimse bu durumdan şikayet edip alınganlık göstermemeli
İnanın öğrenmenin yaşı yok, bugün insanlarımızın bir çoğu KİTAP okumuyor veya okuyamıyor Ama (Allah kuranlardan razı olsun) buraya girip konusunu seçip en güzel şekilde bilgi sahibi olabiliyor

Birisi bir gün bir dua istiyor görüyoruz kardeşlerimiz hiç tanımadıkları ömürlerinde belki de hiç karşılaşmayacakları nice insan için duaya açıyor ellerini gönlünün derinliklerinden kardeşi için feryat ediyor Rabbisine ne çıkarı var bir şeyler mi umuyor Asla biliyorki duaların en makbullerinden birisi de kardeşin kardeşi için yaptığı sadece ve sadece Allah rızası için yapacağı duadır Şimdi ne olur alınma sadece şu hayrı yapmak için burada kalmanın bile sana katacağı ecri sevabı düşün bir gün aynı sıkıntılarla senin de burada ki bu güzel insanların bu Allah dostu Peygamber aşığı bu nadide zümrenin bir üyesi olma şerefini nefsimizin kabarıklığında boğulmasına müsaade etme etmemeliyim

EH YETTİ GARİ çok kafa ütüledin demeye başladınız hissediyor ve sadede geliyorum. Bu yazıyı ele alış gayemin bir yazıyı okumamdan kaynaklandığını belirtmiştim hatırlayamadınız mı? Varsın olsun unutun ben zaten şimdi değineceğim bir nebze olsun.

Ayrılmak isteyen bir kardeşimiz ve onu ikna etmek içingünlerce yazılarıyla kendisine yalvaran site dostları İşte bu konuların ana sebebini hiç ama hiç merak etmeden sadece GİTME-KAL yazıları beni çok duygulandırdı ne yaşamış olurlarsa olsunlar kardeşlik hukukundan öte bir hak aramıyorlar bir kardeşlerinin aralarından ayrılacak olmasının verdiği üzüntüyü topluca aynı duygular içinde yaşıyorlardı Dedim ki kendi kendime Yarın pazar bu gece otur külliyatlı bir yazı yaz içini dök kardeşlerinle dertleş Yeryüzü dünyasında başaramadığımız kardeşlik şuurunu(buna özellikle vurgu yapıyorum ortam müsait oldukça Allah ömür verdiği sürece de yapacağım inş)bu haslete sahip kardeşlerinle dalga dalga yayılacak Allah'ın izniyle İmani Olgunlukla bütünleşecek sevgi halelerini gönüllere taşıma gayreti göster

Çünkü burada ki eğitimin gerçek hayata yansımasını inanın ki ben kendi hayatımda daha iyiye daha güzele yönelen bir kıpırdanma olarak yaşıyorum.Dışarıya şöyle bir bakın herkeslerde bir sinir, bir gerginlik asabi yüzler Sanki havaya toptan SİNİR GAZI sıkılmışta bütün insanlar aynı havayı solumaktan CİNNET geçirir duruma gelmişler Bunu sizlerde görüyor musunuz

SON Olarak GÖRÜŞMEK ÜZERE başlığının manasıyla bitiriyorum

HİÇBİRİNİZLE ama hibirinizle bu DÜNYAda tanışmak istemiyorum

SAKIN ola birbirlerimiz hakkında SUİ ZAN na kapılmayalım her daim HÜSNÜ ZAN besleyelim inş

Yarın Ahiret Yurduna vardığımız da Allah Azze ve Celle bu aciz kulunu hesaba çektiğinde

Ey günahkar kul bugüne ne hazırladın var mı bu gün için bir azığın dediğinde

Sana sığınırım Ya Rabbi o günün dehşetinden

Biliyorum ki boş bir amel defterim utanç ve kahır kala kalmış yancağızımda

Rahmetin demek istiyorum tıkanıp kalıyorum soluksuz

RABBİM diyeceğim konuşmama müsaade buyurursa

RABBİM yalnız Senin rızanı gözeterek sırf senin için
60 000 Kulunu sevdim hiçbirimiz bir diğerimizi tanımadığımız halde RABBİM Vaad ettiğin O Cennet kapılarından Rızayı Barini gözeterek biiznillah geçebilmek içinRabbim

İşte bunun için bunu o güne bir azık edinebilmek için

hiçbirinizi dünya da tanımak istemiyor

AHİRET YURDUNDA GÖRÜŞMEK ÜZERE

Veda Sahnesinden,

Son perde inerken,

Seyrettiğimiz ahirimizdi

Bildik..

Varsa ömür

Sürecekse yaşam

Ey fani dünya !..

Daha neler göreceğiz

Ne gölge fasıllarından

Geçeceğiz..

Bildik..

Bir ikindi vaktidir hepsi

Güneş batmaya yakın

"HÛ" ya nefeslenen

Bu yoldan

Hiç bitmeyecek bir yola

Selametle,imanla çıkın

Sağlıcakla yaşayın

Hoşçakalın..

12 Günden 240 güne...Yeni gelmişiz..bir şeyler hissetmişiz demek ki !..
Ne değişmiş ?..Başlanan yazı bir yerde..sonrası bir yerde..ama aynı yerde..
Dere tepe düz gittik..bir arpa boyu yol gittik !!!
Son..Veda sahnesi..çekileceğimiz DÜNYA sahnesi ise hala aynı yerde olacaksak vah..demeyelim de..ne diyelim ?..
Okudunuz..
ve hala bir ZAN la(!!)
hüküm vermeye kalkışıyorsanız..
hatırlayınız
MÜFLİS olmak da var..ne olur unutmayınız !!!​

Sağlıcakla yaşayın,
Hoşçakalın..​

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
______selamün aleyküm degerli talip abimiz
bu bir veda yazısımı :(eger öyle ise inanın çok üzüldüm ..
size bir büyümügüz olarak çok deger veriyoruz .. bu sitenin olmazsa olmazlarındansınız.. ...rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah
inşallah yanılıyordurum degerli abimiz:(
rabbimize emanet olunuz
selam ve dua ile_______

talipamca

Kayıtlı Kullanıcı
______selamün aleyküm degerli talip abimiz
bu bir veda yazısımı :(eger öyle ise inanın çok üzüldüm ..
size bir büyümügüz olarak çok deger veriyoruz .. .. ...rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah
inşallah yanılıyordurum degerli abimiz:(
rabbimize emanet olunuz
selam ve dua ile_______
VeAleynaAleykümSelam Değerli Aminenur Kardeşim..
Sadece değil diyeyim..altı çizili yerler ve alttaki konu birbirlerine atıfta bulunarak, yürünen yolda hissiyatların bir zan çerçevesinde bazen yorgunluklara sebebiyet vermesine sesleniştir..
Pamuk ipliğine bağlı ama koptuğu anda varacağı yerin bilinciyle İMAN olsun OLMAZSA olmaz..şahsım adına hiç değil..birliktelik adına inşasAllah....insan kuş misali !..Est.burası biz yokken de vardı..biz olmasak da olacak çok güzel bir yerdir..ve sayı 80.000'e dayandı..demek ki 79.999 değerli insan bir kişiyi aratmayacak güzelliklere herdaim imza atmaya devam edecektir inşaAllah..
Vesilenizle..hayırlı...bereketli geceler dileyeyim Kardeşim..
Siz de Rabbimize emanet olunuz..
Sağlıcakla yaşayın,
Hoşçakalın..​

-Ammar Bin Yasir-

Kayıtlı Kullanıcı
SAKIN ola birbirlerimiz hakkında SUİ ZAN na kapılmayalım her daim HÜSNÜ ZAN besleyelim inş

Yarın Ahiret Yurduna vardığımız da Allah Azze ve Celle bu aciz kulunu hesaba çektiğinde

60 000 Kulunu sevdim hiçbirimiz bir diğerimizi tanımadığımız halde RABBİM Vaad ettiğin O Cennet kapılarından Rızayı Barini gözeterek biiznillah geçebilmek içinRabbim

Rabbimiz razı olsun inşaallah..

dünyaa

Kayıtlı Kullanıcı
Allah celle celalüh razı olsun kardeşim..

Kaan Erdem

Yönetici
Selamunaleykum...

En son gırıs zamanına baktıgımda cok uzun yıllar olmus ve gecmıs.Neydı bu denlı gıdısınız ben hala anlayamıyorum.Bıraz kırgınlıktı belkıde ama nedenı yanlıs anlamaydı,bu kadar ahlaklı,bılgılı ve mutevazı bırının donanım ve tecrubesınden bu ortamda mahrum kalmak buyuk bır kayıptır bızım ıcın..

Umar ve umıd ederım kı sızı burada tekrar gormek...Unutmadıgım nadır ınsanlardansınız...Dua ve temennı ederımkı ınsaALLAH saglık ve sıhhatınız yerındedır.

Selam ve yurekten samımı dua'larımla kıymetlı abımız.....

berat05

Yönetici
Selamunaleykum...

En son gırıs zamanına baktıgımda cok uzun yıllar olmus ve gecmıs.Neydı bu denlı gıdısınız ben hala anlayamıyorum.Bıraz kırgınlıktı belkıde ama nedenı yanlıs anlamaydı,bu kadar ahlaklı,bılgılı ve mutevazı bırının donanım ve tecrubesınden bu ortamda mahrum kalmak buyuk bır kayıptır bızım ıcın..

Umar ve umıd ederım kı sızı burada tekrar gormek...Unutmadıgım nadır ınsanlardansınız...Dua ve temennı ederımkı ınsaALLAH saglık ve sıhhatınız yerındedır.

Selam ve yurekten samımı dua'larımla kıymetlı abımız.....

vealeykümselam...

Her bir kelimenize en içten duygularımla katılıyorum..

Birden 2007 yılına, ilk günlerime döndüm..

En saygı duyduğum bir kaç büyüğümüzden önemli bir şahsiyet...

Ben de dua ve ümit ediyorum ki....Geçmişte kalmış şeyler .....kapalı bir yerde kalır ve güzel bir dönüşü olur burada bekleyenlere...

Şu anki zamanımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey ;

Saygı duyulan , sevilen, paylaşımlarına ihtiyaç duyduğumuz büyüklerimiz

Bizleri ...burayı.. örnek olacağınız gençleri yalnız bırakmayın....

Kaan Erdem

Yönetici
InsaALLAH,cok deger verdıgım bır abımızdı...Bekliyor olacagız...

vealeykümselam...

Her bir kelimenize en içten duygularımla katılıyorum..

Birden 2007 yılına, ilk günlerime döndüm..

En saygı duyduğum bir kaç büyüğümüzden önemli bir şahsiyet...

Ben de dua ve ümit ediyorum ki....Geçmişte kalmış şeyler .....kapalı bir yerde kalır ve güzel bir dönüşü olur burada bekleyenlere...

Şu anki zamanımızda en çok ihtiyaç duyduğumuz şey ;

Saygı duyulan , sevilen, paylaşımlarına ihtiyaç duyduğumuz büyüklerimiz

Bizleri ...burayı.. örnek olacağınız gençleri yalnız bırakmayın....

mir_erhan

Moderator

Rabbimiz razı olsun inşaallah..

Vay be. Ne mükemmel bir yazı..
Vay Talip Amca... En Okkalı kısmını alayım dedim hepsi bir bütün ama Aldığımım paragraf başka bir muhteşem..
Talip amcada gelecek..
hani Aynı yazında şöyle yazmışsın ya;

''Ebu Talib Sevgili Amcam, ne de çabuk hissettirdin yokluğunu
Peygamberimin O'nu ençetin Mekke günlerinde varlığıyla müşriklere karşı savunan ah derdi ya bir de iman etmiş olsan Hemen uyarır Allah Azze ve Celle O susar ben susarım o zaman''

Bekliyoruz Talip Amca...
Allahın Selamı Rahmeti Ve Bereketi üzerine olsun..

hafize

Kayıtlı Kullanıcı
(Zuhruf sur.Ayet 43-67 )
Ayette geçen muttakiden maksat dostlukları sırf Allah rızası için olan mü'min ve mü'mini kamildir..
Kıyamet gününde Arsın gölgesinde istifade edecek olanların bir tanesi de birbirlerini Allah için sevenlerdi...
Sevginin kaynağı Allahu Teala'dır..
Müslüman,mü'min kardeşlerine sevmedikçe Allah ve Resülü'nü sevemez...
"Mü'min olmadıkça Cennet'e giremezsiniz.Birbirinizi sevmedikçe de iman etmiş olmazsınız.(Müslim) "
Allah için birbirini sevenlere selam olsun

mir_erhan

Moderator
Eyvallah Hafize annemiz

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt