Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hamd ,Tefekkür ,Zikir , Zikir etmek ve Rabıta ; (1 Kullanıcı)

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Rabıta süreklilik ister .
Ancak , mükafatı daima değişik suretle size lütuf edilir ...
Allah C.C. diler ve isterse.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Mürşidiniz Allah C.C. lursa işte o zaman idrakınız Allah C.C. tarafından açılır ve İLME kavuşursunuz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Allah C.C. nun İLMİ 'ne mazhar olursanız ...o zaman Allah C.C. 'na YAKIN ilmine kavuşursunuz...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Hayırlara vesile olur inşallah.

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Kur'an-ı Kerim ; tam manası ile rabıtanın belgesidir ...iyi idrak edip rehber edinmek lazım...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Esmaul Husna ise mükafattır biline... Allah C.C. nun her ismi bir ismi azamdır...Allah C.C. ismi içinde....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
dayanamayacağım söyleyeceğim,yolu allah yolu olan,ışığı kur'anı kerim olan,aşkla yanıp tutuşan bu yürekten ben bi zarar göreceğimi düşünmüyorum... yazdıklarınızı idrak etmeye çalışıyorum,kafamda canlandırıyorum.meallerle anlattıklarınıza nasıl itiraz edebilirim ki... kafamda çok sorular var ama inanın sormaya çekiniyorum,yeni bir tartışma ortamına yer vermemek adına... ama nasıl sönecek içimdeki bu ateş,öğrenme hissi bilmiyorum.eminim bu yazdıklarımda garipsenecek,amannn neyse cümleyi bile nasıl bağlayacağımı bilmiyorum.siz beni anladınız buna eminim.allaha emanet olun...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
En güzel zikir örnek vermek isterim ki bize de tavsiyedir..;

La İlahe İllallah... ve
Allah Celle Celalehu ...zikridir...

Tavsiye ederim...

Yalnız hatırlatma !...Allah C.C. sizi siz olduğunuz için seviyordur...Lütfen Allah C.C. na olan güzel arzlarınızıda kesmeyip aynen geliştirerek devam edin...
Allah C.C. devamlılıktan hoşlanır...
Acizane sunmak isterim...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Zikirde önemli olan ağızdan ses çıkmaması... tefekkür içinde kalp ile ,gönül ile ,saygı ile zikir etmektir efendim...
Elde tespih duyurur şekilde zikir tabi ki olur ancak makbulü yukarıda yazılı olandır...

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Suphanallah ,Elhamdulillah ,Allahu Ekber....

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Ne mutlu size ki zikir ehli oldunuz...

berat05

Yönetici
Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

Esselamu aleyküm ve rahmetullahi ve berakatuhu

ENSONEBİ....

Size nasıl yazsam eminim ki anlamak istediğiniz şekilde anlayacaksınız...

Sizin kalbinizi ben bilemem...Karakterinizi ,isteklerinizi ,duygu ve düşüncelerinizi..tüm bunları ALLAHÜ TEALA bilir...
Hepimizin gösterdiği karakter biçimi buraya yazdığımız kadardır...Daha fazlasını ALLAH cc bilir...Yani burası net dünyası...

Bir forumun içindeyiz..İslamı yaşayacağımız ,öğreneceğimiz ve öğreteceğimiz...Diyoruz ki...ALLAH cc rızasını gözetiyorsak kurallara uyalım...Olmuyor... Biz sabredelim derken sizlere bakıyoruz ki...tartışmanın ucu büyümüş...konular uzamış sayfalara taşmış..."kardeş olanlar taraf olmuşuz" .. Konuyu kapatmayalım diyoruz olmuyor...uzatıyorsunuz..uyarı veriyoruz...Önemseyen yok...Bu sefer Mod.lara yönetime laf geliyor...BİZ KİM SEK ?

Size bile kaç kez yazdık başka isimlerle üye olmayın diye ? Her defasında sanki hiç söylememişiz gibi davrandınız...Ve son hamleniz ZÜMRÜTÜANKA ileydi...ensonebi olarak girdiniz ve resimle bunu tamamladınız..Siz de bile bir karşı koyuş var sanki...Kendinize site açma çalışmaları yaptığınızı duyurdunuz... Neden yaptınız peki bunu ? Kızdınız mı ? Küstünüz mü ? Hadi açtınız sitenizi neden buraya yazdınız ? Bu foruma kayıt olduğunuzdan beri bütün bunları kendi kendinize düşünürseniz eğer bunlar birer nefsi hareket değil mi ? SİZ İLMİ YAYMAK İÇİN DOĞRU YOLU GÖSTERMEK ADINA üye olan bir kişi değil misiniz ? Bunu da ben kendi şahsım adına soruyorum...Mod olarak değil...berat05 olarak ...

Amaç ne ?

Bizlere anlatılamayan bir şey yok ki...Amacınız islamı anlatmak ise...çekişmeden anlatıverin...
Hak elbette aranacak...Kim demiş ki..HAK tan doğru bir şey var? Ama izin verin de bizler de görev yapalım....
Kendinizi bizim yerimize koyun.... Burada politika yok..senin yerin benim arkadaşım yok...Hepimiz aynı yoldayız...FARKLI OLAN VAR MI ?

Aramızda varsa yanlış yapan, kurallara uymayan...elbette gereği ne ise onu yapacağız..

Size Üye kurallarını hatırlattık....Sizin 3 kez yaptığınız hatayı görmezden geldik....buyrun devam edin dedik...yasaklamadık...sonra ne oldu ? Sanki yabancıymışsınız gibi yeni bir isim aldınız.. ????

Sizin gibi olgun bir insanın yazdıklarını düşünüyorum....bilgili olan bir insanı istemiyor muyuz ? nerden çıkardınız bunu ?
Doğruyu doğru şekilde anlatırsanız kimse bir şey diyemez...karşılıklı atışır farklı olaylara çevirir tartışma boyutunu uzatırsanız tabii ki durumlar değişir.

Yani öyle şeyler yazıyorsunuz ki...inanamıyorum.
Rabbim gönülleri biliyor...

ilminizden istifade edilmesi gerektiğini düşünüyorsanız... konularda tartışmalara izin vermeden ,gerektiğinde bizlere uyarı mesajı atarak bu işi yapmalısınız...

Burada kalmak ve gitmek üyelerin kendi isteğine kalmış birşeydir.
Yani inanın bana ...Siz ,melissa ve bu gibi tartışmalarda anlamamak için direten kardeşlerimi gördükçe forumdan ben soğuyorum...

Yani yarın olmasam ne olacak? Önemli değil...kişisel kararımı başkalarına yükleyemem ki...
Kimsenin arkasından birşey yapılmış değil...Cevaplar veriliyor alınıyor...Hangi üyeleri sıkıştırdık efendim?Bir de bunları söyleseniz? Yani bu ne demek?

Sizi anlayanı biz yasaklamadık... Melissa hanım her defasında bizlere yazılar yazdı....İğneledi....
Yazacak çok şey var gerçekten de ama gerek duymuyorum inanın.
Bizlere gerektiğinde yazabiliyorsanız eğer ..istediğiniz zaman da açıklamalar da da bulunabilirdiniz..

Bundan sonra size ve melissaya yazmak istemiyorum..

Kendime öz eleştiri yapıyorum izin verirseniz..Ben bu şekilde forumdan soğuyorum....

Allah her birimizin kalbine hidayet nasip etsin,doğru yoldan ayırmasın..

en-sonebi

Yasaklı Kullanıcı
Zikir ehli olup ta ,zikir inde sabit kalan ve geliştiren den Rabbim C.C. razı olsun inşallah...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt