Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hanım sahabelerin yolunda; saliha hanımlar olmak,yuvamızı cennete çevirmek için..... (1 Kullanıcı)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı

70, 80 ve 90 yaşlarında üç kardeş varmış. Üçü de, 60 yaşında üçüzler gibi görünüyormuş. 70 yaşındakine genç kalmanın sırrını sormuşlar. O da, 80 yaşındaki abisine sorulmasını söylemiş. Benden on yaş büyük olduğu halde, benim gibi 60 yaşında görünüyor demiş. 80 yaşındakine gitmişler, o da 90 yaşındaki abisini göstermiş, benden büyük olduğu halde o da, 60 yaşında görünüyor, ondan sorun demiş. 90 yaşındaki delikanlı ihtiyara sormaya gitmişler. Buyurun size açıklayayım demiş. Önce bir şeyler yiyelim, ondan sonra anlatırım demiş.

Yemekten sonra sofraya bir karpuz getirmesi için hanımına rica etmiş. Hanımı genç nine de, üst kattaki tavandan bir karpuz seçip getirmiş. Delikanlı ihtiyar, karpuzu beğenmemiş, daha iyisini getir demiş. Kadın gidip yine bir karpuzla gelmiş. Bizimki onu da beğenmemiş, tekrar başka bir karpuz getirmesini söylemiş. Nine yine bir karpuz getirmiş, ama onu da beğenmemiş.

Misafirlere, (Hanım iyisini bilemedi, gelin beraber seçelim karpuzu) demiş. Tavana varınca bakmışlar ki, tek karpuz var. Genç ninenin hep aynı karpuzu getirdiğini anlamışlar.

Genç dede misafirlerine, (Şimdi genç kalmamın sırrını anladınız mı?) diye sormuş. Onlar da anlamadık demişler. Dede, (Karpuz tavanda bir tane değil miydi? Hanım beni mahcup etmemek için, her seferinde başka karpuz getiriyor gibi göründü. “Tavanda başka karpuz mu var, hepsi bir tane” demedi. O beni hiç üzmedi ben de onu üzmedim. Aile içindeki hiçbir şeyi dışarıya, yani ne kendi ana babamıza ne de başkalarına kesinlikle yansıtmadık. Yani birbirimizi, başkalarının önünde hiç zor duruma düşürmedik, mahcup etmedik. Böylece, ikimiz de genç kaldık) diyerek genç kalmanın sırrını açıklamış.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
en sevdiğine çabuk mu kırılır insan.. yoksa hep onamı kırılır..
bilmiyorum.. en zor anımda hastanede korkuyla beklerken yanımda olmayan eşime kırgınım... benim yanımda değilken.. gezdirmeye götürdüğü insanlara daha çok kırgınım kırgınım işte....:(

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
en sevdiğine çabuk mu kırılır insan.. yoksa hep onamı kırılır..
bilmiyorum.. en zor anımda hastanede korkuyla beklerken yanımda olmayan eşime kırgınım... benim yanımda değilken.. gezdirmeye götürdüğü insanlara daha çok kırgınım kırgınım işte....:(

evet galiba öyle en sevdiğine daha çok kırılıyor insan....
çok geçmiş olsun can kardeşim...asıl eşini arada bırakanlar da suç eğer bir suçlu aranacaksa......bence eşinle iletişimini iyi tutmaslısın ki kırgın olduğunu o da bilsin.....ne diyeyim canım işte insanız sonuçta onların gözündede bizim bir sürü hatamız vardır....
birazcık sabbır anlayış inşaallah hiç yaşamış gibi olursun canım benim....

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
KÜSMEK NEDİR BİLİR MİSİN

KÜSMEK nedir bilir misin?..
Küsmek DÜRÜST' LÜKTÜR.
Çocukçadır ve ondan dolayı SAF' TIR..
YALANSIZ' DIR.
Küsmek; SENİ SEVİYORUM' dur...
Vazgeçememektir.
Beni anlatır KÜSMEK.
KIZDIM ama hala buradayımdır, gitmiyorumdur, gidemiyorumdur.
KÜSMEK; nazlanmaktır, yakın bulmaktır, benim için değerlisindir.
KÜSMEK, sevdiğini SÖYLE demektir... Hadi ANLA demektir...
KÜSMEK; umuttur, acabaları bitirmektir, emin olmaktır...

Yani, diyeceğim o ki:
BEN SANA KÜSTÜM !..

bu da benden olsun canım susup söyleyemediklerimiz için....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
evet galiba öyle en sevdiğine daha çok kırılıyor insan....
çok geçmiş olsun can kardeşim...asıl eşini arada bırakanlar da suç eğer bir suçlu aranacaksa......bence eşinle iletişimini iyi tutmaslısın ki kırgın olduğunu o da bilsin.....ne diyeyim canım işte insanız sonuçta onların gözündede bizim bir sürü hatamız vardır....
birazcık sabbır anlayış inşaallah hiç yaşamış gibi olursun canım benim....

yok be kuzum.. suçlu aramaktan vazgeçtim.. sadece korku telaş içinde yanında aradığın adam başka yerlerde olmaya çalışıyorsa.. yanlış orda.. ben üç kuruş hesabı yaparken bol kepçeden atılıyorsa biryerlere .. neyse.. saıbır sadece allah rızası için çünkü onun rızası için seviyorum eşimi.. yoruluyorm bazen işte..

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
ALLAH RIZASI ne kadar güzel bir cümle.....
başka ne lazım bize can arkadaşım gerisi boş gerisi yalan....nefis oyununa gelip bazen hakkımızı yadiler deyiveriyoruz biz kimizde kimşn hakkını kimden arıyoruz....
allah u teale mahşerde sana kocandan kocana da senden soracak.....
allah ozaman bize ben görevimi yaptım demeyi nasip etsin.....eğer eşilk kocalık göreveni yapmıyorsa o da onların problemi canım.....yarın onlarda ondan meshul olacaklar......
allah rızasını için yapıyorsak eminim yüce allah c.c hepsini görüyordur.......
sabır sabır sabır allah yar ve yardımcın olsun duamdasın unutma.....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
tüm acılardan daha büyükmüş insanın içindeki acı.. geçmesi zormuş.. anca güzel bir söz sıcak bir dokunuş geçirirmişte.. oda yok işte.. ne yapmalı bilmem ki

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
SALİHA HANIMLAR OLMA YOLUNDA.....
Evin içindeyken, kendine îtinâ göstermeli, temiz ve bakımlı olmalıdır. Sıradan bir erkeğin nazarında bile kadının pasaklı ve derbeder olması onun gözünden düşmesi için yeterlidir. Kocasının yanında, göze hoş gelmeyecek her türlü görüntüden uzak olmalıdır. Evde aradığını bulamayan kimsenin gönlü, dışarıda yanlış yerlere doğru kayar ve nihayet âile saâdeti zaafa uğrar. Bu yüzden ev içinde kadın, renk ve kokusu muhtelif çiçeklerden derlenmiş bir buket gibi olmalı; eşine saâdet ve huzur tevzî etmelidir. Beyi akşam saatlerini özlemeli, akşam eve dönmekten nefret etmemelidir.

Sâliha bir hanım, kocasını güleryüzle ve kapıda karşılamalı, evden çıkarken de güzel söz ve duâlarla yolcu etmelidir. O gün kendisi çok yorulmuş olsa bile bunu belli etmemeli ve onun yanında yüzünü ekşitmemelidir. Kocasının sıkıntılarını paylaşmalı, yorgunluğunu atmasına yardımcı olmalıdır.

Aşırı alınganlık, gerekli-gereksiz şikâyetler sebebiyle birbirlerinin huzurunu kaçırmamaya çalışmalıdırlar.

İNŞAALLAH FAYDALANANLARDAN OLURUZ.....

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
“Kocası kendisinden râzı olarak vefat eden kadın, cennete gider.” (Tirmizî, Radâ, 10; Ayrıca bkz. İbn-i Mâce, Nikâh, 4) buyurulmaktadır

ASLINDA NE KADAR YAKINIZ VE NEKADAR UZAK.....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
en aciz, en zor zamanında, sadece korunmak isterken erkeğinin güç gösterisine maruz kalan bi kadın nasıl saliha olur ki..
olurmu..

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
en aciz, en zor zamanında, sadece korunmak isterken erkeğinin güç gösterisine maruz kalan bi kadın nasıl saliha olur ki..
olurmu..

olunmaz ........
ama ALLAH c.c belki de bizleri bu şekilde denemekte....
biz bilmiyoruz ama allah biliyor......
üzülme...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
sınanmak.. en zoruyla..
sebepsiz.. çırpınırken.. gücünün bin katını kullanırken sınanmak..
duaya bile dönmez mi dil..

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
buketçim nasılsın mesajlarını gördüm yazmak istedim dua et canım bol bol allah yar ve yardımcın olsun

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
canım sende aklımda duamdasın mail atmıştım bende sana..

asi egeli

Kayıtlı Kullanıcı
uzun zamandır görüşemedik seninle dertleşmeyi çok özlemiştim

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt