Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Hz. Yusufun yüzünün güzelliği (1 Kullanıcı)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Hz. Yusuf'un güzelliği, fevkalâdeydi. Hz. Adem'e çok benzerdi. Mısır sokaklarında gezerken, yüzünün pırıltısı, güneş ışıklarının yansıması gibi duvarlara aksederdi. Bir kimse, onun yüzüne bakmak istese, hemen gözlerini çevirmek zorunda kalırdı. Bütün bunlara rağmen Hz. Yusuf'a güzelliklerden sadece bir parça verilmişti. Son peygamber Hz. Muhammed (S.A.V.)'a ise tamâmı verilmişti. Eshâb-ı Kirâm, Peygamber Efendimiz'e; «Siz mi güzeldiniz, Yusuf Aleyhisselâm mı güzeldi?» diye sorduklarında Peygamber Efendimiz, «Kardeşim Yusuf, benden sabih (güzel); ben ondan melihim (sevimliyim). Onun görünen görünen güzelliği,benim görünen güzelliğimden çoktur.» buyurdu.

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun
guzeldi

allah senden de razı olsun kardeşim.HZ muhammed sav başta olmak üzere bütün peygamberleri çok çok seviyorum hepsi çok değerli çok.. hz.muhammed efendimiz güllerin efendisi hep yüreğimizde bir başka tabiki..ve birde hz yusuf onuda çok seviyorum onun ahlakı,imanı sabrı,içinin tarif edilemez güzelliği dışına yansımış.. o dış güzelliğiyle imtihan olmuş herkesin hayranlıkla baktığı güzel bi yüze sahipmiş ama o bununla övünmemiş rabbinin rızası ve ailesi için çırpınmış.. züleyhanın iftirasıyla hapse girsede o iffetini daha iyi korumak için buna hep şükretmiş.rabbim bizlerede onun gibi sabırlı,ahlaklı,güzel huylu olabilmeyi nasip eylesin

KatrePare

Kayıtlı Kullanıcı
Bildigim kadariyla o hadis soyleydi : "Kardesim Yusuf benden beyazdi, ama ben ondan guzelim" . Kaynak saglam bende.
Cunku insanoglunun (Hz.Yusuf'ta icinde oldugu tum insanligin) icerisinde en guzel O'dur (sallahu aleyhi vessellem).
Allah razi olsun canim kardesim, guzel paylasimin icin :)

sinemm89

Kayıtlı Kullanıcı
Bildigim kadariyla o hadis soyleydi : "Kardesim Yusuf benden beyazdi, ama ben ondan guzelim" . Kaynak saglam bende.
Cunku insanoglunun (Hz.Yusuf'ta icinde oldugu tum insanligin) icerisinde en guzel O'dur (sallahu aleyhi vessellem).
Allah razi olsun canim kardesim, guzel paylasimin icin :)

sağol kardeşim allah senden de razı olsun

YusufBe

Kayıtlı Kullanıcı
Allah Razı olsun kardeslerım Hz.Yusuf çok seviyorum Peygamber Efendımızın yerı bende bambaşka Allah Cennet'te ona komşu olmayı nasip eder inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt