Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İçi Boşaltılmış İslâm... (1 Kullanıcı)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
İçi Boşaltılmış İslâm...

01.11.2008

mseygiresimm.jpg

Mehmet Şevket Eygi

SosyologAbdurrahman Aslan’a göre, Müslümanlar için en büyük tehlike “İçi boşaltılmış bir İslâm”dır.
(Taraf gazetesi, Neşe Düzel’in A. Aslan ile yaptığı röportajda.)

Son gerçek Halife Sultan Abdülhamid’in iktidardan uzaklaştırılmasından sonra Dönmeler, Siyonistler, İttihadçılar, Jön Türkler yoğun bir, İslâm’ın içini boşaltma hareketine girişmişlerdi.

1923’te Teşkilat-ı Esasiye Kanunu’nun (Anayasanın) ikinci maddesinde “Devletin dini, din-i İslâm’dır” yazılıydı, kabinede bir Şer’iye Vekaleti (Şeriat İşleri Başkanlığı) vardı. Sonra neler olduğunu biliyoruz.
Tekin Alp takma adıyla milliyetçilik ve Türkçülük yapan Moiz Kohen’in kitaplarından birine “Kahr Olsun Şeriat!” başlıklı bir bölüm yazmış olduğunu da biliyoruz.

Son beş yıl içinde içi boşaltılmış, Şeriatsız ve fıkıhsız bir İslâm türetme hareketi hız kazanmıştır. Bu iş için milyarlarca dolar harcanmaktadır.

Bu içi boşaltılmış İslâm hareketinin arkasında kimler, hangi devletler, kurumlar, cemaatler, güçler vardır?

1. ABD Evangelistleri vardır. Bunlar İslâm’ın ve Müslümanların en azılı düşmanlarıdır.
2. Papalık vardır.
3. Uluslararası Siyonizm vardır.
4. İsrail devleti vardır.
5. Sabataycılar vardır.
Ve maalesef,
6. Müslüman bir cemaat vardır.
İçi boşaltılmış İslâm ne demektir?
*Şeriatsız bir İslâm.
* Fıkıhsız bir İslâm.
* Cihadsız bir İslâm.
*Tek hak din olma özelliğini yitirmiş bir İslâm.
* Yahudiliği ve Nasraniliği de hak din olarak kabul eden bir İslâm.
*Kafirleri dost ve velî (idareci) kabul eden bir İslâm.
*Ilımlı light bir İslâm.
*Ehlî evcil ve uysal İslâm.
*ilahî ve münzel bir din olmaktan çıkmış; insan uydurması bir ideoloji ve hümanizma haline gelmiş bir İslâm.

Tabiî ki, böyle bir İslâm gerçek İslâm değildir.

İslâm’ın içini boşaltmak işinde Dinlerarası Diyalog ve Hoşgörü hareketini kullanıyorlar.

2004’te Mardin Harran Ovası’nda Kasımiye medresesinde patrikler, çeşitli kiliselere ait papazlar, hahamlar ve müftüler hep birlikte çan ve ezan sesleri içinde birlikte oradaki havuz üzerindeki köprüden geçerek Diyalog yaptılar.
Bir cemaate ait televizyonda Dinlerarası Diyalog ile ilgili bir programdan bir görüntü:
Ekranda Sultanahmet Camii görülüyor... Büyük kubbenin arka planından bir haç yükselmeye başlıyor... Haç yükseliyor yükseliyor büyüyor büyüyor... Caminin üzerinde, camiye hâkim bir hale geliyor. Cami dev haçın gölgesinde kalıyor... Alın size bir diyalog daha!
İslâm’ın yükselişini durdurmak için son çareler o yüce dinin içini boşaltmaktır.

Aksi taktirde dünya fevc fevc (akın akın, büyük kütleler halinde) İslâm’a girecektir.
En fazla Kur’ân’daki cihad ayetlerinden, kutsal savaş ile ilgili hadîslerden korkuyorlar.

İslâm’ın içini boşaltma taşeronluğunu işbirlikçi Müslümanlara vermişlerdir.

Peki başarılı olabilecekler mi?

Birtakım fitne, fesat ve sapıklıklara sebep olacaklardır ama İslâm’ın içini boşaltamayacaklardır.
Çünkü bu din Allah’ın koruması altındadır.

Sevgili Müslümanlar!.. Bir yol ayrımındasınız:

Şeriatıyla, fıkhıyla, cihadıyla, tesettürü ile ahlâk ve tasavvuf boyutuyla gerçek
Bir de içi boşaltılmış İslâm.

İçi boşaltılmış dedikse büsbütün kaldırılmış bir İslâm değil. Cumaya gidebilirsin... Ölünce cenazen camiye getirilir, namazın kılınır, İslâm kabristanında toprağa verilirsin... Kandil geceleri semaya maytap atabilirsin. Ramazan’da şenlikler, etkinlikler yapılır, onlara katılırsın.

Gerçek İslâm’a bağlananlar Mevlalarını bulur. Bunda şüphe yok. İçi boşaltılmış İslâm’ı seçenlerin sonu ne olur?

Bir Zamane Müctehidi

Sokakta görseniz, sıradan bir vatandaş dersiniz. Sinekkaydı traş olmuş, Frenk elbisesi giymiş, gömleği Frenk, kravatı Frenk, Paltosu Frenk... Ayakkabıları Frenk işi... Ruhu Frenk.
Frenk takvimi kullanır, saati alafrangadır.
Bu matruş (traşlı), Frenge benzeyen beyimiz müctehidlik taslar.

Kur’ân Müslümanlığı diye bir mezhep çıkartmıştır.
Sünneti ve hadîsleri inkâr eder. Ashabın büyüklerinden Ebû Hureyre radiyallahu anh efendimize hakaretler savurur, onu yalancılıkla suçlar.

Şeriatı da inkar eder.
İslâm’da recm yoktur der.

Hırsızın elinin kesilmesi cezasını, bıçakla eline küçük bir çizgi çizip bir iki damla kan çıkmasıyla izah eder.
İcmâ-i ümmet mi? Duyunca tüyleri ürperir, küplere biner.

Âlim geçinir, içtihada yeltenir ama Kur’ân’ın “Peygamber size ne getirdiyse alın, kabul edin” emrini bilmezlikten gelir.

Ehl-i Sünnet Müslümanlarına korkunç bir kin besler, onları sapıklıkla suçlar.
Buharî ve Müslim hazretlerinin Sahih’lerini kaynak olarak kabul etmez. Sünneti toptan inkâr ve reddeden adam, iki muteber hadîs kitabını mı kabul edecek?

Mezhep imamlarına mutlak müctehidlere ateş püskürür. Öyle ya, bir imam var, o da kendisi.
Biraz mürekkep yalamışlığı vardır. Az buçuk Arapça bilir. Kendisini Zemahşerî sanır.

Bırakın büyük Ehlisünnet alimlerini, meşhur ve güçlü müsteşriklerin bile eline su dökemez.

Etrafına biraz adam toplamıştır. Böylece bir fırka oluşmuştur. Nasıl bir fırka? Bid’at ve dalâlet fırkası.
Kur’ân Müslümanlığı diye bir yol tutturmuş gidiyor.

Yahu Sünnet olmadan Kur’ân Müslümanlığı olur mu?

Kur’ân’ın en büyük müfessiri kimdir? Hazret-i Peygamber’dir. O’nun Sünneti, O’nun hadîsleri olmadan Kur’ân’ın incelikleri, sırları, gavamızı (anlaşılması zor hakikatler ince ve derin meseleler), mücmel yerleri anlaşılır mı?

Kur’ân namaz kılın diyor. Nasıl kılacağız. Peygamber nasıl kılmışsa... Efendimiz zaten “Beni nasıl namaz kılar görüyorsanız, siz de öyle kılın” buyurmamış mıdır?
Kur’ân, Peygamber, hevasından konuşmaz diyor. O’nu bırakıp da serapa (baştan başa) nefsaniyet, heva, gurur, kibir, beyinsizlik ve mürekkeb cehalet sergileyen şu naylon müctehide mi bağlanacağız?

Bu adam Ehlisünnet Müslümanlarını, fıkıh mezheplerini din haline getirmekle suçluyor.

Peki kendisi ne yapıyor?

Yeni bir din türetmek istiyor, adını da Kur’ân Müslümanlığı koyuyor.

Allah böylelerinin şerlerinden, hile ve hud’alarından, desise ve iğvalarından, tuzaklarından Ümmet-i Muhammed’i korusun.

Âmin. Bihürmeti Seyyidilmürselîn...

Kaan Erdem

Yönetici
selamünaleyküm kıymetli kardeşim,konu inanılmaz güzel haddini aşanlara tokat gibi çarpan cevaplar mevcut.

kaleme alanın yüreğine,ilmine sağlık olsun.selam ve yürekten samimi dualarımla selametle kalınız kardeşim....

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kıymetli kardeşim,konu inanılmaz güzel haddini aşanlara tokat gibi çarpan cevaplar mevcut.

kaleme alanın yüreğine,ilmine sağlık olsun.selam ve yürekten samimi dualarımla selametle kalınız kardeşim....
ve aleykum selam kardeşim sağolasın katkın için.Allaha emanet olB)

gurbette

Kayıtlı Kullanıcı
Evet kardesim cok guzel payasimdi
yuzyili geckin zamandir sehid kanlariyla sulanmis bu topraklar uzerinde cok buyuk oyunlar oynaniyor nitekim gunumuzde de oldugu gibi bu ummeti silahla elde edemeyeceklerini anladilar simdide bi takim masa basi oyunlariyla ve icimizdeki isbirlikcileriyle (maalesef) uydurma dinlerarasi diyalog adi altinda bu milletin kalbindeki imani calmaya calisiyolarlar ama yine basarili olamayacaklar. Cunku Allah mutlaka nurunu tamamlayacaktir
bugun ku dua kosesindeki duaya hep birlikte amin diyelim arkadaslar;
Allahim zalimin hasretle ellerini isiracagi ve "keske ben Resulullahin (sav) yolunu tutsaydim" diyecegi gunde Sen'den aman diliyorum.. Amin
selam ve dua ile...

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Evet kardesim cok guzel payasimdi
yuzyili geckin zamandir sehid kanlariyla sulanmis bu topraklar uzerinde cok buyuk oyunlar oynaniyor nitekim gunumuzde de oldugu gibi bu ummeti silahla elde edemeyeceklerini anladilar simdide bi takim masa basi oyunlariyla ve icimizdeki isbirlikcileriyle (maalesef) uydurma dinlerarasi diyalog adi altinda bu milletin kalbindeki imani calmaya calisiyolarlar ama yine basarili olamayacaklar. Cunku Allah mutlaka nurunu tamamlayacaktir
bugun ku dua kosesindeki duaya hep birlikte amin diyelim arkadaslar;
Allahim zalimin hasretle ellerini isiracagi ve "keske ben Resulullahin (sav) yolunu tutsaydim" diyecegi gunde Sen'den aman diliyorum.. Amin
selam ve dua ile...

çok teşekkür ederim değerli katkınız için ve duyarlılığınız için.Allah razı olsun sizdende.Evet malesef islam hızla yayıldığı için böyle bir yola başvurmuşlar.Aslında söylenecek çok şeyler var.selametle kardeşim....

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
Son beş yıl içinde içi boşaltılmış, Şeriatsız ve fıkıhsız bir İslâm türetme hareketi hız kazanmıştır. Bu iş için milyarlarca dolar harcanmaktadır.

#fani_dünya#

Kayıtlı Kullanıcı
bugün islamı ayaklar altına alan yine biz müslümanlarız efendiler!biz birbirimize karşı hayince davranıyorsak biz kardeşi kardeşe vurdurtuyorsak biz birbirimize kin kusup savaşıyorsak düşman neye gerek biz müslümanlar varız ya zaten!!bugün biz müslüman olarak ne yapıoruz avrupalıya amerikalıya gayri müslimlere islamı nasıl gösteriyoruz başörtülü kardeşlerimizden birinin barlarda eglenmesiylemi yoksa namaz kılıp ardından kumar oynayan abilerimizlemi!!

çok öncelerden bir olay anlatılırdı:"adamın biri geliyor türkiyeye kendi kendine söyleniyor tabi ben burda müslümanları görecem müslüman ülkeye geldim nasılsa bakacam islam nasıl bişey müslümanlık nasıl bişey diye.tabi o sırada birini buluyor soruyor bana anlatırmısın türkiyeyi diyor tabi tercüman anlatmadan bu gelen adam soruyor sizin türkiyede barlar varmı?var diyor tercüman peki pavyon varmı?meyhane varmı?diskotek varmı?vs...ne kadar gayri ahlaki yer varsa hepsi var diyor tercüman.sonra bu avrupadan gelen adam soruyor tercümana yav dostum bizde ne varsa aynı sizdede var bizimle sizin aramızdaki fark ne o zaman?

işte islamı bu hale kimler getirdi bizimde bunda payımız varmı yokmu oturup düşünme vaktidir beyler..
yoksa öbür tarafta sual olunacaktır efendiler..

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
katkınız için çok teşekkürler kardeşim duyarlılığınız içinde..selametle....

ysmnkaos

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim...
Mehmet Şevket Eyginin kaleminden, zamanımızın en büyük problemlerinden bir buket!...
okumamıza vesile oldunuz... teşekkürler...
anlayan cve anlatan kullardan olmamız duası ile...
ALLAHA EMANET OLUNUZ

hk8506

Kayıtlı Kullanıcı
amin ne kadar güzel anlatmış Rabbim yardımcımız olsun inşallah selametle kalın

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
selamünaleyküm kardeşim...

Mehmet Şevket Eyginin kaleminden, zamanımızın en büyük problemlerinden bir buket!...
okumamıza vesile oldunuz... teşekkürler...
anlayan cve anlatan kullardan olmamız duası ile...

ALLAHA EMANET OLUNUZ

ve aleykum selam kardeşim.Sizde allaha emanet olunuzB)

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
bu adamın çok güzel yazıları var...

bende birçoğunu konu olarak açmıştım...
lakin konuları açarken pekte tanımıyordum...
sadece yazdığı köşe yazılarını beğendiğimden konu olarak açmıştım...
tabi yazılarını başta beğendiğim bu adamın işinin gücünün kendisi gibi düşünmeyen müslümanlarla uğraşmak olduğunu anlayana dek sürdü...
gördümki belli bir kesimin propagandasını ve tetikçiliğini yapan bir kişiymiş...
özellikle nurculara ve mezhepsiz dedikleri kesim üzerinden prim yapan bu yazar o kadar kendini beğenmiştirki aşağı yukarı her yazısı öğüt verme ve kendi gibi olmayanları karalama üzerinedir...

bu yaştaki bir adamın daha ılımlı ve daha birleştirici olması gerekirken sürekli belirli kesimleri hedef alması yaşının adamı omadığının delilidir...

selamun aleykum kardeşim siz bu perspektiften bakmışınız önemli değil..

ZULMÜ ALKIŞLAYAMAM ZALİMİ ASLA SEVEMEM GELENİN KEYFİ İÇİN GEÇMİŞİME KALKIPTA SÖVEMEM...
...............................................................................

ÜÇ BUÇUK SOYSUZUN ARDINDAN ZAGARLIK YAPAMAM;
HELE HAK NAMINA HAKSIZLIĞA ÖLSEM TAPAMAM....

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Selamünaleykum....

Selamünaleykum....

Bu adam Ehlisünnet Müslümanlarını, fıkıh mezheplerini din haline getirmekle suçluyor.

Peki kendisi ne yapıyor?

Yeni bir din türetmek istiyor, adını da Kur’ân Müslümanlığı koyuyor.

Allah böylelerinin şerlerinden, hile ve hud’alarından, desise ve iğvalarından, tuzaklarından Ümmet-i Muhammed’i korusun.

Güzel ve yararlı bir konu ama...

Bu adam kim?
Nevin kardeşim açıklayabilir misiniz?

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
şimdi ben a parti b partisi c kişisi desem siz inanmiyacaksiniz yada karşi çikacaksiniz.sizler gündemi iyi talip edin,sohbetlere katilin farkli cemaatlerdeki...sonra kendiniz bunun muhakemisini yaparsiniz sonuçta aynimi düşünürüz yoksa yol ayrimina mi gireriz orasi muamma...

gönül isterki birlik olmak.....

selametle kalin.allaha emanet olunuz....

~Elçi~

Kayıtlı Kullanıcı
Esselamun aleyküm kardeşim.
Rahman razı olsun harika bir paylaşımdı emeğinize sağlık.
Baki dua ile...

mavci

Yönetici
...

...

şimdi ben a parti b partisi c kişisi desem siz inanmiyacaksiniz yada karşi çikacaksiniz.sizler gündemi iyi talip edin,sohbetlere katilin farkli cemaatlerdeki...sonra kendiniz bunun muhakemisini yaparsiniz sonuçta aynimi düşünürüz yoksa yol ayrimina mi gireriz orasi muamma...

gönül isterki birlik olmak.....

selametle kalin.allaha emanet olunuz....

Neden birlik olmayalım ki?
İhtilafta rahmet vardır....
Ama müsbet ihtilafdır burada geçen ihtilaf...

Ehlisünnet vel cemaat bir kardeşimizi silip atamayız...
Hatası var ise onu uyarmalıyız...
Yapıcı olmalıyız...
Mü'min mü'minin aynasıdır...Hadis-i Şerif

Nevin_1982

Kayıtlı Kullanıcı
peki ozaman mavcı abi.Ben şimdi düşünüyorumda ozaman;Elin amerikalısı,yahudisi benim din kardeşlerimi katlediliyor,islama sövüp sayıyor öte yandan birileri avrupada amerikada diğer yerlerde okullar açıyor,övgüler alıyor,hatta ödüller alıyor...Bunda bir tezatlık yokmu??Bizler sözüm ona erminleri katletmişiz öyle itham ediyorlar lakin bizler onlara bizim müttefiğimiz,dostumuz diyoruz...Ab sevdasından kesinlikle vazgeçmiyeceğiz diyoruz...Bu ne yaman çelişkidir böyle öle değilmi???

Dinlediğim sohbetlerde nefsimiz bir yaratık olarak tanıtılacak,(doğduğumuzda 30 metre boyunda)ben onu yemeyerek içmeyerek terbiye edecem hatta ve hatta nefsimi içimden atabilecem bir ruh gibi çıkabilirmiş...Yatsı namazı kılmayanların kulağına şeytan edermiş:)vs.vs...

Bunlar bidat değilmi şimdi??Sinek ufaktır ama mide bulandırır....Allaha emanet olunuz.selametle...

mavci

Yönetici
Selamünaleykum...

Selamünaleykum...

Ahmed ŞAHİN hocamıza sorulan bir soru ve cevap:

Soru:
Hocam mezheplerin birbirinden farklı görüşler ileri sürmesi çok soruluyor. Sebebi nedir? Bir mezhepte haram olan diğerinde nasıl helal olur? Haramı helal kılma yetkisi Allah'ın elinde değil midir?
Evet, şimdi ilk bakışta ters gibi geliyor; fakat hakikatte benim çok hoşuma gidiyor.
Birkaç yazımda da “Mezheplerin farklı olması çok iyidir, isabetlidir.” diye bir şey söyledim.
Hadis de bunu haber veriyor. “İhtilafi ümmeti rahmetün -Ümmetimin ihtilafında rahmet vardır.-” diyor Efendimiz.
Bunu hacda çok rahat gördüm. Şimdi hacda tavaf ederken o kadar kalabalık var ki, o kadar karışıktı ki, Şafiilerin kadına elini dokundu mu abdesti bozulur. Şimdi Şafiiler çok zorlanıyorlar. Ne yapalım ya? Haberin olmuyor ki. Bir bakıyorsun ki elin dokunmuş birisine.
-Ya korkma korkma; Hanefi ile amel et. Hanefide dokunursan birşey olmaz.
-Ha öyle mi öyle, iyi öyleyse. Elim dokundu ben de zaten Hanefiye niyet etmiştim.
Hanefi ameli ile dolaşıyor. Ümmetin ihtilafı rahmet oluyor. Tecelli ediyor.
Şimdi birçok meselede böyledir. Bir dini mesele olur, sen zorlanırsın. Senin mezhebinde yer yok; ama o meselede sen zorlanıyorsun. Bir hak mezhebe müracaat et. Diğer Malikide, Hanbelide, Şafiide bir yer bulursun ve onunla amel et, o sende bir rahatlama meydana getiriyor. Burdan “Ümmetimin ihtilafında rahmet vardır.” sırrı tecelli ediyor.
Ve burdan şu da tecelli ediyor: Niçin İslam dünya dinidir? Çünkü dünyada o kadar çok olaylar cereyan edecektir ki, o kadar farklı insanlar olacaktır ki o farklı mizaçta, karakterde,anlayışta insanlar, bu kadar zengin bir kültüre sahip İslam'ın içinde kendine yer bulacaktır.
Kaldırsan mezhepleri ve bir tek mezhep getirsen bu kadar farklı insanı bir tek mezhebin hükmü içinde hapsetmek zordur ve İslam'ın cihanşumulluğüne uymaz. İslam'ın cihanşumul oluşu muhtevasının da zengin oluşundan kaynaklanır.
Adeta ben diyorum ki: “Eğer mezhepler olmasaydı mezhepleri meydana getirmek lazımdı insanların ihtiyacını karşılamak için.”

Buna şöyle bir misal de ifade etmiştim:
Peki nerden çıkıyor bu mezhepler?
Şurdan çıkıyor: Arapçada bir kelimenin manası tek değildir. Türkçede de var bu. Tek değildir.
Mesela Türkçede de vardır; ne gibi?
Sıcak bir gün bir çayhaneye girdiniz. Çok sıcak... Oturdunuz. Dört tane garson geldi size koşa koşa. Dediniz ki ben meşrubat istiyorum, “Meşrubat” kelimesini kullandınız. Bir de dördü de koşarak gitti. Birisi çay getirdi, birisi gazoz getirdi, birisi ayran getirdi, birisi de limonata getirdi. Diyebilir misiniz, niye yanlış şey getiriyorsunuz? Diyemezsiniz. Neden? Garsonlar çok uyanık, çok hassas, çok bilgili. Kullandığınız kelimenin delalet ettiği manaya bakın, meşrubat dediniz. Çay meşrubat, su meşrubat, gazoz meşrubat, limonata meşrubat, hepsi de meşrubat. Niye öyle söylediniz meşrubat dediniz? Siz de çok hesaplısınız. Hangisinden varsa ondan getirsinler. Çay yoksa limonata getirsin, limonata yoksa ayran getirsin, o yoksa gazoz getirsin. Zenginlik olsun, sıkışmasınlar diye.
O bakımdan mezheplerin böyle farklı görüşler beyan etmeleri kelimelerin bütün manalara şamil oluşundandır. Ve nefes aldırıyor müslümanlara mezhepler.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt