Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

İkizler arasında kıskançlık (1 Kullanıcı)

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun Aleykum kardeşlerim bîr konuda fikîr ve tecrübelerinize ihtiyacım var. 16 aylık ikizlerim var doğdukların berî tek başıma bakıyorum şimdi birbirlerini kıskanmaya başladılar aşırı derece. oğullarımdan biri kardeşinî sürekli hırpalıyor elinde ne varsa alıyor ne yapacağımı şaşırdım bu konuda ne yapmamı önenirirsiniz okumam gereken bir dua varmıdır

tsunami

Kayıtlı Kullanıcı
ve aleykum selam kardesim
rabbim yar ve yardimcin olsun kardesler arasindaki orantiyi yakalamak icin onlara paylasmayi merhameti asilayin ve sakin kizarak doverek biseyleri direterek ogretmeye calismayin tatli dille onlarin seviyesine inin ve dogruyu yanlisi anlatin inanin simdi tam zamani anlayacaklardir ........birde bu konuda uzmanlardan yardim alabilirsin .............

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
Hayırlı akşamlar kardeşim İnan ikisine de herşeyde olabildiğine eşit davranıyoruz tutumla oluyoruz dövmüyoruz aslında onlarada çok hak veriyorum sonuçta kim anneyi ilgiyi sevgiyi paylaşmak isterki birlikte güzel oyunlar oynadıkları zamanda oluyor biri uyuyorken kardeşini arıyor

_ZÜMRA_

Kayıtlı Kullanıcı
canım internette doktorlar sorular cevaplıyor belki pedagogta vardır bir sor istersen. bir yandan iyi aslında çünkü kendilerini savunmayı öğreniyorlar birbirleriyle oynuyorlar. benim oğlum tek olduğu içn çok zorluk çektim devamlı arkadaş bulmak zorunda kalıyorum başka çocuk bulup onuda gezdirip yemek ısmarlıyoruz bu da oğluma normal gelmişki kumbarasından para alıp arkadaşlarına kantinden her şeyleri alıp hediye etmiş yedirmiş içirmiş. bunun dışında ilk kreşe başladığından beri başka bir çocuk vurduğunda öylece duruyordu yani yıllarca oğlumun dayak yiyip hiçbir şey yapmadan durduğunu izledim. uykumdan sıkıntıyla çok fırlayıp uyanmışımdır o derece psikolojim bozuldu saçlarım beyazladı inan. yani bugün bile kaç kere aklımdan geçirdim tekrar çocuğum olursa ikiz olsun. bzen de diyorum oğlum beş yıl sonra doğdu tüp bebek falan yaptırsaydık da ikiz olsaydı bu sıkıntıları çekmeseydim. yani sonuç olarak çok üzülme hayata hazırlanıyor şu an onlar. imtihan dünyası gerçekten iki halde de farklı sıkıntılar yaşıyor insan. ne bileyim okusanda zor okumasanda. zengin olmanın ayrı zorlukları var fakir olmanın ayrı sıkıntıları var. ama unutma cennet ayaklarımızın altında inşallah.

hacer_fatih

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun ALeykum ablacım hakkını helal et yeni okudum mesajını Rabbim yardımcınız olsun sizinde benimkisi de kuruntu olsa gerek çok şükür sağlıkları yerinde. bu konuyu biraz araştırdım 2 yaş sendromu olarak adlandırıyorlar bu aralar daha iyiyiz çok şükür birbirimize kardeşini hırpalan oğlum kardeşine cici yapıyor Rabbim cümlemizin evladını bağışlasın dua ile Rabb'ime emanetsiniz
canım internette doktorlar sorular cevaplıyor belki pedagogta vardır bir sor istersen. bir yandan iyi aslında çünkü kendilerini savunmayı öğreniyorlar birbirleriyle oynuyorlar. benim oğlum tek olduğu içn çok zorluk çektim devamlı arkadaş bulmak zorunda kalıyorum başka çocuk bulup onuda gezdirip yemek ısmarlıyoruz bu da oğluma normal gelmişki kumbarasından para alıp arkadaşlarına kantinden her şeyleri alıp hediye etmiş yedirmiş içirmiş. bunun dışında ilk kreşe başladığından beri başka bir çocuk vurduğunda öylece duruyordu yani yıllarca oğlumun dayak yiyip hiçbir şey yapmadan durduğunu izledim. uykumdan sıkıntıyla çok fırlayıp uyanmışımdır o derece psikolojim bozuldu saçlarım beyazladı inan. yani bugün bile kaç kere aklımdan geçirdim tekrar çocuğum olursa ikiz olsun. bzen de diyorum oğlum beş yıl sonra doğdu tüp bebek falan yaptırsaydık da ikiz olsaydı bu sıkıntıları çekmeseydim. yani sonuç olarak çok üzülme hayata hazırlanıyor şu an onlar. imtihan dünyası gerçekten iki halde de farklı sıkıntılar yaşıyor insan. ne bileyim okusanda zor okumasanda. zengin olmanın ayrı zorlukları var fakir olmanın ayrı sıkıntıları var. ama unutma cennet ayaklarımızın altında inşallah.

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt