Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Işte aciz kulun dönüp dolaşıp geleceği tek yer rabbidir... (1 Kullanıcı)

glmscs

Kayıtlı Kullanıcı
Namazsızım uzun zamandır. İçimdeki boşluk öyle büyüdü ki anlatamam. cxanım acıyor hergün. her ezanda benim bu kopası başım neden secdeye değmiyor diye kendime kızıyorum.Namazı dosdoğru kılmak diye bir kitap okuyorum ve kendimden 2 kat utanıyorum. Geçen gece kalktım gözyaşları içinde kıldım namazımı ama devam ettiremedim. üzerimdeki gafleti bir çok şeye bağlıyorum.Kendimi çevremdekileri sorguluyorum. Evimde manevii hava yok! yediğimiz gıdaların helal oldukları belli değil. Elhamdülillah helal para kazanıyoruz ama boğazımızdan geçen gıdalardaki katkılardan emin değiliz:(( başımı alıp küçücük bir köye gidesim var. inanılmaz özeniroldum köyde yaşayan teyzelerime. evliliklerin yıkılma şansı da çok düşük oralarda. Herkesin çizgileri var. Kadın orada Kadın Erkek Erkek... Bizde roller değişti. Gün boyu çalışıyorum hemde bir çok erkekle muhatap olmak zorunda kalarak. Bu beni manen yoruyor. Bu günlerde yoğun olduğum için akşam 8 civarı evde oluyorum akşam karanlığında giriyorum eve. Manen zaten yükler yüklenmişken namazı terketme yükü taşınamaz oluyor omuzlarımda. Oysa namaz ne kadar rahatlatıyor. Neden kılamıyorum bennn engel ne anlamıyorum. Yardım edin dua edin bana Allah rızası için...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
En büyük özveri kendini sorgulamak ve öz eleştiri ...
Bunu yapabildiğiniz için çok şanslısınız...
Elbet Allah C.C. ne zaman emreder ise o zaman namazınızı aksatmadan kılarsınız...
Şimdi helal rızk için çalışın evinizin ihtiyaçlarını karşılayıp mutlu olun...
Yolunuz açık olsun kalbiniz neşe ile dolsun...
Ailenizle hamd ve şükür içinde mutlu olun ...
Bu yeter diye düşünüyorum...

glmscs

Kayıtlı Kullanıcı
farkındalığım iyi mi kötü mü bilmiyorum. Ecel bugün kapımı çalsa ne derim :( farkındaydım ama bekledim desem bu bana keffaret olur mu. Neyi bekliyorum bilmiyorum içimdeki huzursuzluk beni öldürüyor. Rabbim bana yardım etsin merhamet etsin en güzel vesileleri yoluma yoldaş etsin inşallah. Tabi bu dualarım öncelikle benim durumumda olan kardeşlerim için. Rabbim onların içinde beni de seçmesin. Hiç durumum olmamasına rağmen rabbimin rızası için bir derneğe kurbanımı bağışladım. ilk kurbanımdı sanki onu kesmesem dünya başıma yıkılacaktı. nedir bu bana gelen haller anlamlandıramıyorum :( panikatak desem değil içimde volkanlar patlıyor. herşeyi bırakıp gitmek istiyorum. Bunu dillendiremediğim için çevremdekileri kırıyorum...

yakais

Yasaklı Kullanıcı
Kendinizi zorlamayın biz insanız tabiki aciz ve hatalı olacağız...Normal yaşamda yaşayın ancak biraz Kur'an-ı Kerim meali okuyun...İlmihal okuyun yatışın...

Kaan Erdem

Yönetici
Namazsızım uzun zamandır.Bizi aslında bir bakıma bunu açıklayarak ve okumuş olmamızlada gunahınıza şahit tutuyorsunuz.ALLAH celle celaluh cumlemizi islah eylesin. İçimdeki boşluk öyle büyüdü ki anlatamam. cxanım acıyor hergün. her ezanda benim bu kopası başım neden secdeye değmiyor diye kendime kızıyorum.Bunun şuurunda olmanız ne kadar güzel ve hayırlı ama halen gaflette olmanız adım atmamanınız daim ve sabit kalmamanız çok vahim.Namazı dosdoğru kılmak diye bir kitap okuyorum ve kendimden 2 kat utanıyorum.Ne güzel devam ediniz yapmadıkça.Ama faydasızdır ki bilesiniz. Geçen gece kalktım gözyaşları içinde kıldım namazımı ama devam ettiremedim. üzerimdeki gafleti bir çok şeye bağlıyorum.Kendimi çevremdekileri sorguluyorum. Evimde maneviyat hava yok!Vesvese ve nefsininiz hoşuna giden sizi alıkoyan bahaneler dikkat edinizki bunları düşündükçe daha da uzaklaşıyorsunuzdur maneviyatınızdan. yediğimiz gıdaların helal oldukları belli değil. Elhamdülillah helal para kazanıyoruz ama boğazımızdan geçen gıdalardaki katkılardan emin değiliz:(( başımı alıp küçücük bir köye gidesim var. inanılmaz özeniroldum köyde yaşayan teyzelerime. evliliklerin yıkılma şansı da çok düşük oralarda. Herkesin çizgileri var. Kadın orada Kadın Erkek Erkek... Yooo buna katılmıyoruz en zor yerlerde sagı solu zina fuhşiyat edepsizlik vs...ne varsa dolu olan yerlerde kumların arasında ne inci tanelerimiz maneviyat yüklü yaşıyorlar bu bir bakıma iman,islam ve irade....Bizde roller değişti. Gün boyu çalışıyorum hemde bir çok erkekle muhatap olmak zorunda kalarak. Bu beni manen yoruyor. Başka iş bakınız olması gereken gibi yoksada sabredin terk edin zora katlananın kimse açlıktan ölmez rızkı veren ALLAH....Bu günlerde yoğun olduğum için akşam 8 civarı evde oluyorum akşam karanlığında giriyorum eve. Manen zaten yükler yüklenmişken namazı terketme yükü taşınamaz oluyor omuzlarımda. Oysa namaz ne kadar rahatlatıyor. Neden kılamıyorum bennn engel ne anlamıyorum. Yardım edin dua edin bana Allah rızası için...Dualrımızla sizinle.(Müsait olduğumda daha geniş ele alacağım inşaALLAH...)

glmscs

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel yorumlamışsınız. Teşekkür ederim. İş konusuna gelince geçindirmem gereken bir ev büyütmem gereken bir evlat ve hasta bir anne var. Baş ka iş için çabalıyorum bakalım hayırlısı sizler de dua edin bana. Bugün namazıma başlıyorum inşallah içimdeki bu huzursuzlukla 1gün daha yaşayamayacağım sanki kalbim patlayacak.

nemire(MERHUM)

Kayıtlı Kullanıcı
ne güzel yorumlamışsınız. Teşekkür ederim. İş konusuna gelince geçindirmem gereken bir ev büyütmem gereken bir evlat ve hasta bir anne var. Baş ka iş için çabalıyorum bakalım hayırlısı sizler de dua edin bana. Bugün namazıma başlıyorum inşallah içimdeki bu huzursuzlukla 1gün daha yaşayamayacağım sanki kalbim patlayacak.

Selamun Aleykum

Muhterem kardeşim namaz olmazsa olmaz şartıdır.Rabbimiz c.c savaştaki sahabe ordusuna bile namazdan taviz vermemiştir,ancak kısa tutmalarını buyurmuştur,Vaktinizin olmadığından yakınıyorsunuz çok zorda kalıyorsanız cem ediniz kaza ediniz bir şekilde yüce Rabbimize namazın peşinde olduğunuzu gösterinki Rabbim c.c. size kolaylıklar versin. Şunu bilinki her kaçırılan namaz kaybolan bir hazinedir.Bu gün namaza başlıyacağınızı söylüyorsunuz Lütfen bir daha terk etmemek üzere başladığınızı söyleyinde bizde sevinelim.Sizden bu haberi bekliyoruz.

Selam ve selametle kalınız.Saygılarımla.

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Ne güzelsin Rabbim , çağırıyor gel, gel diyor ne olursan ol, gel kapısına ... hak kapısına içinde istek duyanı çağırır kapısına...
Sıkılan sensin, o kapıya çağrılan sensin, isteyen sensin ve sen o kapıya layıksın, ne kapısı? Cennet kapısı istemezmisin?
Karar ver, yönel, rahatla huzura gel, korkma Rabbim kimseye zarar vermez, suçlusun, günahkarsın diye geri çevirmez, bakmayın dediklerine , sakın ayıplama kendini yapamadım diye ... madem şimdi sıkıldın daraldın, haydi aç ellerini dua edelim, ne diyelim?
Rabbim yoluna al, Rabbim seni seviyorum , sana layık kul olmak istiyorum, Rabbim yardım et...
Bak nasıl cesaret, gelecek kendine, deymez mi sonsuzluk rüyasında cennet gibi bir yerde ama biraz gayret sende... çünkü Rabbim zorla geleni istemez, sen istermisin seni sevmeyen istemeyen birinin yanına gitmek...
Namaz harika birşey, sevdiğinle bir olmak demek...ibadet diyenler de var(şaka ciddi alınmasın) ama aslı Yaradanın hakkı...
Haydi kutlu olsun, Rabbim yardımcın olsun...İnşallah iyi olacaksın...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt