Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

<< Kadın Çalışırsa >> (1 Kullanıcı)

ferahhfeza

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
ferahhfeza.blogcu.com
______selamün aleyküm
yerinde ve çok faydalı bir paylaşım olmuş mevla razı osun sizden inşallah
rabbime emanetsiniz
selam ve dua ile________

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
Selamün Aleyküm Kardeşim...

Eline emeğine sağlık RAHMAN razı olsun sevabını yazsın inşaALLAH .
Gerçektende günümüz Aile hayatını yakından ilgilendiren çok değerli bir paylaşım MEVLA bizler Ailemize ve sevdiklerimize sahip çıkmayı nasip eylesin

Selam ve Baki Dua ile ALLAH a emanet ol

ve aleyküm selam abi Rabbim sizlerdende razı olsun ... Rabbim ailemize sevdiklerimize sahip çıkmayı Huzurlu Mutlu olmayı NAsip etsin inşallah Allaha emanet olun selam ve dua ile kalın inşallah ....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ne kadar güzel bir yazıydı.. yüreğinize sağlık ..
çalışıyorum eziyet gibi.. devlet memuruyum bu işe girmek için yıllarca harap oldum çalışmaktan ama sorsan mutlumuyum.. evimde olmak istiyorum yuvamda.. çocuğumun başında.. mutfağımda.. ibadetimle eşimle çocuğumla meşgul olmak istiyorum.. ama mecburum işte ne yazıkkı çalışmaya mecbur...:(

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Hanımlar! Asli vazifenize dönün

Allah (C.C.) kadın ve erkekleri farklı özelliklerde ve özelde de farklı vazifelerle görevlendirmiştir. Mesela çocuğu kadın doğurur; rızkını temin etme görevi de erkeğindir. Böyle olunca kadının vazifesi çocuğunun anası, kocasının da karısı/eşi olmasıdır. Bu vazifeyi ikinci plana atan her kadın helak olmaya mahkum olmuştur.

Bir kadın:

• Evin yerine sokağı;

• Mutfağı yerine büroyu;

• Anneliğin yerine sekreterliği;

• Mahremiyetin yerine teşhiri tercih ediyorsa, böyle bir kadın normal bir hatun değildir. Kişiliğini örtüp, dişiliğini ön plana çıkarmıştır. Fıtratından uzaklaşan kadın erkekleşir. Erkekleşen kadın toplumu helak eder, ediyor da.

Çağımızda kadın;

a- Ya elinden tutanı bulunmadığından;

b- Veya kocasının getirdikleriyle yetinmeyen olduğu için çalışmaktadır. Bu sınıfa girenler nefislerine tapınanlardır.

Kadınlar konfeksiyonlarda, marketlerde, bilmem ne işyerlerinde çalışmak için değil ana olması için yaratılmışlardır.

Kadın, çalışma hayatına çekilince;

• Tüketim hızlandı;

• Moda yaygınlaştı;

• Tesettürsüzlük çoğaldı;

• Kozmetikler moda oldu;

• Kreşler-yuvalar çoğaldı;

• İslah evlerinin sayısı arttı;

• Hapishaneler her yıl katlanarak çoğaldı;

• Hastaneler, akıl hastaneleri önünde kuyruklar oluştu;

• Eşler arasında iletişimler bozuldu;

• Kadının yapısında bozulmalar devamlı artıyor oldu.

Bu olumsuzluklardan dolayı diyoruz ki:

Yaratan’ın yaptığı vazife taksiminde, vücut teşekkülü ve ruh muhtevası bakımından taşıdığı özellikler sebebiyle, kadına 4 büyük vazife verilmiştir ki, bunlarda kendisiyle kimse rekabet edemez:

1- Hamile olmak;

2- Doğum yapmak;

3- Çocuk emzirmek;

4- Terbiye etmek.

Bu vazifeleri yapmanız için hanımlar dışarıda yıpranmayın. Lütfen asli vazifelerinizin başına dönün.

MÖ(ALINTI)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Fıtratından uzaklaşan kadın erkekleşir. Erkekleşen kadın toplumu helak eder, ediyor da.

RABBİM BİZİDE EVİNDE ANAlIK VAZİFESİNİ YERİNE GETİRMEYİ NASİP ETSİN İNŞAALLAH....(amin)

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
malesef benimde canım.....ama gerçekler bu kimse amalara sığınmasın......
eğer eşimiz eve ekmek getirmiyor yada hastalık vb durumlar var da getiremiyorsa kadın ozaman eşine yardımcı olmalı diye düşünüyorum....oysa kendim için konuşayım:ben ilk işe girdiğimde bahanem evde canımın sıkılmasıydı.....(en kötü kararım:()
ama daha sonra bu karar -kendine güven denen (!) eşle kendini eşit görme ,büyüklenme olarak eve yeni bir birey kazandırdı(!)
daha sonra da malesef nefis aç gözlü nasıl olsa bende çalışıyorum diyerek eşlerimize söz hakkı tanımadan fikrini almadan yaptığımız pervasızca savurganıklar......
ŞİMDİ..........
BELKİ BİŞEYLERİ ANLADIK HATAMIZDAN GERİ DÖNMEK İSTİYORUZ AMA OKADAR AÇILMIŞIZKİ EVDE CANIM SIKILIYOR DİYE GİTTİĞİM İŞ ARTIK MECBURİYETİM OLMUŞŞŞŞŞ...........
ÇALIŞMASAM OLMICAK DİYORUZ...........

RABBİM EN İYİSİNİ BİLEN SEN; MÜBAREK 3 AYLAR VE CUMA GÜNÜ HÜRMETİNE BİZ ACİZ KULLARININ TÖVBESİNİ KABUL EDİP DÜNYADA DA AHİRETTEDE GÜZELLİKLER VER.......(amin.)

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ayakta durmak erkeğe muhtaç olmamak için çalışmaya mecbursun denildi bize hep öyle büyüdük yanıldık..

gecekondu

Kayıtlı Kullanıcı
ne kadar güzel bir yazıydı.. yüreğinize sağlık ..
çalışıyorum eziyet gibi.. devlet memuruyum bu işe girmek için yıllarca harap oldum çalışmaktan ama sorsan mutlumuyum.. evimde olmak istiyorum yuvamda.. çocuğumun başında.. mutfağımda.. ibadetimle eşimle çocuğumla meşgul olmak istiyorum.. ama mecburum işte ne yazıkkı çalışmaya mecbur...:(

Buket hanım mutlu olacağınıza inandığınız şekilde yaşamaya gayret edin inşallah , (hayatınızdan islama uygun olmayan Allan c.c. razı olmayacağı şeyleri hayatınızdan çıkarın yazdıklarınızdan yola çıkarak inanıyorumki başaracaksınız sabredin . ) zor diyosunuz : ) zor olacak ki imtahan olsun inşallah başarırsınız bu acizede dua edin

İstediğin olmuyor diye, gününü cehenneme döndürüyorsan; hâlâ nefsini ,kaderi ve Allâh'i bilmekten uzaksın, demektir.

Rasulullah -sallallahu aleyhi ve sellem-’ın dilinden:
“Allahım! Bana sevgini, Seni sevenin sevgisini, beni sevgine yaklaştıracak her şeyin sevgisini nasip et ve Senin sevgini benim için soğuk sudan daha sevimli kıl.”

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
ayakta durmak erkeğe muhtaç olmamak için çalışmaya mecbursun denildi bize hep öyle büyüdük yanıldık..

ahhh bize onu öğretenler.......
şimdi sıra bizlerde kızlarımızı evini hanımı çocuğunun anası olarak,oğlan çocuklarımızı evini direği reisi olarak salih kular olarak yetiştirmeiyiz ki dünyadan göçmeden asıl görevimizi yerine getirelim inşaallah....

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Buket hanım mutlu olacağınıza inandığınız şekilde yaşamaya gayret edin inşallah , (hayatınızdan islama uygun olmayan Allan c.c. razı olmayacağı şeyleri hayatınızdan çıkarın yazdıklarınızdan yola çıkarak inanıyorumki başaracaksınız sabredin . ) zor diyosunuz : ) zor olacak ki imtahan olsun inşallah başarırsınız bu acizede dua edin

İstediğin olmuyor diye, gününü cehenneme döndürüyorsan; hâlâ nefsini ,kaderi ve Allâh'i bilmekten uzaksın, demektir.

Rasulullah -sallallahu aleyhi ve sellem-’ın dilinden:
“Allahım! Bana sevgini, Seni sevenin sevgisini, beni sevgine yaklaştıracak her şeyin sevgisini nasip et ve Senin sevgini benim için soğuk sudan daha sevimli kıl.”

ahhh bize onu öğretenler.......
şimdi sıra bizlerde kızlarımızı evini hanımı çocuğunun anası olarak,oğlan çocuklarımızı evini direği reisi olarak salih kular olarak yetiştirmeiyiz ki dünyadan göçmeden asıl görevimizi yerine getirelim inşaallah....

inşaallah.. inşallah.. bazen geriliyorum ama başaracağıma hala inancım var.. çok teşekkürler dualarınız için abimiz.. inşallah duamdasınız sizler..
emriyem ben kızımı çok iyi yetiştireceğim inşallah benim gibi olmaya cak hiç ibir konuda

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
inşaalah canım rabbim yardımcımız olsun

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt