Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kadınlar Yuvalarına Dönmeli..! (1 Kullanıcı)

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Esselamûaleykum...

Esselamûaleykum...

En güzel yuvayı anneler yapar...

yuva.jpg

mavci

Yönetici
Aleyna ve aleyküm selam hocam çok güzel bi paylaşım Allah razı olsun.

ALLAH Celle Celalühu cümlemizden razı olsun inşallah...
Allah Celle Celalühu hakkımızda herşeyin hayırlı ve güzel olanını nasip etsin...
Gönlümüzdekini hakkımızda hayırlı,hakkımızda hayırlı olanı gönlümüze razı eylesin..
Rabbim dertlilere deva, borçlulara eda, hastalara şifa versin inşallah...

AMİN....

mavci

Yönetici

iyiniyet

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir konu,Allah razi olsun.

Kadinlar eve dönmek ister,ama Erkekler vazifelerine ve evin sorumlulugunu almiyorlarsa ne yapmali?
Erkek sen git calis,eve gel ev islerine yap denilirse,ne olur?

mavci

Yönetici
Güzel bir konu,Allah razi olsun.

Kadinlar eve dönmek ister,ama Erkekler vazifelerine ve evin sorumlulugunu almiyorlarsa ne yapmali?
Erkek sen git calis,eve gel ev islerine yap denilirse,ne olur?

Rabbim cümlemizden razı olsun kardeşim...
Biz burada yazarken ya da paylaşımlarda öncelikle normal durumları düşünüyoruz...
Mutlaka normal olmayan, dinimizce uygun olmayan durumlarla da karşılaşabiliriz tabi ki...
Rabbim o eşlere, o kadınlara yardım etsin inşallah...
Evin ihtiyaçlarını karşılamada öncelik erkeğe düşmektedir...

kardelele

Kayıtlı Kullanıcı
Kadın çalışmalıdır ama çalışması gerektiği yerlerde...
Olması gerekli yerlerde...

KIYMETLİ HOCAM,
YÜREĞİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK.
ALLAHA EMANET OLUN..
ÇOK GÜZEL BİR KONU,
SELAMETLE KALIN.

mavci

Yönetici
Kadın çalışmalıdır ama çalışması gerektiği yerlerde...
Olması gerekli yerlerde...

KIYMETLİ HOCAM,
YÜREĞİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK.
ALLAHA EMANET OLUN..
ÇOK GÜZEL BİR KONU,
SELAMETLE KALIN.

Teşekkürler Kardeşim...
Rabbim bizleri yolundan ayırmasın inşallah...
Selam ve DUA ile...

nuuur

Kayıtlı Kullanıcı
selamün aleyküm.........
bir bayanın edebiyle işyerinde çalışması bence mümkündür, kişiliği oturmu RABBİNDEN korkan bir bayan namusuyla dinine uygun şekilde çalışabir bu benim nacizane düşüncemdir.

bunun yanısıra bana göre evli bir bayanın çalışmaması gerekiyo özelliklede çocuk oldugunda çocuguna ve eşine bakmakla yükümlüdür..
bende yeni evliyim çalışıyorum bir kaç ay sonra işim bitiyo evime eşime rabbim iznile ilerde olacak çocuguma bakmak sorumlulugumu yerine getirmek isterim..
ALLAHA EMANET OLUN HUZUR SAĞLIK DİN AŞKI İLE YAŞAMAYI HERKESE NASİP EYLESİN

mavci

Yönetici
selamün aleyküm.........
bir bayanın edebiyle işyerinde çalışması bence mümkündür, kişiliği oturmu RABBİNDEN korkan bir bayan namusuyla dinine uygun şekilde çalışabir bu benim nacizane düşüncemdir.

bunun yanısıra bana göre evli bir bayanın çalışmaması gerekiyo özelliklede çocuk oldugunda çocuguna ve eşine bakmakla yükümlüdür..bende yeni evliyim çalışıyorum bir kaç ay sonra işim bitiyo evime eşime rabbim iznile ilerde olacak çocuguma bakmak sorumlulugumu yerine getirmek isterim..
ALLAHA EMANET OLUN HUZUR SAĞLIK DİN AŞKI İLE YAŞAMAYI HERKESE NASİP EYLESİN

Teşekkürler Kardeşim...
Yorumlarınız çok güzel...
Dualarınıza gönülden amin...
Selam ve DUA ile...

mavci

Yönetici
En güzel yuvayı anneler yapar...

yuva.jpg

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ağladım tutamadım kendimi....
çalışıyorum her sabah evimi kızımı sıcacık yuvamı bırakıp yollara düşmek zor geliyor aslında... ama mecburum çalışmaya ve çalıştığım yer ALLAHIM İSTEMİYORUM BURDA ÇALIŞMAK affet beni.... ne büyük nankörlük bu okadar uğraştım işe girmek için şimdi güzel bi işim var ama ben memnun değilim bu durumdan ... evimde olmak çocuklarıma bakmak eşimle ilgilenmek ibadet etmek istiyorum ama yapamıyorum..
RABBİM SENSİN HAYRI BİLEN YARDIM ET....

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
Güzel bir konuya değinmişsiniz allah razı olsun....
Bende ağlıyorum şuan,,,
bugün biricik oğlumu;anne işe gitme derken ağlayarak bıraktım geldim....
Allahım yüce rabbim yardım etsin bizlere,,,
hiç çalışmak istemiyorum helede dinle kitapla ibadetle alakası olmayan insanların yanında.
Ama ev borcumuz var şuan başka çarem yok gibi....
Her sabah ayrı bir kıyım ,ayrı bir ıstırap
rabbim yardımcımız olsun inşallah her an her gün her gece sadece sırf oğlumu öksüz bırakıp gelmiyim diye rabbime yalvarıyorum.

mavci

Yönetici
ağladım tutamadım kendimi....
çalışıyorum her sabah evimi kızımı sıcacık yuvamı bırakıp yollara düşmek zor geliyor aslında... ama mecburum çalışmaya ve çalıştığım yer ALLAHIM İSTEMİYORUM BURDA ÇALIŞMAK affet beni.... ne büyük nankörlük bu okadar uğraştım işe girmek için şimdi güzel bi işim var ama ben memnun değilim bu durumdan ... evimde olmak çocuklarıma bakmak eşimle ilgilenmek ibadet etmek istiyorum ama yapamıyorum..
RABBİM SENSİN HAYRI BİLEN YARDIM ET....

Rabbim gönlünüze göre hayırlı ve güzel olanı nasip etsin inşallah...
Dualarınıza gönülden aminnn...
Selam ve DUA ile...

mavci

Yönetici
Bende ağlıyorum şuan,,,
hiç çalışmak istemiyorum helede dinle kitapla ibadetle alakası olmayan insanların yanında.
rabbim yardımcımız olsun inşallah her an her gün her gece sadece sırf oğlumu öksüz bırakıp gelmiyim diye rabbime yalvarıyorum.

Rabbim yar ve yardımcınız olsun inşallah...
Tez zamanda gönlünüzdeki hayır ve güzelliklere kavuştursun Rabbimiz...
Selam ve DUA ile...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
Bende ağlıyorum şuan,,,

aynen eşimin maaşı çok az ki doğumdan sonra herşeye rağmen çalışmadım 1,5 yıl kendim baktım kızıma ama şimdi çok zor geliyor ya cezaevinde çalışıyorum tek bayanım tamam çok şükür bir sıkıntı olmuyor öle çalıştığım yere günde 3 kişiden başka girip çıkan yok ama yoruldum bazen doğru dua etmek lazım heralde aman işim olsun yeter derdim yetmedi evimi istiyorum yada en azından kendi işimi öğretmenliği:( eşim her sabah arkamdan gitme der gibi bakıyor ama gitme diyemiyor..

emcankel

Kayıtlı Kullanıcı
aynen eşimin maaşı çok az ki doğumdan sonra herşeye rağmen çalışmadım 1,5 yıl kendim baktım kızıma ama şimdi çok zor geliyor ya cezaevinde çalışıyorum tek bayanım tamam çok şükür bir sıkıntı olmuyor öle çalıştığım yere günde 3 kişiden başka girip çıkan yok ama yoruldum bazen doğru dua etmek lazım heralde aman işim olsun yeter derdim yetmedi evimi istiyorum yada en azından kendi işimi öğretmenliği:( eşim her sabah arkamdan gitme der gibi bakıyor ama gitme diyemiyor..

rabbim hepimize yardımcı olsun inşallah.evlatlarımızı bize en muhtaç oldukları dönemde yalnız bırakıyoruz.mesala bugün oğlumun 3. Doğum günü ama ben hiç bir gün yanında olmadığım gibi bugunde yanında değilim.bazen istemeden de olsa eşimin de kalbini kırıyorum bu konuda....ama bahsetmeden edemeyeceğim içinde bulunduğumuz toplum okadar zorluyor ki kadını,kimse hadis ne diyor kitap ne diyor diye düşünmüyor..başta aile geçimi bahane ediliyor.geçinemezsiniz ikinizde çalışırsınız vs...... Allahın bize emaneti olan evlatlarımızı bizde başkalarına emanet edip yuvamızı kitleyip çıkıyoruz..akşam olunca:
Birde bu kısım var ki içler acısı: çocuk anneden uzak ,kadın evden uzak, koca kadından uzak, buz gibi insanlar, buz gibi bir ev, katılaşmış kalpler......
Haykırmak istiyorum bazen ama rabbime sığınıyorum....ya sabır ya alah diyorummmm...
Istemesini bilmiyoruz galiba yada hayırlı olan bu biz bakmasını bilemiyoruz:(

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
rabbim hepimize yardımcı olsun inşallah.evlatlarımızı bize en muhtaç oldukları dönemde yalnız bırakıyoruz.mesala bugün oğlumun 3. Doğum günü ama ben hiç bir gün yanında olmadığım gibi bugunde yanında değilim.bazen istemeden de olsa eşimin de kalbini kırıyorum bu konuda....ama bahsetmeden edemeyeceğim içinde bulunduğumuz toplum okadar zorluyor ki kadını,kimse hadis ne diyor kitap ne diyor diye düşünmüyor..başta aile geçimi bahane ediliyor.geçinemezsiniz ikinizde çalışırsınız vs...... Allahın bize emaneti olan evlatlarımızı bizde başkalarına emanet edip yuvamızı kitleyip çıkıyoruz..akşam olunca:
Birde bu kısım var ki içler acısı: çocuk anneden uzak ,kadın evden uzak, koca kadından uzak, buz gibi insanlar, buz gibi bir ev, katılaşmış kalpler......
Haykırmak istiyorum bazen ama rabbime sığınıyorum....ya sabır ya alah diyorummmm...
Istemesini bilmiyoruz galiba yada hayırlı olan bu biz bakmasını bilemiyoruz:(

canım allah evladına hayırlı uzun sağlıklı ömürler versin çocuklarımız arasında iki ay var kızımda nisanda dolduracak 3 yaşını inşallah...
bilmiyorum canım ya bazen okadar özlüyorum ki evimi arada izin kullanıyorum ev cennet oluyor sanki kızım annem evde yaşasın diyip duruyor... eşim daha bir mutlu ama çalışmak zorundayım biliyoruz ALLAHtan annem bakıyor kızıma emekli oldu bunun için.... boğuluyorum hele çalıştığım yer evet öğretmenlik daha iyi olacaktı ama olmadı şükürler olsun nankörlük değil söylediğim ama bide asıl olmam gereken yerde olmak varya, olmuyor aklım şaşıyor çalışmak zorunda olmadıkları halde çocuklarını elin kadınına bırakıp işe giden annelere .. sonra vardır bir sebepleri diyorum... eve gidiyorum sadece kızımla ilgileneyim diyorum olmuyor elimden geleni yapıyorum yinede iş de yapsam yanımda tutuyorum onu yemeği falan beraber yapıyoruz ama deselerki buket senin kararına kalmış çalışmam yeterki kimseye muhtaç olmayalım ama şuan çalışmak zorundayım ne bileyim canım ahhh...

sen kapanmayı dşünüyordun demi naptın kararını verebildinmi

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt