Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kanser Dalga dalga geliyor... (1 Kullanıcı)

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Her şey annelere düşüyor, ...

Prof. Dr. Erkan Topuz, verdiği şu çarpıcı bilgilerle kanserin boyutlarını açıkça ortaya koymakta: "Kanser dalga dalga geliyor. 2020 yılında 20 milyon insan kansere yakalanacak. Ama eğer bunları yaparsak belki bunu 15 milyona indirebiliriz. O yüzden gözümüzü açalım. Bu iş çocukluktan başlıyor. Çocuklarımıza bu terbiyeyi vermek zorundayız. Ailedeki çocuk annesini taklit eder. Anne ne yiyorsa çocuk da onu yer ( tabiki anne bilinçliyse.. .! )."

Öneriler :

1 .Her akşam duş alın, üstünüzü tamamen değiştir.( Çevre kirliliğini eve taşıma )

2 .Haftada en az bir kere balık. Bu balıklar dip balıkları olmamalı. Somon veya yüzey balığı, Akdeniz, Ege balığı olmalı. Marmara'nın dip balıklarını lütfen tüketmeyiniz.

3 .Evde en az halı kullanın. Temiz tutun( sirkeli su ile silin ).

4 .Bulaşığı en az deterjan ile ve eldivenle kullanarak temizleyin ( Makina yok ! ).

5 .Çamaşırda her türlü deterjandan kaçınız. Devamlı olarak zeytinyağ ve defne sabununu seçiniz. Ellerinizi, vücudunuzu hakiki zeytinyağ, defne veya fıstık yağından yapılan hakiki sabunlar da seçilebilir. Bunları örnek olarak söylüyorum. Deterjandan kaçıyoruz ve iyi duruluyoruz.

6 .Beyaz olan her türlü iç çamaşırınızı muhakkak yeni aldığınızda en az 2 kere kaynatınız. Çünkü bunlar beyazlatılmak için kanserojen maddelerle yıkanıyor.

7 .Oda spreyleri doğrudan doğruya petrol menşeli. Zehiri soluyorsunuz. Akciğerinize geçiyor ve dolaylı olarak bağışıklık sisteminizi bozuyor.

8 .Sebzeleri mevsiminde dondurup saklamakta fayda var. Yalnız bir kez çözülünce onu muhakkak pişirin. Mikro dalgada bir kere ısıtın. Ateşte ısıttıklarımızda ise bir kere ısıtınız. Çünkü bir dahaki sefere değeri ölür. DNA'yı bozar. DNA kırılması da kanserojene yol açar.

9 .Radyasyon kronik olarak k ansere en çok yaklaşt=C 4ran faktörlerden biridir. Televizyondan, cep telefonundan ve radyasyon yayan (özellikle tüplü ) cihazlardan uzak duralım ve az kullanalım.

10 .Kanola yağı kızartma için en uygun yağdır. Onun dışında birinci seçeneğimiz zeytinyağdır. Memleketimizin iftihar edebileceği yağdır. Fındık yağı da tercih edilebilir.

11 .Çocuklarımız fastfood türü yiyecekleri 15 günde bir yiyebilirler. Ama haftada 3 kez yedikleri takdirde beyin tümörlerinde, lenfomalarda ve lösemilerde 3 kat artış gözükecektir. Çocuklarımıza arada bir verebiliriz. Ama dışarıdaki yiyeceklerin nasıl kızartıldığını bilmiyorsunuz. Ona göre hareket edin.

12 . Çocuklara meyve ve yoğurdu bol yedirelim. Ancak yoğurdu prebiyotik ve ev yoğurdu olarak kullanalım. Yoğurdunuzu evde yapın. Peynir ve çökelek fazla miktarda yiyin. Keçi peyniri çok faydalıdır.

13 . Çocuklarımızı beyaz un, beyaz şeker ve tuzdan koruyalım. Bisküvi, gofret, çukulota, cips türü şeylerden uzak tutun, bu ve benzeri şeylerin beslenmeye hiçbir katkısı yoktur.

14 . Belki tuzcular üzülecekler ama Konya'ya akan kanalizasyonlar ve kirletici sularla, Tü rkiye'nin en büyük tuzunu karşılayan Tuz Gölü'müz maalesef torbaların içinde çok iyi steril edilmedikleri takdirde bize kanseri ufak ufak taşıyorlar. Bu nedenle kaya tuzunu tercih edin. Yani turşu kurduğunuz tuzu çekin ve çok az miktarda kullanın. Çünkü tuz da kanserojendir.

15 . Amerika'daki çocukların tombul olmasının sebebi her şeye şeker katmalarıdır. Ucuz beslenmedir.

16 . En faydalı gıdalardan birisi cevizdir. Daha sonra fındık ve bademdir. Ayçiçeği açık alın. İşlemden geçmemiş olacak, kavurup yiyebilirsiniz. Ama fındık, ceviz gibi yiyecekleri kabuklu alın. Çünkü içine böceklenmesin diye ilaç sıkılmaktadır. Sonsuz faydaları olan yiyeceklerdir. Günde bir avuC3 muhakkak tüketiniz.

17 . Elma dünyanın en faydalı gıdalarından birisidir.

18 . Plastik, bakır, alüminyum kap kullanılmamalı . Porselen, cam ve çelik kullanın. Meyveleri de bu tür kaplarda yıkayın. Bunların içine litresine göre 9-10 çorba kaşığı elma sirkesi atın. Aşağı yukarı yarım saat bekletin. Sonra tekrar yıkamayın. Tekrar mikrop alır.

19 .Meyvelerin üzerine parlak görünmesi için mum sürülüyor. Bunları hakiki zeytinyağlı sabundan geçirdikten sonra elma sirkeli sudan geçirin. Ya da elma sirkesi ile ovun. Meyveyi kabuğuyla tüketin eğer sterilse.

20.Lahana, marul gibi yiyeceklerin ilk dört kabuğunu çöpe atın. İstediğiniz kadar yıkayın bunların üzerindeki pestisitleri temizleyemezsiniz. Çaresi yok.

21 .3 ayda bir suyunuzu değiştirin. Çok muhteşem sularımız va r ama ne olursa olsun tabiatı rezil ediyoruz. Satın aldığımız sularda az miktarda da olsa kanserojen dozlar karışabilir. Bunlar kontrollü sular ama 3 ayda bir değiştirmek gerekiyor.

22 . Plastik her yerde zehir. Plastik bardaklar, kaplar, plastik herhangi bir şey... Ben ona girmiyorum bu lafı söylersem yer yerinden oynar. Bu plastikler ev yapımına girdiler. Doğrudan doğruya inşaat malzemesi olarak kullanıyorlar. Çok bilinçli olun, çok iyi markalar kullanın. Bunları söylemem demek Türk ekonomisiyle oynamam demek. Ben insanlara kendimi adadım, onun için kimseden korkmuyorum açık açık söylüyorum.

23 . Meyva suyu yerine posasıyla tüketin. Biz kanserli hastalara suyunu veriyoruz. Meyve suyuna geçmeyen çok madde posada kalıyor. Bu şekilde kolon ve miğde kanserinden korunmuş oluyorsunuz.

24 . Bakır, özellikle beyin tümörlerinde ön plana çıkıyor. Çok iyi kalaylı olursa bu etki azalıyor. Ama kulağınıza bakır küpe bile takmayın.

25 . Havuzların iyi temizlenmesine dikkat ediniz. Ozonla temizlemek en fazladır. Aşırı klorluysa yine kansere hazırlık yapıyorsunuz spor yerine.

26 . Bütün beyazlatıcılardan kaçınız. Çocuklarımızın kullandığı o pırıl pırıl bembeyaz defterler klorla temizleniyorlar. Bunlarla temizlenmemiş defter kullansınlar. Kullandıkları boyalarda da kanserojen etkisi vardır.

27 . Sigara kullanmayın, kullananlardan uzak durun.

28 . Kesinlikle kepekli un tüketin.

29 . Hergün düzenli yürüyün. Zihin sağlığı için haftada en az bir kitap okuyun.

30 . Kilonuzu düzenli olarak kontrol edin.

Erkan Topuz, yaptığı açıklamalar nedeniyle bir takım sektörleri zor duruma soktuğu eleştirileri için ise, "Benim için insan sağlığı birinci plandadır. Ekonomi ikinci plandadır. Bir insanın kanser olması durumunda devlete ve millete verdiği zarar milyarlarca dolardır. O yüzden dikkatli olduğunuz takdirde ekonomiye de katkınız olur. Aslında ben bunları anlatarak Türkiye'nin ekonomisini de kurtarıyorum farkında değiller" diye konuştu.
NOT :
ÖNLEM OLARAK TEMİZLİK ÜRÜNLERİNDE VE KİŞİSEL BAKIM ÜRÜNLERİNDE SEÇİMİNİZİ ORGANİK SERTİFİKALI ÜRÜNLERİNDEN YANA KULLANABİLİRSİNİZ. YAKINLARINIZA BU MAİLİ GÖNDEREREK SAĞLIKLARINI KORUMALARINA KATKI SAĞLAMIŞ OLURSUNUZ.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
  • KANSER OLMAK İÇİN YAPMANIZ GEREKENLER!...
1-Sık sık doktora gidip kısa aralıklarla akciğer röntgeni, mamografi ve tomografi çektirin.
2-Sigara için, günde bir paketten aşağıya inmeyin. Sigaranın kansere neden olduğunu söyleyenlere ‘sigara içtiği halde kanser olmayan’ ya da ‘sigara içmedği halde kanser olan’ insanları örnek gösterin. Sigara zararlıdır tezini çürütmenize rağmen bırakmanız için israr ederlerse “ben sigaraya bağımlı değilim, sigara içmekten zevk alıyorum” deyin (ne demekse?). Çok zorda kalırsanız son çare olarak “size ne hayat benim değil mi” deyin.
2-Kimyasal katkı maddeleri ve koruyucu ihtiva eden, bisküvi, gofret, salam, sosis, sucuk, konserve ve her türlü hazır gıdayı sofranızdan eksik etmeyin.
2-Alkolü artırın, ortalama günde iki bardaktan fazla için, haftada bir iki kez içiyorsanız bir oturuşta en az bir şiyeyi devirin.
3-Sık sık açık havada mangal yapın. Eti alevlerin üzerine atın ki iyice yanıp kararsın. Havagazı ateşinde veya ocak ateşinde pişen etleri de (döner gibi) yiyebilirsiniz. Etin kendisi de önemli, kasaptan alırken özellikle hormonlusundan isteyin.
3-Ev yemeklerinde yağda kızartmayı tercih edin, tavadaki yağı değiştirmeden defalarca kullanın böylece paranız cebinizde kalır.
3-Bu çok önemli; taze sebze ve meyveden uzak durun, mümkünse hiç yemeyin. İlla yemek zorunda kalırsanız yıkamayın ki kimyasal ilaçlar değerini kaybetmesin.
4-Sakın güneşe çıkmayın. Dışarı çıkmanız gerektiğinde hava güneşliyse iyice örtünün, güneş gözlüğü takın.
5-Cilt bakımı için değişik kimyasallar ihtiva eden krem ve losyonlar kullanın. Önemli olan vücudunuzun emdiği maddeler değil, cildinizin güzel görünmesidir.
6-Başınızı devamlı belaya sokun, borca girin, riskli ve strestli işlere balıklama atlayın. Uykusuz kalmak için elinizden geleni yapın.
7-Hepatit B aşısı olmayın. Kendinize her yıl birkaç şişe kan nakli yaptırın.
8-Multivitamin kullanın, içinde özellikle beta karoten, A, E, C vitaminleri olmasına dikkat edin. D vitamini desteği kullanmayın.
9-Sakın tek eşli bir hayat sürmeyin, çapkınlık yapın, seks hayatınızda özgür olun, kural tanımayın.
10-Çayı ve çorbayı boğazınızı yakacak şekilde sıcak için.
11-Menapoza girmeyi kabul etmeyin. Doktorunuzdan size hormon tedavisi uygulamasını isteyin.
12-Kola ve her türlü şekerli, aspartamlı gazlı içecekleri sofranızdan ve buzdolabınızdan eksik etmeyin. Günde en aşağı iki kutu için.
13-İçecekler yetmez, her gün bir şekilde şeker veya tatlı yiyin. Zararlı diyenlere ‘Ne yapayım canım istiyor’ veya ‘ağzımaz bir parça tatlı atmazsam fena oluyorum’ deyin.

Muhtazaf

Kayıtlı Kullanıcı
Web Sitesi
www.aydin-aydin.com
Kanser olmamak için öneriler
Şişmanlarda kanser riski normal kilolulara göre iki kat daha fazla. Şişmanlığın, özellikle kadınlarda meme kanseri riskini ikiye katladığını vurgulayan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Radyasyon Onkolojisi Dalı Uzmanı Yasemin Bölükbaşı, kanserden korunmak için şu önerilerde bulunuyor:

* Doğal besinleri tercih edin, sebze ve meyveyi mevsiminde yiyin. Dengesiz beslenme kanser riskini yüzde 35 artırır; bu nedenle sofranızda, çeşitli besinlere yer vererek bir gökkuşağı oluşturun. Günde 5 öğün meyve-sebze tüketmek, kanser riskini yüzde 20 azaltır. Düzenli beslenme; kalın bağırsak ve mide kanseri riskini yüzde 90 azaltır.

* Sigara; kanser riskini yüzde 30, enfeksiyon hastalıklarını yüzde 10 artırır. Sigara içmemek sizi kanserden yüzde 30 oranında korur.

* Düzenli egzersiz yapın; egzersiz, insanı kanserden yüzde 30-40, kadınları meme kanserinden yüzde 60 oranında korur.

* Antioksidan içeren ürünler fizyolojik etki yapar. Bol bol brokoli, çay, fındık, ceviz, badem, domates, lahana, keten tohumu, karnabahar, brüksel lahanası, balık, soya, süt ve süt ürünleri tüketin. Fındık, ceviz ve badem kolesterolün yükselmesini önler, kemik gelişimini destekler. Havuç; C ve B vitamini içerir, kanser riskini azaltıcı antioksidan içerir.

* Yeşil çay içmek sağlık için iyidir ancak 5 dakikadan fazla demlemeyin.

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Muhtazaf kardeşim emeğine sağlı bu güzel bilgiler için.
Kanser olmamak için en azından biz elimizden geleni yapmalıyız.Mümkün olduğunca kanserojen gıda ve ürünlerden uzak durmalı hayatımızda sporunda yeri olmalı.
Ben şu an tamamen oganik olan temizlik ürünlerine döndüm ve çok memnunum.En azından evimde kullandığım kılık kıyafet ve bulaşıklarım için deri yolu ve ağız yolu ile direkt gelen kimyasallardan uzaklaştım ve hem bedenen hemde madden rahatlamış durumdayım.
İlgilenen olursa facebook EYLÜL YAĞIZ dan bana ulaşabilir.Tamamen Türk malı ürünler üstelik helal ve organik helal sertifikalı..
Paramızıda veriyorsak bu ülkede kalmasına önem göstermeliyiz.Bazı şeyler vesile ile olur.Bende bunda şahsım adına az payı olsada sağlımız adına çok faydalı olacağına inandığım için bahsetmek istedim.
En önemli özelliklerden biride kullanılan ürünleri çok amaçlı kullanabiliyorsunuz.
Örneğin,
Banyo temizleyicisini içinde kimyasal olmadığı için ayak mantarı ve egzama için çok rahat kullanıyor ve güzel sonuçlar alıyorsunuz.
Bulaşık sıvısını kullandığınızda ellerinizde çatlama olmadığı gibi mutfakta başköşenizde yanığa ilk müdahalede kullanabilmeniz çok güzel.Bulaşık sıvısını yanıklarda ilk etapta kullandığınızda su toplama iz kalma olayı olmadığı gibi yanık acısınıda hemen alıyor.
Bunu kullanmak bana acıda olsa ansip oldu oğlumun koluna yağ döküldü çok şükür hemen sürdüm doktorada gitmedim hemen sıvıdan sürdüm kabarma olmadı yanık acısı olmadığı için oğlumun acısı hemen hafifledi 1 haftadada iz kalmadan geçti.
Sevgiler.
Bunlardan neden bahsettim en azından sizede cebimizide devletimizede faydası olsun.Ne kullandığımızı bilelim ve kimyasalları olabildiğince evimizden uzak tutalım.
Slam ve dua ile.
Facebooku olmayan arkadaşlar kişisel sayfama yazarlarsa yardımcı olurum.

http://forum.islamiyet.gen.tr/bize-ayiracak-5-bes-dakikaniz-var-mi/110294-seyren-kisisel-sayfam.html

Seyren

Kayıtlı Kullanıcı
Amin inşallah cümlemizden güzel kardeşim

Sedaa_*

Kayıtlı Kullanıcı
Of bu zamanda her şey çok zor. Sağlıklı olmak ve kanserden korunmak için bunların hepsini yapmak çok zor olmalı...

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt