Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlar haydi buyrun... (1 Kullanıcı)

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
merhabalar 1 haftaya kadar bende bu guzel huzuru alamayan biriydim... Şimdi Rabbime çok şükür kapandım bazı engelleri aşarak...
Hadi sizlerde paylaşın burda engellerinizi neden olamadıgını...
Birbirimize yardım edelim konuşalım anlatalım çözümler arayalım...
Birbirimiz için dua edelim çok geç kalmadan bu harika duyguyu yaşamak için...
Katılımlarınızı bekliyorum....

ŞEB-İ ARUS

Kayıtlı Kullanıcı
canım paylaşimini görünce yazmadan gecemdım..zorluklar inan gözume gelmıyo guru yapmadım kibir yapmadım suna baglıyorum ama rabbım o karardan sonra hıdayetını verıyor.gözume hiçbişey gelmedı sıu bunu dedi bu boylke baktı vs vs ama bak hamdolsun 3 sene olcak ki hala bile ne zaman acılacksın diye sorar kişiler var yada abartıyorsun diyenler.ve artık pardesumuda giyiyirom cok ama cok mutluyummm hamdolsun nasip oldu banada inşa-ALLAH tam anlamıyla hakkını verırız canım rabbım bizi saliha hanımlardan eylesın evımız yuvamız takva dogrultusunda olsun..artık hacca gitmeyı o kadar cok isityorum ki yavs yavas o d olcak inşa-ALLAH kapanmak isteyen tum tumm kardeşlerimizin yardımcısı olsun rahman rahım olan ALLAH inşa-ALLAH kapanırlar.senınde yuzunu gulşdrusun heer daim yaradan inşa-ALLAH bu huzuru her zamn yasarsın...
selam ve dua ile.

tevbeYA-HAK

Kayıtlı Kullanıcı
canım kardeşim konu çok güzel gerçekten.ben de yaklaşık olarak 7 yıldır kapalıyım çok da memnunum hiç eskiye dönmeyi düşünmedim.ayrıca üzerimde bi baba baskısı vardı benim.babamın çok büyük tepkisini aldım ama çok şükür bu baskı beni kararımdan vazgeçiremedi.ayrıca kapandığım gün kendimi ALLAH'a tam anlamıyla teslim etmiştim.ve o gün gerçekten sır dolu bi olay yaşadım.şimdi burada olaya pek girmek istemiyorum ama RABB'im gerçekten teslimiyetimi gördü ve bana kapanmam hususunda yardım etti diye düşünüyorum.şu gün oldu üstünden 7 koskoca yıl geçti ben hala o ilk günün heyecanıyla bağlıyorum başörtümü.her bağlayışımda da iyi ki tesettürüm var diye şükrediyorum.bi tanıdık başörtün senin kalkanın demişti.gerçekten de çok haklıydı.kalkanım başörtüm.ALLAH tüm engeli olanlara o engelleri yenebilmeyi nasip eder inşaallah.çok ama çok lezzet dolu bir farz tesettür.ALLAH hAKKıylA KAPANANLARDAN ETSİN.amin...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
canım paylaşimini görünce yazmadan gecemdım..zorluklar inan gözume gelmıyo guru yapmadım kibir yapmadım suna baglıyorum ama rabbım o karardan sonra hıdayetını verıyor.gözume hiçbişey gelmedı sıu bunu dedi bu boylke baktı vs vs ama bak hamdolsun 3 sene olcak ki hala bile ne zaman acılacksın diye sorar kişiler var yada abartıyorsun diyenler.ve artık pardesumuda giyiyirom cok ama cok mutluyummm hamdolsun nasip oldu banada inşa-ALLAH tam anlamıyla hakkını verırız canım rabbım bizi saliha hanımlardan eylesın evımız yuvamız takva dogrultusunda olsun..artık hacca gitmeyı o kadar cok isityorum ki yavs yavas o d olcak inşa-ALLAH kapanmak isteyen tum tumm kardeşlerimizin yardımcısı olsun rahman rahım olan ALLAH inşa-ALLAH kapanırlar.senınde yuzunu gulşdrusun heer daim yaradan inşa-ALLAH bu huzuru her zamn yasarsın...
selam ve dua ile.

canım bütün o guzel dualarına yürekten bir amin...Aylincim sen benim 1 aylık surecimin cok sıkı takipçilerinden birydin Rabbimhepinizden razı olsun hepiniz cok yardımcı olmuştunuz...
Evet karar çokönemli...Yeterki o karar verilsin dediğin gibi Rabbim hidayeti veriyor...Okadar yardımcı oluyorki hergun bir bakıyorsunuz sorun dediğiniz şey kendiliğinden çözülmüş.... Ve hergun dahada yanmaya başlıyor...
Yine bir önemli nokta Aylinim sen söylemiştin bana yarınımız varmı yaşamaya oyuzden neden sonraya erteliyoruzki hemen uygulayalım kurtulalaım bugunahtan...
her gun bunu düşündüm son ana kadar şeytan benimle cok ugrastı hazır değilsin bırak daha sonra kapnırsın dedi ..Ama yarınımöteki gunum varmıydı acaba benim diye susturdum içimdekini
Rabbim hepimizi tesettürumuzu en guzel şkilde uygulamayı nasip etsin
Rabbim hepimize takva Elbisesini giymeyi nasip etsin

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
canım kardeşim konu çok güzel gerçekten.ben de yaklaşık olarak 7 yıldır kapalıyım çok da memnunum hiç eskiye dönmeyi düşünmedim.ayrıca üzerimde bi baba baskısı vardı benim.babamın çok büyük tepkisini aldım ama çok şükür bu baskı beni kararımdan vazgeçiremedi.ayrıca kapandığım gün kendimi ALLAH'a tam anlamıyla teslim etmiştim.ve o gün gerçekten sır dolu bi olay yaşadım.şimdi burada olaya pek girmek istemiyorum ama RABB'im gerçekten teslimiyetimi gördü ve bana kapanmam hususunda yardım etti diye düşünüyorum.şu gün oldu üstünden 7 koskoca yıl geçti ben hala o ilk günün heyecanıyla bağlıyorum başörtümü.her bağlayışımda da iyi ki tesettürüm var diye şükrediyorum.bi tanıdık başörtün senin kalkanın demişti.gerçekten de çok haklıydı.kalkanım başörtüm.ALLAH tüm engeli olanlara o engelleri yenebilmeyi nasip eder inşaallah.çok ama çok lezzet dolu bir farz tesettür.ALLAH hAKKıylA KAPANANLARDAN ETSİN.amin...
canımkardeşim ne guzel anlatmışsın....Ne guzel ki tam 7 yıldır o huzuru o teslimiyet duygusunu yaşıyorsun...
bu sürec içinde yaşadıgımız bütün zorluklar sonunda ne guzel bir şeye vesile oldular...Bende 1 hafta oldu ama daha benimki cok yeni ama o heyecanı banada birömür boyu yaşamayı naip etsin..
Rabbim bu guzel duyguyu yaşa isteyipte yaşayamayanlara nasip etsin...İnanın arkadaşlar cok guzel bir duygu...
hadi sizde bu guzel duygudan Rabbimin emirni yerne getirmenin verdiği rahatlıktan uzak durmayın

bm-7884

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba kardeşim konuyu görünce içim cız etti ne kadar güzel kapanmıssın bende içim içimi yiyiyor ama bir türlü faaliyete geçiremiyorum kapanma işini ailem yüzünden :( sadece dua edebiliyorum bütün kalbimle Rabbim tez zamanda banada nasip eder inşallah senin adına çok sevindim Allah her daim yar ve yardımcımız olsun inşallah..selam ve dua ile...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba kardeşim konuyu görünce içim cız etti ne kadar güzel kapanmıssın bende içim içimi yiyiyor ama bir türlü faaliyete geçiremiyorum kapanma işini ailem yüzünden :( sadece dua edebiliyorum bütün kalbimle Rabbim tez zamanda banada nasip eder inşallah senin adına çok sevindim Allah her daim yar ve yardımcımız olsun inşallah..selam ve dua ile...

canım için cız etti demişsin ya demekki sende cok istyiorsun...
hadi faaliyete geçirelim birlikte
hadi senden bu guzel duyguyu bizimle yaşa...
Bak benimde ailem ile ilgili okadar sorunum vardıki... Ailem istemiyordu annem özelikklede...Amasonra düşündüm ben onlar istemiyor diye yanamam cehenemde... Ozaman ah keşke onların sözünü dinlemeysdim kapansaydımda bari bu gunahı yapmasaydım demek de istemiyordum Sende istemiyorsan hadi dediğin gibi burdan paylaş sorunlarını çözümler getirelim hep bilikte
Elimizden geldiğince yardımcı olalım sana senin için dua edelim olmazmı...

bm-7884

Kayıtlı Kullanıcı
evet gerçekten çok istiyorum böyle kapananları duyuncada cok heveslenıyorum bende annem yüzünden kapanamıyorum içim içimi yiyiyor ama bir türlü cesaretimi toplayamıyorum duaya cok ıhtıyacım var benim içinde dua edersen sevınırım annem beni kurtarmıcak bılıyorum ama bır turlu olmuyor ne yapacagımı şaşırdım sen nasıl başardın banada anlatırmısın kardeşim

inam_9

Kayıtlı Kullanıcı
bunu okumalıranı isterim hele genç yaşta kızlarımız
Neden kapanmak istenmez? Nefse ağır gelir...
Örtünmek isterim, ama ikna olmam lazım
“KURANDA KESİN HÜKÜM VAR YETMEZMİ İKNA OLMANA”

Örtünmem gerekiyor, ama geleceğimi düşünmek zorundayım
“GELECEK ÖLÜM ONU DÜŞÜNDÜNMÜ”

ALLAH(c.c.) beni başı açık olarak da sever
“AMA GÜNAHKAR KULUM DER”

Kapalıyım, ama ailem okul için başımı açmamı istiyor
“AİLEN SENİ CEHEMMEN ATEŞİNDEN KURTARMAYACAK”

Fazla açık olmadığım için, günah olduğunu zannetmiyorum
“GÖRÜNEN HER TEL ZİNA AZMI GÜNAH ACABA”

Genç yaşta da kapanmak olmaz ki, yaşlanınca inşa ALLAH(c.c.)
“YAŞLANACAĞIN GARANTİ Mİ YA YARIN ÖLÜRSEN”

Tekrar açılırım düşüncesiyle, kapanmıyorum
“HELE Bİ KAPAN ONU SONRA DÜŞÜN”

Bazı özgürlüklerimin kısıtlanacağı düşüncesiyle kapanmak istemiyorum
“ALLAHIN KARŞISINDADA ÖZGÜR OLABİLECEKMİSİN”

Kapanmak önemli değil, önemli olan kalbinin temizliği
“KALBİN TEMİZLİĞİ GÜNAHA ENGEL DEĞİL”

Evlenince kapanırım, ;kızım evlenince kapanr;
“EVLENECEĞİN GARANTİMİ”

Güzelliğimi sergilemek istediğimden dolayı kapanmamıştım
“GÜZELLİĞİNİ SADECE EŞİNE SERGİLESEN NE GÜZEL OLUR”

Kapanırsam, diğer dini vecibelerimi de yerine getirmem gerekecek
“EE Bİ YERDEN BAŞLAMAK LAZIM”

Dinden çıkmadığıma göre başımı açmamda problem yok
“DİNDEN ÇIKMADIN AMA GÜNAHKARSIN”

Başörtü için kendimi henüz hazır hissetmiyorum
“ÖLÜNCEMİ HAZIR OLACAKSIN”

Bu zamanda da başörtü olmaz ki! Hangi çağdayız?
” GÜNAHIN BU ZAMANI O ZAMANI YOK KURAN HER ÇAĞ İÇİN İNDİ”

Kısmet, bir bakarsın kapanırız inşa ALLAH(c.c.)
“İNŞALLAH AMA ACELE ET YAŞLANDIKTAN SONRA OLECEĞİNE DAİR SENEDİN VARMI?

Önemli olan, saç dışındaki vücudun teşhir edilmemesi
“YANİ GÜNAH SADECE VUCUDAMI VAR”

Denedim, ama boğulacak gibi oldum
“AMA İTİKAT GEREKİYOR”

Evlenememe korkusu
“SAÇIN AÇIK DİYE SENİNLE EVLENEN ERKEKTEN NE BEKLERSİNKİ”

Lise ve üniversitedeki başı açık öğrencilere dinimi anlatacağım için başımı açacağım, yani hizmet için
“KENDİNE HİZMET EDEMEYECEKSİN”

Kapanmak içimden gelmiyor
“NEDEN GÜNAH İŞLEMEK HOŞUNAMI GİDİYOR”

Başörtülülerin yeterince örnek olamamaları
“SEN ÖRTÜN VE ÖRNEK OL ONLARA

Nefsime yenik düştüğümden, kapanamıyorum….
“NEFİS ŞEYTANDIR SEN ŞEYTANA YENİKSİN GELECEĞİNİ DÜŞÜN YENİLME”

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
evet gerçekten çok istiyorum böyle kapananları duyuncada cok heveslenıyorum bende annem yüzünden kapanamıyorum içim içimi yiyiyor ama bir türlü cesaretimi toplayamıyorum duaya cok ıhtıyacım var benim içinde dua edersen sevınırım annem beni kurtarmıcak bılıyorum ama bır turlu olmuyor ne yapacagımı şaşırdım sen nasıl başardın banada anlatırmısın kardeşim

canım tabi dua ederim senin için hemde canı gönülden...
İlk işin kesin karar ver..Düşün bu yoldan dönülmyeceğini nefise ve şeytana yeniipte asacılmayacağın dogrultusunda kaarın kesin olsun... Karar verdikten sonra bak göreceksin gerisi okadar kolay olacakki...
Kesin kararlı oldugunu hissettiğin zamanda ilk önce cevrende en yakının destek verebilecek sana birisi varsa ona acıl... yok mu biz varız burda biz sana elimzden geldiğince yardım ederiz..sen yeterki bizimle paylaş burdan...
bak ben anlatayım kısaca Rabbim razımolsun bu sitedeki canımarkadaşımın actıgı meal okumalrın dan cok etkilendim ve hemen eşime dedim ben kapanacağım artık Rabbim razı olsun destek verdi..
Sonra annem hiçistemiyordu kapanmamı hemen o kararalılıkla anneme söyledim sonra cevremdeki insanlara yavas yavas sonra burda paylaştım saolsun arkdaşlarımız cok yardımcı oldular zorlandıgım yerlerde Kararıın kesinliğinden ailende anlasın... Annem ne kadar karşı cıktıysada dedimki bubenim hayatım ben sizin yuzunuzden cehennemde yanmak istemiyorum siz nederseniz deyin ben bunu yapacağım... onlarda inanmadılar sonra sakince herdefasında uyugunortamını ayarlayıp aklıllarına girdim...Rabbime bol bol dua ettim Allahım bana yardımcı ol diye..Rabbim gerçkten ina bana hideyetini veriyor srn yeterki kararlı ol.. bak hani karşı cıkan annemle babamla beb tesettur alısverişlerine bile cıktım annemle başötüs bile aldıkki annem jhep benim acık giyinmemi isterdi.. bu halden bu hale nasıl mı döndü Rabbimin yardımyla ve kararlıgımla canım ....
Rabbim senin en buyuk yardımcı n olsun cok gec kalamdan canımsende faaliyete geçir yarınımızın bir garantisi varmı....

bm-7884

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim canım kardeşim içime su serptin inşallah bende başarabilirim benim annemde aynı seninki gibi benim beynimin yıkandığını düşünüyor evlenmeyi düşündüğüm biri var kısmet olursa inşallah şuan askerde gelmesine de az kaldı üzerimde onun baskısının olduğunu düşünüyor onu ikna edemiyorum buzamana kadar hep evlenınce daha kolay olur dıye düşünüyordum ama artık böyle açık gezmek kanıma dokunuyor bıran once olsun istiyorum kararımı coktan verdim Rabbim banada yardım edıcek inşallah biliyorum bol bol dua edıyorum bide anneme acılabılsem cok rahat edıcem

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
çok teşekkür ederim canım kardeşim içime su serptin inşallah bende başarabilirim benim annemde aynı seninki gibi benim beynimin yıkandığını düşünüyor evlenmeyi düşündüğüm biri var kısmet olursa inşallah şuan askerde gelmesine de az kaldı üzerimde onun baskısının olduğunu düşünüyor onu ikna edemiyorum buzamana kadar hep evlenınce daha kolay olur dıye düşünüyordum ama artık böyle açık gezmek kanıma dokunuyor bıran once olsun istiyorum kararımı coktan verdim Rabbim banada yardım edıcek inşallah biliyorum bol bol dua edıyorum bide anneme acılabılsem cok rahat edıcem

canım inşaşllh başaracaksın ben buna inanıyorum...cesaretini topla ve acıkla annene cunku dediğim gibi yarınımız garantimi o zaman buyuk bir veballe ahiret hayatına gitmek dahamı kolay... bir anlık zorluklar daha mı zor ogunahın karşılığındaki azabı yaşarken :( oyuzden canım acıl annene hiç vakit kaybetmeden bence..

bm-7884

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah bunu bende çok istiyorum tez zamanda açıklarım inşallah doğru söylüyorsun yarınımızın garantisi yok Rabbim tez zamanda nasip eder inşallah selam ve dua ile...

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
inşallah bunu bende çok istiyorum tez zamanda açıklarım inşallah doğru söylüyorsun yarınımızın garantisi yok Rabbim tez zamanda nasip eder inşallah selam ve dua ile...

canım birde ben neden en cok korktum biliyormusun özelliklede o 1 ay içindeki zamanda hatta bir gun eşime ağlayarak telefon actım...İçimdeki isteğin kaybolmasından korkuyorum ne olur zaman ayarla halledelim işlerimizi diye...
Ya bukadar isteyemezsemdaha sonraki gunlerde Rabbim kuluna fırsatlar verir o okulum istesinde dönsün bana diye ya ofırsat benim son fırsatım olsaydı :( canım bu yolda türlü türlü şeytan bize oyunlar oynayacak onları yenebilmek içinde içimizdeki isteğimizin olması gerekir.. oyuzden içinin cız ettiği dönmeler belki birdaha gelemeyebilir.. Bize verilen fırsatları en guzel şekilde değerlendirmemiz gerekmezmi canım Herzaman dularımdasın

bm-7884

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim inşallah şimdi daha da umutluyum Rabbim yardımcımız olsun guzel haberler verırım bende burdan inşallah Allah'a emanet olun

gunes_deniz

Kayıtlı Kullanıcı
İnşallah Rabbim bizlere de nasip eder. Ben de okadar çok istiyorum ki, inşallah tüm isteyenlerle beraber yanısıra bana da nasip eder inşallah. Burcum kardeşimi hep takip ettim, dua ettim en son evet kapandım diyince de gözyaşlarıyla sevindim. İnşallah Rabbim bizi de böyle mutluluktan tekrar tekrar ağlatır sevinçten bu konunu sayesinde. Allah razı olsun Burcucum senden.

-Burcu-

Kayıtlı Kullanıcı
Allah razı olsun kardeşim inşallah şimdi daha da umutluyum Rabbim yardımcımız olsun guzel haberler verırım bende burdan inşallah Allah'a emanet olun

inşallh canım en kısa zamanda seninde guzel haberlerini bekliyorum aklıma geldikce soracağım burdan haberin olsun :)

uzgun_42

Kayıtlı Kullanıcı
s.a. Arkadaşlar sizleri çok iyi anliyorum ayni şeyleri bende yaşadim.
Neden hep kapanmak isteyen kardeşlerim istedikleri zaman kapanamiyorda, her seferinde sorun yaşiyorlar veya engellerle karşilaşiyorlar...
Dinimiz bize kapanmamiz gerektigini söyledigi halde, aileler özellikle anneler neden bunu idrak edemiyorlarki...
Bende kapandim 5-6 ay oluyor, allah kabul etsin.
Her aynaya baktigimda allahima çok şükür iyiki kapandim diyorum...
Seviyorum kapali örtülü halimi..
Ama unutmayin bütün zorluklara ragmen çok güzel bir duygu hepinizin bu duyguyu yaşamasi dilegiyle...
Selam ve dua ile...

gunes_deniz

Kayıtlı Kullanıcı
aynı şekilde başta ailem olmak üzere iş ve sosyal çevrem de baskı olacak diye düşünüyorum Burcucum. Ama ben çok istiyorum, inşallah dualarını eksik etme canım

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt