Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kapanmak isteyipte kapanamayan arkadaşlar haydi buyrun... (1 Kullanıcı)

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
[MENTION=136558]mehtap58[/MENTION]; canım kardeşim... hediyelerini.. kocaman eşarplara aşık oldum.. arasam bulamazdım burda.. çoook teşekkürler canım benim.. küçük bebişimide unutmamış..
feracelerimi giyemiyorum bu ara.. Rabbim layıkıyla örtünmeyi nasip etsin...
karşı komşum geçen benim feracemi giydi..
kapalı ama pardesü ferace giymiyor.. ALLAHIM ne kadar güzel olmuştu.. örtü ne kadar yakışır bir kadına.. nasıl güzel.. nasıl da Allahı hatırlatıyor.. oğlu diyorki buket ablam ah o şeytanı bir bulsam gözüne gözüne vuracam bırakmıyor annemi..
evet şeytan.. örtüyü kötü gösteren.. böyle daha güzelsin diyen... dış giysi olmasada olur diyen..
sınavımız zor çook çetin.. RABBİM kolaylık verecek inşallah..
kocaman örtülerimiz geniş hiç bir hattı belli etmeyen feracelerimizle ALLAHI hatırlatacağız inşallah..
Canim ben de istanbul'a gittigimde anneme giydirdim feracemi bir de basortumu taktik. Zar zor ;) Sadece bir foto icin istedim. MasaAllah gormen lazm.. Ba yill dimm.. Cok yakisti.. Hayirli olsun hediyen. Mehtapcim bana da gondermisti. Kocamaaan esarplarindan :) Allah razi olsun..

LG-D331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
ya size maşalallah en yakın çevreniz aileniz açık olduğu halde siz doğru yolu bulmuşsunuz ne büyük saadet.Allah onlara da nasip etsin en kısa zamanda....

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
Maşallah ...Barekallah...
Rabbim sizlerin sabrını ve iç-dış baskılara karşı dayanma gücünüzü arttırsın inşallah...
Rabbim yar ve yardımcıınız olsu her daim...
Selam ve DUA ile...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
hiç önemli değil beğenmiş olmana çok sevindim. Allah güle güle kullanmanı nasip etsin. Heralde bebişi unuturmuyum . Canım burda var büyük eşarplar çok da .. inan ki kullananan kişi sayısı az ben dahil. eşimle konuştum bana doğum hediyesi siyah ferace al diye. üzerine ben de büyük bir başörtüsü inan ki çok istiyorum. biliyor musun insan zamanla olgunlaşıyor. Bir anda ben oldum olmuyor. Kapandığım ilk günlerle şimdi arasında o kadar çok fark var ki. Tabi hala katetmem gereken bi hayli de yol.. Rabbim o yollara da ulaştırsın inşallah. En azından yönümüz belli olsun. Yüzümüz gözümüz Hakka yakın olsun. Elbette yaptığımız hiç bir ibadetle bir tek gözümüzün hakkını veremeyiz ama pusulamız kuranı kerim ve sünnetulllah olduktan sonra Rabbim sendelesek de düşürmez .Ve bizler birbirimirizi Allah için sevdiktten sonra belki bu dünyada yüzyüze görüşemezsek de cennetinde tekrar biraraya getirecektir.Duayla kal .....
insan.. değişimi çook hızlı bi okadar yavaş.. ön yargılarımız keskin .. yıkmak çok zor.. düşünüyorum ilk kapandığım zamanları hayatta pardesü giyemem derdim.. şimdi dışarı feracesiz çıkmak.. düşünmek bile istemiyorum.. dün bi abla seni siyahtan başka renkle düşünemiyorum dedi.. ne kolay aslında.. nasıl güzel bir sığınma.. yaradana sadece onun rızasına...yolumuz açık olsun inşallah.. dualarımız bir olsun...
Canim ben de istanbul'a gittigimde anneme giydirdim feracemi bir de basortumu taktik. Zar zor ;) Sadece bir foto icin istedim. MasaAllah gormen lazm.. Ba yill dimm.. Cok yakisti.. Hayirli olsun hediyen. Mehtapcim bana da gondermisti. Kocamaaan esarplarindan :) Allah razi olsun..

ah dileğim.. rabbim nasip etsin annelerimize kardeşlerimize.. kadın tesettürle yükseliyor onu biliyorum ben..

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
ya size maşalallah en yakın çevreniz aileniz açık olduğu halde siz doğru yolu bulmuşsunuz ne büyük saadet.Allah onlara da nasip etsin en kısa zamanda....

bana herkesin sorduğu soru bu.. nasıl yapabildin..
sanırım daha kolay daha büyük bir aşk.. daha büyük heves..
benim yaşadığım yerde kapalı bile yoktu.. tamam yaşlılar falan var ama bu insanlar bana kendini niye bu hale sokmuşsun diyen insanlar düşün.. şükürler olsun arttı sayımız.. şükürler olsun çoğaldık..

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
peki buketim cnm bnm seni kapanmaya iten sebep neydi kafanda nasıl şimşekler çaktı ki kapandın çevrende örnek kişi olmamasına rağmen illaki anlatttın anlatmışındır ama unuttum hem de başkalarına da yol göstersin..

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Selamun aleykum canim. Oncelikle hayirli olsun bebisin.. Benim annem kapali ama.. Amasi var.. Yani tam tesetturlu degil. InsaAllah nasip olur.. Ablam akraba es dost kapali yoktur bizde.. Kapanana da asiri tepkilidirler.. Allah islah etsin. Zamaninda cokk aci cektim bu yuzden.. Yasimin kucuk olmasinin da etkisi olmustur. Smdi olsa o kadar onemsemezdim.. Karsi cikan aile olunca cok zor cookk.. Yasayan bilir. Tavizsiz olursan kazanirsin canim. Ufacik bir taviz versen eyvahlar olsun.. Bir de biz akrabalarimizla cok ic iceyizdir. Evimize gelen giden eksik olmazdi. O nedenle cok zorluklar cekmistim. Siyahlara karar vermemde de Allah yardim etti. Cok sasirdim. Yani tepkili olmadilar fazla. Babamdan cok cekinirdim. Biraz sert mizacliyimdir. Yumusak yumusak yaklassam yapamazdim. Ayet hadislerle konustum hep. Allah a hesabimi kendim verecegimden.. Uzaar giderrr.. Gecmise donunce dilim cozuluyo.. Rabbim herkese nasip etsin. Dua edelim. Ablama da :(

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Allah için mücadele etmek sabretmek şükretmek tevekkül etmek ne kadar güzel.

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
eskiden dışarı çıkarken güzel görünmek çok önemliydi benim için. kapalı zamanlarımda bile. geçen gün bir komşuyla ayaküsü konuştuk. Kendisi de benim yaşlarda kapalı bir bayan. Dışarı çıkıyordu. Gayet makyajlı ve dikkat çeken bir dış giysiyle. Benim üzerimde vizon renkli bir pardesü vardı. sıfır makyaj illaki. Ben tabi kendisinin yanında solgun duruyordum. Bana seni yıpranmış gördüm dedi. Önceleri olsa bu lafa çok içerlenirdim. Şimdi sevindim bile. Demek ki güzellik kavramı dışarı çıkarken benim için o kadar önemli değildi artık. Bu duruma kendim bile şaşırdım. Sadece Allahın rızasına uygun giyinmek benim için asıl güzellik bu .Nefsimi yenebilmek ne kadar zor oldu. Belki iki sene sürdü artık güzel değilsin lafları nefsimin. Nasıl da her aynanın karşısına geçip başörtümü yaptığımda benimle konuşurdu nefsim. Asıl pehlivan güreşte yenen değil asıl pehlivan nefsini yenenmiş. Elhamdülillah .Rabbim bir an bile kendi halimize bırakmasın. Her yan şeytan her yan nefis tuzağı Allah ın yardımı olmazsa nasıl başederiz.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
dur bakayım.. düşüneyim..
3 yaşlarında bir fotoğrafım var yatağın üzerinde başım kapalı kollarım açık :) kısa bir elbiseyle dua ederken.. tırnaklarımda ojeli.. annem diyorki küçüklükten beri tek derdin başını örtmekti.. sanırım fıtratımda o duygu çook baskındı.. hatırladığım ortaokuldayken camiye götürüyordu öğretmen.. birtek uzun etek giyip başını kapatıp okula giden ben vardım.. çarşıdan geçerken herkes bana bakıyordu... diğer arkadaşlar camide kapatmıştı .. babam sende öyle yapsaydın demişti.. çook ağlamıştım.. ailem rahattı... iki ailenin de ilk torunuydum.. anne tarafımda olsada baba tarafımda kapalı bir tek insan yoktu.. babanneme hadi namaz kılalım dediğimde 6. sınıfa gidiyordum... namazı öğreniyorduk beraber.. o gün o hazla kaç defa eğilip kalktığmı hatırlamıyorum inanın... lisede tam başladım namaza.. ama içimde bir örtü aşkı.. etrafta kapalı yok.. ama ben yüreğimde hissediyorum..
ve bi rüya.. ezan sesi.. annem bizim odaya giriyor elinde seccade beyazlar içinde bana uzatıyor kalk namaz kılacaz diye.. nasıl güzel melekler gibi.. gözümü açtım ezan okunuyor.. her geçen gün daha çok istiyorum.. lise son sınıfta yanında kaldığımız abla.. nuray abla..fizik 2. sınıfta okuyordu..
ALLAHIM ben onun gibi aşkla kapanan kaç kişi gördüm acaba.. bir namaz kılışı vardı.. aşka yürüyordu sanki.. namaz kılmadan önce bi süslenirdi sevgilimle buluşacam diye.. lacivert pardesüsü.. eşarbı.. O EV O HUZUR.. RABBİM çıkmak istemiyordum ordan.. ve MUSTAFA DEMİRCİ sultanım.. yalvarırdım nuray abla banada ört o eşarbı diye.. gece dışarı çıkarken başım kapalı çıkardım.. niye bilmiyorum ama deli gibi istiyorum.. ünv ilk yılında ailemden veto yedim.. kesinlikle hayır.. ama içim yanıyor.. kapalı kızları görmüyormuyum deli gibi ağlayasım geliyor..
ünv 4. sınıfta kararlıydım.. kapandım.. ailem duydu.. sakın gelme reddederiz dediler.. nasıl ağlıyorum günlerce dışarıya çıkmadım.. açtım.. ama sadece başımı.. her gün evden sanki başımı örtecek gibi giyinerek çıktım... ne kadar aptalmışım sanki reddedecekler beni.. yumuşayacaklardı.. sanırım nefsim..
ama nefsime en büyük yenilgim evlendikten sonra oldu..
eşim ne çok istiyordu ben ne kadar istiyordum.. olmadı.. yapamadım.. hiç bir engelim yoktu ama olmadı.. 4 yıl geçti.. kardeşimin düğününde hiç giymeyeceğim şeyleri giydim eşim nasıl izin verdi bilmiyorum.. bilkide kıyametler o yüzden koptu.. bilmiyorum.. evliliğim huzurum herşeyi kaybettim sanki.. bir kaç ay sonrasında.. eşimin kapanacaksın demesiyle dondum kaldım.. yıllardır en çook istediğim şey .. dualar ettiğim provalarını yaptığım huzur kaynağım ama nasıl yapacaktım.. tamam dedim yılbaşına kadar kapanacam.. ama yapamıyordum.. olmuyordu internette sayfalar arasında dolaşıyorum biri bir şey söylesin... yapayım yapabileyim.. olmuyor .. her sabah uyanıyorum yok.. olmuyor.. sonra bu sayfa.. kapanmak isteyipte kapanamayanlar.. burcu kardeşimin yazısı.. son sayffaya nasıl baktığımı bilmiyorum.. evet sayfa aktif.. hala yazanlar var.. şükürler olsun.. okuyorum.. ama nasıl okumak her sayfada gözyaşlarım sel.. önce parfüm sıkmaktan vazgeçtim..
sonra berat ablamın dilek kardeşimin sözleri.. yüreğimin aşka yeniden uyanışı.. uyuyamıyorum.. gözlerim dolu dolu.. anneme söyledim saçmala dedi.. konuşacak kimsem yok.. ama kararlıyım.. eşimin söylediklerini unuttum ben yıllardır istediğim hayale gidiyorum... 6 ekim.. garip bi heyecan.. kararlıyım bu gün yapcam... kayınvalidemlere gidiyoruz.. eşime çarşıdan bişeyler al gel dedim.. o çıktı ben aldım şalımı elime.. örttüm güzelce.. eşim geldi kapıdan hadi diye sesleniyor.. ses bile veremedim oda ya bi geldi beni öyle gördü .. gözlerinden yaşlar süzülüyor.. hemen abdest alıp şükür namazı kıldı.. ve sanırım o gün 4 kez daha kıldı şükür namazı.. meğer ne büyük huzuru ertelemişiz.. meğer nekadar istiyormuşuz.. evden çıkana kadar kaç dua okudum.. nasıl bi heyecan.. yeni doğmuş gibiyim.. sonrası eşimin ailesinin bile destek olacağını düşünürken kaç gün sürecek diye sordular annem konuşmadı kaç gün ... arkamdan güldü ilçedeki herkes.. umursamadım..
sonra zamana yayıldı herşey... pantolonda giydim diz altı etekte..
ama bi anı hiç unutmuyorum.. @mehtap58 canım bi soru sormuş.. diz altı etek tesettüre uygunmudur diye.. cevap veren ilk kişi benim hayır uygun değil.. başımı bir çevirdim üzerimde diz altı etek.. ALLAHIM nasıl bi ağırlık.. nasıl bi utanma duygusu.. o gece eşimi kaç kez uyandırdım ben uzun etek istiyorum diye.. kalkıp nöbetçi mağaza arayalım istersen dedi.. sabah gittik mağazaya ben pardesüyü görünce ağlamaya başladım.. o gün almadık iki etek alıp çıktık.. o gecede uyumadım ertesi gün bi daha pardesü için gittik. kemerini orda bırakıp çıktım.. berat ablanın sesi kulağımdaydı.. o meşhur kemeri bele oturtmanın ne anlamı var..
çokk şükür RABBİME feracem ve siyah eşarbım kolay geldi.. mutluluk.. huzur.. anca islamla..
azıcık aralayın camları kapıları islam girsin içeri görün bakın huzur nasıl geliyor..

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
buket_zeynep kardeşim...

Rabbim herkese nasip eyleye...
Rabbim herkese daim eyleye...
Rabbim Razı ve hoşnut ola inşallah...

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
buket_zeynep kardeşim...

Rabbim herkese nasip eyleye...
Rabbim herkese daim eyleye...
Rabbim Razı ve hoşnut ola inşallah...

çok saol abim..
burdaki tüm kardeşlerimin sayesinde.. attığım her adımda yanındaydınız.. iyiki varsınız.. RABBİM RAZI OLSUN SİZLERDEN

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
masallah Allah bir daha şaşırmamıza izin vermesin.

buket_zeynep

Kayıtlı Kullanıcı
masallah Allah bir daha şaşırmamıza izin vermesin.

AMİN hep diyorum ya okadar ince sınırlarımız varki..
hayatta bildiğim en önemli şey huzur..
gerisi geliyor.. ve huzurun kaynağı İSLAM.. bunu öğrendim çook net.. hayatta en çok istediğin şeye sahip olacak durumdasın ama nefsin izin vermiyor..
iyi bir eş dünyadaki en büyük nimet bilene tabi.. meğer söylediği bana zor gelen herşey iyiliğim içinmiş.. ama kafama dikilen şeytan.. izin vermedi işte.. 4 yılımız heba oldu.. huzurum gitti.. şükürler olsun.. RABBİME bin şükür.. eşim canım herşeyim.. RABBİM cennetindede birlikte etsin bizleri

mehtap58

Kayıtlı Kullanıcı
Ve huzurun kaynağı elbette İslam
ne güzel dedin. Kalpler ancak Allahı anmakla huzur bulur. Kalpleri yaratan bilmez olur mu kalbe neyin iyi geldiğinin. Ve Bir organ var ki biz de diyor Peygamberimiz Sav o iyi olunca diğer organlar da iyi olur o kötü olunca diğer organlar da kötü olur. O organ kalptir diyor Efendimiz. demek ki kalp huzurlu olunca ayaklarımız ellerimiz gözlerimiz de bizi huzur ortamlarına götürüyor. Kalplerimizi evirip çeviren Allahımız kalbimizi Onun yolunda sabit kılsın.

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
Dil uzatma, Allah için
Hak emridir Baş Örtüsü
Alay etme, için için
Hak emridir Baş Örtüsü

İnsanlığın onuruna
Analığın gururuna
Ar ve namus uğruna
Ümmetindir baş Örtüsü

Hak teala emreyledi
Başımıza tac eyledi
Rasulallah böyle dedi
Hak emridir baş örtüsü

Balık bile baştan kokar
Baş giderse gövde çöker
Dost dediğin başa bakar
Hak emridir baş örtüsü

ABDULLAH ÖNÜL​

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Yaa bir sayfa koskoca yazi yazmistim.. Nette sorun oldu. Hepsi gitti :(

Aşk-ı Hicab

Kayıtlı Kullanıcı
Canın sağolsun kardeşim...
Vardır bir hayır inşallah... ;)
Yaa abi.. Uzuldumm.. Gecmise donmustum. Heyecanla askla yazdim.. Bukete cevaben..
Neyse kismet degilmis. Vardir bir hayir.. Bir ara yazarim yeniden insaAllah.. Zaman bulursam :)

Hicran-ı Aşk

Kayıtlı Kullanıcı
BİZ YOKSAK SİZ KAÇSINIZ?

Bu güneş hepimize doğuyor

Yalnızca size değil

Gözlerini at gözlükleriyle kapatan

Hakikatlere kulaklarını tıkayan

Duymak istediklerini duyup

Görmek istediklerini görüp

Adeta gerçekler yüzlerine vurulup,

Vuruldukça geri dönen insanlara sesim

Başörtüsü diye, ille de başörtüsü diye

Başımdaki örtüyü canavarmış gibi görüp

Büyütüp korkularını dile getiren

O insanlara sözüm.

O kadar çağdaş, o kadar modern

O kadar Avrupai oldunuz ki,

Onları da kaç kulvar geride bıraktınız bu düşüncenizle

Başörtüsü o kadar itici geliyor ki size

Uykularınızı bölen karabasan

Kâbusunuz oldu adeta

Başörtümüzle bizi kara böcekler gibi görüyorsunuz

Neymiş benim başörtüm?

Ekmeğinizi, suyunuzu elinizden mi alacak?

Özgürlüğünüzü alıp, sizi evlerinize mi kapatacak?

Hiçbir makam, hiçbir söz hakki vermiyorsunuz bize

Bu ülke, bu vatan

Size dedelerinizden mi armağan

Sizin atalarınızın kani kırmızı da

Yoksa bizimkiler mavi mi?

Bu al bayrak yoksa sadece sizin mi?

Sınırda bekleyen askerlerin

Emekçiler, çiftçilerin

Başında örtüsüyle tarlasında çapa sallayan

Ayakları çamura saplanan,

Çiçekli pazen şalvarlı,

Yediğin tahılı, meyveyi, yemişi

Ekmeği sofrana getiren anaların değil de

Yoksa sadece sizin mi?

Biz yoksak siz kaçsınız?

Yetmiş milyonuz diyorsunuz

Programlarınız reyting yaptığında mı?

Biz varız?

Biz yoksak eğer siz kimsiniz

Biz yoksak siz bir hiçsiniz

Karabulutlar gibi çökecek mi dünyanıza örtümüz

Günesiniz mi kesilecek

Yazınız baharınız hep kışa mı dönüşecek

Bu vatan bu İstanbul

Bu Ankara bu Çankaya

Her çöpü her karisi hepsi bizim

Yine bizim ille de bizim

Biz sadece imam hatiplerde değiliz

Yurdumun bütün okullarını dolduran

Sabahları bahçesinde andımızı okuyan

Müdürünün idarecinin öğretmenlerinin

Eğitim verdiği sınıflarda sıraları dolduran

O çocuklarda bizim

Korkutacaksa bu gerçek duyun öyleyse

Yarın da çocuklarımız olacak

Örtüleriyle gelecek karşınıza

Belki sizin değil ama

Çocuklarınızın karşısına

Bu gerçek belki uçuk çıkaracak dudaklarınızda

Coşup akan akarsuyun karşısına

Hangi barikat nasıl karşı koyar.

Bırakıp gitmeyeceğiz ya vatanımızdan

Örtümüzü çıkarıp atmayacağız başımızdan

Korkup, yılıp pısıp çekilmeyeceğiz davamızdan

İstediğiniz koyunlar olmayacağız

Biz çağlayanı ancak dolduran

Bir milyon azınlık değiliz

Biz meydanlara sığamayacak, Türkiye"yiz

Şimdi sözüm başörtüsü hafife alanlara

Benim başörtüm yerlere düşmeyecek

Bayrağın yere düşmediği gibi

Ayaklarının seviyesine inmeyecek

Başörtüm benim iradem özgürlüğüm

Kimliğim başörtüsü benim şerefim

Ekmeğimden maaşımdan makamımdan daha da önemli

Sen de bil bunu öyle çıkar sesini

Kızının namusu iffeti kadar önemli... !!!
-alıntı-​

(Giresunun en kalabalık caddesinde sözde cumhuriyetci bir teyze üzerime yürüyüp örümcek beyinliler, karaböcekler demişti bana, sırf siyah elbise ve siyah başörtüsü takıyorum diye.. omzumdan iteklemişti beni.. hayatımda en sinirlendiğim anlardan biriydi... ben de bi kaç laf etmiştim, ben de onun gibi tartaklasaydım 3 günlük yola giderdi teyze ama yapmadım yaşına hürmeten.. hee bide akşam haberlere malzeme olmak istemedim... neden mi !! çünkü olay tam o partinin binasının önünde oldu ve mahşeri bir kalabalık vardı heryer kameralarla gazetecilerle doluydu... düşünsenize akşam haberlerinde flash haber '' şok şok şok giresunda türbanlı bir öğrenci 65 yaşlarındaki kadını tartakladı, sırf cumhuriyetçi diye''
amann yarabbim,düşünemiyorum bile.. medya beni öcü gibi gösterirdi eminim..
sabır çekip,allaha havale edip oradan uzaklaştım, hesabı mahşerde sorulacaktır... zalimler için yaşasın cehennem !!! )

-YILMAK YOK TEBLİĞE DEVAM İNŞAALLAH-​

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt