Neler Yeni

Hoşgeldiniz İslami Forum Sayfası

Tüm özelliklerimize erişmek için şimdi bize katılın. Kaydolduktan ve oturum açtıktan sonra, konular oluşturabilir, mevcut konulara yanıtlar gönderebilir, diğer üyelerinize itibar kazandırabilir, kendi özel mesajınızı edinebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Ayrıca hızlı ve tamamen ücretsizdir, peki ne bekliyorsunuz?
Blue
Red
Green
Orange
Voilet
Slate
Dark

Kendinizi EŞ OLARAK Alır mıydınız..? (1 Kullanıcı)

Kendinizi EŞ OLARAK Alır mıydınız..?

• EVET

Oylama: 5 100.0%
  • HAYIR

Oylama: 0 0.0%
  • KARARSIZ

Oylama: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    5

mavci

* ZİKİR * FİKİR * ŞÜKÜR *
Yönetici
oppositethought.jpg

Kadınsanız,
Eğer erkek olsaydınız kendinizi eş olarak alır mıydınız..?

Şu anki eş halinizi göz önüne alarak cevaplayın. Eşinizle ev haliniz; iletişiminiz, konuşmanız, yürüyüşünüz, bakışınız, güler yüzünüz, ev içi giyiminiz, kuşamınız, harcamalarınız, kendi öz bakımınız, eşinize sunduğunuz görsellik ve cinsel hayatınıza verdiğiniz değer yani kadınlık yönleriniz ve bir problem çıktığında tavrınız, kocanıza karşı tutumunuz, gösterdiğiniz saygı, insanlık yönleriniz; yani ona ve ailesine verdiğiniz değerle hepsini bir arada kendinizi bir gözden geçirerek cevap verirseniz kendinizle ilgili daha doğru değerlendirme yapmış olursunuz. Erkek olsaydınız, karşınızda da şu anki halinizle kadın olarak siz duruyor olsaydınız kendinizi eş olarak ister miydiniz?
Eksiklerinizin farkında mısınız, farkındaysanız düzeltmek için neler yapıyorsunuz?

Erkekseniz,
Eğer kadın olsaydınız kendinizi eş olarak alır mıydınız..?

Şu anki eş halinizi göz önüne alarak cevaplayın. Eşinizle iletişiminiz, ona karşı tavırlarınız, kendinize ve eşinize verdiğiniz değer, kendi öz bakım ve ev içi giyiminiz ve tavırlarınız, cinsel hayatınızda ona verdiğiniz değer, erkek olarak duruşunuz, ailenin sorumluluğunu üstlenişiniz, eşinizin ailesi ile ilişkileriniz, eşinizin maddi ihtiyaçlarını karşılamada tutumunuz, onun beklentilerine karşı tavrınız, onun sevgi ve şefkat isteğine verdiğiniz cevap, erkek olarak ona verdiğiniz güven…hepsi bir arada kendinizi bir gözden geçirerek cevap verirseniz kendinizle ilgili daha doğru değerlendirme yapmış olursunuz. Kadın olsaydınız, karşınızda da şu anki halinizle koca olarak siz duruyor olsaydınız, kendinizi eş olarak ister miydiniz?
Eksiklerinizin farkında mısınız, farkındaysanız düzeltmek için neler yapıyorsunuz?

Bekarsanız,
Siz karşı cins olsaydınız kendinizle evlenmek ister miydiniz..?

Cevabı evlendiğinizde eşinizi nasıl bir kadın ya da erkek bekliyor onu düşünerek verebilirsiniz. Bir kadın ya da erkek olarak ona nasıl bir eş olacağınızı düşünüyorsunuz? O sizde neleri bulacak? Sizi neden alsın ya da istesin? Ona nasıl bir eş olacaksınız? Karşıya geçip kendinize bakın. Hangi yönlerinizle kendinizi almak hangi yönlerinizden kaçmak isterdiniz?

İnsan hep beklentilere odaklanıyor, bulamayınca hayal kırıklığı ile öfke biriktiriyor. Oysa beklentiler bir tarafa bırakılıp herkes eşine ne verdiğine, ona nasıl bir eş olduğuna ya da olacağına odaklansa çok daha mutlu yuvalar olur diye düşünüyorum.

Soruların cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim. Kolay gelsin...

ALINTI

mavci

Yönetici
Görüş, düşünce ve fikirlerimizi paylaşabiliriz... ;)

mavci

Yönetici

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbimiz öyle ayarlamış ki ... erkegin nefsinden kadını yaratmış
begenmemesi imkansız..
tek anlaşamadıgımız konu var .. dinimiz.. ben yaşıyorum o yaşamıyor ve inanmıyor
yoksa dünya ya dönsem sorun yok
Tesettürüm sorun, zikir, namaz .. yani neyse
inanç aynı olmayınca olmuyormuş .. hatam gençlikte benim gibi namaz kılmayan ilerde kılar dediğimden çektiklerim .. ya gaflette devam etseydim..
ah Rabbim kendimi affedemezdim...

mavci

Yönetici
Rabbimiz öyle ayarlamış ki ... erkegin nefsinden kadını yaratmış
begenmemesi imkansız..
tek anlaşamadıgımız konu var .. dinimiz.. ben yaşıyorum o yaşamıyor ve inanmıyor
yoksa dünya ya dönsem sorun yok
Tesettürüm sorun, zikir, namaz .. yani neyse
inanç aynı olmayınca olmuyormuş .. hatam gençlikte benim gibi namaz kılmayan ilerde kılar dediğimden çektiklerim .. ya gaflette devam etseydim..
ah Rabbim kendimi affedemezdim...

Değerli ablamız...
Düşünce görüşleriniz için teşekkürler...
Sanırım konuda unutulan ya da anlaşılamayan bir husus var:
Şöyle ki: Burada bizler kendimizi sorgulayacağız...
Ve sonra kendimizi eşimizin yerine koyup; bizi eş olarak alıp alamayacağımızı sorgulayacağız...Alırsak neden, alamazsak neden..?

Rabbim razı ve hoşnut olsun her daim inşalalh...
Selam ve DUA ile...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Benden iyisi şamda kayısı :)))

GT-I8190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Kendini fazla beğenme ibra ;)
İyice araştır, sor :D
:D

[emoji41] aynı ben ama bide zengin olsun o vakit [emoji14] (kendimi karşı cinsin yerine ancak boyle koydum ) :D

Şaka bi yana her insan iliskisinde empati cok önemli ama bu konuda kendini kız gibi görmek mumkun degil bence ama istediginiz eşe layık mısınız diye sorsalar layık degilim derim ama hayaller baska gerçekler bambaska bunun da farkindayiz : )

melissa26

Kayıtlı Kullanıcı
Değerli ablamız...
Düşünce görüşleriniz için teşekkürler...
Sanırım konuda unutulan ya da anlaşılamayan bir husus var:
Şöyle ki: Burada bizler kendimizi sorgulayacağız...
Ve sonra kendimizi eşimizin yerine koyup; bizi eş olarak alıp alamayacağımızı sorgulayacağız...Alırsak neden, alamazsak neden..?

Rabbim razı ve hoşnut olsun her daim inşalalh...
Selam ve DUA ile...
aynı şey değilmi?
kendimi begenmem , görmem ki nasıl alayım ?:D
aynaya bakarsam bana benziyen bayanlar harika ..huy olarak alırdım ama sıkıcılar
hep Allah cc derler başka şey bilmezler..
arkadaşıma baktım dindardı ama eşine ilgi alaka göstermiyordu kendime baktım aynı... aklım fikrim Allah cc o yüzden düzelttim
hizmet eşe olunca? kime düşün ?
yine de alırdım bari güvenilir koyunlar ya ne dersen yapar .. daha ne?
bizi insan yerine mi koyuyorlar ? hadi be.. niye çıktı bu aşk düşün hele?
acil mudahele gerek... gecmedi be mubarek
yani bu yaramız iyileşmiyor, geçmiyor .. çare? yok
dedimya kimi mükafat, kimi imtihan bize düştü imtihan..o zaman , mukafat nerde??
anladım ..inşallah Rabbim unutmaz hakedersek

mavci

Yönetici
:D

[emoji41] aynı ben ama bide zengin olsun o vakit [emoji14] (kendimi karşı cinsin yerine ancak boyle koydum ) :D

Şaka bi yana her insan iliskisinde empati cok önemli ama bu konuda kendini kız gibi görmek mumkun degil bence ama istediginiz eşe layık mısınız diye sorsalar layık degilim derim ama hayaller baska gerçekler bambaska bunun da farkindayiz : )

Rabbim hakkımızda hayırlı ve güzel olanı versin inşallah...
Vermek istemeseydi, istemek vermezdi Rabbim...
Hayırlı Cumalar kardeşim...
Selam ve dUA ile...

mavci

Yönetici
aynı şey değilmi?
kendimi begenmem , görmem ki nasıl alayım ?:D
aynaya bakarsam bana benziyen bayanlar harika ..huy olarak alırdım ama sıkıcılar
hep Allah cc derler başka şey bilmezler..
arkadaşıma baktım dindardı ama eşine ilgi alaka göstermiyordu kendime baktım aynı... aklım fikrim Allah cc o yüzden düzelttim
hizmet eşe olunca? kime düşün ?
yine de alırdım bari güvenilir koyunlar ya ne dersen yapar .. daha ne?
bizi insan yerine mi koyuyorlar ? hadi be.. niye çıktı bu aşk düşün hele?
acil mudahele gerek... gecmedi be mubarek
yani bu yaramız iyileşmiyor, geçmiyor .. çare? yok
dedimya kimi mükafat, kimi imtihan bize düştü imtihan..o zaman , mukafat nerde??
anladım ..inşallah Rabbim unutmaz hakedersek

Rabbim razı ve hoşnut olsun inşallah...
İMTİHAN OLUNUYORUZ evet...
Tabi ki kadere boyun eğeceğiz...
İmtihan sonuçlarını da Rabbim mutlaka verecektir, belki bu dünyada ama mutlaka AHİRETTE...
İmtahanı kolay olanlardan eylesin Rabbim bizleri, taşıyamayacağımız yükü yüklemesin bizlere inşalalh...
AMİNNN...

ibra

Kayıtlı Kullanıcı
Rabbim hakkımızda hayırlı ve güzel olanı versin inşallah...
Vermek istemeseydi, istemek vermezdi Rabbim...
Hayırlı Cumalar kardeşim...
Selam ve dUA ile...
Amin ecmain :)

Bu konuyu görüntüleyen kişiler

Üst Alt